Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za podpowiedzi :D . Obejrzałam je wszystkie, a nad "domem w lawendzie" poważnie zastanawialiśmy się z mężem, ale nie do końca nas on przekonuje :lol: Chciałabym bardzo zasięgnąć opini kogoś, kto już ma w swoim domku antresolę - jak się z nią czuje :wink:

Mam nadzieję, że w końcu znajdzie się ktoś taki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani!

 

Mam niesamowity problem - jak każdy tutaj - z wyborem projektu. Mam trzech faworytów . Wszystkie trzy mają podobną powierzchnię zabudowy - ale wyceny tych domów bardzo sie od siebie róznia. Nie do końca wiem z czego to wynika.

pierwszy to Balbinka z Arcipelagu

http://www.archipelag.com.pl/switch_obj.php?KatID=3990400&KlasaID=3&ObjID=496&CanBack=1

wycena wg Archpelagu to ok 200 tyś zl

 

Drugi to Dom w Bluszczu http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m42e0dba9d7b79&intra=3aa3bdd0c938978fadd780051e44a84a&crc=3e3261e19476c4376bcc66387f869b36&lang=pl

Wycena to 309 tyś netto

 

Trzeci to Bryza z MTM Styl http://www.mtmstyl.com.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/bryza/default.asp?id=34

 

wyceniony przez MTM Styl na 220 tysiecy.

 

Różnice są ogromne zwaszywszy że są to domy o zblizonej powierzchni użytkowej i powierzchni zabudowy. Nie ukrywam, że oprócz funkcjonalności tych domów (1 miejsce ma u mnie Dom w Bluszczu) - koszty budowy maja duże znaczenie. Bardzo proszę o Wasze opinie

 

pozdr

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem bardzo początkująca inwestorką na etapie wyboru projektu. Mam coś na oku i chciałabym zapytać wszystkich którzy mają jakiekolwiek doświadczeni o rady i opinie na jego temat. Wymagania jakie stawiałam projektowi to : tani w budowie (!), o prostej bryle, dach dwuspadowy, Otwarta przestrzeń nad salonem (antresola, galeria), w miare interesujący wygląd zawnętrzny. Głownie chodzi nam o koszty budowy i mamy pytanie czy taki projekt jesteśmy w stanie wybudować za 200.000 oczywiście systemem gospodarczym. KOsztorys dołączony do projektu przewiduje 198.000 ale wiadomo, że różnie to bywa. Prosze was o rady i opinie dotyczące projektu.

Zaznaczam, iż pomieszczenie CO byłoby powiększone kosztem likwidacji WC a kuchnia przeniesiona naprzeciw salonu i otwarta (w projekcie jest tam ppokój/sypialnia i tenże zostałby przeniesiony tam gdzie w projekcie jest kuchnia). Na poddaszu zlikwidowalibyśmy korytarz i wejście do łazienki byłoby bezpośrednio z sypialni.

Nie powtrzebujemy anie garażu ani pomieszczeń na tzw graciarnie ponieważ dysponujemy 3,5 ha działką i wszystko juz na niej pobudowane oprócz domu :D

Liczę na was drodzy forumowicze.

Zamieszczam link do projektu:

 

 

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=24&a=37&sid=3#rzuty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety nie doradze ci nic fachowo bo jestem bardzo początkująca inwestorka ale tak z babskiego punktu widzenia:) Najbardziej podoba mi sie ten środkowy :)

Zapraszam do wybranego przeze mnie domku jeśli masz chwilkę...

 

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=24&a=37&sid=3#rzuty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Domek z głębokimi podcieniami... tak go opisują na stronie horyzontu... i faktycznie podcienie są głębokie, w nim są same podcienie;-)

Jeśli przerzucisz pokój do kuchni, a kuchnię do pokoju, to przerzucony pokój będzie bardzo ciemny/ bez względu na usytuowanie wzgl. stron świata/, tak samo jak pokój nr 9 trza by się zastanowic nad oknami w ścianach szczytowych

Poddasze... przy tym kącie dachu nie wiem na ile będą ustawne te pomieszczenia na górze, ale może będą....

Ogóolnie wydaje mi się, że warto jeszcze trochę poszukac w projektach... Ten jest trochę cudaczny... no chyba, że ktoś lubi cień, mrok... i ogólnie klimaty a la dr Jekyll i ten drugi mister;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GWarny: brak wentylacji ( komina) w łazience na dole, poza tym łązinke bym powiekszył liwkidując ta szafe i wtedy przejście z garażu byłoby pod schodami. góra ok.. ale przyznam, że jakos mi sie nie spodobał...

 

Rododendorny : brałam go kiedys po uwagę i z nich 3 ma najsensowniejszy układ...

 

Stokrotki: a gdize komin w pom. gosp przy garazu?

 

ja wybrałabym z tych 3 rododendorny.. zdecydowanie tak... :roll:

choc my chyba jednak zdecydujemy się na słoneczko z horyzontu... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D fajniutki - ale duży. My nie możemy mieć takiego, ponieważ na naszej działce nie może stanąć dom z powierzchnią zabudowy większą niż 160m2. Więc musimy szukać mniejszego. A co przekonało Cię do wyboru domu z antresolą ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. :D A może zobacz projekt z katalogu DOM PIĘKNY I PROSTY W.14

http://www.wm.com.pl/katalog/domy/W14.html

W miejsce jednego z pokoi na parterze można przenieść łazienkę, dzięki czemu zyskamy miejsce na garderobę.No i mamy dużą łazienkę na parterze.Parter mamy dla rodziców, a poddasze dla dzieci.Jedyne co mnie zastanawia to wielkośc pokoju -mniejszego- na poddaszu.

Ale gdyby budynek poszerzyć ok. 0,5 m. to nie było by problemu.

zyskałyby i pokoje na dole, jak i ten mały na górze.

Ale nie wiem czy to można zrobić.

Jest to projekt p. Pawła Włada Kowalskiego, dosyć znanego budującym .l

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki OGROMNE!!!

Jak mogłam nie trafić na ten projekt??!!

Mam nadzieję że możliwa jest wersja z garażem; Moje marzenie to raczej parter z pokojami dla dziecka/dzieci a poddasze takie nasze małe królwstwo jeden wielki pokój sypialnia z salonikiem i łazienka ale w tym projekcie widzę możliwośc połączenia dwóch pokoi na górze w jeden duży pokój. jeszcze raz dziękuję i zabieram sie za analizę tego domku.

Czy myślisz że jest tani w budowie?? bo to dla nas ważne kryterium...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale o czym wy mówicie?????

Marzena zuzia rzuca jakimś tam projektem

A ursa odpowiada projektem diametralnie innym /większym z garażem itp/

na co zuzia jest zadowolona i już prawie znalazła...

Nic nie kumam sorry

 

p.s.

na dodatek projekt z linku ursy ma garaż dwustanowiskowy, a zuzia się pyta czy jest możliwa wersja z garażem

???????????????????????????????????????????????????????????????????

Robię rząd /będę szybszy niż PO PIS/ i spadam stąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejęzyczyłam sie; chodziło mi oczywiście o wersję bez garażu; projekt jest oczywiście inny ale spełnia kryteria które podałam w pierwszym poście:)

Nie zdecydowałam sie przecież ostatecznie. pisałęś że te podwieszenia będa drogie no to trzeba z nich zrezygnować:)

jest antresola, jest dach dwuspadowy i dobry układ pomieszczeń

pozdrawiam

każda opinia jest dla mnie cenna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Cieszę się że zrobił na tobie dobre wrażenie

Był to mój pierwszy post :D .

Ale ten domek podoba mi się ponieważ:

kuchnia jest dosyć duża -szeroka- nie wygląda jak kiszka i można wstawić do niej stól.można zabudować wiatrołap szafami -po eksmisji łazienki do pokoju, jest duża spiżarnia przy kuchni z przejściem do garażu. Schody też mi się podobają. Jest to mój faworyt wśród projektów. Moja wiedza jest czysto teoretyczna, nie wiem jak wyglądają koszty. Ale dach zawsze wpływa znacząco na koszt ogólny, a tutaj jest prosty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...