Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Gość plaz

Barrtekus

 

zdjecia ,brakujaca elewacje i przekroje postaram sie wyslac jutro.

 

Co prawda zagladam tutaj z mojego notebook(a)(house to ja) jak jestem w terenie,lecz ze wzgledu ze to teren mam ograniczone mozliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wilgoć w piwnicy nie bedzie mi przeszkadzac, a stok sobie obroce dowolnie sterem i zawsze bede mial optymalne nachylenie

 

 

:lol: :lol: :lol:

 

stopy wody pod kilem i co najmniej piąteczki w skali B - przywieziesz mi troszkę mazurskiego piasku?odbiorę,jak się kiedyś w starej szkole spotkamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ania 67

 

wszystko jasne - ale i tak wybiorę się do Janczewa,na koniki a przy okazji wykukam tę Twoją działkę :D

A ja Cię zapraszam do siebie,do domku,bo jak masz już projekt,można zacząć pracować nad wnętrzami,a póki co mam troszkę czasu i chętnie Ci pomogę - przynajmniej obdzielę Cię stosem materiałów,bo mi się to już w szafie nie mieści :D .

 

Pytałam na forum już ze dwa razy,czy ktoś nie potrzebuje zeszłorocznych egzemplarzy Muratora i Budujemy Dom oraz Ładny DOM - mam tego tak dużo,ciagle dostaję nowe i tamte chętnie oddam,a jakoś nikt się nie zgłosił do tej pory,więc nadal aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Mimi :D

Jezeli chodzi o zaproszenie to bardzo chętnie się z Tobą spotkam :D To bardzo miło, że chcesz mi pomóc! Jezeli chodzi o urzadzanie wnętrz to uwielbiam te tematy.Uwielbiam przestawiać, remontowac itp. Wyślij mi namiary na priva( ja podam Tobie swoje) Odezwę Do Ciebie.

Pozdrawiam Miłą Mimi :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania - no to jesteśmy umówione :D

 

 

jeszcze raz mój projeKt,bo zniknął,a potrzebne są małe wyjaśnienia:

http://foto.onet.pl/upload/24/9/_464349_n.jpg

 

Dom jest, jak pisałam, na stoku zachodnim.

Tam ,gdzie house widzi u mnie piwnice, są 2 sypialnie,dość duże - ponad 20m2,skierowane na dwa kierunki świata,dużo okien w tym z jednej sypialni jest wyjście na zachodni,nie zadaszony taras i okna do podłogi - tarasowe.

 

Na środku przyziemia jest łazienka z oknem i nie ma tam wogóle pomieszczeń gospodarczych czy piwnic.

 

 

Mała piwnica jest w głebi,bez okna. W najniższej części domu o schodkowych fundamentach nie trzeba było wybierać ziemi - jest tam zasypane i nie wykorzystywane jako piwnica,bo nie potrzebuję więcej, niż te 12m2 typowej chłodnej piwniczki,poza tym jest to kwestia oszczędności na niewykorzystanej powierzchni.

 

Taras górny jest od południowego zachodu,stąd zadaszenie,tym bardziej,że jest on wzdłuż salonu i kuchni - dużej,prawie otwartej przestrzeni.

Na taras górny można dojść od frontu,podcieniem lub dwoma wejściami, przeszklonymi, z kuchni i salonu.

 

Salon z kuchnią nie są duże,mają w sumie około 54m2,ale powiększa je właśnie ten zadaszony taras z kominkiem zewnętrznym.

 

Ze względu na otwarte przestrzenie i wszystkie okna do podłogi,tzw portfenetry - myślę,że będzie tam dosyć światła. :D

 

Tylko łazienka na górze jest bez okna,ale jest tam zaprojektowane szkło fusingowe dla doświetlenia i ozdoby - to taki mój mały pomysł. :oops:

 

 

Dlaczego tak szczegółowo o tym piszę?

Bo chcę Wam pokazać,że na każdej działce można zaprojektować dom,z którego będziemy zadowoleni i na pewno nie będzie to jak powiedził house"porażka,badziewie czy architektoniczny kundel".

 

Moja działka jest na zachodnim stoku,ale nawet jeśli macie na północnym - też bym się zupełnie nia martwiła - od tego są dobrzy architekci i inżynierowie,by pomagali nam spełnić Wasze marzenia o funkcjonalnym,ładnym i ekonomicznym domu :D

 

To samo dotyczy zieleni - są setki pięknych odmian cieniolubnych i nie jst to ani problem większych kosztów czy trudniejszej pielęgnacji,tylko dobrego ogrodnika,który nam pomoże,jeli się sami na tym nie znamy.

Mogę Wam polecić dwóch - z Gorzowa i Zielonej Góry,na priva.

 

pozdrawiam serdecznie i życzę pięknych i funkcjonalnych domów na górkach,także tych północnych :wink: :D

mimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barrtekus, teraz mi się przypominiało że widziałem kilka gotowych projektów właśnie na stok, takich że od ulicy parterówka a na ogród pietrowy.

W tym domu gdzie mieszkałem rozkład pomieszczeń był taki: wejscie - po lewej łazienka i wc, po prawej gabinet, dalej po lewej kuchnia, prosto jadalnie a po prawej sypialnia, na dole salon, sypialnia, PT, siłownia i piwnica. Taras jest na dole - zadaszony. Garaz z wjadzem od ulicy na parterze.

Jeżeli odnajdę to podam liki to tych gotowców.

Mój architekt na razie nie dotrzymał pierwszego terminu, wizualizacje też robi. Więc zobaczymy jak będzie dalej - jeżeli będzie OK to dam Ci na niego namiary. Warto się skontaktować z 2-3 architektami i potem wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłaciłam 1200 zł za zmiany w gotowym projekcie, a polegały na:

1. podniesieniu dachu wyżej przez dodanie ścianki kolankowej (nie było jej wcale),

2. zmianie kąta nachylenia dachu i zmiana calej więźby dachowej, (te dwie zmiany spowodowały, że dom "urósł" o 40 m2),

3. przeniesieniu kuchni z salonu do innego pomieszczenia,

4. zmiana okien w salonie od strony ogrodu,

5. powiększenia kuchni kosztem sąsiedniego pokoju,

6. dobudowanie spiżarni z części garażu,

7. likwidacja jednego okna na parterze, a dodanie okien połaciowych w naszej sypialni i w pokoju syna,

8. wykonanie stropu nad garażem aby strych był użytkowy, a nie tylko jako pawlacz,

9. wejście na strych z pokoju, a nie z garażu,

10. likwidacji garderób na górze (sami zabudujemy po wykończeniu domu, lepiej bedę wiedziała gdzie chcę mieć takie pomieszczenia),

11. dodanie kominka w salonie

 

Jednym słowem z gotowego projektu stał się naszym indywidualnym projektem za nieduże pieniądze. Zmiany zostały dokonane w pracowni, w której powstał projekt.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbierali się zainteresowani, czyli rodzina (3 osoby :D ) nad gromadzonymi wcześniej kolorowymi katalogami projektów domów.

Pierwszym kryterium były elewacje, dom musiał się podobać wszystkim i wybraliśmy takich domów pewną ilość a z tej ilości ponowny wybór to te które pasowały do posiadanej działki, czyli do stron świata, wejście główne, wjazd.

Następnym kryterium była wielkość domu, pod względem potrzeb i możliwości finansowych. Potem była przerwa aby dać sobie trochę czasu na spokojne przekonanie się do trafności wyboru. Po przerwie ostateczna decyzja.

Wybieranie projektu trwało dwa miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena - dziekuję za ten adres - ten domek jest śliczny :D :

 

http://www.wm.com.pl/biuro/IMAGES/ZDJECIA/P&R/Domyzulawskie/JAZ-fot1.jpg

 

http://www.wm.com.pl/biuro/IMAGES/ZDJECIA/P&R/Domyzulawskie/JAZ-fot1_du.jpg

 

Ania - po drobnej korekcie wyglądu elewacji dom wyglądał by nawet fajnie,ale ma jeden minus - tylko dwie sypialnie,za to dwustanowiskowy garaż.

jakiś nierodzinny ten projekt,chyba?

:D

do zobaczenia - mimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wariant bliźniaka odpada ponieważ nie da rady z sąsiadem a architekta całkowicie nie odrzucam bo wiadomo że jak nic nie wymyśle z gotowcem to wtedy architekt. Pozdrawiam

 

Akurat dzisiaj kupiłem "Ładny Dom" - numer majowy. Jest tam opis domu o szerokości 6x9.5 m. Jest to co prawda bliźniak, ale zastosowanie rozwiązania można dopasować do domu wolnostojącego na super-wąską działkę czyli taka jak twoja.

Akurat zapamiętałem twój dylemat więc próbuję pomóc. Sam jestem w takiej samej sytuacji - czekam na olśnienie.

Wracając do tematu: dom o pow.110m2, 6x9.5m, autor projektu AC Studio. Sprawdź, może Ci się spodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...