Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pawelurb :D

Dziękuję, że poruszyłeś ten temat, ja też się podłączam i też chciałabym prosić o rady jak to zrobić, już kiedyś o to pytałam na forum. Mnie też interesuje to jakie ma być poddasze, żęby móc je później adaptować. Ja ostatnio szukałam na stronach Agrobisp-u i tam są tez takie domki, ale nie umiem jeszcze wpisywać linków. Napisałam do nich z pytaniem o adaptację i jest ona możliwa. To domek WB-3337 I WB-0013. Sa na stronie: http://www.agrobisp.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam`że do dachu kopertowego w C77 można dokleic tylko kopertowy (moje subiektywne zdanie) .

Faktycznie w katalogu na obrazkach słabo widac dach nad garazem w C74b, ale moim zdaniem jest kopertowy - niski. W ostatnim katalogu z 51 nowymi projektami na końcu sa widoki domów z góry (do wycięcia i wpasowania na swoja mapke sytuacyjną)- tam widać dokladnie jak jest rozwiazany dach nad garazem w C74b - uwazam ze to rozwiazanie pasuje tez do C77 - i na pewno nie ma tam problemu zalegajacego sniegu.

 

Spojrzałem na zdjęcie doklejonego garazu Wojtka i Ani - faktycznie coś tam jest nie tak - woda i snieg opadaja w kierunku sciany domu - moim zdaniem sciana zamoknie i zagrzybieje.

Ja sobie wyobrazam to inaczej - dach kopertowy nad garazem ale trzy plaszczyzny spadku - na zewnatrz - tak jak np. tez w domach muratora C19 lub D12a

- taka doklejona koperta- moim zdaniem- nie odbiera urody głównemu dachowi nad domem (nawet go wzbogaca)

 

Gierion - w jakiej czesci Polski budujesz?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem na zdjęcie doklejonego garazu Wojtka i Ani - faktycznie coś tam jest nie tak - woda i snieg opadaja w kierunku sciany domu - moim zdaniem sciana zamoknie i zagrzybieje.

Wojtek i Anka właśnie wytłumaczyli jak jest skonstruowany ich dach:

Przeczytaj odpowiedź Wojtka i Anki

Ja sobie wyobrazam to inaczej - dach kopertowy nad garazem ale trzy plaszczyzny spadku - na zewnatrz - tak jak np. tez w domach muratora C19 lub D12a - taka doklejona koperta- moim zdaniem- nie odbiera urody głównemu dachowi nad domem (nawet go wzbogaca)

To sprawa umowna jak taki dach nazwiemy, czy to jeszcze dach kopertowy, dwuspadowy ze ściętym bokiem, a może raczej trzyspadowy.

W każdym bądź razie ja również doprojektowałem do D33 garaż z dachem takim jak w C19 i mam nadzieję, że wyjdzie to ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Po cięzkich przejściach z wyborem projektu przyszło mi zadecydować ostatecznie . Czy Klementynka http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=294(ale z poszerzonym garażem do dwustanowiskowego i dachem wielospadowym) czy CIS 02 (z kilkoma zmianami)http://nowydom.onet.pl/3682,projekt.html

Jeśli mowa o Klementynce to zakochałam sie w układzie wewnętrznym pomieszczeń, jednakże dachy dwuspadowe i kopertowe nie należą do wymarzonych, dlatego Klementynka będzie miała ściete boki dachu pod kątem około 40 stopni. Jeśli mowa o garażu dwustanowiskowym to wydaje sie że będzie wyglądał jak domek przy domku. :-?

Co do Cis 02 , to przewidywane zmiany dotyczą:

1.umieszczenia schodów przy ścianie pomieszczenia 7, lub w miejsce pomieszczeń 11 i 12

2.likwidacji pomieszczeń 3 i 2 na potrzeby kuchni

3. wydłużenia garażu o pomieszczenie gospodarcze i ewentualna przechodnia łazienkę (istotne okno)

4. poszerzenia domu w celu zwiększenia pokoju dziennego i kuchni , o ok.1m

Dużo tych zmian , ale przeszukałam trzy razy wszystkie dostępne w sieci i nie tylko projekty i tylko te dwa ostały się na polu bitwy. Znajomy architekt stwierdził, że bedę lepiej czuła się w Cis 02 , a ja juz wczoraj byłam zdecydowana -Klementynka i koniec poszukiwań.

Działka jest kwadratowa z wejściem od strony płn-wsch.

Bardzo prosze o wszelkie uwagi i z góry dziękuje z każde konstruktywne spostrzeżenia.

ps.

przepraszam jeśli wpisane adresy nie będą działały, poprawię jak tylko opanuje tę technikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ja bym nie rezygnowała ze spiżarni

2. Pomieszczenie gospodarcze też przydałoby się

3. Dziwię się, że tyle istotnych zmian chcesz wprowadzać. Ja bym dalej szukała innego projektu

4. Jeśli chodzi o Klementynkę - dach mi się podoba

5. To będzie moja prywatna uwaga: mój dom musi mieć: spiżarnię, pralnio-suszarnię lub dużą łazienkę, pomieszczenie gospodarcze, 3 sypialnie + pokój gościnny/gabinet, zadaszony (przynajmniej częściowo) taras, garaż 2-st. Gdybym miała wybierać z tych dwóch - bardziej pasowałaby mi Klementynka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za wszelkie uwagi.

Niestety w przypadku Klementynki też chciałabym dokonać pewnych zmian.

Co do dachu to mym marzeniem jest dach wielospadowy z pięknie zaznaczoną kalenicą a taki posiada Cis. W przypadku Klementynki chciałabym to osiągnąć ścinając boczne płaszczyzny dachu pod kątem 40 stopni i pozostawiając obecne pod kątem 30 stopni. Ten zabieg da mi dach taki o jakim marzyłam. Natomiast jeśli chodzi o garaż dwustanowiskowy "przyklejony" do Klementynki, to nie wiem czy będzie ładnie wyglądał. No i pozostaje problem jak zmieścic kabinę w WC-łazience przy wejściu i zachować okno. Pierwotnie miałam plan by w ścianie pomiędzy kuchnią a WC- blisko wejścia do kuchni - zrobić podciąg i wykorzystać część kuchni na kabinę. Następny pomysł był nastepujący- zabudować taras wejściowy i zrobić daszek nad wejściem tak jak w CIS a kabinę umieścić pod oknem-ale wówczas klimat brania kąpieli byłby w większej części roku "arktyczny". Kolejny pomysł to zrezygnować z WC , tam wstawić szafę a łazienkę (przejściową) zrobić wykorzystując część wiatrołapu i pomieszczenia gospodarczego.

Niestety aktualnie mam taki mętlik w głowie że niedługo zapali mi się lampka na czole PRZEŁADOWANIE i trzeba będzie mnie zresetować :wink:

Co do spiżarni to także nie wyobrażam sobie domu bez tego pomieszczenia . W pierwszej (ale chyba nie ostaniej) wersji ma wylądować pod schodami. Obawiam się tylko czy nie będzie tam za ciepło mimo, że nie będzie to pomieszczenie ogrzewane.

Jeśli chodzi o CIS to tak ogólnie to podoba mi się on wizualnie na zewnątrz, chociaż podoba mi się też Idalia (Archipelagu) lecz niestety w tym przypadku dach puściłby nas z torbami, a także Ala ( tu podobnie sądzę że dach byłby trochę droższy). Chociaż jak spokojnie sobie pomyślę co chcę uczynić z "czapeczką" Klementynki też nachodzi mnie myśl czy aby ma wizja nie uszczupli znacznie budżetu budowy.

I masz babo placek, już zaczynam przeklinać swój brak zdecydowania :cry:

Pomocy dobijcie mnie, niech przynajmniej porządnie sobie pośpie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się za namową żony wybór padł na Wiązy :wink: przy założeniu likwidacji lukarn i drugiej łazienki na górze nie powinno być żle ceno porównywałem ilości materiałów do projektu domu doskonały, praktyczny i wiązy wychodzą w niektórych kategoriach lepiej :D , a prostota budynku jest przynajmniej moim zdaniem podobna.

 

aha- najlepsze jest to, że będę P I E R W S Z Ą osobą w Polsce, ktora będzie budowała ten dom!!! nie wiem czy w takiej sytuacji się cieszyć :D czy płakać :cry:

pozdrawiam wszyskich, a zwłaszcza grupę górnośląską, na której się wkrótcte zaanosuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LMB 17 http://www.ciepledomy.pl/13175.xml?page=1

LMB 06 http://www.ciepledomy.pl/13165.xml?page=1

 

LMB 17 dom mniej rozrzeźbiony, prosty dach, a więc tańszy, ma wszystko co potrzeba, no może poza jakąś garderobą - mi się bardziej podoba bryła domu od LMB 06

 

napisz czego oczekujesz ? potrzebny jest Ci garaż na dwa samochody ? spiżarka? itd. każdy ma inne priorytety przy wyborze domu, jakie są Twoje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odzywam sie, bo malo jest na Forum postow na temat projektow Lipinskich a poza tym ja buduje Ich projekt LMB-24. Jest on w czesci dziennej mocno podobny do LMB-17:). Zalecane technologie wydaja sie byc identyczne.

 

W ktoryms z watkow pytasz o kosztorys. Ja do swojego nie mialem takowego. Nie sadze, bys znalazl gotowca.

 

Budujac (jestem na etapie stanu surowego, otwartego) wprowadzilem minimalne zmiany w rozkladzie. Zlikwidowalem drzw miedzy garazem a pomieszczeniem gospodarczym. Nie dam drzwi (tylko otwory) jako wejscia do salonu. (W LMB-7 sa az trzy wejscia do salonu! Ja chyba zlikwidowalbym to najbardziej na prawo.)

Mielismy mocno mieszane uczucia nt. duzego okna w lazience. W koncu zostalo jak jest w projekcie, ale przy projektowaniu ogrzewania lazienka tam ma i podlogowke (wodna) i grzejnik plytowy.

 

Co do kosztow realizacji - nie sa najnizsze. Smiem twierdzic, ze jest to urok projektow Lipinskich.

 

Droga jest wiezba. U mnie sa bardzo grube belki - wszystko zgodne z projektem.

 

Duzo by pisac. Jak masz konkretne pytania - pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...