Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Fakt - nie ma (poza kotłownią - rozsądnie umieszczoną, bo w środku budynku) innych pomieszczeń gospodarczych na takie-różne-chwilowo-niepotrzebne. Ale - ja miałem tak samo i po prostu obiłem płytami i dechami podłogę nad ociepleniem sufitu i mam całkiem pokaźny stryszek (właz z drabiną do niego z pomieszczenia gosp. - za ok. 300 zł z supermarketu)

 

jassmine - taki niewielki dom to nawet prądem można grzać, szczególnie jak się go sensownie ociepli - więc paliwo stałe to raczej ostateczność/desperacja :)

pozdr - Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od potrzeb i planow, ja np nie chcialbym kotlowni w centrum domu, dla mnie kuchnia zakladajac ze mamy tam spozywac posilki a nie tylko przyzadzac tez jest za mala zato lazienka fajna 7,7 metrow, duzy salon i kominek w centrum domu wiec mozna w duzej mierze ogrzewac kominkiem. przedpokoj 8,4 zabiera dosc duza powierzchnie sa plusy i minusy, plus wg mnie jest taki ze drzwi mozna otworzyc i nie przeszkadzaja w przejsciu, co do tych 'lukow' w salonioe i w pokoju jakos nie mam zdania rzecz gustu.

 

Ja zanim wybralem projekt spedzilem dosc duzo czasu na szukaniu wybralem gotowy jednak wprowadze drobne zmiany, takie jak likwidacja jednego kibelka widze w nim co prawda wady ale wg sa drobne http://www.domdlaciebie.com.pl/CM/content.php/default/default?akcja=szczegoly&id_domku=90 trzeba wziasc pod uwage przede wszystkim swoje przyzwyczajenia upodobania i plany jak wielkosc rodziny itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Ja 10 miesięcy mieszkam w "W sam raz" z Horyzontu. Odpowiada większości twoich wymagań. Moje przeróbki to:

- z małego wc na parterze zrobiłam spiżarnię,

- garażu dodatkowy pokój

- z pokoju nr 7 łazienkę i wc (mały bez okna ale z luksferami)

- z łazienki pomieszczenie gospodarcze,

- z pomieszczenia gospodarczego wyszedł korytarz do pokoju przerobionego z garażu.

Na górze bez zmian, przy czym scianka działowa między łazienką a pokojem wypada dokładnie na okrągłym okienku, więc ja mam przesuniętą w stronę łazienki i większy pokój, ale można odwrotnie.

W łazience na górze spokojnie zmieściła się wanna, prysznic, bidet, ustęp, i jedna duża umywalka, ale spokojnie mogłyby być 2 mniejsze.

Jest tylko problem z zadaszeniem tarasu, bo przedłużyć dachu nie da rady można tylko dorobić dach. Nam to nie przeszkadza ponieważ taras mamy od strony wschodniej i ok godziny 11 już nie ma słońca.

Generalnie mieszka się bardzo fajnie, teraz na pewno zrezygnowałabym z okrągłych okienek - były strasznie drogie, a są zupełnie nieprzydatne, a to w salonie wysoko to już zupełnie bez sensu.

Po drugie trzeba się liczyć z tym że dom z wysokim salonem jest baaardzo akustyczny...

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcielibyśmy przedstawić na łamach "Muratora" dylematy i zmagania inwestorów, wybierających projekt. Jak dopasować go do potrzeb rodziny, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak spełnić szczególne wymagania i życzenia. Jeśli chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami, to czekam: [email protected]

 

Pozdrowienia

Redakcja

 

Jeszcze nie wybraliśmy projektu, ale mamy nasz Typ "numer 1", i obecnie każdy nowy znaleziony w katalogach porównujemy z nim. Jest to Dom w Dziewannie z Archon'u lub jego wersja z garażem pulpitowym oznaczona numerem 2 - link w podpisie poniżej.

 

Dlaczego, co braliśmy pod uwagę?

1. Wpasował się w układ stron świata na działce (prawie bezbłędnie)

2. Prosty = tani dach 2-spadowy (1 lukarna pójdzie chyba do usunięcia)

3. Miał mieć oprócz pokoju dziennego jeszcze 4 - ma i to w najlepszym układzie tj 3 na górze, 1 na dole jako gościnny/do pracy o odpowiedniej powierzchni

4. Ma te małe potrzebne zakątki jak: spiżarnia, garderoba na górze, schowek pod schodami, miejsce na szafę zabudowaną we wiatrołapie

5. Łazienki nie są za duże, ani za małe i są blisko kotłowni - instalacja tansza

6. Ma 2 elementy zewnętrzne które nam się podobały tj "zadaszone, we wnęce" wejście ze słupem obłożonym c. klinkierową i ma wykusz na jadalnię

7. można bez problemu zadaszyć taras (będziemy kopiować rozwiązanie znajomych z kominkiem grillowym)

8. Półotwarty układ kuchnia-jadalnia-pokój dzienny

 

Co nie pasuje?

1. Za mały pokój dzienny - pójdzie do powiększenia razem z kuchnią i najmniejszym pokojem na górze (ten największy na górze też się powiększy przy okazji)

2. Nie wiemy czy nie zrobić osobno garażu, od razu na 2 auta, i nie z Porothermu tylko z jakiegoś taniego, popiołowego betonu komórkowego, ten pulpitowy w projekcie wydaje mi się mały i taki doklejony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&all=1&sid=m41627cdae6640&intra=6f47714c3c19ce7e3339242c9a737abd&crc=99e66efc4f0a88aecb245599e1ca5383&lang=pl

Co myslicie o tym projekcie mam do wyboru dwa ten drugi to http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=30&action=showProject

Zastanawiam sie na dwyborem w koncu to zyciowy wybór. Jesli mozecie napiszcie co o tych projektach myslicie i który byscie wybrali. Działka 10 ar kwadrat :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bardziej podoba mi się pierwszy projekt , zarówno z zewnątrz jak i w środku. Większa i bardziej ustawna sień, spiżarnia przy kuchni, ładny wykusz. Rozmieszenie pomieszczeń również bardziej mi odpowiada. Nie podoba mi się jednak w jednym i drugim projekcie to, że schody idą z salonu, osobiście wolę z korytarza ( szczególnie jeśli ma sie rozbiegane dzieci) - ale to kwestia gustu.

Musiałbyś się również dowiedzieć jak wygląda utrzymanie ciepła w pomieszczeniu z antresolą- czy czasem nie jest trudniejsze do ogrzania.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybraliśmy po burzliwych dyskusjach projekt muratora

c39 gwarny.

Przy założeniach:

pow. ok 120m

dodatkowy pokój na parterze

na poddaszu 3 sypialnie+duża łazienka

garaż+pom. gosp.

wydaje się optymalny

 

działka jest 21.5x43m tak więc mieści się na styk

wejście od zachodu,weranda od południa, ogród od wschodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)))

Jesteśmy na etapie wyboru projektu i od samego początku wpadły nam w oko domki w stylu Libra i Jupiter . Bardziej Jupiter ale czy wejście do domu z wiatrołapu jest ok tak zaraz koło schodów czy to nie tworzy korytarza? No i ta łaziekna koło kuchni i jadalni czy jest ok ?Myśleliśmy o przeniesieniu jej w inne miejsce. Poradzono nam aby zrobic to jakoś kosztem gabinetu ale wtedy drzwi obok drzwi. Mam obawy, że efekt byłby kiepski: korytarz z drzwiami. A może sie mylę?

Libra mniejszy salon musielibyśmy powiększać. Aha i w oby dwu przypadkach rezygnujemy z garażu na rzecz kotłowni i pralni. Który projekt wydaje wam się bardziej funkcjonalny? Będziemy wdzięczni za każdą odpowiedź. Aha tył domu będzie na południe.

http://nowydom.onet.pl/3196,1,projekt.html

http://nowydom.onet.pl/3517,1,projekt.html

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Oj nieźle się ubawiłam jak znalazłam zaznaczone projekty, które nam się podobały 4 lata temu. Na szczęście pół roku temu dużo mądrzejsi wybraliśmy domek, który wydaje sie być super dostosowany do naszych potrzeb - Szmaragd z Krajobrazów.

 

A wyboru dokonaliśmy spisując nasze oczekiwania wobec domy na kartce w postaci listy. Potem szukaliśmy wg punktów na tej liście punktując założenia. Te projekty które miały najwięcej punktów przechodziły dalej.

 

Zostały dwa z tych dwóch jednak żaden nie spowodował powstania błysku w oku.

Jakimś cudem osłabiona poszukiwaniem znalazłam to co chcieliśmy.

Kryteria były proste: metraż, otwarta kuchnia, kominek, częściowo zadaszony taras, z poddaszem użytkowym, prosty dach, 2 łazienki , spiżarnia, bez piwnicy, kotłownia w pomieszczeniu gospodarczym...

 

Jedyny "mankament" to balkony ale cóż nie można mieć wszystkiego :D ,

 

jest super

pozdrawiam

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek zapadła ostateczna decyzja z naszej strony odnośnie budowy. Spośród setek projektów pozostały nam dwa, które po niewielkich przeróbkach spełniają wpełni nasze oczekiwania. Który wg Was wyjdzie taniej w ostatecznym rozrachunku ?

 

1. http://www.dobredomy.pl/?id_project=63&infopage=4

czy

2. http://archipelag.pl/domek-opis.php?KatID=3990500&ProjID=437

 

Na działkę, budowę i wykończenie chcemy przeznaczyć docelowo 450tys. zł. brutto czy wg Was wystarczy ta kwota ? Oczywiście końcowe wykończenie chcemy realizować z rozsądkiem bez "hi end" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...