Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A mi kuchnia wydaje się całkiem fajna. Wielką lodówkę side by side dałabym obok komina a reszta według uznania. Ja osobiście mam zlew pod oknem i bardzo sobie chwalę (na razie nie mamy zmywarki więc jak sobie spoglądam przez okno podczas zmywania to mi się tak nie nudzi :lol:)

Ściągnij sobie jakiś darmowy program do projektowanie (polecam Alno kitchen planner) i zaprojektuj kilka wersji, potem możesz je nam wrzucić do oceny ;)

 

I fakt, temat ten powinien znaleźć się w dziale wnętrza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Płyta grzewcza powinna stać w pobliżu kratki wentylacyjnej (komina), żeby wpiąc okap - jesli nie przez pół kuchni będzie ci biegła zabudowana rura.

 

2. A gdzie jest przyłącze wody i odpływ - to cos potrzebne jest do podłaczenia zlewu i zmywarki.

 

3. Jak już to wiesz to urządzenie kuchni jest banalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kolejna kwestia, a na co będzie kuchenka??? Bo jak na gaz to też musi stać tak aby przyłącze gazowe wychodziło przez ścianę i odrazu do kuchenki, bo rur rozprowadzajjących gaz nie wolno zabudowywać.

 

Gniazdka też sobie przemyśl i te nadblatowe, i te poniżej ( np podciągnięcie siły do płyty grzewczej) i te powyżej - podłączenie okapu i urządzeń w słupku, np mikroweli, kawiarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką oto kiuchnię w moim projekcie (mi się wydaje za mała, ale żona twierdzi, że jest OK. Powierzchniowo jest ok ale brakuje ścian na graty wg mnie).

http://img12.imageshack.us/img12/9027/kuchniaw.jpg

Czy ktoś może podpowie jak to wszystko ergonomicznie poukładać?

Chcemy mieć:

- dużą lodówkę side by side (niezabudowaną)

- płyta grzejna szer. 60 cm

- piekarnik zamontowany "wygodnie" szer. 60 cm

- zlew dwukomorowy, raczej nie na rozny (tu znowu żona się upiera, mi naorzny też pasuje)

- zmywarkę szer. 60 cm

- duuużo szafek/szuflad itp. (w zasadzie chyba tylko szuflady. Szafka pod zlewem m.in. na Vrooma)

 

Kanałem wywiieru proszę się nie sugerować, do okapu doprowadzimy go gdzie trzeba. Podobnie woda i kanaliza.

 

 

 

 

 

[ od moderatora: temat zamknięty - zdublowany

http://forum.muratordom.pl/zaplanowanie-kuchni-prosba-o-sugestie,t157502.htm ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dowcip polega na tym, że i kanał do okapu i woda i kanaliza i prąd bedzie tam gdzie zechcę (zaczynam fundamenty). Dlatego interesuje mnie jaki optymalny i najbardziej komfortowy układ kuchni zapodać (dla mnie kuchani jest za mała po prostu jak na dom 169 m2 mieszkalnej)

to spokojnie jeszcze możesz sobie ściany wewnętrzne przeprojektować tak, by ci pasowało

po co się potem męczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli lodówkę side by side dasz koło komina, to na 100 % nie zmieści się tam już piekarnik i albo dasz go pod kuchenkę, albo postawisz w słupku gdzie indziej (najlepiej na końcu ciągu koło spiżarni).

Ja wymyśliłam tak.

 

Wersja 1:

Lodówka zwykła ze słupkiem z piekarnikiem i ew. mikrofalą koło komina. Na ścianie koło spiżarni kolejno zmywarka, zlew, w rogu magic corner. Pod oknem szafki/szuflady i na przeciwległej ścianie kuchenka z okapem, na dole szuflady i szafki. Można ewentualnie zamienić układ na przeciwległych ścianach. Na górze można na jednej ścianie dać szafki zabudowane, a na drugiej tylko okap i odkryte półki (jest spiżarnia więc nie potrzeba tylu szafek), albo też zabudować szafkami.

 

Wersja 2.

Przy kominie blacik z kuchenką i okapem. Obok spiżarni cała ściana zabudowana kolejno: piekarnik z mikrofalą w słupku, lodówka (albo odwrotnie), szafki, na końcu przy oknie szafka żaluzjowa na wysokości blatu na podręczne szpargały. Na ścianie przy jadalni zlew i zmywarka.

 

Moim zdaniem kuchnia wcale nie jest za mała, choć jeśli chcesz zmieścić stolik, a zlewu nie dawać pod okno, to rzeczywiście ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoilika raczej nie chcę. Może wstawię z 2 krzesła barowe żeby usiąśc przy robieniu czegoś lub rano na szybko sniadanko podczas robienia takowego zonce :)

Niestety lodówę chcemy duża, albo sidebyside a jeśli nie to napewno taka "maksymalnego wzrostu" więc w jednym kominie z piekarnikiem nie wejdzie.

Wg mnie jedynie miejsce na sidebyside to właśnie koło komina wentylacyjnego, obok kawałek blatu na "rozładunek" (i jest koło drzwi co podobno jest ergonomiczne". Piekarnik chyba też musi być w dużej szafce koło wejścia do spiżarni (chcemy go mieć wyżej niz pod blatem). Czyli zostaje do umieszczenia zlew, płyta i zmywarka. Powoli przekonuję się do opcji zlew w oknie, ale może jednak mozna to zrobić inaczej?

Przyłącza mogę dać gdzie chcę ale ściany już s

ąa nie do ruszenia. W zasadzie wszystkie nosne oprócz tej do spiżarni. Chcę tylko zrobić podciąg na ścianie od jadalni jakby kiedyś naszła nas ochota na otwarta kuchnię...

Zastanawiam się też co z rogami w szafkach? A może pociagnąć szafki do końca a pod oknem nic? Ale to chyba za duża strata blatu i szafek?

Czy oprócz "dziwnych szuflad" w rogu (np blum) lub "karuzeli" sa inne opcje?

BTW. Co właściwie będzie w rogu koło komina bo ten rysunek jest dziwny a nie dopytałem architekta?? Może mozna tam "zrobić miejsce"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się też co z rogami w szafkach? A może pociagnąć szafki do końca a pod oknem nic? Ale to chyba za duża strata blatu i szafek?

Czy oprócz "dziwnych szuflad" w rogu (np blum) lub "karuzeli" sa inne opcje?

 

Ja bym nie rezygnowała z blatu pod oknem. A do rogu jest jeszcze magic corner - chyba najlepsze rozwiązanie, ale i nietanie.

http://www.meble.pl/magic-corner-comfort,p1465.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozmawiałem z moim archi i wygląda na to, że kanały wentylacyjne z rogu znikną (jeden zaslepimy "na zaś", a jeden dojdzie tylko do stropu nad kuchnią a potem w stropie doprowadzimy go do miejsca gdzie będzie okap. Może będzie ciut grubszy ten róg bo chcę wstawić w bruzdzie w ścianie rurę kanalizacyjna też "na zaś" do łazienki nad kuchnią (jako drugi pion).

W związku z powyższym zacząłem kombinować tak:

Koło komina płyta, kawałek blatu i komin z piekarnikiem koło drzwi wejściowych. Na ścianie koło spiżarni sidebyside, zlew za kawałeczkiem blatu od drzwi do jadalni. Zmywara zaraz zanim "pod". Ale chyba sie nie zmieści to najwyżej zmywarka pod oknem... Kurde i znowu mi to nie pasuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba ostateczna wizualizacja kuchni :)

 

http://i100.photobucket.com/albums/m18/natka24/1904_w2.jpg

 

 

na ścianę tylko między szafki planuję to pierwsze od góry najjaśniejsze

http://i100.photobucket.com/albums/m18/natka24/DSC00307.jpg

http://i100.photobucket.com/albums/m18/natka24/DSC00308.jpg

 

na podłogę:

http://i100.photobucket.com/albums/m18/natka24/DSC00316.jpg

 

jak myślicie czy terakota pasuje do gresu na ścianę i do mebli STAT??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remontM4

 

skoro ciągle do niczego nie jesteś przekonana i swietnie to rozumiem, bo przeciez nie kazdy musi być ekspertem od aranżacji wnętrz, to dlaczego nie zrobisz sobie projektu w jakimś salonie meblowym.

Nawet jeśli sie nie zdecydujesz na kupno kuchni, to możesz kupić sam projekt, albo go sobie dobrze zapamiętać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dywagacjach to wydaje się sensowna konfiguracja sprzętów w kuchni.

http://img524.imageshack.us/img524/7889/kuchnia2.jpg

Kwestia ewentualnie ustawienia płyty - na samym skraju być raczej nie może więc albo symetrycznie na środku tak jak jest albo bardziej przesunięta w którąś ze stron...

Zmywarka raczej nigdzie indziej się nie zmieści. Jedyna inna opcja to zlew przy samym rogu a pod nim z boku zmywarka. Ale nie wiem czy to dobry pomysł zlew przy samym rogu.

Kwestia otwarta to aranżacja szafek, w tym narożnych. W sumie tych dolnych dużych szuflad za wiele nie wyjdzie przy takim układzie. W zasadzie ani jedna duża. Cyyba, że pod płytą dwie szuflady po 80-90 cm szerokości a po bokach węższe. Dobrze, że jest spiżarnia...

Czy ktoś jeszcze coś podpowie/zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...