Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

E tam, mam mieszkanie dwupoziomowe, w domu rodzinnym była jeszcze piwnica i jeden mop i odkurzacz wystarczył, te Twoje argumenty są trochę "na siłę" ;)

Czwarty pokój miał być rekreacyjny na rowerek, telewizor i konsolę i takie tam, ale równie dobrze można to zmieścić w sypialniach jeśli będą odpowiednio duże - mamy zagwozdke do przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak uważasz. Ja tam nie lubię biegać po schodach.

To, że kiedyś dawałam radę z bratem na 11 m2 nie znaczy, że chciałabym mieć takie warunki teraz.

 

Skoro czwarty pokój miał być na konsolę, to bez niego trzeba ile tych konsol i TV? Trzy? Czy dzieci będą wam się ładowały do sypialni, jak im się zachce zagrać?

 

Może nie osobny pokój a przestronny hol?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w tych 4-ch pokojach liczysz pokój dzienny, czy nie ? bo dla 4-o osobowej rodziny wystarczą 3 pokoje w części " nocnej " ( sypialnia główna + 2 pokoje dzieci ), ale 4-ty pokój nie jest absolutnie złym pomysłem. Nawet jeśli nie ma swojej funkcji użytkowej, to może przyjmować różne funkcje w trakcie użytkowania domu, od dodatkowej biblioteczki, gabinetu, pokoju "medialnego" ( jak piszesz ), gościnnego, dodatkowej garderoby, "graciarni", pomieszczenia hobby, drugiej kuchni, pralni, prasowalni, pom. gospodarczego ... itd itd , ale też musisz brać pod uwagę, że z czasem gdy dzieci dorosną, to w naturalny sposób będziesz miał dodatkowy metraż, gdy dziecko wyemigruje do własnego M i może ta "kubaturka" niepotrzebna. Edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał się wyprowadzić do pokojów 10-12 m2 to wolałbym zostać w bloku. Jak dla mnie 15 m2 to minimum. U nas tylko dolna łazienka i wiatrołap mają mniejszą powierzchnię. Osobiście wolałbym mniej pokoi ale większe, choć rozumiem że to kwestia gustu i możliwości finansowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w tych 4-ch pokojach liczysz pokój dzienny, czy nie ? bo dla 4-o osobowej rodziny wystarczą 3 pokoje w części " nocnej " ( sypialnia główna + 2 pokoje dzieci ), ale 4-ty pokój nie jest absolutnie złym pomysłem. Nawet jeśli nie ma swojej funkcji użytkowej, to może przyjmować różne funkcje w trakcie użytkowania domu, od dodatkowej biblioteczki, gabinetu, pokoju "medialnego" ( jak piszesz ), gościnnego, dodatkowej garderoby, "graciarni", pomieszczenia hobby, drugiej kuchni, pralni, prasowalni, pom. gospodarczego ... itd itd , ale też musisz brać pod uwagę, że z czasem gdy dzieci dorosną, to w naturalny sposób będziesz miał dodatkowy metraż, gdy dziecko wyemigruje do własnego M i może ta "kubaturka" niepotrzebna.

 

Nie, nie. Na dole ma być pokój dzienny ok 28-30m, dość spora kuchnia ze stołem 13-14m i gabinet 10-12m.

Dylemat jest czy na poddaszu robić 3 czy 4 pokoje (trzy sypialnie i dodatkowy nazwijmy rekreacyjny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał się wyprowadzić do pokojów 10-12 m2 to wolałbym zostać w bloku. Jak dla mnie 15 m2 to minimum. U nas tylko dolna łazienka i wiatrołap mają mniejszą powierzchnię. Osobiście wolałbym mniej pokoi ale większe, choć rozumiem że to kwestia gustu i możliwości finansowych.

 

Chyba powoli skłaniamy się do trzech większych - sypialnie dzieci 17 i 18, nasza 26.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kemot_p Osobiście też bym tak zrobił. Oczywiście w tych warunkach przenocowanie gości może być pewnym wyzwaniem, ale jeśli pokoje są duże, to w jednym można na przykład zgrupować wszystkie dzieci :)

 

My mamy w przyszłym roku pierwszą komunię i już wirtualnie rozplanowałem przenocowanie 12 dorosłych i 3 dzieci (wraz z gospodarzami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, mam mieszkanie dwupoziomowe, w domu rodzinnym była jeszcze piwnica i jeden mop i odkurzacz wystarczył, te Twoje argumenty są trochę "na siłę" ;)

Czwarty pokój miał być rekreacyjny na rowerek, telewizor i konsolę i takie tam, ale równie dobrze można to zmieścić w sypialniach jeśli będą odpowiednio duże - mamy zagwozdke do przemyślenia.

 

Już piaty rok mieszkam w domu z poddaszem i mam jeden mop i jeden odkurzacz;) nikt z domowników nie jest niepelnosprawny więc chodzenie po schodach to zwyczajna rzecz,na poddaszu jest mniej sprzatania,nikt tam nie chodzi w butach,nie spozywa posiłków,poddasze przez co najmniej pól dnia jest puste,to typowa strefa nocna, ale na parterze regularnie biegam z mopem.Nasza sypialnia ma po podlodze18m a pokoje dzieci po 20 i 21, w pokoju syn ma siłownię, natomiast z mojego rowerka stacjonarnego korzystam w salonie w okresie pazdziernik-marzec,w pozostałych miesiącach stoi w gabinecie,jeżdżę wówczas rowerem w terenie.Dla mnie przydało by się jedno dodatkowe pomieszczenie na poddaszu,trochę mi tego brakuje,ale ja mialam mniejszy budżet niż Ty i z czegoś musiałam zrezygnować.Generalnie trzeba patrzeć na siebie i swoją rodzinę,jaki styl życia preferujecie,jak spędzacie wolny czas,co chcecie mieć w domu a co nie koniecznie.Tak naprawdę człowiekowi do szczęścia niewiele potrzeba,reszta jest na pokaz, pozdr...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba powoli skłaniamy się do trzech większych - sypialnie dzieci 17 i 18, nasza 26.

Jeśli ten metraż, to pow. użytkowa, to ja bym jednak zmniejszyła sypialnie i zrobiła dodatkowy pokój rekreacyjny (czy nawet duży hol z częścią rekreacyjną), aby wszyscy mogli z tego korzystać kiedy chcą, zamiast pakować się do czyjejś sypialni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten metraż, to pow. użytkowa, to ja bym jednak zmniejszyła sypialnie i zrobiła dodatkowy pokój rekreacyjny (czy nawet duży hol z częścią rekreacyjną), aby wszyscy mogli z tego korzystać kiedy chcą, zamiast pakować się do czyjejś sypialni.

 

podoba mi się ten pomysł,trochę żałuję,że tak własnie nie zrobilam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, Moim zdaniem 12metrów na pokój dla dzieciaczka spokojnie starczy.

 

Ale ja osobiście nigdy nie zrobiłbym większej sypialni od pokoju dziecka.

Dla mnie, ważne żeby się w sypialni łóżko zmieściło + trochę przejścia + 2 duże szafy i wystarczy.

Lepiej dzieciaczkom oddać pozostałe metry .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten metraż, to pow. użytkowa, to ja bym jednak zmniejszyła sypialnie i zrobiła dodatkowy pokój rekreacyjny (czy nawet duży hol z częścią rekreacyjną), aby wszyscy mogli z tego korzystać kiedy chcą, zamiast pakować się do czyjejś sypialni.

 

Nie, to powierzchnia po podłodze. Użytkowej nie jestem w stanie podać, bo na pewno bedzie podnoszona ścianka kolankowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz moja kolej. Działka z wjazdem od północy (istnieje tez możliwość wjazdu od zachodu, ale nie bierzemy jej pod uwagę). Widoki są piekne, działka w górach, tylko od północy nie ma widoków, więc tam nie chcemy okien (na górze mogłaby być tam łazienka- najchętniej z oknem dachowym), na dole może kuchnia, Działka ma 29 m głębokości, ale jest szeroka. MPZP mówi o 20 m ściany frontowej (jeszcze nie wiemy jak ją zinterpretują, bo główna droga dojazdowa, to jednak będzie z boku, nie od wejścia w takim ustawieniu domu) 10 m wysokości, 25-50 stopni dach i w sumie to najważniejsze elementy.

 

Czego chcemy:

-domu ok 250 m po podłogach(może więcej)

-schody ze spocznikiem lub zupełnie proste

-4 sypialni na górze i przynajmniej jednej garderoby, najchetniej jednej przy sypialni i chociaż niewielkiego schowka niezależnego, z widokami na boki i tył (czyli wschód, zachód i południe))

- 1 łazienki na górze i jednej na dole (dół z prysznicem)

-pokoju gościnnego na dole

- DUŻEJ kuchni z wyjściem na ogród (min 13 m) chętnie ze spiżarnią

-pralni na dole(może być w kotłowni czy niewielkim pomieszczeniem)

- mężowi marzy się weranda z tyłu domu(czyli od południa, co ma sens;)

-2 st garaż (ewentualnie możemy postawić niezależny, ale wolelibyśmy w bryle ze względu na sypialnie na górze;)

 

ze względu na głębokość działki dobrze byłoby, żeby garaż był cofnięty z 1,5-2 m a dom na tyle płytki, żeby za domem jeszcze coś zostało;) Póki co mamy tam piękny widok na góry i pola, ale jednak niebezpieczeństwo, że ktoś nam coś postawi tuż za płotem istnieje.

 

POMOCY!:) Oglądamy te projekty, ale może komuś coś przyjdzie lepszego do głowy;) Dość pasuje do naszych oczekiwań http://www.mgprojekt.com.pl/dom-z-widokiem-3, ale sam dom nie za bardzo wpasowuje się naszym zdaniem w okolicę. Rozważaliśmy http://www.dobredomy.pl/projekt/telimenaII2G/ i nadal siedzi mi w głowie, ale jest nieco zbyt głęboki (z powodu garażu, który nie jest cofnięty i musielibyśmy go poprzerabiać, żeby dodac pokój, pralnę. Znięchęca moim zdaniem bardzo małe pomieszczenie gospodarcze, ale zachęca kuchnia, która po usunięciu spiżarni robi się bardzo ładna.

 

Może Wam coś wpadnie do głowy, może coś podpowiecie. Skończy się pewnie na projekcie indywidualnym , ale szukamy inspiracji.

Pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnych zmaganiach i próbach dopasowania naszych potrzeb, budżetów i oczekiwań do domu, stwierdziliśmy że to dom dopasuje się do nas.

Robimy projekt indywidualny, już niedługo będzie gotowy :yes: a przy odrobinie szczęścia być może PNB uda się uzyskać jeszcze w tym roku :rolleyes:

Elfir i agao dziękujemy za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...