Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

uważam, że masz całkiem fajną kuchnie. nie nazywałabym jej nieustawną.

 

moja propozycja:

 

1.pełna zabudowa ściany co ma 292cm. akurat sciana tworzy ladna wneke, wiec mozna ją wypełnic szafkami bez efektu przytłoczenia kuchni. zmiescisz tam lodówke, piekarnik, mikrofale, nawet wbudowany ekspres do kawy (mnie marzyła sie taka ściana, ale nie mam gdzie jej zrobic)

 

2.na ścianie z oknem zlew i zmywarka

 

3. na ścinie prostopadłej do sciany z oknem, tej o wym 189cm dałabym płyte i okap

 

4. czwarta sciane przeciwlegla do sciany z oknem zostawilabym w spokoju, moze jedynie jakas poleczka na ozdóbki

 

5. zrezygnowalabym z szafek wiszacych, zeby nie przytłaczac kuchni, a poza tym cała sciana w szafach i szafkach mysle ze wystarczy, by pochowac sprzety.

 

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

aha, dodam, że obserwowałam niedawno podobny watek. dziewczyna miała ładną, dobrze rozplanowana kuchnie. to co sie działo na forum, tak namotało, że teraz wersja jej kuchni jest totalnie inna i wg mnie gorsza. nie wiem co bedzie dalej, bo przestałam obserwować :)

ile ludzi, tyle koncepcji, gustów, preferencji. wybierz to, co Ci sie podoba, wkomponuj we wlasna kuchnie i juz nie pytaj o zdanie, bo nigdy nie skonczysz projektowac :)

jeszcze raz powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneta-we

PostWysłany: Czw, 13 Sierpień 2009 22:39 Temat postu:

agol, płyta jest chyba bardzo blisko słupka z piekarnikiem. Tez tak miałam we wstępnym projekcie i kilka osób mnie przekonywało (chyba słusznie ), że to nie zie się chlapac na bok szafki.

Dziękuję za rady, pomyślę nad tym... Ogólnie jest tak blisko dlatego ponieważ chciałabym kuchenkę z pięcioma palnikami i tam taka się zmieści...spróbuję odsunąć trochę od słupka

aneta-we

Post

a może po prostu zamień miejscami zlew z piekarnikiem. Na tej scianie na wprost fajnie by wygladał jakis ładny okap.

Chyba, że tam okno jest, jakos rzeczywiście kiepsko widac

No słabo widać bo na tym programie kurcze nie mogę zapisać, ale na wprost zlewu jest okno hehe :lol:

jaksie

PostWysłany: Pią, 14 Sierpień 2009 08:24 Temat postu:

Jesteś pewna, ze chcesz taką wysoką zabudowę? Dla mnie to jest ani praktyczne, ani wygodne, ani ładne.

Jaksie, no nie jestem pewna właśnie :-? ale koleżanka mi tak podpowiedziała, że nie będę miała kurzu na szafkach :o i to bardzo wygodne... i dlatego tak robię... tylko nie weim też sama czy to pasować będzie do kuchni moich rozmiarów 12m, czy oby nie jest za mała :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, dodam, że obserwowałam niedawno podobny watek. dziewczyna miała ładną, dobrze rozplanowana kuchnie. to co sie działo na forum, tak namotało, że teraz wersja jej kuchni jest totalnie inna i wg mnie gorsza. nie wiem co bedzie dalej, bo przestałam obserwować :)

ile ludzi, tyle koncepcji, gustów, preferencji. wybierz to, co Ci sie podoba, wkomponuj we wlasna kuchnie i juz nie pytaj o zdanie, bo nigdy nie skonczysz projektowac :)

jeszcze raz powodzenia!

 

chodzi o mnie 8)

a ja chętnie zobaczę Ciebie u mnie, i dopóki nie zamówię kuchni, wszystko jest możliwe w układzie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zainspirowany podobnymi tematami zwracam się o pomoc do osób, które juz przez to przeszly. Mama do ustawienia kuchnię wąska 2m*5m, żadnych fajerwerków nie wcisne, wstepny projekt wyglada tak

 

http://images39.fotosik.pl/176/694c8594abb79e6bmed.jpg

 

Gdyby przyszly wam do glowy jakies pomysly jak moznaby to urozmaicic, poprawic funkcjonalnosc...

Poki co projekt bez wlasciwych kolorow i szafek (szuflady, dzwiczki, cargo ect)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaksie, no nie jestem pewna właśnie ale koleżanka mi tak podpowiedziała, że nie będę miała kurzu na szafkach i to bardzo wygodne... i dlatego tak robię... tylko nie weim też sama czy to pasować będzie do kuchni moich rozmiarów 12m, czy oby nie jest za mała

 

czyli muszą byc do sufitu, tak?

 

Mnie to osobiście się nie podoba, starsznie wyciąga wnętrze. Mnie w nowoczesnych kuchniach własnie spodobały się lekkie "góry". Bardziej poziome niż pionowe ustawienie szafek.

 

A jak nie chcesz mieć kurzu, to kładziesz papier na szafkach, a razna jakis czas, go zwijasz i wyrzucasz.

 

 

Jeszcze jedno chciałam dodać.

Zastanawiam się, dlaczego wszyscy tak ambitnie projektują sami swoje kuchnie, a nie korzystają z usług specjalistów. To nie jest wielki koszt, a można uniknąć wielu błędów w projektowaniu. Oczywiscie warunek jest taki, że idzie się po projekt do fachowca, a nie pani/pana, którzy z przypadku obsługują jakiś punkt salonu meblowego i mają takie samo pojęcie o projektowaniu kuchni jak my.

Nasz fachowiec na pierwszym spotkaniu przez ponad 1,5 godz robił wywiad środowiskowy odnosnie naszych preferencji, zadawła milion pytań i notowa w kompie każda naszą odpowiedź. Potem przyjechał na budowę, robił szczegółowy pomiar, bo nie wszytsko da siię przewidzieć. Projekt został przygotowany z uwzględnieniem wszystkiego o czym rozmawialiśmy. Sama bym sobie nie poradziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zalezy ci na ty blacie do jedzenia pod oknem? My mając wąską kuchnie zrezygnowalismy z niego i mamy zabudowę w L. To odciaża ilość górnej zabudowy. Poza tym nie przewidziałaś zadnych szuflad!

Juz nie mówie o szufladzie na sztućce, bo to oczywistosć, ale głęobokie szuflady są bardzo praktyczne, lepsze niz szafki.

Górne szafki/witryny róznią się rozmiarami, to nie wygląda dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będę niemodna, ale przy Twoim układzie kuchni (na jednej ścianie) wróciłabym do standardowego umieszczenia piekarnika pod kuchenką. Jakoś tak przestronniej by się moim zdaniem zrobiło. Poza tym nie mam uwag krytycznych - bryła mi się podoba (po wywaleniu tego piekarnika oczywiście 8) :lol: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaksie.... czy jesteś zadowolona z projektu, ja osobiście teraz projektuję kuchnię sama bo po pierwsze nie mieszkam w Polsce i umówiona jestem z panią dopiero w maju, ale żyję tym domem i kombinuje mniej więcej co gdzie chce :lol: a po drugie to zawsze coś, pokazać potem czego się oczekuje w domu itp... No sama nie wiem...a napisz proszę jakie są ceny za projekt i ile trwa zaprojektowanie dobrej kuchni, i czy rzeczywiście wszystko ze sobą gra... bo skoro już bierzesz fachowca to powinno być lux...Ja osobiście bardzo chciałabym fachowca by ze mną usiadł i obgadał wszystko i pomógł ....pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, dodam, że obserwowałam niedawno podobny watek. dziewczyna miała ładną, dobrze rozplanowana kuchnie. to co sie działo na forum, tak namotało, że teraz wersja jej kuchni jest totalnie inna i wg mnie gorsza. nie wiem co bedzie dalej, bo przestałam obserwować :)

ile ludzi, tyle koncepcji, gustów, preferencji. wybierz to, co Ci sie podoba, wkomponuj we wlasna kuchnie i juz nie pytaj o zdanie, bo nigdy nie skonczysz projektowac :)

jeszcze raz powodzenia!

 

Ale kochana z projektem kuchni jest jak z kapeluszem ....

 

Dla wyjaśnienia: klientka w sklepie z kapeluszami wkłada na głowę kolejny (a dużo ich było wcześniej) i mówi: W tym chyba wyglądam najlepiej. Na co ekspedientka: w tym Pani przyszła ....

 

Nikt nie powiedział, że "najpierwszy" projekt nie będzie najlepszy (chociaż moim zdaniem tak jest rzadko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Anulek2005 - też jakoś nie pasuje mi tam ten piekarnik. Na pewno o wiele lepiej się z niego korzysta jeśli jest na takiej właśnie wysokości, ale może lepiej byłoby zamienić go miejscami z lodówką i na szerokość tych dwóch szafek (słupek z piekarnikiem i lodówa) zrobić pełną, głęboką zabudowę do góry :roll: Lepiej byłoby także mieć lodówkę bliżej blatu, bo na pewno będzie sięz niej korzystać częściej niż z piekarnika. Rozumiem, że jest to taka tradycyjna lodówka, a wąska szafka obok niej jest po to, żeby oddzielić ją od piekarnika?

Reszta wydaje mi się jak najbardziej ok - lodówka, przechowywanie żywności - blat - zlew - blat - płyta, zmywarka blisko zlewu. Logicznie, ergonomicznie i wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałam już nie 'projektować', ale chyba dopiero teraz zaczęłam podchodzić do tego bardziej na luzie, i jeszcze sobie wymyślam, a co mi tam...

http://images45.fotosik.pl/180/99de045f6ec5b826med.jpg

http://images40.fotosik.pl/176/9e3c97b64c93b8e0med.jpg

http://images37.fotosik.pl/176/8abe896755e1a779med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...