Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

My szukalismy projektu okolo miesiaca - wiadomo internet plus przeglad w empiku.Przez przypadek trafielm adres pracowni AREX i udalo sie !!

Mielismy w czym wybierac !! padlo na wille (stylizowna w duchu 1920-39) Jednka zbyt duza odleglosc w biura arch. spowodowala ze projektem zajmie sie moj znajomy architekt.

Przy wyborze projektu najwazniejsze dla nas byl:

1.wyglad

2.ergonomia budynku

3.cena

4.metraz (200-250 sam dom)

 

Dzieku temu ze dosc czesto zmienialem miesjce zamieszkania mialem okazjie mieszkac prawie w wszystkim (archtiektonicznie pojmujac temat) co wybudowano od roku 1908. Wzgledem z tego zdecydowalem ze nie bede kupowal mieszkania w bloku, nie bede budowal tez stodoly. Potrzebowalem projektu ktory byl by universalny do przebiegu aszego zycia (mlodosc,wiek serdni,emeryt) ktory nie snudzi mi sie po roku. Mysile ze udalo mi sie znalesc to czego pragne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wertowaliśmy katalogi dosyć długo przed zakupem działki i w założeniach miało być poddasze, duży salon, trzy pokoje i podwójny garaż.

Ale wielkość działki jaką kupiliśmy zmusiła nas do zmiany założeń.

Na 20 ar można wszystko postawić dla 3 osób.

Okazało się że domów parterowych o pow. do 150 m i z podwójnym garażem nie ma za dużo.

Ostatecznie D24 wygrał z D08 głównie ze względu na rozkład wnętrza.

Ale teraz wiem, że śmiało mogłem zlecić wykonanie projektu indywidualnego biorąc pod uwagę ilość zmian jaką wprowadzamy w tym typowym projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod klucz za 200 tyś. Oj ciężko będzie. Napisz coś wiecej - z poddaszem użytkowym czy parterowy? Partetowy może sie uda przy materiałach bez faktur i duzym własny wkładzie w prowadzone prace. poza tym to ciążko jest przewidzieć dokładnie koszty. Zaczeliśmy budować, miało być pieknie i tanio a tu rzyjechała koparka zaczęła kopać fundamenty i wszystko zaczęło sie sypać, walić itd. Trzeba było wybrać ziemię do zera i szałować stope i ściany fundamentowe. I już założenia wzięły w łeb - dom droższy o około 5 000. Niechce Cie pesymistycznie nastawiać ale lepiej mieć jakiś zapas w portfelu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja cie nie zalamie, moze nawet pociesze ;) Podziele sie wycenami z dwoch firm budujacych pod klucz. Ja im dalam 2 domy do wyceny.

1. dom pod kasztanem 2 (Archeton) - 166tys + 7% vat - 195tys +7% vat

2. niziołek (IGN)- 211 - 213 (troszke wiecej ale domek piekny)

Te domy sa 97m kw i 105m kw.

Prosze tylko na mnie nie naskakiwac - to sa ceny podane przez firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taj jak większość powyżej na początku były marzenia i wiele, wiele katalogów i wieczorów z kartką i ołówkiem w ręce. Pare projelktów zostało wybrane ale tylko i wyłącznie ze względu na wygląd zewnętrzny. Aż w końcu zaczeliśmy robić wykaz co tak faktycznie chcielibyśmy w domu mieć:

1. parter

- duża kuchnia z jadalnią,

- salon,

- duże pomieszczenie gospodarcze,

- łazienka z prysznicem,

- pokój na tzw starość a na dzień dzisiejszy gabinecik do pracy po pracy

2. poddasze

- duża łazienka z ogromną wanną;

- sypialnia z garderobą i balkonem dla nas,

- pokoje dwa z garderobami dla przyszlych dzieci,

- ANTRESOLA nad salonem.

 

No i wybraliśmy Elwirę bez garażu.

Dobrze przeszklona a to duży plus bo mamy widokową działke w Bielsku duża jak dla nas i wygodna a to przeciez o to chodzi.

Garaż jeden nas nie zadowala wiec po zakończeniu budowy (narazie szykujemy sie do dachu), planujemy garaż z wiatą na dwa samochody.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się pomysł antresoli. Jednak z tego co zauważyłam, jest mało projektów, które ją zawierają :cry: Może ktoś z Was ma taki domek i wie, jak to jest mieć takie "coś" :wink: ?

 

 

:o jest duzo projektow z antresola, jeden ktory pamietam i wpadl mi w oko to bilbo nie pamietam z jakiego biura ale jest na forum w dziale projekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D tak, ten projekt akurat widziałam - jest niczego sobie, ale nie spełnia moich oczekiwań. Ma np: tylko dwa pokoje u góry, a ja chciałabym mieć trzy ( chociaż tu można byłoby pomyśleć o pomieszczeniu nad garażem. Ale ma też małą łazienkę - wolałabym nieco większą :lol: . Więc może jeszcze ktoś natknął się na coś, czego nie widziałam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to sa domy z antresola z archonu

 

Domy z antresolą w naszej ofercie : "Dom w lawendzie", "Dom pod topolą" "Dom w tarninie" ( wersja z antresolą nad salonem ). "Dom w żonkilach" "Dom w jałowcach 2" "Dom pod platanem" "Dom nad stawem" wersje 1 i 2 Ponadto możemy wyrazić zgodę na wykonanie w ramach adaptacji antresoli w dowolnym projekcie np. poprzez likwidację pomieszczenia nad salonem lub jadalnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Bardzo podoba mi się Gemini

http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=757&sh=1024 , ale wydaje mi się, że przekracza moje możliwości finansowe. Czy ktoś z Was mógłby zaproponować inny projekt, może nieco mniejszego domu? Mam zepsuty kręgosłup, który nie zniesie zginania się pod zukośnieniami na użytkowym poddaszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wybieranie projektu polegało na tym, że najpierw przez pół roku oglądałam z mężem wszystkie projekty jakie wpadły nam w ręce. Mnóstwo magazynów i jeszcze więcej z internetu.

Mąż dał mi wolną rękę z zastrzeżeniem, że bryła budynku ma być prosta a dach dwuspadowy bez żadnych lukarn ( oszczędność w budowaniu ).

Ja od siebie dodałam, że żadnych balkonów, okien dachowych. Musi być duży salon, dodatkowy pokój na parterze i nadająca się do użytku ( czyt. w miarę duża ) łazienka na parterze. Koniecznie chciałam mieć też garaż w bryle budynku, najlepiej z możliwością wejścia z garażu do domu.

Kiedy już zupełnie zgłupieliśmy od nadmiaru możliwości

poszliśmy do biura projektowego z postanowieniem zakupu i ... zdecydowaliśmy się w ciągu pół godziny. Wybraliśmy projekt gotowy z Archetonu, Krab-2.

Oczywiście projekt wymagał wprowadzenia zmian ale z ogólnego układu jesteśmy bardzo zadowoleni. Budynek został przedłużony o 1m co pozwoliło powiększyć kuchnię do 14,6m2 i salon do 30,6 m2.

Pozbyliśmy się ściany oddzielającej salon od korytarza dzięki czemu zyskaliśmy dla salonu kolejne 6-8m2. Zamurowaliśmy drzwi z kuchni do salonu i kazaliśmy dorobić drzwi z kotłowni do garażu. I wyprostowaliśmy dach, bo miał świetlik nad klatką schodową.

Wyszło to, o co nam chodziło. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki projekt wybrac: ?

 

To bardzo trudne, a za razem niezwykle wazne zadanie. Od dobrego wyboru projektu zalezy tak wiele....

 

Gwarny( Murator)

http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=136&action=showProject

 

Dom w rododendronach (Archon)

 

http://archon.pl/index.php?act=12&sid=m413da514d84fb&intra=7686fd169c5ad1b9553a40de844e58d4&crc=3e4c3eea6f339360e13ea475b6498220&lang=pl

 

 

Dom w stokrotkach(archon)

 

http://archon.pl/index.php?act=12&sid=m4108cd36a959e&intra=7686fd169c5ad1b9553a40de844e58d4&crc=2ccd4423f386f24796c6f2e142ed918f&lang=pl

 

 

W wyborze kieruje sie przede wszystkim:

 

*Sypialnia rodzicow na parterze

*Mozliwie duza lazienka - cale szczescie w tych projektach mozna ja nieco powiekszyc.

*Dach dwuspadowy

 

Na placu boju zostaly wlansie 3 ww projekty....., ktory wybrac??

 

Prosze o wszelkie krytyczne rady.

Moze ktos z Was budowal, ktorys z tych domow??

Za wszelkie odpowiedzi z gory dziekuje.http://www.GratisSmilies.de/gifs/diddl/maus1020.gif

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...