Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Szukam tygodniami projektów które jestem w stanie zrealizować bez wchodzenia w kredyty. Posiadam działkę o wymiarach 54x25 (szer x dł).

 

Oczywiście tak jak w tytule chciałbym zakończyć całość prac w tej kwocie czyli dom tylko do umeblowania.

 

Bardzo podobają mi się projekty typu Jupiter, Libra, Emanuela, Manuela i ten styl (140-170 p.u. + garaż). Wiem że te projekty są dosyć drogie w realizacji.

Nigdzie na forum nie znalazłem informacji ile kosztuje taki dom całkowicie wykończony.

 

Czy z Waszego doświadczenia budowlanego podacie mi jaki mogę projekt zrealizować za 320 tys ?. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rozsądnym wydawaniu pieniędzy na budowe możesz mieć jakieś 160 m2.

Oczywiście pod warunkiem, że media masz w ulicy i nie musisz ciągnąć np. wody 150 m :roll:

Rozsądny projekt domu - w miarę prosta konstrukcja ( głównie dachu !)

bez wodotrysków, ale z dobrymi materiałami, z wykończeniem, ogrodzeniem ( ale bez fanaberii :wink: )mediami..... z wkładem własnej pracy ( np. prace porządkowe, malowanie, inne nieskomplikowane czynności ) angażowanie ekip do kolejnych etapów, a nie zlecaniu wszystkiego jednemu wykonawcy ( będzie droższy ) to powinno

Ci te 320 tys. wystarczyć.

Pozdro

J

...i dwa wory piniędzoli życzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam tygodniami projektów które jestem w stanie zrealizować bez wchodzenia w kredyty. Posiadam działkę o wymiarach 54x25 (szer x dł).

 

Oczywiście tak jak w tytule chciałbym zakończyć całość prac w tej kwocie czyli dom tylko do umeblowania.

 

Bardzo podobają mi się projekty typu Jupiter, Libra, Emanuela, Manuela i ten styl (140-170 p.u. + garaż). Wiem że te projekty są dosyć drogie w realizacji.

Nigdzie na forum nie znalazłem informacji ile kosztuje taki dom całkowicie wykończony.

 

Czy z Waszego doświadczenia budowlanego podacie mi jaki mogę projekt zrealizować za 320 tys ?. :roll:

 

Excaliburze!

Razem z mężem budujemy Emanuelę. My też mieliśmy działkę i zaplanowane 350 tys zł na budowę. Czy są realne szanse na to, żebyś za taką forsę wybudował swój domek? Wszystko zależy, gdzie mieszkasz. Jeżeli gdzieś dalej od wielkich miast, to tak. My budujemy się pod Poznaniem i ceny robocizny oraz materiałów są o wiele droższe niż w innych województwach jak mazowieckie, wielkopolskie, śląskie. Za tę kasę my już nie umeblujemy naszego domku. Choć ściany będą pomalowane, płytki na podłodze na parterze oraz panele lub wykładziny dywanowe w sypialniach na piętrze. Wszystko również zależy od materiałów, z których wybudujesz dom. Można z taniego Maxa, siporeksu, a nie tak jak my z drogiej silki. Tak samo mozna położyć na dachu blachodachówkę zamiastu uszlachetnionej dachówki ceramicznej. Można również nie robić rekuperatora i gruntowego wymiennika ciepła, odkurzacza centralnego i wtedy można wybudować domek za tę kasę.

Szczegóły i koszty poszczególnych etapów budowy naszego domku w naszym dzienniku. Zapraszam!

Beata, żona Tadka L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam działkę 5 km od Warszawy :cry:

Bardzo by mnie interesowało gdybyście podawali nazwy projektów które za te pieniądze mozna zrealizować. :p

 

PS

Emanuela to bardzo ładny dom .. naprawde mi sie podoba ... ale na moja działke nie pasuje. W Domusie sa inne klony tego projektu np: Andromeda czy Jupiter... oba pasuja mi jak ulał na działkę.

Tylko czy PLN mi wystarczy ... o to jest pytanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś poszukać w Archipelagu w cyklu "domy dla Nowaka" np. Balbinka

 

http://www.archipelag.com.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=496

 

Z tego co piszą to 200 tyś wystarczy i jeszcze cos zostanie

 

Pozdr

Magda

 

Więc piszą głupoty. Ten dom da się wybudować poniżej 200tyś, ale pod warunkiem, ze prawie wszystko będzie robiło sie samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ok. 100 m pow. użytk. i bez garażu. Balbinka ma ponad 120 m kw + garaż. Bezpiecznie jest przyjąć 1900 - 2000 zł za m kw. Pow. użytkowej. Oczywiście wszystko tak naprawdę zależy od standardu wykończenia: dach (bitumiczny, blacha, ceramika, dach. cementowa), okna (drewniane, plastikowe, rodzaj szyb itp), drzwi zewn i wew. (mogą być po 300 zł a i powyżej 1000 zł. za sztukę), instalacje, podłogi, schody i wiele jeszcze rożnych rzeczy na których można zaaszczędzić - niestety zwykle kosztem jakości i estetyki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór projektu ograniczyła nam działka, która ma szerokości ~31m i długość niecałe 20m. Szukaliśmy prostego domku z dachem dwuspadowym i padło na Bovalino biura Archigraph. Zdecydowaliśmy się na wersję z pokojem nad garażem Bovalino II. Według nas projekt jest dosyć dobry ze względu na jego prostą bryłę i funkcjonalność. Nie bez znaczenia jest też koszt realizacji tego projektu myślę, że będzie zdecydowanie tańszy niż inne fikuśne o podobnym metrarzu ( całkowita 174m, użytkowa 148m, zabudowy118m).

Zobaczcie sami http://www.archigraph.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś jeszcze interesują"tańsze"domki to właśnie znależliśmy stronę http://www.lipińscy.pl Kosztorysy tej firmy są zachęcające,tylko czy można je brać dosłownie?Zdajemy sobie sprawę,że mogą być odchylenia ale może się mylimy.Co do budowy to raczej jesteśmy laikami,ale w wykończeniu moglibyśmy liczyć na pomoc znajomych tzw.złotych rączek.Może komuś udało zbudować się taki domek 100-120m i nie przekroczył kosztorysu?Czekamy na doświadczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...