Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Aantenka, wielkie dzięki za Twoje rady. Właśnie, najlepiej jest to zobaczyć na wizualizacji, bo czasem trudno z tą wyobraźnią :) No to mam dylemat... Musiałabym zrezygnować z ostatniej szafki z szufladami i wstawić tam krótszą zwykłą szafkę (obecnie szuflady maja 70 cm).

Jeśli pozostawię ten blat, to do czego powinnam go dopasować kolorystycznie - do podłogi w salonie, do blatu w kuchni czy ....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kto ma pomysł na małą kuchnię - która jest kompletnie nieustawna i nie nadaje się do tradycyjnych mebli . Mam kilka pomysłów ale jeśli ma ktoś jeszcze , to chętnie się dowiem. Wszystko dozwolone ! Najważniejsze żeby było orginalnie. Teraz mam odnowione stare meble według mojego pomysłu , nie jest źle ale wkrótce wymieniamy okna no i przy okazji chcę odnowić całkowicie kuchnię!

 

 

A teraz proszę mozecie poszukać informacji na http://wawa-kuchnie-top.pl/?article_id=46, tu są naprawdę ciekawe informacje ze Świata szerokiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualizacja kuchni rzecz bardzo przydatna. Zadziwia mnie konsekwenty brak w projektowniu miejsca n aekspers do kawy, robot kuchenny, np. wyciskarkę do soku, miejsca na deski do krojenia itp. Przecież te sprzęty stoją cały czas na blacie. Mało kóry projektant ma tak tajemną wiedzę. Gdy się rysuja projekty z gołymiścianami i blatami, przestrzeni jest wiele a w życiu jest z goła inaczej. Szerokośc blatu 60 cm też nie jest najlepsza. 70 cm zapewnia że zmieści się i sprzęt ( zabiera ok 30 cm) i zosatnie też wystarczająco miejsca do pracy.

 

Panie lub Pani redaktor tego forum, dlatego często podaję linki do różnych stron, by ludzie mogli sobie zaczerpnąć z wyobraźni i praktycznej wiedzy. Słowo naganiacz myśli, dobre. Zmienię zatem swój image.( no może)

 

Czasem ( nie często) angażuję się w dyskusje, jeśli redakcja wyrazi taką chęć, mogę poddać naprawdę fajne propozycje, ale nic na siłe. To jest moje wyłącznie hobby.

 

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

babciaaniela

 

po pierwsze w odniesieniu do tego forum projekty rysuje się często wizualizacje "z gołymi blatami i ścianami", ponieważ osoby tutaj piszące korzystają czesto z darmowych programów do projektowania, które po prostu mają ograniczenia i nie ustawią ani desek do krojenia ani robotów kuchennych ani niczego innego na blacie bo nie mogą. Ale świadomość takich ograniczeń mają - albo powinny mieć- osoby pytające o radę, które wiedzą czego potrzebują, co chcą w kuchni ustawić i w związku z tym mogą sobie wybrać, która z rad/propozycji forumowiczów do nich przemawia. Na forum wypowiadają się przede wszystkim zwykli ludzie (profesjonalnie zajmujące się projektowaniem osoby też są, ale IMHO to nie wiekszość), a przedstawiane propozycje są po prostu wyrazem życzliwego, hobbystycznego doradztwa i dzielenia się własnymi doświadczeniami.

 

po drugie nie rozumiem skąd bierze się założenie żę "przecież te sprzęty stoją cały czas na blacie". Nie u wszystkich.

Jeśli ktoś ma małą kuchnię to nie będzie sobie robił eskpozycji ze wszystkich posiadanych sprzętó gospodarstwa domowego. U mnie na blacie stoi ekspres i czajnik, ale robot kuchenny czy deski chowam w szufladach - po co mają mi zajmować miejsce na blacie w moim małym aneksie kuchennym? A co powiesz o osobach, które mają wprawdzie duże kuchnie ale ze spiżarkami, gdzie trzymają sprzęty, po to żeby nie mieć ich na wierzchu? Albo zabudowany eksperes w słupku?

 

Każde pomieszczenie ma swoje uwarunkowania, każda osoba swoje preferencje i zwyczaje. Warto mieć to na uwadze zanim zacznie się uszczypliwie generalizować.

 

I na koniec - nie jestem redakcją, ale osoby, które mają fajne propozycje dla osób poszukujących porady są zawsze mile widziane. Zachęcam zatem do udzielania się na poszczególnych wątkach, zwłaszcza tam gdzie forumowicze pytają o opinie na temat swoich projektów albo pomoc w przygotwaniu projektu.

 

Natomiast jeśli ktoś odnosi się do postu z roku 2003 (czyli sprzed 9 lat?) i umieszcza w dodatku komentarz z jendym linkiem zewnętrznym, to nie powinien się dziwić że jego postępowanie może wzbudziś słuszne zainteresowanie moderatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym wątku znajdzie się jakaś dobra dusza, która pomoże mi rozwiązać układ szafek w kuchni? Kuchnia ma wymiary 304cm/ ściana z oknem40cm+ okno 180+ 103cm : kuchnia w kształcie litery L ,a na przeciw barek/wyspa 184cm. Zlew w okolicy okna płyta indukcyjna na ścianie tej 302cm i lodówka koniecznie na początku ściany 304cm.

 

Mniej więcej wygląda to tak:

http://s5.dobry-dom.com/projekty/archeton/zST3g4gAfxjeZNaddL27bVsFtjhsff.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anatenka - poprawiłam twojego posta - źle zalinkowałaś obrazek (adres wkleił się dwa razy):)

 

Ewelina - prócz przestawiania zlewu pod okno niewiele jest możliwości manewru w tej małej kuchni.

Kuchnia z jadalnią jest niewiele większa od twojego ogromnego holu.

W sumie, jak na taką powierzchnię, to mało efektywne rozplanowanie wnętrza w tym projekcie.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir - dzięki

Ewelina - a jakiego rodzaju dokładnie pomocy oczekujesz? Nie piszesz, co byś chciała zrobic, więc się nie ma za bardzo do czego odnieść. Oczekujesz kompletnej propozycji ustawienia szafek? A ja nie wiem, czy chcesz piekarnik, zmywarkę, wolisz cargo czy szuflady.

Może stworzysz jakąś własną propozcyję, to coś lepiej uda się pomóc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówka w zabudowie i obok piekarnik i mikrofala w słupku odstęp i płyta indukcyjna.Zlew pod oknem brak zmywarki. Po oby stronach okna chciałabym wiszące szafki z szybkami.

Tak, bardzo chciałabym żeby ktoś pomógł mi stworzyć układ szafek a nawet wizualkę :rolleyes:bo wogóle sobie nie radzę nawet z programem ikea:confused:

Bardzo podoba mi się kuchnia "lilutek" jest na str 473 w wątku pokażcie swoje kuchnie.nie podoba mi się tylko u niej ta cała ściana z oknem.Resztę mogła bym przenieść do siebie.

POMOŻECIE???::wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez rzutu pomieszczenia ciężko coś wymyślić. sorry, ale zdjęcie nie ujawnia jak duże jest pomieszczenie, gdzie masz elektrykę, przyłącza. odległości w gruncie rzeczy mają znaczenie...

poza tym aantenka napisała Ci, ze niewiele napisałaś o swoich oczekiwaniach, potrzebach. poza tym, że odniosłaś się do czyjes kuchni i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie może nie ujawnia gdzie jest elektryka gdzie przyłącza zrobione są one tak aby (JAK JUŻ PISAŁAM WCZEŚNIEJ) zlew był pod oknem ,lodówka przy samym wejściu (na początku ściany 304cm.) przy niej w słupku piekarnik i mikrofala) następnie płyta indukcyjna. Na następnej ścianie pod oknem zlew i ewentualnie zmywarka na prawo od zlewu. (resztą proszę się nie przejmować bo mąż jest elektrykiem i wszystko jeszcze można ewentualnie dopasować). Proszę tylko o pomoc i jakikolwiek pomysł układu szafek który mogłabym sobie przemyśleć i zobaczyć jak to może wyglądać.Nie każdego stać na projektanta wnętrz.

Ale widzę że ciężko z pomocą u WAS:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...