Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt VIRGO pracownia DOBRE DOMY (DOMUS)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mi sie te podobaja. mam nadzieje ze stolarz nam taniej policzy. Myslismy ze do ok 12 tys. Tak prawde mowiac do tego projektu te 21 chyba sa najbardziej odpowiednie bo krecone to niewygodne. Jeden stolarz nam zrobil projekt wlasnie takich schodow tylko za robote chcial duzo wiec czekamy na oferte innego stolarza. JAk juz ktos zrobil schody do virgo II to prosze o zdjecia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ktoś ma już może zrobiony kominek? Jeśli tak to bardzo proszę o fotki.

Pozdrawiam :roll:

 

u mnie dopiero w tym tygodniu mają ustawic i podłączyć. A z uwagi na to, że mam kominek z PW to do obudowy jeszcze troche zejdzie. Kominek mam w innym miejscu niż w projekcie

 

http://images31.fotosik.pl/172/a5c17d9ac886ccdd.jpg

 

w tym miejscu stanie kominek a po ustawieniu istniejaca w tej chwili dziura w ścianie zostanie zamurowana cegłą ręcznie formowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edi,firma od rolet jest z Poznania-Woruba.Jak jesteś zainteresowana napisze ci namiary na nia.Cały koszt rolet wraz z montażem to 7300.Do końcówek rolet będziemy mieli dodane listewki w kolorze okienek.Firma"zapomniala"o nich.Teraz musza je montować,choc szczerze nie wiem jak to zrobią.Ale umowa jest umową i nie interesuje mnie ze zle zrobili. :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich udzielających sie na tej stronce, a przede wszystkim Wielkie Wyrazy Uznania i Podziwu dla

http://images28.fotosik.pl/174/2197dbcb3cb1155emed.jpg[/url]

DOMEK JUŻ PIĘKNY...a z oknami i całym pozostałym wykończeniem będzienaprawde co podziwiać.

Jestem na tej stronce pierwszy raz i bardzo się ciesze, że dojrzałam kolejny domek w klinkierze.

My z Mężem szukamy właśnie takich klinkierowych inspiracji. Też obkładamy domek klinkierem...już niedługo (może za tydzień, za dwa lub pięć?) jak przyjdzie ładna pogoda.

POZDRAWIAM WSZYSTKICH i życze przyjemnego budowania :wink:

 

P.S. Panie adam45ar prosze mi napisać na Priva co to za klinkier i kolorek. Jest bardzo ładny. Interesuje mnie właśnie coś takiego. My wstępnie wybraliśmy CRH-bursztyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) :) Piotr,mam zapytnko do Was.Widzialam ze macie zagospodarowany juz ogrodeczek,chodzi mi o tuje.Jaki macie gatunek i ile ich sadziliscie?w ogole chcialabym sie dowiedziec jak z ich pielegnacja.Moze ktos inny rowniez ma choineczki,jakies pomysly w tym temacie?

 

Przed wszystkim tuja szmaragdowa, sadzone co 50 cm jednak to jest za gęsto lepiej sadzić co ok 80cm u nas są posadzone żeby rosły, przy wyrównywaniu terenu i robieniu ogrodzenia będą rozsadzane. Nawóz którego używam to florovit do iglaków i naprawdę widać po nim jak tuje szybko rosną i nabierają żywych kolorów. Stosuje się go w dwóch okresach od kwietnia do czerwca i końca sierpnia do października. Lada dzień podsypie znowu. W sumie posadziliśmy juz ponad 100 sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr,takze bardziej przemawiaja za mna tuje szmaragdowe,ale chyba wlasnie z ich wzrostem jest nienajlepiej.Wolno rosna,sama mam na ogrodku u rodzicow ta odmiane.Posadzone byly jakies 6lat temu i maja z 140cm.Te zwykle we wzroscie chyba sa szybsze,a zalezy mi by jak najszybciej ogrodzic sie troszke.Chcemy sami wyhodowac z odnozek,troche pracy ale kasa zaoszczedzona.W jakich cenach sa w ogole tuje?nie orientowalam sie na czasie ale w zeszlym roku byly po ok.10zl,wiec przy 100sztukach 1000zl w kieszeni.U nas na budowie chwilowy zastoj,czekamy za murarzami do tynkow.Wczoraj robilam tam porzadki,ale to syzyfowa praca,zaraz jest tak samo.Maz wykuwa teraz rozne poleczki wiec mase gruzu na posadzce.Takie uroki budowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr,takze bardziej przemawiaja za mna tuje szmaragdowe,ale chyba wlasnie z ich wzrostem jest nienajlepiej.Wolno rosna,sama mam na ogrodku u rodzicow ta odmiane.Posadzone byly jakies 6lat temu i maja z 140cm.Te zwykle we wzroscie chyba sa szybsze,a zalezy mi by jak najszybciej ogrodzic sie troszke.Chcemy sami wyhodowac z odnozek,troche pracy ale kasa zaoszczedzona.W jakich cenach sa w ogole tuje?nie orientowalam sie na czasie ale w zeszlym roku byly po ok.10zl,wiec przy 100sztukach 1000zl w kieszeni.U nas na budowie chwilowy zastoj,czekamy za murarzami do tynkow.Wczoraj robilam tam porzadki,ale to syzyfowa praca,zaraz jest tak samo.Maz wykuwa teraz rozne poleczki wiec mase gruzu na posadzce.Takie uroki budowy.

 

Ze względu na to że my planujemy trochę dłużej budować dom, mamy trochę czasu dla drzewek, kupujemy na jakiś promocjach (lidl,netto,plus,castorama) od 1,5 do 3 zł za sztukę kilka wychodował mój teść z nasion i w momencie kiedy się coś nie przyjmie nie ma dużej straty, do tej pory na 100 sztuk wyrzuciłem 3 sztuki, a co do wzrostu to naprawdę dobry nawóz czyni cuda. U nas docelowo tuje przytniemy na żywopłot wysoki około 130 do 150 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj G unit!!!!z tego co orientuje sie,granica z sasiadem gdy jest okno musi wynosic minimum 4metry,bez okna sciana-3m.My na razie mamy luzik na dzialeczce,zero sasiadow ale pewnie niebawem zmieni sie to.Co tam,wazne by nie zatruwac sobie zycia nawzajem.Kiedy ruszasz z budowa? :lol: :lol:

siemanko . z budową ruszam za oko 2 miesiace czekam na ekipe narazie załatwiam materiał itp a jak u ciebie budowa podeślij mi jakieś fotki ze środka pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:roll: hello,coś milczycie na forum???ja pomimo ze dzis niedziela,sadzilam odnóżki choinek-tuji,na razie 130 doniczek mam.Ale chce przeszło 200 bo nie wiadomo ile przyjmie sie sztuk.Zrezygnowalam z tuji szmaragdowej na rzecz tuji wschodniej,rownie ladna,ale osiaga wieksze rozmiary i szybciej rosnie.Wczoraj moj pan podlaczal rozdzielnice pradu na budowie.Czekam za wami 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem na etapie kupna welny na poddasze.Mamy Virgo II z podwojnym garazem. Chce dac 15cm i 10 na zakladke. Luk pisal ze poszlo mu ok 200 m2 jednej i drugiej. U was tez podobnie? Zastanawiam sie ile kupic? Ahas i jeszcze jedno czy musieliscie dodatkowo budwac konstrukacje pod stryszek? U mnie nie ma poprowadzonych od krokwi belek. Nie wiem czy u Was tez jest tak samo??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello hello,czagus my mamy tez Virgo2 z podwojnym garażem i podobnie jak Luk potrzebowalismy 200m2 welny,z tym ze 20 i 5.A co do stryszku,zostały nam krokwie 180 i wykorzystalismy je na stryszek.Akurat jestesmy na etapie wykonczeniowym strychu.Wczoraj mialam znowu pracowity dzien na budowie,oczywiscie porzadki.Wywiezlismy mase gruzu,desek itd.Tej pracy to w nieskonczonosc.Jeszcze zostala mi gora do posprzatania.Musze sie sprezac bo lada dzien wejda murarze na tynki.Milego dnia wszystkim :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...