Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Aga - Dom bardzo mi sie podoba. Wlasciwie spelnialby moje wymagania ale jest stanowczo za duzy :( Ma ponad 300 m2 - mysle ze mnie na taki dom nie stać :(

 

Czy ten zrealizowany to moze twoj?

Widzialam domy z tej pracowni - sa bardzo ladne i inne od wiekszosci projektow. Prawdopodobnie maja wkrotce ukazac sie u nich jakies nowe projekty - moze znajdzie sie cos dla mnie?

 

Chyba żartujesz :roll: ?! Zdjęcie z realizacji pochodzi ze strony Soprojektu. Dla mnie ten dom również jest stanowczo za duży i za drogi. Ten, który zamierzamy budować będzie miał nieco ponad 130m2 powierzchni użytkowej.

 

Pozdrawiam Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Właśnie jestem na etapie wyboru projektu. Przerzuciłem wiele projektów i nadal jestem daleko od wyboru tego naj…… Mam prośbę, jeżeli ktoś może coś podpowiedzieć na podstawie własnych doświadczeń , co wybrać. Wytyczne do projektu:

-Szerokość działki 20m

-wjazd od południa :(

-dach dwu spadowy

-garaż dwu stanowiskowy

-balkonik

-do 140m2 bez garażu

 

Za wszelką pomoc dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[. Przerzuciłem wiele projektów i nadal jestem daleko od wyboru tego naj……

-Szerokość działki 20m

-wjazd od południa :(

-dach dwu spadowy

-garaż dwu stanowiskowy

-balkonik

-do 140m2 bez garażu

Powiem Ci, że tak, to chyba tylko w erze.... Ale - szukaj dalej - przeglądaj forum - szczegolnie "projekty"- tu jest dużo linków do projektów...

Powodzenia! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie jestem na etapie wyboru projektu. Przerzuciłem wiele projektów i nadal jestem daleko od wyboru tego naj…… Mam prośbę, jeżeli ktoś może coś podpowiedzieć na podstawie własnych doświadczeń , co wybrać. Wytyczne do projektu:

-Szerokość działki 20m

-wjazd od południa :(

-dach dwu spadowy

-garaż dwu stanowiskowy

-balkonik

-do 140m2 bez garażu

 

Za wszelką pomoc dzięki z góry

 

Witam

Ja swoj ideal znalazlem na netcie. Ale i tak konczy sie na proj.indywidualnym i tobie tez to radze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukano wedlug nastepujacych kryteriów:

- Z bazy wszystkich projektów ARCHON+

- Projekt domu jednorodzinnego

- Projekt niepodpiwniczony

- Projekt zawiera garaz 2-stanowiskowy

- Projekt zawiera poddasze uzytkowe

- Powierzchnia uzytkowa jest mniejsza niz: 140

- Dom ma dach: dwuspadowy

Zmień kryteria wyszukiwania

 

Wyniki wyszukiwania:

Dom w daliach 2 - Aneks 1

 

Powierzchnia użytkowa: 136,0 m2

Powierzchnia zabudowy: 127,6 m2

garaż

pokoje: 6, kuchnie: 1, łazienki: 2, więcej ...

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Dom w daliach - Aneks 1

 

Powierzchnia użytkowa: 127.5 m2

Powierzchnia zabudowy: 150.6 m2

garaż

pokoje: 6, kuchnie: 1, łazienki: 2, więcej ...

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Dom we frezjach - Aneks (2G)

 

Powierzchnia użytkowa: 135,6 m2

Powierzchnia zabudowy: 124,6 m2

garaż

pokoje: 5, kuchnie: 1, łazienki: 2, więcej ...

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Dom w rododendronach 2 - Aneks1

 

Powierzchnia użytkowa: 119,4 m2

Powierzchnia zabudowy: 116,7 m2

garaż

pokoje: 6, kuchnie: 1, łazienki: 2, więcej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :) Domek prawie moglby byc gdyby dalo zamienic sie kuchnie z jadalnia ? No i przeniesc ta sypialnie malzenska z lazienka i garderoba na doł ?

 

Wasz tez mi sie podoba - szczegolnie gora jest dobrze pomyslana :)

 

Poszukam w Domowych klimatach - moze cos znajdę?

 

Pozdrawiam Violek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie:)

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, generalnie bardziej jestem zdecydowany na Adele, ale......

Mam jeszcze prośbę o wskazanie miejsca gdzie mogę jeden i drugi dom obejrzeć np. w promieniu 100 km od Radomia. Nic się nie stanie jeśli to będzie 150 :) Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, nie potrafię się zdecydować na wybór. Pomóżcie! Który dom jest ładniejszy z zewnątrz i bardziej funkcjonalny w środku? Całe życie mieszkałam w bloku i ogladając teraz rzuty domu nie potrafię ocenić ich przestrzeni i funkcjonalności. Zwlekamy z decyzją o zaniesieniu dokumentów do pozwolenia na budowę bo nie możemy wybrać projektu.

Aga

P.S.

A może już ktoś wybudował Vanessę i podeśle zdjęcia. Marysię w trakcie budowy widziałam na forum.

 

http://www.archipelag.pl/domek-opis.php?KatID=3990500&ProjID=413

http://www.archipelag.pl/projekty-zopisem.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wątek dawno nie rozwijany, ale wypada jednak powiadomić tych, którzy go czytali, że jednak znalazłem :)

Projekt Elate I z Pracowni Dobredomy (kiedyś Domus sp.z o.o.).

Ma wszystko to czego chciałem. Wrażenie wizualne robi na mnie bardzo duże, jak każdy projekt nie jest bez wad. CO ciekawe jego główne Wady to równocześnie zalety (jak dla kogo).

- Duży piękny dach i ładna bryła bez œcianek kolankowych i udziwnień.

- Duży garaż z miejscem na kosiarkę i rowery

- Cała funkcja na parterze

- Duży strych który można zagospodarować (jak się "znajdzie" kolejne 100K zł :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie podoba dam z muratora C110 dam za rogiem. Odpowiada mi do warunków zabudowy, moze nie bardzo widze ten dach nad garazem, no i wejscie na taras bym musiala przerobic. Jestem swiezo po decyzji, zero doświadczenia, wiec kazda sugestia i wymiana doswiadczeń mile widziana. Problemem jest moja działak, która ma ok1.5m spadu, i jak go tu rozplanować:)) A może ktoś juz go wybudował, i ma jakies zdjęcia? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my rysowaliśmy,rysowaliśmy i.... . Na koniec jak już wiedzieliśmy czego chcemy,w jakim układzie i jakiej wielkości to w trakcie przeglądania płytek z projektami zobaczyliśmy C92 Powabny,i to jest to.Zmiany w projeksie to:na parterze brak ścianki działowej między salonem a gabinetem,zamiana funkcji miedzy gabinetem e kuchnią.Na poddaszu likwidacja jednej z łazienk i w jej miejscu utworzona garderoba.Teraz projekt mamy,szukamy działki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dalej nic nie znalazłam :cry: :cry: :cry:

 

A moze ktos z was potrafilby narysowac chociaż rzut takiego projektu ( szkic) chodzi mi o rozmieszczenie pomieszczen. Sama siedze i glowie sie jak to zrobic ale jakos do konca mi nie wychodzi ;(

 

Moja pani architekt tez chyba nie potrafi mi nic zaproponować:(

Co ja mam zrobić?? POMOCY !!! :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dalej nic nie znalazłam :cry: :cry: :cry:

 

A moze ktos z was potrafilby narysowac chociaż rzut takiego projektu ( szkic) chodzi mi o rozmieszczenie pomieszczen. Sama siedze i glowie sie jak to zrobic ale jakos do konca mi nie wychodzi ;(

 

Moja pani architekt tez chyba nie potrafi mi nic zaproponować:(

Co ja mam zrobić?? POMOCY !!! :oops:

Zmień architekta - sorry, ale architekci są od tego, żeby rysować projekty również...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na ten dom:

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=239&IdKolekcji=37

Niektorzy powiedza ze stodola, ale w miare wysmakowana, szczegolnie elewacja ogrodowa. Tani w budowie! 2 zadaszone tarasy. Wedlug mnie niezle rozwiazany w srodku. Kuchnie mozna powiekszyc do 16m kosztem jednego p. gospodarczego. Mozna zrobic drzwi z gabinetu bezposrednio do wiatrolapu (niezalezna czesc np. dla babci).

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...