Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Diveata - może Cię troszkę pocieszę - też mamy małą kuchnię (chyba 6.5 mkw.). Bardzo chciałam mieć stół w kuchni i żeby go zmieścić zburzyliśmy ścianę między kuchnią a... przedpokojem. Nietypowo bo większość ludzi wyburza ścianę między kuchnię a salonem. I też miałam problem z sensownym rozmieszczeniem agd i zlewozmywaka. Niestety nie obyło się bez kucia w ścianie i przenoszenia przyłączy do wody na sąsiednią ścianę (zlew mam teraz pod oknem). Na szczęście problemu większego nie było - bo raz, że mieszkanie w stanie developerskim, a dwa - że przełącza przenosiła ekipa, która robiła wod.-kan. w tym bloku. O tyle to dobre rozwiązanie, że wiedzieli jakie mają rury i jak kuć, no i mamy gwarancję na papierku jakby coś było nie halo. Ale zapewniali, że nic nie powinno się dziać w kwestii jakiś problemów ze spływem wody ze zlewozmywaka (sprawdzę w wakacje :wink:). Aaa, koszt 200 zł.

U mnie układ jest taki (patrząc od „wejścia”) – po lewej stronie (2.08 m) zabudowana lodówka, małe cargo, płyta (pod spodem piekarnik choć marzył mi się w słupku, niestety brak miejsca), potem ściana sąsiednia (ściana z oknem - naprzeciwko „wejścia”, ma 2.46 m), jest na niej zlewozmywak 1-komorowy z ociekaczem, obok zmywarka i szafka narożna (w środku są półki) i znów kolejna ściana (po prawej od „wejścia”, ma 2.88 m, ale meble są na dł. 1.95 m), która cała jest blatem roboczym. No i na na granicy kuchni i przedpokoju będzie stał stół (110x70) z 4 krzesłami.

I pomyśleć, że początkowo cieszyłam się, że mam kwadratową ustawną kuchnię. A przysporzyła mi tyle problemów, że... lepiej nie mówić. W każdym razie cieszę się, że jej "ustawianie" mam już za sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszkicowałam mniej więcej coś takiego

http://img23.imageshack.us/img23/4678/kuchniaap1.th.jpg

 

Mniej więcej powinno się zmieścić, choć ciasno jest. Blat za kuchenką zakończylabym w polowie okna, a w kącie dałabym płytką szafkę i ewentualnie w słupku niską zamrażarkę (tam gdzie *) do zabudowy (nie zmieściła się pod blatem), a nad nią piekarnik. Zabudowę tego kąta zakończyłabym nad piekarnikiem, żeby nie przytłaczać małego pomieszczenia, a na tej szafie postawiłabym jakiś sprzęcik grający lub cuś innego :).

Piekarnik w słupku dałam w razie, jakby wynikł problem z wymiarami szafki w rogu. Wtedy masz pole manewru, bo pod płytą grzejną masz szafkę i nic Cię nie ogranicza.

Między zlewem a lodówką można dać szafkę, albo cargo ok 30 cm).

Zaletą takiej zabudowy jest spora ilość blatu roboczego, z lodówki masz blisko do zlewu,a na blacie nad nią możesz przygotowywać szybkie śniadanka i nie musisz ich daleko nosić do stołu. Ewentualny syfek ;) w zlewie jest częściowo ukryty za kominem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszkicowałam mniej więcej coś takiego

http://img23.imageshack.us/img23/4678/kuchniaap1.th.jpg

 

Mniej więcej powinno się zmieścić, choć ciasno jest. Blat za kuchenką zakończylabym w polowie okna, a w kącie dałabym płytką szafkę i ewentualnie w słupku niską zamrażarkę (tam gdzie *) do zabudowy (nie zmieściła się pod blatem), a nad nią piekarnik. Zabudowę tego kąta zakończyłabym nad piekarnikiem, żeby nie przytłaczać małego pomieszczenia, a na tej szafie postawiłabym jakiś sprzęcik grający lub cuś innego :).

Piekarnik w słupku dałam w razie, jakby wynikł problem z wymiarami szafki w rogu. Wtedy masz pole manewru, bo pod płytą grzejną masz szafkę i nic Cię nie ogranicza.

Między zlewem a lodówką można dać szafkę, albo cargo ok 30 cm).

Zaletą takiej zabudowy jest spora ilość blatu roboczego, z lodówki masz blisko do zlewu,a na blacie nad nią możesz przygotowywać szybkie śniadanka i nie musisz ich daleko nosić do stołu. Ewentualny syfek ;) w zlewie jest częściowo ukryty za kominem.

 

Takie rozwiązanie chyba odpada, z tego względu, że chcieliśmy aby ten blat łączący z salonem mógł być na 4 osoby (czyli krzesła po obu stronach) ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ja też jestem na etapie planowania własnego M3 i troszkę już się pomęczyłem z tym.

Efekty można zobaczyć tu http://chomikuj.pl/Zynek w zakładce wizualizacja i zdjęcia (nie tylko kuchnia).

 

Z chęcią posłuchałbym waszych uwag na temat moich projektów i wizualizacji.

 

Kuchnia jest częściowo otwarta na salon, tak jak leci blat przyszłego stołu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Będzie krytycznie :evil:

- nie podoba mi się rozplanowanie kafli na ścianie, zwłaszcza ten uskok przy oknie

- nie podobają mi się przeszkolne szafki górne (jestem generalnie antyszkłowa ;) )

- nie wiem, czemu ma służyć ten podniesiony bok przy płycie - czy nie lepiej byłoby dać płytę na tej ścianie po prawej i zrezygnować z tego barku?

- lodówkę dałabym w zabudowie, bo taka psuje całą kuchnię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie krytycznie :evil:

- nie podoba mi się rozplanowanie kafli na ścianie, zwłaszcza ten uskok przy oknie

- nie podobają mi się przeszkolne szafki górne (jestem generalnie antyszkłowa ;) )

- nie wiem, czemu ma służyć ten podniesiony bok przy płycie - czy nie lepiej byłoby dać płytę na tej ścianie po prawej i zrezygnować z tego barku?

- lodówkę dałabym w zabudowie, bo taka psuje całą kuchnię

 

niestety musze się zgodzić w pełni. Płytki to jakies nieporozumienie, chodzi mi o układ.

Zamiast szkła dałabym gładkie fronty, białe lub szare.

Lodókę zabudować jelsi jest taka opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby blat i górne szafki były identyczne kolorystycznie i materiałowo, byłoby świetnie. Fronty w takim kolorze, jak pokazujesz, wymagają ogromnej dyscypliny w doborze pozostałych kolorów. Tym bardziej trzeba uważać, że pokazujesz niejednolite płytki.

 

Jeszcze jedno - dopiero teraz zauważyłam, że bok wysokiej zabudowy i blat barku są w innym kolorze niż fronty i blat: nie może tak być z powodów wyżej wymienionych.

 

3 kolory to aż nadto w kuchni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy fronty to śliwa vallis?

Faktycznie z kafelkami na ścianie coś nie wyszło :-?

Też zrobiłabym górne szafki z normalnymi frontami, nie przeszkolone, przy czym wtedy zrobi się bardziej "ciężko".. czy nie wystarczy miejsca w szafkach, żeby zabudowę górną zrobić na wysokość tylko jednej szafki?

Wydaje mi się, że lepiej byłoby przesunąć płytę na ścianę, bliżej zlewu (i tak zostanie kawałek blatu między nimi), bo w tym ułożeniu robiąc coś przy kuchence i chcąc np. coś odlać, zlew masz dokładnie za plecami, jak płyta będzie bliżej to będzie wygodniej. Wtedy zburzy się ułożenie szafek górnych, ale może przy innych rozmiarach górnych dałoby się okap wsadzić w środek.

I lodówka faktycznie byłaby lepsza w zabudowie.

Chyba mamy prawie takie same kuchnie (jeśli to śliwa) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/04637e5904a55789.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7d666d24dce1a6f1.html

 

Cos mi nie pasuje w tym projekcie!!!

Wiem, ze chce fronty ciemne (wenge), a blat jasny moze nawet arabica, ale uklad szaffek jakos mi nie odpowiada!!!

chce, zeby bylo:

*szuflada na kosz na smieci lub tym podobne udogodnienie, zeby nie nurkowac pod blat ze smieciami

*piekarnik w słupku

*miejsce do spozywania posilkow, jakis stol, czy cos podobnego, mimo, ze obok jest jadalnia

*blat kuchenny wchodzi w miejsce parapetu, w projekcie zla wysokosc okna

 

A moze ktos wie jak zrobic, zeby zdjecia byly widoczne w tej wiadomosci od razu (zamiast linka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zabudową lodowki, to juz nie mozliwe, lodowke zabieramy ze starego mieszkania, lodowka ma dopiero 3 lata. A poleczki, coz problem jest tego typu, kuchnia jest juz otynkowana i zagipsowana, bo maz nie pomyslal o plytkach, wiec nie bedziemy skuwac dopiero co polozonego tynku, plytki kladziemy na to, co jest na scianie, wiec bedzie uskok, jakos trzeba go zgubic, dlatego te polki, ale moze zrobic jakoś mala szfeczke w miejscu tych poleczek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na pierwszy rzut oka(to tylko moje zdanie) zdecydowanie lepiej wyglądałaby lodówka zabudowana obok tego słupka z piekarnikiem, bo teraz to wygląda tak,że ten słupek jest taki "wymuszony" żeby wrzucić tam piekarnik, jednak fajniej wygląda, jak jest jeszcze coś obok,

druga rzecz jaką ja bym zrobiła(o ile jest mozliwość) to zamieniłabym kuchenkę i okap z tą szafką po lewo, wtedy zyskasz więcej miejsca z prawej strony kuchenki(nie bedzie tak blisko tego słupka i te szafeczki z dolną szybka będą symetrycznie po obu stronach okapu, wtedy pod kuchenkę wystarczy szafka 60 cm i mogą to być szuflady(fajniej wyglądają i są praktyczniejsze)

 

kącik ze stołem wg mnie jest fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie coś nie bardzo :)

 

Ja przesunęłabym kuchenkę bliżej zlewu (rozumiem, że zlew chcesz mieć pod oknem, a ono już tam jest). Przy takiej odległości będzie Ci niewygodnie biegać z garnkiem przez pół kuchni, żeby np. odlać makaron. Poza tym z płytą gazową tak blisko mebli nie będzie dobrze - będziesz mieć wszystko zachlapane, nie masz miejsca, żeby odstawić np. garnek z prawej strony kuchenki, góra jest niesymetryczna (co nie znaczy, że musi być :))

Co planujesz trzymać w szafkach w słupku? Jeśli to nie będą np. produkty spożywcze, tylko coś z czego rzadziej korzystasz to wygodniej byłoby mieć od ściany słupek, a potem lodówkę, a ona lepiej wyglądałaby w zabudowie. Powinno się zachować kolejność lodówka/szafki z żywnością, zlew, kuchenka, co u Ciebie ze względu na miejsce zlewu pod oknem chyba nie jest możliwe, ale przy obecnym układzie: bierzesz coś z lodówy, biegniesz z tym na drugi koniec do zlewu i potem kuchenka (oczywiście z przygotowaniem na blatach pomiędzy) - za dużo biegania..

Zgadzam się z Jaksie - więcej szuflad zamiast tradycyjnych szafek. Co masz pod zlewem, tam gdzie uchwyt jest pionowo? Jaka w końcu jest wysokość blatu pod oknem (bo piszesz, że w projekcie jest nie tak jak faktycznie)?

 

Chyba trochę chaotycznie to napisałam, ale to tak na szybko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...