Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wybór projektu tak aby być z niego w pełni zadowolonym to długa i trudna droga przez gąszcz zawiłych pytań i trudnych odpowiedz.

U nas niby założenia były proste, wynikające z praktyki mieszkania w obecnym domu oraz lektury różnych czasopism, bo dom miał być przede wszystkim funkcjonalny i tani w budowie:

- dach dwuspadowy, jak najbardziej prosty

- użytkowe poddasze, strefa dla dzieci

- projekt bez piwnicy,

- zwarta bryła,

- musiał odpowiadać kierunkom świata na działce, sypialnia koniecznie od wschodu i pozostałe pomieszczenia w odpowiednich miejscach

- i koniecznie zadaszony taras z kominkiem.

Po wielu miesiącach poszukiwań prawdopodobnie, zostaniemy przy projekcie Muratora Moje Miejsce, jak uda się nam odpowiednio dopasować wszystko to, co założyliśmy to na pewno. :D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh bardzo się cieszę.

Chcielibyśmy wystartować z budową we wrześniu. Wiem że to głupi trochę pomysł, ale może uda się postawić stam zamknięty. Narazie to czekamy na te wszystkie pozwolenia. Do tego nie wiem jak teraz z tymi przyłączami jest. Dokładnie to chodzi o wodę. Mam o tyle problem, gdyż ujęcie jest po drugiej stronie drogi (wąskiej). I nie wiem czy mam załatwiać zgodę od zarządcy dróg, czy nie trzeba jeśli będę mieć pozwolenie od starosty. I takie tam bleble. Wiem tylko jedno urzędy nasze są okropne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje szukanie ograniczyło się do internetu. Szukałem projektu dość specyficznego, ponieważ wjazd mam od południa.

Tak więc wejście, garaż i salon musiały być od południa. Ograniczała mnie jeszcze szerokość działki.

Sam dom miał być o tradycyjnym kształcie, o mało skomplikowanej konstrukcji.

Znależć nie było łatwo, takich projektów nie ma za dużo. Ale udało się.

Mój dom to projekt pg 16 firmy Bauherr z Krakowa. Nie był on idealny (takich gotowców chyba nie ma), ale po kilku zmianach jest to to czego oczekiwaliśmy.

 

Pozdrowienia.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnoszę wątek, Może jeszcze będą jakieś propozycje. Ja muszę kupić projekt do końca lutego więc już niedługo.

Nadal myślę o Cyprysie, ale może w ostatniej chwili jeszcze coś mnie olśni. Szkoda, że kupując projekt nie jestem do końca zadowolona.

Czy wy też tak macie? :cry:

 

Dokładnie tak samo, koniec lutego i brak decyzji.

Ja już byłem zdecydowany na 99%, teraz już mniej.

Ale Cyprys nie ma 2-stanowiskowego garażu.

 

A Melodia:

http://www.krajobrazy.com.pl/index.php?strona=domek&nazwa=MELODIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest Cyprys z podwójnym garażem. Wtedy mamy dodatlkowy pokój o pow. 29 m2 nad garażem. Podoba mi się też to pomieszczenie gospodarcze w garażu, które ma 11 m2 z wyjściem na zewnątrz (przecież jakieś grabie, kosiarkę itp. gdzieś trzeba trzymać). W Cyprysie wszystko prawie jest spore (oprócz komunikacji na górze no i łazienki, planuję dodatkowo pralnie w tym dużym pokoju nad garażami). Ale mam również wiele wątpliwości. Nie chcę też wybrać projektu, który będzie miał dach za 80 tys.

 

 

http://ezedler.photosite.com/~photos/tn/1_348.ts1140982680456.jpg

 

 

Marzę o dużym salonie (dużej przestrzeni na dole. Niestety w projekcie Melodia tego mi brakuje.

 

 

A ty co wybrałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty co wybrałeś?

 

M08, ale jeszcze nie zamówiony.

- mały salon (kosztem tarasu)

+ zadaszony taras.

A większość naszych imprez wypada w zimie.

 

Jest jeszcze Oliwka z Horyzontu, dość duża otwarta przestrzeń.

 

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=112&a=223&sid=85&powierzchnia_uzytkowa_max=900&wymiar_dzialki_x_max=100&powierzchnia_uzytkowa_min=1&wymiar_dzialki_x_min=0&typ_budynku_in=P,PA,PU,PAPU&projekt=48#opis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...ja wlasnie mam takie same zaptanie...interesuje mnie dom z dwoma garazami. Znalazlam pewien projekt ktory bardzo mi odpowiada http://www.budujdobrze.pl/index.php?val=14&id_projekt=455 i mam pytanie czy ktos moze juz budowal ten dom? A moze ktos ma jakiej zastrzezenia co do tego projektu...chetnie poczytam "za" i "przeciw"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...