Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mdzalewscy ,pooglądaj kuchnię w Dzienniku Ew-ki ,ma rozmiarowo b.podobnie jak ty - tylko odbicie lustrzane.I najważniejsze :ma ją już urządzoną.

bardzo ładna kuchnia dużo elementów giętkich (czyt. drogich), nie mogłem znaleść foto istotnej drugiej strony kuchni. Chyba bardziej będe szukał coś prostrzego (czyt. tańszego)

http://www.miter.foxnet.pl/ew-ka/galeria/image011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak lepiej ?

http://www.republika.pl/mdzalewscy/KUCHNIA/kuchnia5.jpg

 

w szafkach dolnych w kątach faktycznie umieściłem kosz obrotowy, specjalnie poszłem do meblowego, aby go obejrzeć.

Dałem zlew z jedną komorą + ociekacz i pod nim zmywarka, tak chyba bardziej pasuje.

 

Jakoś mi ten stół nigdzie nie pasuje i ogólnie jakoś tak średnio ta moja kuchnia mi się podoba, ale nie mam pomysłu na nią, poza waszymi pomysłami. Zastanawiam się czy zostawić taki ładny okap, czy coś innego kombinować, może ciąg szafek, a pod szafką okap podszafkowy. Czekam na dalsze pomysły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ty wcale nie jest duża- ale faktycznie na zdjęciach tak wygląda i jest bardzo praktycznie zaporjektowana- chyba nic bym nie zmieniła a użytkuję ją od września zeszłego roku :lol: Długości mamy identiko, moja jest o 30cm krótsza (2,70m na 3m)- takie ma wymiary.

Co do stołu to absolutnie odradzam likwidację- jest super do jedzenia śniadań, obiadkow, gadania itp. jest pod ręką natomiast stół w jadalni, która tak jak u ciebie sąsiaduje z kuchnia jest fajny w niedzielę- codziennie nie ma czasu przy nim siedzieć. A ten malutki na nodze w kuchni jest naprawdę fajny- u mnie też jest na nodze. W swoim projekcie proponuję ci szafkę narożną obrotową tzw. cargo - zmieścisz tam full garów i nie zajmie ci ona dużo miejsca-zwykłe szafki czy pułeczki będą się w tak ciasnym miejscu źle otwierać- u ciebie jest właśnie rozwiązanie z szufladami :-? nie wiem jak je będziesz otwierać- czy nie będą się obijać o siebie?- mój facio od kuchni zwracał na to szczególną uwagę dlatego tobie też to mówię :)

Co do moich mebli to fajnie się użytkuje te duże szuflady- pojemne są bardzo- ogólnie fajny wynalazek :lol:

 

Płytę kuchenną mam firmy Ariston- uzytkuje się świetnie- tylko na początku musiałam się przyzwyczaić- bo palniki są osobno i są dość wysokie- bałam się, że mi garnki będą zlatywać- ale już jest super. Co do rozmieszczenia palników to bardzo dobry pomysł- na pewno lepiej mi sie pracuje na takim "rozmieszzeniu" niż na tradycyjnym w "kwadrat" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha- dla mnie trochę dziwnie wygląda góra - jakoś pomniejsza optycznie i obniża kuchnię, poza tym ten długi-chudy "tunel" od pochłaniacza :-? -przepraszam,że to piszę ale niezbyt to ładnie wygląda.

Ten drugi pomysł ze stołem wg mnie super- nie będziesz się przeciskać do spiżarki między lodówka a siedzącym głodnym mężem :lol: . Jeśli mogę ci coś jeszcze napisać to w mojej kuchni rewelacyjnie sprawdził się pochłaniacc wbudowany w szafkę- zero czyszczenia i polerowania stalowych elementów, szafka nad pochłaniaczem się otwiera i jest tam trochę miejsca.

Wydaje mi się, że moja kuchnia sprawia wrażenie duzej właśnie dzięki szafkom wiszącym- są duże, przestronne, nie są "podzielone" pochłaniaczem- zauważ, że długość ściany tam gdzie są szafki wiszące to tylko 2.7m (szafki od ściany-40cm, 40cm, 60 +60+60=2.60)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłabym ten stolik po tej stronie co jest tylko w innej formie, gonienie z każdą kanapką i herbatką do pokoju wydaje mi się mało praktyczne. Wracając do formy - wąska szafka od strony kuchni od strony pokoju i w przejściu wystający blat,

albo to samo tylko lekko podniesiona szafka-barek i do tego wyższe 3 stołeczki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówkę dałabym pod samo okno, frontem do nas.

 

Zastanawiam się czy wogóle potrzebny jest Ci stolik w kuchni jeżeli sądząc z planu masz jadalnię zaraz obok?

 

 

z tą lodówką to uważam że to zły pomysł, nie ma miejsca przy oknie na lodówkę. tam jest do okna zaledwie 64 cm. nawet dla lodowki '60 to zdecydowanie za mało.

 

a z tym drugim poglądem się akurat zgadzam w 100%. ja nie mam stołu w kuchni (a moja jest sporo większa od twojej) korzystamy tylko z jadalni i jest bardzo wygodnie. choć na początku z walczyłam Panem Mężem coby jednak wstawić mały stoliczek do kuchni. Dobrze że się nie dał mi przekonać :D

Jeśli obok masz jadalnię , to faktycznie stół w kuchni jest tylko przeszkodą, zabiera przestrzeń, po prostu zagraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Mam mieć w domu kuchnię

Chcę tam wstawić m.in. kuchenkę gazową, zlew i zmywarkę. Nadążacie?

Prawdopodobnie na jednej ścianie. Ściana ta znajduje się na wprost drzwi.

Wchodząc do kuchni na jej lewej ścianie mam okno, na prawej drugie drzwi. Dalej wszystko jasne?

 

Jaka kolejnośc (licząc od lewej) ustawienia ww sprzętów jest najlepsza tj najwygodniejsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadążacie?

nie, mózg nam się zaciął

a Tobie ktos nadepnal na odcisk? :o

jesli mozna zapytac?

 

remx

nowy dom ma wiele zalet , miedzy innymi te , ze mozna zrobic tak jak nam sie zamarzy

jesli nie masz marzen w tym temacie , to podpowiem , ze dobrze jesli zmywarka i zlew sa obok siebie , doceniam to szczegolnie , poniewaz moj nieprzypilnowany hydraulik zrobil podlaczenia po swojemu i wyszedl mi zlew w kacie pod oknem , a zmywarka na drugim rogu :lol:

trzeba sie bylo przyzwyczaic , bo na zmiany czasu nie bylo..

a dlaczego zakladasz , ze wszystko ma byc na jednej scianie? :-?

a jaki masz projekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadążacie?

nie, mózg nam się zaciął

Mów proszę za siebie, trzeba było więcej oliwy lać.

 

Remx, w starym domu miałam układ, patrząc od lewej:

zmywarka, tuż za nią zlew, za zlewem, odgrodzona blatem o szer. ok. 30 cm. była płyta elektryczna.

I to był dobry układ, sprawdzony przez kilka lat.

U ciebie też byłby chyba najlepszy, bo zmywarka będzie pod blatem a wtedy światło z okna z lewej dobrze będzie oświetlało miejsce pracy przy tym blacie.

Zlew niedaleko płyty do gotowania miał jeszcze ten plus, że mając wyciąganą wylewkę w baterii przy zlewie,

mogłam nalać lub dolać wody do gara stojącego na płycie, co było naprawdę wygodne.

Nie wiem, jaki planujesz zlew, czy tylko z komorami, czy z blatem, jeśli z blatem,

to tenże powinien być od strony płyty, żeby podczas zmywania w komorze nie chlapać na płytę.

I na pewno, tak jak pisze rrmi, zmywarka powinna być tuż przy zlewie.

 

Pasi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ikea.com/ms/pl_PL/img/rooms_ideas/kitchen/getting_started/page1_314x314.gif

http://www.ikea.com/ms/pl_PL/img/rooms_ideas/kitchen/getting_started/page2_314x314.gif

 

minimalne odległości

1. Odległość między wiszącymi szafkami a blatem powinna wynosić co najmniej 50 cm.

2. Odległość między rzędami szafek w układzie równoległym powinna wynosić min. 120 cm.

3. Minimalna odległość między kuchenką a zlewem to 80cm.

4minimalne odległości

1. Odległość między wiszącymi szafkami a blatem powinna wynosić co najmniej 50 cm.

2. Odległość między rzędami szafek w układzie równoległym powinna wynosić min.120 cm

3. Minimalna odległość między kuchenką a zlewem to 80cm.

4. Szerokość blatu po obu stronach kuchenki będzie zależeć od rodzaju sprzętu jaki wybierzesz – sprawdź instrukcję w sklepie.

 

zrodlo: IKEA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...