Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

to jest właśnie to! Taką włąśnie chcę mieć. Tylko u mnie będzie zamiana stron - prawa na lewą stronę, i do tego ,,barku" oddzielającego kuchnię od salonu chcę dodać coś w rodzaju przedłużonego blatu żeby można było przy tym siedzieć (nogi mają wygodnie wejść pod blat), i np. oglądać tv i równocześnie robić coś ,,kuchennego" (np. kroić sałatkę czy coś w tym rodzaju) albo odwrotnie: jedna osoba robi coś w kuchni, a druga od strony salonu siedzi na krześle ale w stronę kuchni.

Nie wiem, czy jasno to wytłumaczyłam, ale byłoby to wygodne rozwiązanie, pod warunkiem, że jest na to miejsce.

Czy lodówka jest zabudowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziękuje za wszystkie posty :D .Kuchnia będzie wykonana przez miejscowe studio kuchenne w Żorach. Fronty będą fornirowane w kolorze venge.Lodówka do zabudowy umiejscowiona w ściane meblowej. Zastanawiam sie tylko czy półki dolne na ścianie gdzie jest okno, które sa wszystkie jednakowe nie będzie zbyt proste. W jednej z półek są szuflady ale sa one niewidoczne z zewnątrz (ukryte) :roll: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

zrezygnowałabym z barku pomiedzy kuchnia i jadalnią - wolalabym scianę którą można zabudować od góry do dołu ładnymi szafkami i wstawic na wysokości ramion piecyk.

 

wtedy z wejscia bedzie widok na "czystą" reprezentatywną scianę z dobrym sprzętem.

 

kolory proponowałabym jasne, kremowe z drewnianym ciemniejszym blatem a sprzęt nie srebrny ani biały a stylizowany na starodawny kremowo brązowy.

do tego żyrandol z giętego ciemnego metalu i będzie bajka.

dom jest okazały więc i kuchnia też :-))

 

drzwi do spiżarki można dobrac pod kolor kuchni - bedzie ok.

co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym się poradzić co do urządzenia kuchni.

Budjemy dom "w lewkoniach" i zastanawiam sie nad praktycznością takiego urządzenia kuchni jak jest w projekcie http://www.archon.pl/index.php?act=33&rodzaj=rzuty&sid=m43ec5c0c51a0b

 

Głównie chodzi mi o położenie zlewu i kuchenki - czy nie będzie to uciążliwe że są tak oddalone od siebie i nie znajdują się w jednym ciągu?

I druga moja wątpliwość czy nie lepiej by było aby lodówka była zaraz koło wejścia do kuchni po lewej stronie? Jak sądzicie? Jak by było dobrze patrząc na to od strony praktycznej?

A może lepiej nie robić wcale tam dzwi do spiżarki tylko wszystko to połączyć w jeden ciąg?

 

Dziękuję z góry za porady.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jak dla mnie to faktycznie trochę nieporęcznie .Byłbym za zlikwidowaniem drzwi do spiżarki i zrobieniem jednego ciagu w kuchni. Myslę ze to zrobi ja bardzo ustawna.Dalej z pomieszczenia nr.5 zrobiłbym łazienkę wykorzystując to ze jest tam okno. z pomieszczenia nr 6 zrobiłbym po prawej holl i dojście do łazienki a po lewej na calej długosci szafe wnekowa ,która spełniała by funkcje spizarki-proponuje drzwi rozsuwane co pozwoli na wykorzystanie półek na całej długości ściany.mam nadzieje ze jakos to zrozumiale napisałem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie zlew i kuchenka muszą być w jednym, ciągu. Ważne aby tworzyły tzw. trójkąt roboczy. Zasadą jest ustawienie: lodówka -zlew -kuchenka. Produkty najpierw wyjmuje się z lodówki, potem myje a na końcu wrzuca do garnka. U Ciebie widzę trzy rozwiązania:

1. zlew i kuchenkę zostawiłabym tak, jak jest. Lodówkę natomiast umieściłabym jak najbliżej zlewu -np w rogu po prawej stronie od okna.

2. Lub, jeśli chcesz zachować ten zaprojektowany barek -to zostawiłabym ją tak jak jest -po lewej od okna.

3.Jeśli zaś nie będzie ani barku ani drzwi do spiżarni -to optymalne byłoby moim zdaniem ustawienie -lodówka prawy róg przy oknie -potem zlew (tak jak jest) i kuchenka tak jak jest.

Odradzam natomiast umieszczanie lodówki blisko kuchenki -ta ściana ma tylko 170cm długości, a między sprzętami powinien się znaleźć blat roboczy -minimum 60cm. Czyli -lodówka 60cm+blat 60cm+kuchenka 60cm -w sumie 180cm -nie wejdzie, albo wejdzie "z bólem" i kuchenka będzie w samych drzwiach spiżarki.

Podsumowując -wcale nie uważam aby projektant źle zaprojektował ustawienie AGD w tej kuchni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze projektu oraz opinie na temat tego projektu. Byc moze czegos nie przewidzialem, być może coś warto zmienić, a jest jeszcze szansa na korektę i zmianę.

 

Poniżej zamieściłem 5 wersji, ktore otrzymalem od projektanta. Niestety nie mam widoku z gory, wiec postaram sie opisac jak to wyglada. W miejscu, z ktorego patrzymy na te projekty jest ściana. Przy tej ścianie w przyszłości planuje postawić stół. Wejście do kuchni jest po prawej stronie zdjecia (drzwi przesuwne). Po lewej stronie zdjecia znajduje sie okno. Kuchnia ma ksztalt prostokatu o wymiarach 4,10m x 2,50m. Układ mebli jest w kształcie litery L. Pod oknem nie ma szafek, gdyz znajduje sie tam kaloryfer i stoją dwa krzesła barowe.

 

Podobają mi się meble nowoczesne, z dużą ilością szuflad i długimi relingami. Jednak chciałbym zachować ciepły klimat kuchni. Blat planuje zrobić z granitu. Podoba mi się ciemny kamień, ale do ciemnego kamienia pasują chyba bardziej jasne fronty (z jasnych podoba mi sie wanilia). Ewentualnie jasny kamień (kashmir white) i do tego fronty w kolorze wenge. Na ścianie chciałbym rowniez polozyc granit, ale moze nie do wysokosci gornych szafek, lecz nizej. Położenie okapu, plyty ceramicznej oraz zlewozmywaka jest w miejscach, gdzie znajduja sie odpowiednie przylacza. Pomiędzy zlewozmywakiem a plyta ceramiczna znajduje sie zmywarka 45cm. Rozwazam jednak okap, ktorego plyta jest nachylona pod pewnym katem, ale nie wiem czy pasuje taki okap do takiego projektu.

 

Proszę o opinie, uwagi i podpowiedzi.

 

wersja 1

http://img148.imageshack.us/img148/5632/1425gz7.jpg

 

wersja 2

http://img137.imageshack.us/img137/8826/14256ud4.jpg

 

wersja 3

http://img140.imageshack.us/img140/561/142567cd0.jpg

 

wersja 4

http://img143.imageshack.us/img143/5350/1425677sl5.jpg

 

wersja 5

http://img148.imageshack.us/img148/6600/14256771op0.jpg

 

Z powazaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie najbardziej podoba się nr 5

 

zmieniłabym tylko "otoczenie" czyli cieplejsza podłoga o kilka tonów ciemniejsza, kafle na scianie tez zdecydowanie inne o ciekawym kolorze aby był ładny efekt jak wieczorem zapali się halogeny, scianę naokoło mebli proponuję ceglastą ale chłodną by pasowała do frontów.

 

zadbałabym tez o to z jakiego tworzywa będą fronty, jeżeli jest to gładka matowa okleina to dopilnowac by wygladała naprawdę "masywnie" - bo pamietajmy ze nowoczesne meble w calej swej prostocie musza byc z porzadnego materiału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...