Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Paliwo stałe + PC do ogrzewania wody + kominek = bez sensu...

 

N ataki mały domek starczy (na ogrzewanie i ciepłą wodę ) Pompa Ciepła 7 KW albo grzanie prądem. Zapomnij o paliwie stałym.

 

Nie ogranicza Was szerokość działki to dlaczego chcecie jedną ściąnę bez okien zrobić?

 

Kominek - jak chcecie, ale jakby był gaz/pompa ciepła i brak kominka to wogóle można by zrezygnować z komina.

 

Koniecznie dla 4 osobowej rodziny WC z prysznicem, jedna łazienka to mało. Ewentualnie prysznic w łazience a pralkę przenieś do pom. gosp. Pomieszczenia jest bardzo duże i zajmuje 8% powierzchni domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza dodatkowym WC wszystkie założenia spełnia właśnie Z7 i kilka osób na końcu korytarza wstawiało właśnie dodatkowe WC trzeba tylko zmniejszyć dwa pokoje choć mi osobiście nie za bardzo podoba się taka zmiana pokoje wyjdą wtedy małe lepiej celować w coś innego myślę. Edytowane przez kamil2k3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo stałe + PC do ogrzewania wody + kominek = bez sensu...

 

N ataki mały domek starczy (na ogrzewanie i ciepłą wodę ) Pompa Ciepła 7 KW albo grzanie prądem. Zapomnij o paliwie stałym.

 

Nie ogranicza Was szerokość działki to dlaczego chcecie jedną ściąnę bez okien zrobić?

 

Kominek - jak chcecie, ale jakby był gaz/pompa ciepła i brak kominka to wogóle można by zrezygnować z komina.

 

Koniecznie dla 4 osobowej rodziny WC z prysznicem, jedna łazienka to mało. Ewentualnie prysznic w łazience a pralkę przenieś do pom. gosp. Pomieszczenia jest bardzo duże i zajmuje 8% powierzchni domu.

 

Ciekawe rady, dziękuję:-) Co do ściany bez okna to myślałem żeby za kilka lat pomyśleć o garażu dostawionym do tej ściany. Chciałem trochę przestawić układ sypialni, wydłużyć korytarz i na jego końcu zrobić przejście do garażu. Ale to odległa przyszłość, nie jest to takie ważne na tym etapie.

 

Cenna rada dotycząca łazienki.

 

Co do ogrzewania to samą pompą ciepła to muszę zgłębić temat. Nie myślałem o takim rozwiązaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza dodatkowym WC wszystkie założenia spełnia właśnie Z7 i kilka osób na końcu korytarza wstawiało właśnie dodatkowe WC trzeba tylko zmniejszyć dwa pokoje choć mi osobiście nie za bardzo podoba się taka zmiana pokoje wyjdą wtedy małe lepiej celować w coś innego myślę.

 

Z7 trochę za mały mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

280 to na stan deweloperski wystarczy plus pewnie jeszcze na urządzenie trzeba będzie dobrać tak mi się wydaje chyba że będziecie robić metodą gosp

 

część odliczcie sobie od razu na opłaty w urzędach zezwolenia przyłącza, szambo też nie jest tanie chyba że macie dotacje tak samo studnia to wszystko kosztuje jak macie miejską to może lepiej sobie przeliczyć bo szybko się nie zwróci, dwa kominy to duży koszt jeden około 3000 plus pewnie z 1500 robocizna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym właśnie w odbiciu lustrzanym go ustawiła, bo zależałoby mi na doświetleniu sypialni dzieci, można wtedy pokombinować z oknami (czy zostają wsch-zach, czy dodajesz/zamieniasz jeszcze na ścianie płd), a w pokoju dziennym od zachodu masz zaprojektowane przeszklenia na całej ścianie, więc będzie wystarczająco jasno.

Poza tym, można byłoby pewnie przeprojektować strop tak, żeby tylko nad częścią nocną było poddasze nieużytkowe (czyli strych na klamoty), a nad częścią dzienną - nie, wtedy masz wysokie, jasne pomieszczenie (minusy - większa kubatura, ogrzewanie itd.).

Wiatę można dostawić drewnianą lub np. tego typu:

http://artinex-projekt.pl/projekty-domow/d26-arni

https://imged.pl/carport-wiata-garazowa-nowoczesna-amsterdam-2-12451771.html

 

Mam_plan_na_dom wielkie dzięki za podpowiedzi i poświęconyczas. Raczej pójdziemy tym tropem :p

Może ktoś coś ;) jeszcze jakieś propzycje adaptacyjne projektu Z349?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tytułem uzupełnienia - jakbyś szukał informacji nt takiego wysokiego sufitu, to pod hasłem "sufit katedralny", tu na forum też coś nt temat jest. Trzeba sobie przekalkulować, czy warto, wziąć argumenty za (wygląd ;) i przeciw (koszt przerobienia więźby i potem ogrzewania takiego wysokiego pomieszczenia; podobno ogrzewanie podłogowe daje radę, kaloryfery nie).

 

Mam_plan_na_dom wielkie dzięki za podpowiedzi i poświęconyczas. Raczej pójdziemy tym tropem :p

Może ktoś coś ;) jeszcze jakieś propzycje adaptacyjne projektu Z349?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sufitu katedralnego nie będzie. I cały czas się zastanawiamy jak ustawić dom względem stron świata. Żonka jest jednak za salon od południa, czyli nie lustrzane odbicie. Wjazd(front domu) od wschodu delikatnie południowego. Pokoje 11,5m będą dzieciaków. Co sądzicie? Jak byście zrobili u Siebie?

http://z500.pl/projekt/galeria/1201/projection/0.html?mirror=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pokoje( zakładając wejście od północy?) będą niedoświetlone pół roku, tym bardziej, ze znajdują się we wnęce.

 

Wejście do domu będzie od południowego-wschodu.

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=375876&d=1481746062

Strony.jpg

Strony.jpg

Edytowane przez Snabb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

280 to na stan deweloperski wystarczy plus pewnie jeszcze na urządzenie trzeba będzie dobrać tak mi się wydaje chyba że będziecie robić metodą gosp

 

część odliczcie sobie od razu na opłaty w urzędach zezwolenia przyłącza, szambo też nie jest tanie chyba że macie dotacje tak samo studnia to wszystko kosztuje jak macie miejską to może lepiej sobie przeliczyć bo szybko się nie zwróci, dwa kominy to duży koszt jeden około 3000 plus pewnie z 1500 robocizna

 

Wodociągu przynajmniej na razie nie będzie w okolicach tych działek, więc wyboru nie mamy. Jeśli chodzi o wyposażenie domu to mam w zasadzie wszystko łącznie z kuchnią którą (raczej) przeniosę z obecnego mieszkania. Budować będziemy opierając się o ekipy budowlane. Dopiero część wykończeniówki będę robił sam.

 

Zrezygnowałem z domu piętrowego na rzecz parterówki, oraz garażu żeby możliwie zmniejszyć koszty. Jeśli chodzi o materiały do wykończenia będziemy starali się kupować te ze średniej półki, szukając takich w dobrych cenach/ promocjach. Na pewno nie chcę oszczędzać na konstrukcji budynku i ociepleniu/oknach.

 

Największy problem mam, z decyzją dotyczącą CO i CWU, moja wiedza wciąż jest skromna w tym temacie. Praktycznie każde rozwiązanie ma swoich zwolenników i przeciwników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snabb,

przy ustawieniu podstawowym masz dwa pokoje (goscinny/gabinet + sypialnia 1 dziecka) z oknami od wschodu, które w dodatku są pod okapem. Robiąc odbicie lustrzane masz nadal gabinet z oknem od wschodu, ale sypialnia dziecka doświetlona będzie oknem od południa, można wtedy zrezygnować z okna od wschodu pod okapem.

 

Myślałeś już, gdzie umieścić ten garaż wolnostojący?

Edytowane przez mam_plan_na_dom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradź się architekta, który będzie Ci robił adaptację, niech pokombinuje z zagospodarowaniem terenu i optymalnie ustawi te budynki, biorąc również pod uwagę wjazd do garażu i pod wiatę.

Dlaczego chcesz ustawiać garaż w ostrej granicy, czy obowiązujący w gminie mpzp na to zezwala?Patrząc na wymiary działki i garażu chyba bardziej realne jest ustawienie z zachowaniem 3 m od granicy, gdy nie masz w ścianie okien.

Pod dom masz ok. 160 m2 zabudowy, pod garaż 2-stan. z jakimś niewielkim warsztatem/schowkiem potrzeba ok. 60- 70 m2 (np. taki: http://www.pro-arte.pl/projekty-garazy/611/g292-garaz-dwustanowiskowy-z-pomieszczeniem-gospodarczym ), wymiary ok. 9*7 m. Wydaje mi się, ze można byłoby garaż ustawić szczytem do drogi z wjazdem od południa bądź może cofnąć go aż na tył działki, ustawić kalenicą do drogi, z wjazdem od wschodu, wtedy masz dłuższy podjazd do niego, na który możesz wyprowadzić auto, odwiedzający cię goście mogą stanąć w obrębie twojej posesji itd. Pamiętaj, ze nie musisz całego podjazdu robić z kostki, możesz położyć kratki trawnikowe (powierzchnia biologicznie czynna).

Jak będziesz mieć rozwiązaną kanalizację - z sieci czy może POŚ? Bo wtedy też trzeba na nią znaleźć miejsce + dostęp dla szambowozu, który będzie ją opróżniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich bojach udało nam się zejść z wymagań i wybrać projekty, które w sporej części spełniają nasze wymagania (zwłaszcza poddasza tych domów, bo partery mniej) ;)

 

Teraz proszę Was o ocenę. Jesteśmy już prawie zdecydowani, ale chcielibyśmy, żeby ktoś świeżym okiem spojrzał na projekty.

 

Heliodor http://www.archeton.pl/projekt-domu-heliodor_1290_opisogolny

 

do zmiany kilka rzeczy: najważniejsza to likwidacja podcienia. Najmniej podoba nam się salon (siedzimy tyłem do najważniejszego elementu cześci dziennej), a i kuchnia po likwidacji spiżarki szału nie robi

 

Dom w kaliach 2 g2

https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-kaliach-2-g2-ver-2-mbdc1fdb0c51da

 

tu fatalne schody i cały korytarzyk, który bardzo dzieli oba poziomy ( i jest ciemny, bo zamknięty bez okna)

 

Dodacie coś od siebie? Co wybralibyście? Może pomożecie rozwiać wątpliwości:)

 

Dodam tylko,że wjazd od północy. Chcemy wyciagnąć dach nad tarasem od strony południowej, a większośc ogrodu znajdować się bedzie od strony wykusza(zachód)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...