Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

A my jeszcze czekamy z zakupem projektu do czasu kiedy będzie wiadomo, czy będzie woda na działce w tym roku czy w następny :(

Bo od tego zależy kiedy ruszymy....

 

Po Waszych sugestiach, też rozmowie z osobą, którą ma układ domu, że front od zachodu trzymamy się zmienionej trochę ISKIERKI.

Choć w której jest m.in. problem z szafami i że jeden pokój byłby od północy.

 

No i pojawił się nowy projekt (jeszcze w trakcie realizacji), który eliminuje wady Iskierki :)

Jest to "Dom w cedralach" https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-cedralach-mc9d223bb7d0a9

 

Plusy

- salon ma taras od wschodu i południa (większy obszar ogrodu) - tak chcemy po konsultacjach ;)

- drugi pokój od zachodu

- jest osobno pralnia

- jest zadaszone wejście + okno z kuchni na front/ wejście - tych potrzeb się trzymamy ;)

 

Tak wygląda oryginalny rzut

-ULCL6hMCWrY0D2JwDU5vUTCR6rhbXXYPVtf08uARG448kky4aLpidTIUggtcYxy7Wqjug2RyA6fwbj66Ukc_ESYGwwxFQVX5Dm-70lZ1FGP2TopdeOTOSc13F3vDQwKeQgJRRnToqZ8CWkomt2rlhWGNDmbI-s4QeZfhVtuNshx1eW5xgMkClW2Uk_BTLoA0ub_UPOT3ifsKiBf8nN5lgbYoPQ4bVhcZVfvhrQ8QeinfoFsoVy6YG7yd16hp80Joz4K3wgJRgDmE8Hx4F1VTJ_qXDFJ41GqB5O_WX4JvumSUomJ7349zTsv20WaFhBpmtM-LM0-uI3MCqbSqquJijbe2u28d6CKuKnW7mKfnR59FFZYLGM7vDYTozc18jqTUuyD2pPC-7ZKVvduU1cAdIPmD450gSD5iaxdyJPSUJqK6Mx-1UnmocguHoRgH5ZdLvAOr4Dv9KG46AQ1ZRtLaYgqvgKiWUlUSgURIwxjs1OnJjbdKomr36ahKRdG8EVsXM0HcqJ7dMcer6FqZdqTM4JqsJ8lgSna1kLLtekeU5ODG999RXCZ2pF4VOhU2-pwDkqFrkfzNSm8ggbyg_msCzf3at0POP0rXTZSn-PREHIkDREzsQYD4DmYiNq_owI0ODLyVdPTB85KNnZ2YKIOl9xlv3yolcD9XxwzkX9UZA=s550-no

 

A tak kombinuję aby zmienić tj

- wyjście na taras/ ogród też od południa, i od wschodu pomniejszone

- okna tarasowe w sypialni na "normalne"

- drugi pokój powiększony kosztem garderoby - i tak jest tu dużo miejsca na przedpokoju na szafy + w pokojach + będzie stryszek

- likwidacja kominka (chyba - bo ciągle się zastawiamy....)

 

k_oWKnArHEFzoE9wSPtYvxas4Bt9SaXw1CJvlMZGtCmdLUvNF85hwhT-pkVqnlcKrvWAjQFfcBdDlUaClqCRkyjWcHx-3Cq7227RnIyw7TL9Bedm9eab-5vT1cdGtxiezLGUGgKnKhdgw3Eb6dQvY7fnoSXj1gP0WWb1AdeEegX3HojOIycuVlFCpGtmWbxFTqlscwfpSSDP-niWDDX60GupSBVdboMOJ6Sn5UievJRAlmdGjNjUOusXd6O06Kk9D0MvyXrx2RKz_m68B0r8C5926AW-FHPhYquj7fH92NrsQ6yhcApf8Z3q8K9h2nGfA5U20hwWcAd5fzZ9EFtKVE5eveveecHWRdHz85ak9wx23ox8-VkbrdPbPLJnzTBTOmtfy0zTMeZ_8WeWc7dsI2gBmlSO9lUwQBtlnnyYgc-OhzKps2Ph6nxF8c0MaTHINdpToJFc0dtaG5WrdXhTN7Nmkf3HiJMfMaY_p4IkNTFvTT-MwgGHivZH6F2230dRNiEYhiYmigRVG8LHEaf30FG7B6OyTnc5-zEerKUBJVy3I6GicBkgfdmsAbRoGOTOL2fhkh6WPRGk4sWaANukoU9Cl3-0qSlj-z70zHGSSQqiwLQP4qFt9au74qywXIxbCuMfe5FeWSOaZ1bf34rtqoBVO6P1SWwdUhU9qMkXTA=w357-h460-no

 

Co myślicie o tym projekcie?

Co warto w nim jeszcze zmienić lub zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Elfir - dzięki WIELKIE :)

Tez kombinowałam aby pokój powiększyć kosztem kotłowni a nie garderoby - ale zastanawia mnie ta nośna ściana.

Dlaczego zmieniłaś położenie łazienki-pralnia - tak aby z dwóch pokoi było w miarę por równo dojście do łazienki? ;) Czy też z powodu "cichy" - i jak możliwość aby łazineka nie była blisko sypialni. Super pomysł!

 

A o co chodzi z kuchnią? że za daleko od siebie lodówka, kuchenka i zlew? I okienko faktycznie przyda się drugie w kuchni dodatkowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawiłam łazienkę i pralnię, aby łazienka była z dala od salonu i można było zlikwidować ściankę otwierając salon na koryatrz. Do pralni nikt z gości nie będzie zaglądał.

W pralni ten kwadracik to przypadkowe pacnięcie w paincie.

 

Ścianę nośną można przestawić i albo cały pokój oddzielić nośną od kotłowni i wiatrołapu albo nośną zrobić ścianę kuchnia-wiatrołap i kotłownia-łazienka.

Ewentualnie zrobić w pokoju podciąg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założeniem było to, aby tv był na tej ścianie od pokoju. A jeśli chodzi o kanapy to nie bardzo widziało mi się to żeby były ustawione pod ścianami... i chciałam aby stała tak jakby na srodku ... nie wiem czy to dobry tok rozumowania... Mam mętlik, projekt jest w realizacji a ja mam wątpliwości.

Zawsze chciałam dużo przeszkleń i też nie wiem czy to mnie nie zgubi właśnie...

 

ustaw wstępnie meble, bo czasem są same okna na ścianach i TV nie ma jak ustawić :)

 

Dlaczego nie chcieliście zrobić połączenia z garażem przez wiatrołap?

 

Znasz jakiś fajny program do ustawiania mebli? Najlepiej na Mac Osx?

Nie zrobilismy tego polaczenia bo pan projektant powiedział, ze najlepiej będzie jak będzie takie pomieszczenie pomiędzy, zeby nie wnośić brudnych ubran do wiatrołapu itp...

 

Macie jakies propozycje? Help... poki jeszcze nie zaczęłam budowy.

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanapa jak najbardziej na środku. Z tym, ze fajnie, jak z kanapy widać nie tylko ścianę z TV ale ogród.

 

Ustawić meble możesz nawet ołówkiem na papierze.

 

Jakie brudne ubrania wnosisz z garażu? Lepiej w brudnych wejść "na salony" niż do wiatrołapu?

 

Wychodzisz z domu, zakładasz buty, kurtkę i wracasz do holu by iść do garażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie pomieszczenie w którym będą zostawiane ubrania itp. To akurat nie jest moja największa bolączka. Największą jest właśnie ustawienie w salonie i ty wykuszu.

To jak zostawic te okna w nim czy cos zmienic jeszcze?

Co do widoku to pomyslałam, ze moze dałabym kanapę a do tego jakąś pufę i fotel... wtedy będzie widok na ogród... ale tysiace watpliwosci wciaz mam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wnętrze można urządzić na różne sposoby.

Zobacz, że w salonie lepiej będzie zrobić drzwi suwane w miejscu czerwonego trójkącika za kanapą niż w oryginalnym miejscu (trzeba byłoby wymijać stolik kawowy).

 

Dlatego tak ważne jest właściwe rozmieszczenie sobie mebli na planie. Dokładne wymiary kanapy czy stołu znajdziesz sobie w necie.

 

Co do okna przy jadalni - czy ten układ nie ma kontynuacji w układzie okien na piętrze? Żeby to potem dobrze wyglądało na elewacji. Czy działka jest wystarczająco duża by przez duże okno z boku widać było ogród a nie dom sąsiadów?

 

Pomieszczenie przy salonie to pokój czy kotłownia? Bo tam widzę jest komin.

Czy to komin z piwnicy? Chcecie grzać węglem?

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim

 

obecnie mieszkamy w stworzonym przez nas LOFCIE na poddaszu. (5,5 metra wysokie)

rewelacyjie nam się mieszka, tylko brakuje nam tarasu i zieleni. (mieszkanie mamy piekne, ale bez balkonu).

 

nasze marzenie (najlepiej przenieść nasz strych na działkę, ale się nie da ;-)

 

kupilismy działkę, 33 szeroka 77 długa

szukamy projektu domu w stylu loft, tylko - nie typowa stodoła - a stodoła w literę L hahahahahah

 

 

jak najwieksza przestrzeń na living room (ok 50-60m2) czyli duży salon otwarty z kominkiem i kuchnią (kuchnia z wyspą) i przy wyspie ew. od razu duży stół bo imprezujemy gł. w kuchni. W kuchni mała spiżarka

Część domu z living room otwarta, żeby było widać jętki dachowe

Wazne w salonie duże okno tarasowe otwierane 5m x 2,80.

 

Myślę, ze kuchnia i salon najlepiej po lewej stronie domu, a w prawej częsci -

1 sypialnia z oknem i wyjściem na taras, z prywatną łazienką i garderobą. Sypialnia 15-18m2, lazienka 10-12m2, garderoba 15-18m2

garderoba obok łazienki, w garderobie chce pralkę wstawić.

1 pokój dla gości (sypialnia) ok 15-18m2

1 pokój gabinet ok 15-18m2

lazienka dla gości (mała z prysznicem) ok 8m2

gospodarcze pomieszczenie ok 12m2 + kotłownia ok. 4m2.

 

cięzko nam znależć projekt gotowy, nawet jak salony sa z jadalnia i kuchnia ok 40m to pokoje po 10-12m wszedzie, masakra.

za projekt indywidualny wołają od nas 12 tys z branżami

 

nie wiemy co robic?

kto budował taki loft?

 

w zał nasz strych - długi 18metrów wiec jest przestrzeń

please pomocy ;-)

17140985_1261445503924690_525247686_n.jpg

17125183_1261445393924701_1003763669_n.jpg

17102026_1261445507258023_616419602_n.jpg

17141765_1261445483924692_1131869502_n.jpg

zdjecie 30.jpg

Edytowane przez MadziaP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...