Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dla każdego to sprawa indywidualna... wszystko kwestia przyzwyczajenia, ale mi się wydaje nieporęczna..

nie wiem jakie są odległości, zdjęcie może troszkę kłamać, ale jak dla mnie to płyta jest za blisko lodówki i wcale nie widzę piekarnika, no chyba, że wcale nie ma w planach?

zlew dla mnie jest też źle umiejscowiony, bo nie będzie mozna otworzyć okna, jak będzie kran (ja też mam blisko okna, ale część jest obok, żeby kran nie przeszkadzał.. więc przesuń go lepiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lodówkę dałabym po prawej (no chyba, że się nie otworzy) tam gdzie piekarnik

obok po lewej od lodówki zostawiłabym mały kawałeczek blatu i umieściłabym zlew, ale mniejszy jedna komora lub 1,5.. i kran dałabym "poza oknem"

pod oknem zostawiłabym blat roboczy do przygotowywania posiłków...

w rogu dałabym narożną kuchenkę na dole, płytę i okap..

tam gdzie teraz masz płytę i lodówkę zostawiłabym ladę i pomyslałabym o wyciąganym blacie może? z szuflady są takie super rozwiązania dla małych kuchnii

 

widziałam też taki mały aneks, gdzie mieli jeszcze ladę z przodu (tzn jakby od lodówki (obecnej) kawałek lady dać z szafkami równolegle do tej ściany z oknem) i świetnie to wygladało

 

zamieszałam, ale warto przemyśleć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zamieniła miejscami słupek z lodówką i piekarnikiem z 2 powodów :

- żeby nie latać od jednej strony kuchni do drugiej jak chce, rzeczy wstępnie przygotowane na kuchni wrzucić do kuchni

- żeby mieć więcej miejsca na rozpakowywanie zakupów na blacie i swobodne wkłądanie do lodówki, bo teraz tego nie masz

 

Co do umiejscowienia kuchenki rzeczywiście może być zbyt blisko tego słupka i może być niewygodnie, ale to sprawa indywidualna, opcją jest wstawienie płyty i okapu na rogu i wtedy będzie sporo przestrzeni.

 

Z otwieraniem okna przy zlewie rzeczywiście może być problem, ale wystarczy trochę przesunąć zlew tak aby bateria znajdowała się dokładnie po środku okna i nie będzie problemu, jeśli bardzo zależy nam na okładzie, a okna szeroko często nie otwieramy zawsze opcją jest kupienie baterii wyjmowanej. Można też w kuchni zamontować okno angielskie/francuskie czyli takie otwierane do góry i problemu w ogóle nie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem tego upodobania do zlewów pod oknem, które ma parapet równo z blatem. Dla mnie to niepraktyczne, dostęp do okna utrudniony, pomijając że nie ma siły żeby się nie zachlapało. Zresztą może tylko ja jestem upośledzona i chlapię na ścianę za zlewem:)

Co do kuchni to dla wygody użytkowania powinien być zachowany tzw. ciąg technologiczny: lodówka, blat, zlewozmywak, blat, kuchenka. A u Ciebie to tak jakoś nie bardzo. Tez tak kiedys miałam, przerobiłam kuchnię, poprzestawiałam i błogosławię nowy stan:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie za dużo okien - uniemożliwiają racjonalną zabudowę. Szkoda, że nie podałaś wymiarów kuchni.

Dlatego odsunęłabym blat od ścian tworząc wyspę lub półwysep. A jedyną wolną ścianę przeznaczyła na zabudowę do sufitu.

Otwarte półeczki są tylko dla wielbicieli latania ze ścierką - zero praktyczności. Rozbicie zabudowy na różne wysokości tworzy chaos we wnętrzu.

Propozycja 1:

z wyspą

http://img687.imageshack.us/img687/1043/l2qhouse1.jpg

Tutaj na ścianie dodałam wąską, wiszącą, przeszkloną witrynę na szkła.

Wyspę można dociągnąć aż do wykusza, tworząc półwysep

 

propozycja 2:

z półwyspem

http://img293.imageshack.us/img293/1043/l2qhouse1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej :)

nie narzucam, ale zastanów się jeszcze nad narożną płytą - jest wygodna, a zyskałbyś miejsce robocze, żeby coś wyciągnąć z pieca albo obok płyty położyć..

ale to tylko moje zdanie

podpowiem jeszcze coś, bo też mam dużo okien jak na kuchnię i pierwszy projekt, który mi robili w studiu był niby ładny, ale jak pojechałam z nim na budowę i sobie to wyobraziłam to jednak nie było to..

najlepiej jechać i sobie zaznaczyć, gdzie co ma być i czy to będzie poręczne i ładnie wyglądało

zmieniali mi jeszcze raz, a i tak trzeci wymyśliłam sama (rysując na kolanie na budowie), bo w realu czasem jest inaczej..

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Masz sporo szafek dolnych - zrezygnowałabym z górnych (a na pewno tej osamotnionej obok okapu). Jeśli jednak zostawisz szafki, zrezygnuj ze szklenia - to nie wygląda ładnie, zwłaszcza gdy zabudowa jest dwukolorowa.

Układ wydaje mi się ok. z dwoma zastrzeżeniami - płyta zbyt blisko blatu, blat zbyteczny - zasłania dobrze skomponowaną kuchnią, a miejsce na stolik jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joliska, bardzo dziękuję! Z szafki obok okapu rezygnuję, chyba zrezygnuję też z grilla obok płyty (będzie więcej miejsca), bo planuję "wypasiony" piekarnik, wtedy grill chyba niepotrzebnie powtarzałby się w dwóch miejscach...

 

Obok blatu jest wejście(na pięknej różowej ścianie ;)) i na stolik w kuchni już nie będzie miejsca. Co prawda zaraz obok jest jadalnia, ale chciałam mieć w kuchni miejsce na małe przekąski.

 

Co do szklenia, to proszę jeszcze o radę - zrezygnować w ogóle z dolnych szafek wiszących, czy zrobić je po prostu w lakierze (lub fornirze)...?

Edytowane przez esor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szklenia, to proszę jeszcze o radę - zrezygnować w ogóle z dolnych szafek wiszących, czy zrobić je po prostu w lakierze (lub fornirze)...?

 

Zrezygnowałabym w ogóle z wiszących szafek. Jeśli bez nich nie wyobrażasz sobie kuchni, to daj jeden rząd w lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

układ jest ok, ale odsunęłabym trochę kuchnię od blatu, żeby była bliżej zlewu-jak będziesz chciała odcedzić makaron, będziesz latała przez pól kuchni i chlapała

poza tym też jestem przeciwniczką przeszkolonych szafek-trzeba mieć w nich idealny porządek żeby wyglądały ładnie-a ludzie zwykle wsadzają tam kawy herbaty pojemniki i robi się kolorowy misz-masz

no chyba że będziesz tam ładnie ustawiała kieliszki a nie trzymała zestaw herbat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

 

Co do przeszklonych szafek, w zamyśle są z mleczną szybą... Zdecydowanie chciałabym żeby wiszące przy wysokiej zabudowie zostały (ew. jeden rząd lub fornir lub lakier zamiast szyby), po drugiej stronie (przy okapie) raczej na pewno będą usunięte - ale czy nie będzie tam "łyso" wtedy...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym poprosić was o opinię i poradę jak rozwikłać kwestię rozmieszczenia sprzętów i szafek w niewielkim aneksie kuchennym otwartym na 25 metrowy salon. Problemem w rozstawieniu sprzętów stanowi sporych rozmiarów komin "wcinający się" z lewej strony na 51 cm. Komin ten sprawia że aneksu nie da się sensownie zabudować w literkę L. Poniżej zamieszczam projekt rozmieszczenia szafek i sprzętów.

http://lh5.ggpht.com/_YtMpZ_TPm9w/TEVSnP_X36I/AAAAAAAAAVs/Q8yxqYcSeVw/s720/Aneks%20kuchenny.jpg

 

Fronty szafek będą białe lub szare na wysoki połysk.

Co mnie martwi najbardziej to wystająca na około 7 cm zabudowana lodówka. Obawiam się że może to wyglądać mało estetycznie.

Może ktoś miałby jakiś pomysł co z tym zrobić? Czy w ogóle coś z tym robić czy jednak zostawić minimalnie wystającą bryłę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. nie zostawiaj wystającej lodówki będzie wyglądac przypadkowo. pomyśl jak ją połączyć z resztą kuchni. Może obłozyć czymś komin wtedy możesz zyskac te kilka cm zeby nie wystawało

ost._ACCamera_8..jpg

nie do konca o to chodzi ale jak sie przyjrzysz w głębi jest zabudowa otoczona kamiennym blatem. Może oblożyć takim jak blat kamieniem komin i wykonać taką ramkę. Stworzy się klamra zamykająca wnękę i cała kuchnia się sklei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...