Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

House

 

Troche za pozno przeczytalem Twojego posta :cry:

dzialke juz mam i o nachyleniu :-? :-?

 

jednynym wlasciwym czyli PO-ŁU-DNIO-WYM :D :D :) :lol: :wink:

 

w stosunku do projektu MIMI chcialbym aby taras znalazl sie od strony poludniowej - czyli tam gdzie "plecy" domu Mimi,

jednyny mankament jaki widze, to to, ze dom "od podwórka" bedzie wygladal nie jak parterowka ale jak pietrowiec (i niestety taras bedzie duzo powyzej gruntu) a bardzo chcialem miec wyjsce z tarasu prosto na trawe

za to piwnica pewnie bedzie zdecydowanie w duzym stopniu mieszkalna - co jest fajne :)))

 

dlaczego piszesz zeby unikac tzw. "podwojnej cegly w gruncie"? co masz na mysli? czy chodzi Tobie o tą klinkierową elewację piwnicy? z estetycznych wzgledow wydaje mi sie ze to jest ok

 

i jeszcze jedna kwestia: Wiesz gdzie mozna podobne realizacje obejrzec

 

pozdrawiam

 

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość plaz

Nie mam nic przeciwko cegle tylko odnosi sie to do sciany polnocnej ktora jest odkryta.Sprobuj wkopac dwie cegly do piastu i wyobraz sobie ze jest to twoja najwieksza elewacja domu z ktorej i tak nie ma porzytku.

 

Nie wiem jak duza masz dzialke ale ja bym umiescil podjaz od tylu a ogrod i podworko rekeacyjne od poludnia z tym pieknym wyjsciem na trawke oraz widokiem za szyby na dole i gorze.Super!!!!

 

Co do projektow to najlepiej do architekta,nie oznacza to tego ze nie mozesz uzyc gotowca.Tylko jedem maly szczegol,zdala od parterowych bo po przerubce moga wyjsc fajne rzeczy :lol: .Lepiej zabierac sie do przegladania ciekawych rozwiazan pietrowych a przerubka dotyczy tylko zaglebienia pewnej czesci obiektu w stoku,moze wyjsc calkiem ,calkiem i napewno lepiej jak parter na murze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

House

widać w powyższym poście,że kompletnie nie masz pojęcia o moim projekcie.

 

Bartekus

Nie martw się o nic,już dobry architekt wykorzysta to cudne miejsce w Puszczykowie,a ja się wpraszam na winko na tarasie - prawie 5 lat studiowałam w Poznaniu.

Co do tarasów - w moim projekcie są dwa - na dole drewniany,to też nieaktulana wizualizacja:

 

http://foto.onet.pl/upload/12/23/_461753_n.jpg

 

Wejście na dolny taras jest z sypialni i pokoju sportowego - tam nie mam piwnicy (jest w gębi,bez okna),a ściana jest dwuwarstwowa z elewacją w płytkach klinkierowych.Tylko kominek zewnetrzny i gazony są planowane z cegły.

Ogródek,podwórko i taras są od południa i zachodu - słońca aż za dużo jak dla mnie,stąd zadaszenie na górnym tarasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość plaz

Wiec i nie ma problemu ,poprostu jak Bartek nie chce wydac na architekta to szuka pietra z koltownia i pomieszczeniami od tylu laduje je do ziemi i po klopocie.Wszystko pozatym rozwiazane jak ciagi komunikacyjne itp. nie musi sie martwic ze np.schody parterowki w dol wyladuja na srodku pokoju na dole :lol: i inne takie chece.Taras moze rowniez wybrac jaki sobie zapragnie kryty,polkryty czy odsloniety

 

Projektow ma tysiace do przegladniecia,tylko traci okna w kotlowni i pomieszczeniach gospodarczych.

 

Na takim terenie to odpowiedznio wkomponowaqny gotowiec pietrowiec wyglada super ladnie tylko z takim wzmiankami jak powyzej.

 

Co do twojego projektu to raczej nie wyobrazam sobie cudownego :cry: doswietlenia tego monolitu polnocnego.Poprostu klapa ale kazda sroka chwali swoj ogon.Wiedza o tym nawet zwierzatka mieszkajace na stokach i odpowiednio szukaja sobie norki :lol: :lol: .

 

Co do moich pogladow w " :lol: isnpiracjach :lol: :lol: "to raczej nic one do tego nie maja,chyba nie sugerujesz ze Bartek musi na sile budowac "super inspiracje betonowa lub cos takiego" no chyba ze tak chce,ale wtedy to jego wlasny wybor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

house

 

poprostu jak Bartek nie chce wydac na architekta to szuka pietra z koltownia i pomieszczeniami od tylu laduje je do ziemi i po klopocie.

 

możesz sobie krytykować mój dom do woli,mnie to nie wzrusza,ale nie wprowadzaj innych w błąd!!!

Jestem pewna,po tym co piszesz,że żaden z Ciebie inżynier,bo proponujesz rozwiązania nieekonomiczne i bez wyobraźni technicznej!

 

Co to za oszczędność zapłacić mniej architektowi ale równocześnie zafundować sobie kawał piwnicy,której metr kwadratowy będzie równy cenie metra na górnym poziomie?

W dodatku dopłacać do gotowca za spore zmiany w projekcie?

House,wyżywaj się na mnie w moich wątkach,ale inne zostaw w spokoju,nie mieszaj ludziom w głowach,by mi dokopać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość plaz
house

 

poprostu jak Bartek nie chce wydac na architekta to szuka pietra z koltownia i pomieszczeniami od tylu laduje je do ziemi i po klopocie.

 

możesz sobie krytykować mój dom do woli,mnie to nie wzrusza,ale nie wprowadzaj innych w błąd!!!

Jestem pewna,po tym co piszesz,że żaden z Ciebie inżynier,bo proponujesz rozwiązania nieekonomiczne i bez wyobraźni technicznej!

 

Co to za oszczędność zapłacić mniej architektowi ale równocześnie zafundować sobie kawał piwnicy,której metr kwadratowy będzie równy cenie metra na górnym poziomie?

W dodatku dopłacać do gotowca za spore zmiany w projekcie?

House,wyżywaj się na mnie w moich wątkach,ale inne zostaw w spokoju,nie mieszaj ludziom w głowach,by mi dokopać!

 

Widze ze nigdy nie budowalas domu :lol: :lol:, poczytaj uwaznie i wyciagni wnioski co do pietrowki z kotlownia i pomieszczeniami gospodarczymi ktore wyladuja w ziemi.

Jedno to to ze zaoszczedzi na dachu ktorego pietrowiec na ogol ma mniej :roll: od parterowki chyba sie nie myle :roll: :lol: :lol: :lol: a moze kozia traba ze mnie :roll: i nie jednokrotnie stanowi 1/3 inwestycji.

Co do zmiany tylniej sciany i jej przeliczeniu i wywaleniu okien ktore chyba tez kosztuja :lol: :lol: ,nie myslisz ze zaplaci 9000 :lol: .

Robot ziemnych rowniez nie uniknie :roll: :lol: :lol: :lol: ,wiec o co chodzi. :lol: :lol:

 

I ta piwnica ,z tego co zrozumialem to stanowi ona piekne pomieszczenia na poludnie z widokie i tarasem ziemnym.Tylko kotlownia w ziemi i pomieszczenia gospodarcze,no tak ale to jest nieekonomiczne :roll: i bez wyobrazni :lol: :lol: :lol: .

 

Tak akurat sie zdarzylo ze jak wiesz bylem w posiadaniu takiego domu.Zdjecia zreszta zamiescilem w podawanych "inspiracjach :lol: ".

Natomias jak wiadomo :roll: chyba tak, bo sam juz nie jestem pewny :lol: :lol: :lol: :roll: ??? :roll: ,ze i tak beda to dwie kondygnacje lub "parter" z zasypana piwnica jak to wczesniej opisalem.Wiec nie rozumien tej nieekonomicznosci :lol: :lol: i dlatego Bartek niczego nie ryzykuje oprocz sciemniania przez architekte ze jest to niesamowity problem(wiadomo jaki i dla kogo$$$$$$$$$$$$$$$)i jakie to nie koszty zaprojektowac cos na skosnej dzialce :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałam rację,nie masz ani wiedzy ani wyobraźni.

na szczęscie ma ją autor pytania i już dawno wie,o co chodzi.

I jestem pewna,że zbuduje piękny,ekonomiczny dom :D

 

Pozdrawiam,już się tutaj nie wypowiadam,jestem na privie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość plaz
miałam rację,nie masz ani wiedzy ani wyobraźni.

na szczęscie ma ją autor pytania i już dawno wie,o co chodzi.

I jestem pewna,że zbuduje piękny,ekonomiczny dom :D

 

Pozdrawiam,już się tutaj nie wypowiadam,jestem na privie :D

 

Napewno nie zaproponowalas Autorowi pytania domu bez dachu :lol: :lol: :lol: .Wtedy bylby naprawde tani :lol: :lol: :lol: ale,czy ekonomiczy,koszty ogrzewania w zimie :lol: :lol: :lol: :wink: .

 

Koniec swiata niedlugo ogrodnicy amotorzy beda wykonywac koszorysy a, nawet projektowac domy. :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc działka jest bardzo wąska bo ma 13,5 m na 55 m i bliźniak nie wchodzi w gre (poprostu go nie chcemy) wiem że moge się przysunąć do granicy na trzy metry bez okien. Widziałem budynki np. o wymiarach 6.00m x 11.00m ale funkcja nie była ta. Pozdrawiam

 

Trudno coś racjonalnego wymyśleć i doradzić, trzeba raczej wziąc architekta.

 

Z jakiego powodu odrzucasz wariant z blizniakiem? Warunki zabudowy, niemiły sąsiad, po prostu dla zasady czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!

Potrzebuję takiej oto pomocy. Szukam domku z poddaszem użytkowym, o pow. do 140 m2 bez piwnicy, taniego w budowie. Żeby miał w miarę prosty dach (bez okien dachowych), koniecznie garaż, kotłownię (ale taką, żeby można było w niej zmieścić trochę węgla czy drzewa), jakąś małą spiżarkę. Na poddaszu standardowo 2 lub 3 sypialki, łazienkę. Na razie wpadł mi w oko Sopran z MTMSTYL. Może ktoś jeszcze coś mi podpowie.

Bardzo proszę o podpowiedzi i z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba nietypowa:

Poszukuję projektu z takim dachem: http://www.agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=452 . Właśnie sobie uświadomiłam, że podwójny dwuspad podoba mi się szalenie. Czy ktoś ma lub kojarzy taki projekt? (niestety ten dom w linku jest za duży i w dodatku ma zupełnie mi niepotrzebą piwnicę i powierzchnię usługową).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Projektów z dachem dwuspadowym jest całe multum. Musisz określić, z której strony umieścisz wejście do domu, jaka powinna być powierzchnia użytkowa, czy garaż ma być dwustanowiskiwy, czy działkę masz wąską czy szeroką, czy chcesz mieć w dachu lukarny i jaki ma być kąt nachylenia połaci dachowej zgodnie z warunkami zabudowy.

Dopiero wtedy można Ci polecić konkretne projekty.

 

Pozdrowienia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwójne dachy dwuspadowe? Pełno tego. Zobacz np. Dom w wiesiołkach, dom w miodunkach, dom w rododendronach i pełno innych http://www.archon.pl

 

Widziałem też kilka w:

http://www.pppik.com.pl

L&K-projekt, w mtmstyl i innych.

Z Archipelagu kojarzę "Salome".

Z resztą każda firma takie ma. Poszukaj sobie a znajdziesz pełno.

 

Tu masz link do strony z adresami biur projektowych:

http://www.projekty.domow.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stuk, obejrzałam te trzy: w wiesiołkach, miodunkach, rododendronach. To nie to :(

jak dla mnie to są typowe pojedyncze dwuspady. Mnie chodzi o dwa dachy dwuspadowe połączone ze sobą pod kątem prostym. Ja do tej pory chyba takich dachów nie spotkałam w katalogach (a przejrzałam ich już sporo) albo nie zwróciłam do tej pory na to uwagi. Dlatego dziwi mnie, że piszecie, że ich jest pełno.

 

mariusz/szczecin, z chęcią to określę, nie określiłam wcześniej, bo nie chciałam wybrzydzać ;) chciałam pooglądać cokolwiek

 

Wejście do domu od północy, taras południowy, garaż dwustanowiskowy, działka ok. 30x30, warunków zabudowy jeszcze nie mam więc nie umiem odpowiedzieć na to ostatnie pytanie. Lukarny mogą być.

Generalnie: ten dach który pokazałam jest jakby takim WZORCEM dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stuk, obejrzałam te trzy: w wiesiołkach, miodunkach, rododendronach. To nie to :(

jak dla mnie to są typowe pojedyncze dwuspady. Mnie chodzi o dwa dachy dwuspadowe połączone ze sobą pod kątem prostym.

 

To nie są dwa dwuspady połączone pod kątem prostym?

http://www.scrlock.republika.pl/wiess.jpg

 

To ja już nie wiem o co Ci chodzi... :roll:

Żeby bryła tworzyła T albo krzyż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...