Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wiem ze dach najlepiej dwu spadowy,prosty

Wiem ze o prostej bryle

Kuchnia ,kotłownia,łazienka najlepiej w blisko siebie.

Co jeszcze ?prosze o opinie .

Jak to jest z tym kontem nachylenia dachu.

Interesuje mnie najbardziej domek parterowy z poddaszem mieszkalnym.

Pozdrawiam

 

 

p.s Juz mi sie wszystko miesza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JACKIE P
najlepiej zacznij od oceny Twoich możliwości finansowych, potem skup się na szukaniu odpowdniego do Twoich możliwości i potrzeb projektu, a potem do ew. wyceny, kosztów, kosztorysu dodaj sobie 30%. Wtedy będziesz miał jako takie realne koszty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie skończyłem, a nie dał bym się namówić na:

- zmianę rodzaju stropu- wytrzymałośc ok, a zepsuli schody

-przeprojektowanie komina - bo nie było kominka-kilka bezsennych nocy

- podwyzszenie scianki kolankowej - wieńce

Szukaj projektu, który spełnia maksymalnie twe oczekiwania, sprawdz rodzaj stropu, kominy, ścianke kolankową (potrafia narysować wannę pod ścianą wysokości 45 cm), bieg schodów.

Oczywiście wszystko można zmienic i przerobić, ale to ty za to płacisz a jak coś nie przewidzi wspaniały adaptator to ty nie śpisz.

A tani - sam wiesz. Powodzenia i unikaj partaczy co to mówią że nie trzeba izolacji bo jest sucho, a na normy budowlane kręcą nosem.

W tym roku zadaszę , ile jeszcze przede mną walki. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze dach najlepiej dwu spadowy,prosty

Wiem ze o prostej bryle

Kuchnia ,kotłownia,łazienka najlepiej w blisko siebie.

Co jeszcze ?prosze o opinie .

Jak to jest z tym kontem nachylenia dachu.

Interesuje mnie najbardziej domek parterowy z poddaszem mieszkalnym.

Pozdrawiam

 

 

p.s Juz mi sie wszystko miesza...

 

najlepsza bryła "zwarta" czyli plan kwadratu, prostokata

 

kuchnia , kotłownia - tak jak piszesz razem - chodzi o rozprowadzenie instalacji sanitarnej, wiadomo :wink:

zwróc uwage na stolarke - dla taniego domu - typowe wymiary,

dach dwuspadowy

zadnych łuczków, skosików, zadnych wielkich przeszklen na cała sciane, bez szprosów,

kazda lukarna, wole oczko - podroza ci dom

im mniej scian taniej - czyli np otwarta kuchnia , malo zakamarkow i zalamań ścian

prostota

mala powierzchnia domu (wiadomo :wink: )

raczej okna w scianie szczytowej niz dachowe ( podroza koszt a i sa duzo mniej praktyczne)

 

brutalnie mowiac najtansza bedzie "stodoła" z malymi oknami i bez zadnych ozdóbek (nawet daszku nad wejsciem) ale moze warto taka stodołke dosmaczyc zeby wygladała jak dom a nie bud gospodarczy

 

ps. zaleznosc miedzy katem dachu - a kosztem - tylko chyba w odniesieniu do scianek kolankowych i praktycznosci w pozniejszym uzytkowaniu domu, z drugiej strony im wiekszy spadek tym wieksza powierzchnia polaci dachowej - to juz Twoj wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze brutalniej powiem. :)

Przy wybieraniu projektu podstawowym kryterium wyboru powinna być funkcjonalność,rozkład pomieszczeń ,rzuty a nie wizualizacje komputerowe.Oczy chłoną piękne aranżacje,niestety najczęściej jest tak,że te które się nam najbardziej podobają wychodzą najdrożej:(

Moim zdaniem najlepszą metodą jest zamówienie projektu u architekta,niekoniecznie u najdroższego:):)

Nadal upieram się przy tym,ze najtańszy,a jednocześnie zupełnie funkcjonalny będzie dom parterowy o powierzchni użytkowej nie większej niż 100-110m2 z garażem poza bryłą budynku.

Z całą resztą zgadzam się w zupełności z :zielonooką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

areq a ja z Toba

(kacik wzajemnej adoracji wyszedł :wink: ) z tym ze ... mysle ze calkiem nieglupi projet mozna tez z typowych znalesc

to dobre rozwiazanie dla tych co nie maja jakos pomyslu i latwiej im widziec gotowe

dwa ze to czesto sprawdzone projekty i dopracowane (choc nie zawsze :-? )

a 3 plus - zawsze mozna znalesc juz taki w naturze i ew wprosic sie z wizja lokalna ;)

 

do autorki watku - poszukac ci takich teoretycznie tanich w budowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć tanio wychodzi kupienie stanu surowego, albo w ogóle domu w trakcie budowy - przyłącza i większość papierologii masz już załatwione (jesteś jakiś rok do przodu), i zwykle kupujesz poniżej kosztów włożonych, bo ktoś to chce sprzedać a większość ludzi chce sama robić wszystko od podstaw i na takie stany surowe nie ma kolejki kupujących. Czasem ktoś się rozpędziłi kasy nie starczyło, albo wyjeżdża za granicę i chce szybko spylić - szukajcie okazji a znajdziecie ;-)

 

Oczywiście, są nawiedzeni, którzy ładują kosmiczne ceny - ale takich generalnie należy szerokim łukiem... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kropi - tak - tylko ze wlasnie dlatego ze to taki fajny stan ...trudno znalesc juz cos sensownego , albo cena jest nieadekwatnie wysoka :-?

Trudno ale nie niemożliwe - kolega z grupy łódzkiej znalazł, mnie też się udało ;-) - wprawdzie ja bym pewnie robił ciut inny projekt, wiadomo, że są to pewne kompromisy - ale szukanie oszczędności to także szukanie kompromisów z samym sobą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z mężem w piątek (12 maja 2006) kupiliśmy projekt KARMINA! Wszystkim bardzo się podoba z zewnątrz. W środku na parterze zamierzamy przesunąć kominek na ścianę przy gabinecie. W ten sposób zwiększy nam się jadalnia. Kuchnię zamierzamy zrobić na podwyższeniu oraz zmiejszyc spiżarnię. Chcemy powiększyć też w.c. A na poddaszu można zrobić 4 niezbyt duże pokoju lub 3 dosyć większe. Nad wykuszem chcemy zrobić balkon. Nasz architekt właśnie dokonuje zmian. Może ruszymy z budową w lipcu :D

Polecam KARMINĘ bo można w środku dokonac wiele zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w projektach gotowych Agrobispu (byłam w ich siedziebie w Krakowie). Sama znalazłam od nich gotowca, który mnie urzekł i był strzałem w 10. W swoim projekcie przestawiłam tylko jedną niewielką ściankę działową między wiatrołapem i łazienką. A tak wszystko zgodnie z projektem. Zatem można znaleźć coś dla siebie w katalogu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zreszta wszystkie były bardzo duze ,ja szukam czegos małego dla 3 osobowej rodziny .

co do 3 osobowej rodziny to z 2-3 lata temu czytalem w Ladnym Domu o rodzinie 2+1 mieszkajacej w domu o powierzchni 350 m2 i w uwagach bylo napisane ze w sumie powierzchnia wystarczajaca ale troche brakuje im miejsca na stol bilardowy tak wiec roznie to bywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw określ jakie pomieszczenia i o jakim metrażu są wam potrzebne, później pomnóż m2 x 2000 zł i następnym krokiem pewnie będzie obcinanie powierzchni. Podejrzewam, że bardzo dobry wynik bedzie jak zejdziecie do 70-80 m2. Moim zdaniem dla 3 osób to jest powierzchnia na której można funkcjonalnie zamieszkać. I wtedy szukaj projektu o takiej powierzchni, salonie i dwóch sypialniach , itd... Opierając się na tym jak ja przeglądałem różne katalogi, wiem, ze bardzo mało jest takich małych domków, najwięcej jest 120-150 m2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...