Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Od kilku miesiecy szukam projektu na dom i nic :cry: Chyba mam nietypowe wymagania? Moze ktos z was buduje taki dom o jaki mi chodzi? Albo zna taki projekt? Bardzo was proszę pomózcie....

 

1. Dom ma byc prosty w budowie - o zwartej bryle z dachem najlepiej dwuspadowym

2. Parterowy lub z uzytkowym poddaszem

3. Ma miec jak najmniej korytarzy za to duzo otwartej przestrzeni. Wejscie z wiatrolapu moze byc od razu do salonu - cos w stylu amerykanskim

4. Kuchnia z miejscem do spozywania posilkow dla 4-5 osob. Koniecznie od strony tarasu .

5. Jadalnia z duzym stolem na 12 osob (stale rozlozonym)

6. Salon z kominkiem i miejscem na bibliotekę

7.Garaz polaczony z domem. Wejscie z garazu do kuchni jak najkrotsza droga ( przez spizarnie , pralnie lub kotlownie?)

8. Na dole sypialnia gospodarzy z duza garderoba i lazienka

9. Rowniez na dole "kawalerka " dla babci ( pokoj z lazienka garderoba i mini aneksem kuchennym

10. Jesli uzytkowe poddasze to na gorze 2 sypialnie dla dzieci ze wspolną lazenką i z garderobami oraz pokoj goscinny i wc

11. Czesciowo zadaszony taras -

12. Mozliwosc dobudowania w przyszlosci werandy (ogrodu zimowego)

13. Podcienie wokol domu ( w stylu amerykanskim)

14. Dodatkowy pokoj na dole lub na gorze ( gabinet - pracownia opcjonalnie)

 

No to chyba w skrocie wszystko.... czy to takie nietypowe wymagania ?

Chcialam nawet zrobic projekt na zmowienie ale chyba tez nic z tego nie wyjdzie bo architekt mowi ze nie wie o co nam chodzi :oops:

 

Bardzo prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć,

Twoje wymagania nie są jakieś szczególne, ale z badań rynku wynika, że przeciętny obywatel poszukuje czegoś innego, więc w projektach gotowych raczej nic nie znajdziesz. Albo będzie trzeba dużo przerabiać i wtedy nie bedzie fajnie, a za to drogo.

Jakiegoż to masz architekta, który nie rozumie o czym mówisz?

Pozdrawiam

Architekt projektów gotowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi ci o coś takiego?

http://www.dobredomy.pl/?id_project=74

lub

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt.php?opcja=opis&id=222&nazwa_projektu=AR-1

Garaż zawsze można dokleić:) Poza tym pomyśl o projekcie indywidualnym. Ja się na taki zdecydowałam bo nic konkretnego nie mogłam znaleźć, a tak między nami to indywidulany projekt wcale nie wychoci drogo:) Ja np. zapłacę 2200zł.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak między nami to indywidulany projekt wcale nie wychoci drogo:) Ja np. zapłacę 2200zł.

pozdrawiam

 

:o :o :o

Dzieki Milka - to faktycznie niedrogi ten twoj projekt - moze dasz mi namiary na swojego architekta?

 

Te domy ktore mi polecilas niby niezle ale ....

Pierwszy za maly- trzebaby dobudowac garaz i pomieszczenie gospodacze no i poddasze - przynajmiej 2 sypialnie dla coreczek, pokoj goscinny lazienke.

 

Drugi tak samo :((( a to chyba za duze zmiany??

 

Ja juz trace nadzieje ze cos znajde - a ile nerwow przez to w domu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Ursa :)

 

To byly pierwsze domy jakie mi sie spodobaly :) Pytalam czy ktorys z ich projektow nadaje sie do przerobki na to co mnie interesuje - NIESTETY - odpowiedz brzmial ze nie ;((

 

Zastanawiam sie czy jesli np. Rozklad pomiszczen mi sie podoba to czy nie mozna by zmienic dachu na prosty _ zrezygnowac z tych ozdobników?

Moze wiecie jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kubolotku!

jak miło że się odzywasz, jak pewnie zauważyłaś rzadko tu ostatnio bywam, brak czasu..spowodowany powiększeniem rodziny, mała Martynka ma już prawie 3 m-ce i jest bardzo kochana i zajmująca.

U nas w temacie budowy w końcu coś ruszyło, w tym tyg. wytyczyliśmy budynek, zdjeliśmy humus i 4.05 zaczymy murować, narazie dziura w ziemi i "dziura" w kieszeni. Sama stal którą zamówiliśmy ma nas kosztować 10.000 szok!, tylko w tym tyg. wydaliśmy 3000 na sprawy okołobudowlane, czasem jak czytam forum to dziwię się że ktoś za zdjęcie humusu zapłacił 300 zł a ja 800 :o !, sam kierbud wziął 1600. Ale dość narzekania, cieszę się że już wiosna i w końcu coś ruszyło, we wtorek rano jadę do banku załatwiać kredyt i boję się że będziemy musieli trochę na niego poczekać, a oszczędności topnieją.., ale jakoś to będzie niech tylko zacznie się na dobre!

A co tam nowego u Ciebie?, zaczeliście wykańczać?, wprowadzicie się w tym roku, czekam na wieści i pzdr, małgosia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy malym dziecku to tak jest wcale sie nie dziwie ze nie masz czasu na forum, gratluje malutkiej:), jak znajdziesz czas to czekam na zdjecia z budowy, a pieniazki bardzo szybko uciekaja,to nie tylko tak u ciebie, my chcemy wprowadzic sie na ta zime, a prace trwaja, koncza robic u nas podlogowke a we wtorek maja robic wylewke, i narazie bedzie mala przerwa-chyba zeby podłoga wyschła, zajrzyj do moich zdjec,pozdrawiam serdecznie:) małgorzata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie który projekt domu wybrać ? proszę o pomoc

-http://www.projektydomow.pl/index.php?act=32&sid=m3f019b46c4aac

 

czy

-http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/bachus/default.asp?id=233

 

czy"

-http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=463

 

Prszę o opinię na temat tych projektów :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga - Dom bardzo mi sie podoba. Wlasciwie spelnialby moje wymagania ale jest stanowczo za duzy :( Ma ponad 300 m2 - mysle ze mnie na taki dom nie stać :(

 

Czy ten zrealizowany to moze twoj?

Widzialam domy z tej pracowni - sa bardzo ladne i inne od wiekszosci projektow. Prawdopodobnie maja wkrotce ukazac sie u nich jakies nowe projekty - moze znajdzie sie cos dla mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesiecy szukam projektu na dom i nic :cry: Chyba mam nietypowe wymagania? Moze ktos z was buduje taki dom o jaki mi chodzi? Albo zna taki projekt? Bardzo was proszę pomózcie....

 

1. Dom ma byc prosty w budowie - o zwartej bryle z dachem najlepiej dwuspadowym

2. Parterowy lub z uzytkowym poddaszem

3. Ma miec jak najmniej korytarzy za to duzo otwartej przestrzeni. Wejscie z wiatrolapu moze byc od razu do salonu - cos w stylu amerykanskim

4. Kuchnia z miejscem do spozywania posilkow dla 4-5 osob. Koniecznie od strony tarasu .

 

16 m kw

 

 

5. Jadalnia z duzym stolem na 12 osob (stale rozlozonym)

 

20 m kw

 

6. Salon z kominkiem i miejscem na bibliotekę

 

30 m kw

 

 

7.Garaz polaczony z domem. Wejscie z garazu do kuchni jak najkrotsza droga ( przez spizarnie , pralnie lub kotlownie?)

8. Na dole sypialnia gospodarzy z duza garderoba i lazienka

 

18 m kw

 

9. Rowniez na dole "kawalerka " dla babci ( pokoj z lazienka garderoba i mini aneksem kuchennym

 

20 m kw minimum

 

10. Jesli uzytkowe poddasze to na gorze 2 sypialnie dla dzieci ze wspolną lazenką i z garderobami oraz pokoj goscinny i wc

 

70 m kw minimum

 

11. Czesciowo zadaszony taras -

12. Mozliwosc dobudowania w przyszlosci werandy (ogrodu zimowego)

13. Podcienie wokol domu ( w stylu amerykanskim)

14. Dodatkowy pokoj na dole lub na gorze ( gabinet - pracownia opcjonalnie)

 

No to chyba w skrocie wszystko.... czy to takie nietypowe wymagania ?

Chcialam nawet zrobic projekt na zmowienie ale chyba tez nic z tego nie wyjdzie bo architekt mowi ze nie wie o co nam chodzi :oops:

 

Bardzo prosze o pomoc

 

 

84 m kw + komunikacja, schody, pom. gosp. spiżarnia czyli ok. 110 - 120 użytkowej plus poddasze ( 3 pokoje + garderoby + łazienka) co najmniej 70 m kw, a "przepychu" nie będzie.

 

Szukaj na stronach internetowych domów powyżej 190 m kw - będzie Ci łatwiej... I oczywiście kupuj tysiące katalogów :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Co tu wiele pisać. Działka szerokość 20 m, wjazd od południa, lekko podmokły teren, za działką pola i co za tym idzie bez przesady kilka tysięcy przejrzanych projektów. Płyty Cd, katalogi, gazety i w końcu internet. Bo nie jest dzisiaj łatwo znależć projekt odpowiadający w/w kryteriom, a ponadto parterowy z użytkowym poddaszem, niepodpiwniczony, z dwuspadowym dachem bez lukarn itp, z wbudowanym garażem, z dużymi pokojami na piętrze ( nie klitkami po 11 m ) prosty, funkcjonalny, tani w budowie itd, itd ... Uratował nasze marzenia internet i jesteśmy mu za to bardzo wdzięczni :D :D :D. W końcu udało się znależć ten jedyny pg16 z firmy BAUHERR. Jak dla nas jest idealny. Właśnie zaczynamy budowę, fundamenty już wylane i jedziemy dalej... Pozdrawiamy KKT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za radę :)

 

Szukam domow o pow ok 200m2 (z garazem max 250m2)

Choc zaczynam tracic nadzieje na znalezienie czegos gotowego :(

 

 

Na pewno coś znajdziesz - już masz dużo "ułożone w głowie" a to najważniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...