Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Ja jestem wciąż na etapie wybierania

 

Co biorę pod uwagę?

Dom powinien mieć:

- garaż dwustanowiskowy

- przynajmniej częściowo zadaszony taras

- 3 sypialnie + gabinet

- spiżarnię przy kuchni

- pomieszczenie gospodarcze

- dużą łazienkę lub (najlepiej) pralnio-suszarnię

- kominek

- kuchnię z oknem na podjazd

Dobrze by było gdyby rodzice mieli własną łazienkę

 

 

Musisz sprawdzić czy wielkość działki i warunki zabudowy nie ograniczają rozmiarów domu.

Myślisz o rodzicach czy o Was jako rodzicach?

Istotna jest kwestia sypialnii na dole. Parter wtedy zaczyna "puchnąć".

 

Ooczywista także kwestia finansowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A może M02 z kolekcji Muratora.

Moim zdaniem fajny projekt, ale ja nie jestem obiektywny, ponieważ jestem poważnie zainteresowany tym domkiem :wink: Spory opis tego projektu i propozycje zmian znajdziesz w 4 numerze Muratora, polecam.

Zerknij ewentualnie na inną wersje tego projektu - M04.

 

Pozdrawiam

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

zmarzlem dzisiaj na rowerze jak pies :-? jezdzac po okolicy i szukajach "krzywych" działek

 

kupilem dzialke z sporym spadkiem i mam bardzo duzy problem z doborem projektu:

1. gotowe nijak nie pasuja

2. indywidualny ... :cry: cena zniecheca

 

bylem w kilku biurach, ktore teoretycznie adoptuja projekty wg. wymagan klientow ale odnioslem wrazenie ze jestem traktowany jak klient ktory chce kupic kawior w tesco :evil:

 

poradzcie prosze co robic albo gdzie znacie okolice na ktorych znajde jakie realizacje w krzywym terenie

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek

z Poznania skocz do mnie do Gorzowa i pokażę Ci ,jak fatalnie wyglądają gotowe projekty na skarpach.Naprawdę nie chce Cię zniechęcać,ale budując dla wyrównania wysoką piwnicę z jednej strony, masz od razu o ten metr-dwa wyższy dom i wiele,wiele wyższe koszty.

Ja mam spadek około 1,5 metra i projekt indywidualny,gdzie wysoka część domu jest zaprojektowana jako mieszkalna:

mam parter i przyziemie czyli poziom minus 1.

I pomieszczeń gospodarczych w piwnicy tyle, ile potrzebuję.

Architektom się nie dziw,że nie chcą dopasowywać gotowców.Na skarpach jest problem najczęściej schodkowych fundamentów,dodatkowych schodów,czasem inne techniczne aspekty do przejścia.

Za projekt indywidualny zapłacisz około 9 000 tys.Nie więcej.

Pozdrawiam - mimi

 

pisz na maila,jeśli chcesz przyjechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę potwierdzić to co pisze mimi, adaptacja gotowa w tej sytuacji nie jest dobrym rozwiązaniem.

W Szwecji mieszkałem w domu gdzie z jednej strony parterówka, z drugiej -piętrowy, obie kondygnacje mieszkalne, przy czym w części dolnego poziomu - gdzie nie ma okiem - była piwnica, pom. gospodarcze i pokój rekreacyjny - siłownia.

 

Jeżeli Ci się nie śpieszy i możesz poczekać ok 1 mies. to może dam Ci namiary na swojego architekta. Robi mi projekt indywidualny w b.d. cenie, więc jeżeli zrobi dobrze (mogę to jako tako ocenić bo jeden dom już mam za sobą) , polecę go - będzie mniej niż 9000.

Mimi, dlaczego az 9000? standartowe ceny w Wawie to 5-8 za indywidualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za slowa otuchy

 

co do gotowcow adoptowanych to rzeczywiscie jestem sceptycznie nastawiony ale ta cena indywidulanego ???

 

jestem po pierwszej co prawda rozmowie z architektem w Poznaniu i cena bedzie sie ksztaltowala na poziomie ok 15 tys :(((

 

skad sie biora te roznice ? czyzby miasto gralo tak duza role ?

 

i jedna bardzo WAZNA KWESTIA

 

WIZUALIZACJA

oczekuje ze zanim faza opracowania koncepcji - czyli bryla i pomieszczenia - otrzymam od architekta tzw. "wizualizacje" czyli:

przyszly dom narysowany w 3D na gruncie tak uksztaltowanym jak moja dzialka - (chodzi o typową animacja jaką mozna latwo znalezc dla wielu gotowcow) z ta roznica ze podloze nie bedzie plaskie ale doklanie takie jak moje

 

mimi

mam spadek pewnie z 6 m na dlugosci ok 50 :(((

 

ale dzialka poza tym jest piekna (wlasnie kwitna stare czereśnie :)) i na pewno zgodnie z podpisem...

 

pozdor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkałem w domu gdzie z jednej strony parterówka, z drugiej -piętrowy, obie kondygnacje mieszkalne, przy czym w części dolnego poziomu - gdzie nie ma okiem - była piwnica, pom. gospodarcze i pokój rekreacyjny - siłownia.

wiesz,to identycznie jak u mnie :)

U mnie mam zaplanowaną pralnię/suszarnię z oknem - ok. 18m2,pokój sportowy - też z oknem - 12 m2 i ciemny magzynek z chłodnym kącikiem na wino.

 

Co do ceny - nie wiem,jaka by była u mojego architekta,ale myślę,że nie więcej niż te 9000 tys., z tym że już wszystkie projekty przyłączy i formalności wliczone.

Co do współpracy - jestem bardzo zadowolona,ale nie wiem,jak to w praniu wyjdzie,bo nie zaczęłam budować.

Wizualizacje dostałam już na etapie koncepcji projektu,jeszcze przed pracą nad wnętrzami.

mimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może M02 z kolekcji Muratora.

Moim zdaniem fajny projekt, ale ja nie jestem obiektywny, ponieważ jestem poważnie zainteresowany tym domkiem :wink: Spory opis tego projektu i propozycje zmian znajdziesz w 4 numerze Muratora, polecam.

Zerknij ewentualnie na inną wersje tego projektu - M04.

 

Pozdrawiam

P.

 

Był pierwszym, który wpadł nam w oko. Ale ta malutka kuchnia... :(

Przeraziła nas chyba liczba okien :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był pierwszym, który wpadł nam w oko. Ale ta malutka kuchnia... :(

Przeraziła nas chyba liczba okien :wink:

 

Kuchnia jest faktycznie mała, ale:

1) ważny jest również rzeczywisty blat roboczy - po obu stronach kuchni,

2) otwarta na jadalnię, są rezerwy

 

Liczba okien - no cóż - ale nie ma połaciowych, te to dopiero kosztują :o

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę że jest tu dożo naprawde dobrych doradców. Ciekaw jestem czy w tak skomplikowanej sytuacji jak moja też coś zardziecie. Wierze w Was wię mnie nie zawiedzcie. A oto czego szukam:

 

Dom o szerokości do 6.8m

 

powierzchnia do 115 m

 

na parterze oprócz salonu chcemy dodatkowy pokój (gabinet)

 

z kuchni wejście do spiżarni

 

oraz małe pomieszczenie gospodarcze

 

na poddaszu trzy sypialnie

 

Oto mój dylemat.....?

 

Drodzy forumowicze jak coś mi poradzicie to pewien architekt który ma mi zrobic projekt indywidualny nie zarobi Postarajcie się Bardzo Was Prosze i z góry dziękuje

 

Pozdrawiam Sławek_Kraków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dom o szerokości do 6.8m

powierzchnia do 115 m

na parterze oprócz salonu chcemy dodatkowy pokój (gabinet)

z kuchni wejście do spiżarni

oraz małe pomieszczenie gospodarcze

na poddaszu trzy sypialnie

Oto mój dylemat.....?

 

Pozdrawiam Sławek_Kraków

 

1) Ale może byś powiedział, na jakiej działce chcesz to zbudować, bo pachnie bliżniakiem, szeregowcem/segmentowcem? :lol:

Jakie wymiary budynku, inne uwarunkowania ..

 

2) A bez architekta i tak się nie obejdzie, tym bardziej, że zadanie dość trudne w kontekście komunikacji. I jeszcze ktoś się musi pod projektem podpisać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc działka jest bardzo wąska bo ma 13,5 m na 55 m i bliźniak nie wchodzi w gre (poprostu go nie chcemy) wiem że moge się przysunąć do granicy na trzy metry bez okien. Widziałem budynki np. o wymiarach 6.00m x 11.00m ale funkcja nie była ta. Wjazd na działke jest od strony wschodu a przysunąć się moge od strony północnej. Jeszcze taka informacja dlatego chcemy pokój dodatkowow na dole, ponieważ nie jestem pewien czy starczy funduszy na wykończenie góry w pierwszym etapi. Taki układ pozwoli Nam jej nie dotykać na samym początku. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimi :))))

 

jak ja czekalem na taki post :lol: :o :D :p :lol: :wink:

 

 

to jest bardzo zblizone do tego czego sam oczekuje

 

mamy spadek dokladnie w tym samym kierunku czyli od drogi w dól

 

super to wyglada

 

kiedy planujesze ruszyc z budowa ??? i czy mozesz mi podac namiar na sprawce Twojego projektu

 

i jeszcze jedno

 

miala rowniez wizualizacji typu 3d - chodzi mi o taki filmik animowany czyli okrązenie domu - taki widok troche jak z lotu ptaka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałam Ci tak szczegółowo,ale mój łobuziak wyłączył komputer i wszystko się skasowało :)

 

podaję Ci telefon do architektów:

 

Piotr Bach 0602 625 515 - Szczecin

 

Jego tata:

inż.Stanisław Bach - Gorzów Wlkp.

tel. 723 13 25

 

e-mail: [email protected]

najlepiej sprwdzić u źródeł jak,co i za ile :)

 

Po moim trudnym bardzo domku pewno narysują Ci raz dwa wymarzony projekt.

Co do mojej budowy...ech...nie miejsce,by o tym pisać,ale chętnie Ci pomogę,jeśli masz pytania - pisz na priva.

życzę powodzenia - mimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość plaz

Barrtekus bylem posiadaczem czegos takiego wiec kilka slow o dzialkach na stoku i projektach.

Omijaj dzialki na polnocnym stoku chodzi glownie o swiatlo i zwiazanymi z tym wszystkimi aspektami polorzenia polnocnego , od roslin do szarzyzny jesienni-zimowej.Najgorsze dzialki jakie moga istniec,mozesz wejsc na strony zwiazane z winnalatorosla i tam poczytaj o naslonecznieniu w naszym klimacie i polorzeniem stoku.

 

Zawsze szukaj poludniowego stoku,poprostu baja najbardziej doceniane dzialki pod kazdym wzdledem.

Przy rozmowach z projektantem nie daj sie wrobic w projek z efektem "podwojnej cegly w gruncie" jak jest to przedstawione powyzej.

Napieraj na projekt gdzie budynek wystaje jak najbardziej ze stoku i jest dobrze przeszklony,mozesz wtedy maksymalnie wykorzystac walory dzialki widok,naslonecznienie itp.

Natomiast jesli bedziesz chcial dom o malej powierzchni radze podejsc do tego z innej strony.Dom maksymalnie umiescic w stoku i utworzyc sztuczny nasyp ktory posluzy Tobie jako taras.Otrzymana piwnice mozesz wykorzystac na kotlownie i pomieszczenia gospodarcze ktorych nigdy nie jest za wiele.W taki sposob otrzymasz maly przyjemny domek z pelnym wykorzystaniem kazdego waloru stoku.

Najgorsza sprawa na stoku jest budynek ktory faktycznie jest parterowka z zarabistam odslonieta sciana ktora ,nie spelnia rzadnych walorow uzytkowo-widokowych tylko sciany polnocnej.

 

Dopisze ze jest to czyste podejscie do sprawy a nie jakies sie tam czubienie z przedmowczynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barrtekus

nie bedę komentowała wypowiedzi hous'a,wystarczy że przejrzysz wątek i sam ocenisz,co nasz specjalista od szkieletowców ma do powiedzenia:

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=43046

 

Co do domu - wolę rozmawiać na priva,telefon,gg.

Jeśli potrzebujesz informacji - pisz na maila

 

Naprawdę chętnie pomogę,bo włożyłam sporo pracy w ten dom,a niestety nie będę go budować,więc może chociaż komuś innemu się to przyda?

Zapraszam także do działu wnętrza,mam tam 2 wątki,tylko jeden trochę długawy się zrobił :wink: :D

 

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...