Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt VIRGO pracownia DOBRE DOMY (DOMUS)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich virgowiczów!

 

Cześć Wojtku

Widzę to pytanie już po raz 3 ;) ale ponieważ wcześniejsze wypowiedzi zamiast 'Odpowiedz' zostały potraktowane przez Ciebie jako 'Nowy temat' wklejam swój post tutaj jako kontynuację

 

Ile metrów kwadratowych potrzeba styropianu

A nie da się tego wyczytać z projektu? Są tam przecież podane wymiary.

 

no i jakiej grubości używaliście.

A może pochwaliłbyś się z czego masz zbudowaną tą chatkę. Bo inaczej ociepla się gdy ktoś ma 20,30,40cm ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam virgowiczów!

 

Kto pyta nie błądzi, więc to,że pytam uznaję za coś naturalnego.

Z praktyki wiem, że rady innych często się przydają chociaż decyzję zawsze podejmuję samodzielnie.

Może chciałem pójść na łatwiznę pytając ile potrzeba styropianu ale jeśli to problem to sobię poradzę. Chatkę mam z poromuru 30.

 

pozdrawiam

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit, jak to cena za balustrady z kosmosu???? To chcesz powiedzieć, że w Krakowie jest taniej? Normalne balustrady fi12, "gruszka", parę grotów, trochę jakiś dodatków i jedna rozeta na środku, ocynkowane. U nas ta cena jest dobra, bo taniej nikt już nie zrobi. Moze być tylko drożej. Hmm.. dziwne. A po ile u was są np. gładzie, sama robota za m2? My płacimy 7zł.

Te kominki też jadę oglądać na Klimeckiego, na wystawę, to jest firma Laudel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit, jak to cena za balustrady z kosmosu???? To chcesz powiedzieć, że w Krakowie jest taniej? Normalne balustrady fi12, "gruszka", parę grotów, trochę jakiś dodatków i jedna rozeta na środku, ocynkowane. U nas ta cena jest dobra, bo taniej nikt już nie zrobi. Moze być tylko drożej. Hmm.. dziwne. A po ile u was są np. gładzie, sama robota za m2? My płacimy 7zł.

Te kominki też jadę oglądać na Klimeckiego, na wystawę, to jest firma Laudel.

 

Nie wiem po ile są ocynki, ale chyba aż tyle droższe nie są.... a może :-? Ja robię czarne pręt pełny fi 12 kręcony, też "gruszka", pod płaskownikiem górnym cetki a na froncie trzy beczki z tzw "6".

Ogrodzenie frontowe bedzie miało taki sam wzór.

Cholercia szukam szukam i gdzieś sobie posiałam wizytówke z tych kominków. Przypomniało mi się, że mają jeszcze kominki Invicta, ale nie wykluczone, że inne też. Kupując u nich zaoszczędziłam 1000 zł. Tyle więcej chciano w Krakowie. Gdybyś chciał namiary to daj znać. :wink:

 

Gładzie nie wiem po ile są bo ja nie robie więc nie zgłębiałam tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że chcę, dawaj namiar;). Ta firma nazywa się Komo.

Cynkowanie kosztuje ok. 70zł/mb plus dowóz 90km, bo najbliżej nas można ocynkować w Dębicy i tam wszyscy wożą. Bez ocynku ale z malowaniem proszkowym mam cenę 2450zł. Ale myślę, że bez sensu jest nie zabezpieczać tego. Masz wtedy ciągle rdzę w zakamarkach i rdzawy nalot na płytkach pod balustradami.

Edit, a jakie masz te tynki w końcu że nie robisz gładzi? Przyświecałaś sobie w nocy latarką albo halogenem po ścianach?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tynki mam normalne cementowo wapienne i takie mi sie podobają. Robione drobniutkim piaseczkiem, może jeszcze przyszlifuję delikatnie drobnym papierkiem ściernym (tak zrobił kolega u którego robili ci sami wykonawcy - wyszło super). P za tym ja k zagruntuję ściany i pomaluję to i tak będą gładsze niz teraz.

Wogóle to w częściach komunikacyjnych (wiatrołap hol, klatka schodowa) nie robiłam nawet szlichty bo tam będzie położony tynk strukturalny lub taka farba (faktura baranek). Nie lubię ścian gładkich jak szyba, po których echo niesie jak w kosciele.

 

Siostra ma ogrodzenie pomalowane na czarno i po 6-7 latach nie ma tam żadnej rdzy. Balkony, balustrady też ma takie i ja tam żadnej rdzy nie widzę. :wink:

 

Namiary posyłam na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka wszystkim budowlańcom .

mam pytanie dotyczące czy rury kanalizacyjne to trzeba wypuścic przed zalaniem punktu zero czy potem jak tak to jak to najlepiejzrobić , prosze o podpowiedz pozdrawiam .

Wszelkie wejścia do budynku najlepiej zrobić przed zalaniem, żeby potem chudziaka nie trzeba było kuć. Ewentualnie możesz zostawić sam przepust, w który później włożysz docelową instalację.

 

Tak więc myśl na etapie fundamentów i chudziaka o:

- kanalizacji

- wodzie

- prąd

- uziom / odgrom

- doprowadzenie powietrza do kominka

- inne instalacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zapraszam chętnych do założenia bloga z budowy gdzie będzie opisywany każdy etap waszej inwestycji, bardzo fajna sprawa :) http://www.mojabudowa.pl

co prawda nie można się tam dowiedzieć tyle co na forum, ale jeśli ktoś dobrze poprowadzi blog z budowy virgo i dobrze opisze z dokumentacją zdjęciową to na pewno będzie to bardzo przydatne dla przyszłych fanów tego projektu :) Sam muszę przyznać że długo szukałem osób które budują według tego projektu i dopiero przez przypadek się tu dostałem, projekt jest mega fajny tylko blogu nikt nie prowadzi z tego :( a inne projekty mają nawet parę blogów :)

 

Pozdrawiam wszystkich ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Mam do was być może lamerskie pytanie, ale co tam :) Chodzi o VIRGO II z podwójnym garażem, ale myślę, że występuje to też w innych VIRGO.

 

1. W wykazie ław fundamentowych brakuje ławy z numerem 4. Czy to jakiś błąd w druku czy może ona gdzieś jest, a ja jej nie widzę.

 

2. Na rysunku fundamentów widać ułożenie ław, a na nich szary kolor. Czy to są bloczki betonowe? Jeśli tak, to dlaczego w różnych miejscach ten szary kolor ma różną grubość - bloczki mają przecieć 25 cm?

 

3. Przy wykuszu w jadalni jest narysowana ława Ł3 bez tego szarego koloru, czyli - jeśli dobrze rozumiem - należy wylać fundament w tym miejscu i tyle?

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalp, nie mam pojęcia o o chodzi, ten etap mamy już dawno za sobą. Ale myślę, że spokojnie możesz zadzwonić albo napisać do Dobrych Domów i tam bez problemów autor projektu odpowie na wszelkie pytania i wątpliwości. U nas murarze też mieli problem i to nie jeden, dzwoniłem do biura, zawsze była konkretna odpowiedz.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. nareszcie moge wkleić rzut parteru mojego Virgo po sporym "liftingu"

 

http://images33.fotosik.pl/206/634810fb512097ec.jpg

 

kominek ustawiony w salonie... czeka sobie na hydraulika i obudowę :wink:

http://images31.fotosik.pl/206/f62f4a09864caad6.jpg

 

okno na klatce schodowej zamieniłam na dachowe.. jest mega jasno :D

http://images31.fotosik.pl/206/0c2a5afdf8fc05e5.jpg

 

a na piętrze skróciłam łazienke, żeby uzyskać przejście do pomieszczenia nad garażem, które zostało podzielone na dwie części. W drugiej jest pralnia (wejście z łazienki)

http://images32.fotosik.pl/206/7c28decee83e336f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Niemczech w dwóch sklepach Praktiker(Chemnitz) i Hornbach(Gorlitz) sprawdzałem ceny grzejników i wygląda to następująco:

grzejniki Duo z dwoma panelami grzejnymi z morzliwością podłączenia z trzech stron z boków i od spodu.

 

http://images24.fotosik.pl/191/8ba6dbd45a775886m.jpg

(po kliknięciu zdjęcie powiększy się)

 

Ceny z Praktikera bez promocji

wysokość x długość grzejnika, moc, cena w Euro

600x600,1007W - 34,99

600x800,1342 - 42,95

600x1000,1697 - 52,95

600x1200,2015 - 64,95

600x1400,2350 - 89,99

komplet czterech zaczepów do powieszenia grzejnika 3,29

zawór z głowicą termostatyczną (przy podłączeniu zasilania z boku) - 8,84

w tym sklepie trafiłem na obsługę która niezbyt była pomocna i nie wszystkiego można było się dowiedzieć.

Tu trzeba dodać że jak trafi się na przecenę 20% wszystkich towarów średnio co 6 do 8 tygodni, lub czasami między tymi okresami jest poromocja na poszczególny asortyment i może być w tedy do 30%. Naturalnie trzeba uważać czy rabat w tym czasie nie jest od wyższych cen.

 

Ceny(Euro) z Hornbacha bez promocji

500x600,840W - 31,95

600x600,1007W - 34,90

600x800,1342 - 44,90

600x1000,1697 - 57,50

600x1200,2015 - 64,50

600x1400,2350 - 79,50

Co do doboru mocy zalecane jest w prospekcie od 120 do 230 Watt na metr kwadratowy uzależnione jest to od izolacji termicznej domu.

Uchwyty 4,75

zawór z głowicą termostatyczną (przy podłączeniu zasilania z boku) 8,95 lub 13,23 lub 18,95

zawór dolny 3,74

zawór z głowicą termostatyczną (przy podłączeniu zasilania od dołu) - zawór 9,18, głowica termostatyczna 9,25 lub 11,25

blok podłączeniowy do grzejników zasilanych od spodu prosty 14,31; katowy 16,36. Dodatkowo do bloku przyłączeniowego są specjalne łącza na rury miedziane lub alupex 6,10.

A co do grzejników łazienkowych to kwestia gustu i zasobności portfela ceny zaczynały się od 75 Euro a kończyły na 350 Euro więc trzeba samemu zobaczyć i coś wybrać.

 

Kurs Euro w kantorach w drodze do granicy - sprzedaż 3,496.

 

 

To tyle danych mam prośbę do osoby, która robiła wycenę w ostatnim czasie w Polsce żeby podała ceny będzie można porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...