Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zlew wyląduje pod oknem to już zaklepane. A co do lodówki to brak blatów wokół nie będzie problemem. Pomieszczenie jest małe, daleko chodzić nie trzeba, wystarczy się obrócić... :-) Jest bardzo dużo kuchni które mają zabudowane lodówki side by side w słupkach w ciągach. Też nie ma tam blatów wokół.

Szafki wiszące narożne... hmmm Wyrzuciłem je z projektu ale jakoś tak łyso całość wyglądała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

:rolleyes: No... to jest wielgachny okap... Szafki górne, dla mnie, lepiej wyglądały by po jego obu stronach, może w tym kolorze co na tej zabudowie z piekarnikiem? A może zamiast tych dwóch w narożniku długa szafka aż do kąta taka otwierana do góry, albo dwie jedna nad drugą? To oczywiście nie są istotne szczegóły, ale czemu nie miałoby być jak najlepiej także pod względem wyglądu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Oto kilka moich uwag, może się na coś przydadzą:

1) Czy pamiętaliście o przygotowaniu ujęcia wody do lodówki? Pamiętaj, że każde ujęcie wody umiejscowione za lodówką będzie skutkować koniecznością jej wysunięcia i nie będzie się już ona licować ze ścianą i szafką wiszącą nad nią. Niestety jeżeli chodzi o większość modeli Side by side takie umiejscowienie, jak w Waszym projekcie uniemożliwi wygodne korzystanie z szuflad zamrażarki. Po prostu nie wysuniecie ich przy tak małym koncie otwarcia. Z lewej strony powinno być przynajmniej 30 cm luzu od ściany - wtedy drzwi nie uderzają o ścianę i otwierają się pod optymalnym kontem.

2) Zlew jak najbardziej pod okno, ale trzeba zgrać wysokość blatu roboczego z wysokością osadzenia okna i parapetu, żeby nie było problemów z otwieraniem skrzydeł.

3) Piekarnik proponuję zastąpić szerokimi szufladami a sprzęt przenieść do słupka - zdecydowanie bardziej wygodne rozwiązanie

4) Nie za dobrze wygląda ta szafka wisząca w rogu. Lepsza byłaby pojedyncza, prosta (a nie narożna) na ścianie okapowej, ewentualnie sam okap (bardzo dekoracyjny) lub ciąg szafek wiszących z okapem zabudowanym w szafce.

5) Zdecydowanie proponowałbym przy obecnym układzie obniżyć słupki - są zbyt wysokie i optycznie skracają ścianę. Lepiej wypełnić tą przestrzeń jakimś ciekawym sufitem podwieszanym i zagrać oświetleniem

6)Zbyt wąskie przejście z kuchni do salonu przy tym ustawieniu stołu. Będzie to Was drażnić w trakcie użytkowania, szczególnie w czasie większych imprez rodzinnych.

7) Kuchnia, mimo że niewielka, daje możliwość wykonania projektu z półwyspem, ale trzeba by ją bardziej otworzyć na salon. Nie wiem, czy myśleliście nad taką koncepcją? Może warto ją rozważyć?

 

Mam nadzieję, że moje rady zdadzą się Wam na coś... ;) Pozdrawiam, powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uwagi. Niestety w większości jest już "po ptokach". Chałpa stoi, ściany pobudowane i możliwości zmian ograniczone, ale:

lodówka ma być taka http://www.sharp.eu/cps/rde/xbcr/pl/productimages/SJF73PESL.jpg

 

tak więc te 30 cm jest obok jest zbędne bo klamki są zlicowane z drzwiami. Oglądałem ją w Media 100razy. Po otwarciu drzwi do 90 st. szuflady wysuwają się całkiem, nie tak jak w typowych side by side. O wodzie do lodówki nawet nie myślałem, bo kostkarek itp wynalazków nie przewiduję. Po prostu chcę dobrą mało awaryjną lodówko zamrażarkę a za taką uchodzi Sharp.

 

Okno jest zrobione tak aby wyszło 10 cm ponad blatem kuchennym

 

Piekarnik dlatego jest pod blatem, poniewaz w zabudowie chcemy dać mikrofalę i ekspres ciśnieniowy.

 

Przejście z salonu - ma tam stanać stół z 4 krzesłami (okrągły). Dom przewidziany dla 3 osób, imprezy rodzinne odbywają się sporadycznie. No i niestety powierzchnia 130 m2 ma swoje ograniczenia. Nie jest to dom 160-170 m2 pu.

 

Półwysep - myślałem o tym ale nie mam pomysłów. Pomożecie...

 

Sufit na razie wygląda tak:

03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo wzorów i kolorów, nieładnie wyglądają górne szafki: daj albo jednolite, albo jasne, pełne fronty zamiast przeszklonych. Czemu nad zlewem masz dużą niedzieloną szafkę? Co będzie w szafce pod zlewem? Czy masz zamiar trzymać wino w otwartych półkach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafka nad zlewem jest z ociekaczem, stąd nie jest dzielona.

Ta dolna 15 to rzeczywiście butelczarka...A pod zlewem nic nie ma, albo cargo, albo kąt pod zlewozmywakiem. Chociaż cargo 60 trochę się obawiam.

Kolorów może nie jest zbyt dużo, bo dół to jaśniutka magnolia w połysku, łączona z matowym zebrano. Płytki też będą inne, chyba beżowe bez wzorków.

Edytowane przez teresa44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda miejsca na niewykorzystaną przestrzeń pod zlewem - przemyśl to.

Kolorów widzę wciąż za dużo: 2 kolory frontów + podłoga + farba na ścianie + płytki na ścianie + sprzęty + drzwi = 7 kolorów. Dla mnie o 3-4 za dużo :) A pewnie jeszcze stół i krzesła masz w planach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z joliska za duzo kolorów-gorne szafki lepsze bedą jednolite,

ogolnie za duzo sie teraz tam dzieje, plytki z wzorkiem pieknie się wybiją, jak zrobisz jednokolorową kuchnię:)

 

no i lodowka chyba otwierana bedzie w druga strone?

moze lodowke lepiej zamienic miejscem z piekarnikiem?

czesciej uzywasz lodowki niz piekarnika...praktyczniejsze wydaje mi sie....a nad lodowką pociagnelabym szafke, zeby sie ladnie "zlało" z resztą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałabym znać Waszą opinie co sądzicie o takim wstępnym "projekcie" - mojej kuchni:

 

tak wygląda kuchnia:

 

http://www.empikfoto.pl/albumy32/157081/953681/previews/36436322_dsc09709.jpg

 

a to "mój projekt kuchni":

1) ściana po lewej:

http://www.empikfoto.pl/albumy32/157081/953681/previews/36436166_lewa_sciana_kuchni.jpg

 

2) ściana "na wprost":

http://www.empikfoto.pl/albumy32/157081/953681/previews/36436176_sciana_na_wprost.jpg

 

3) ściana po prawej stronie:

http://www.empikfoto.pl/albumy32/157081/953681/previews/36436242_sciana_po_prawej.jpg

 

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za szybką odpowiedź, postaram się nieco później wrzucić rzut pomieszczenia. Jeśli chodzi o sam pomysł projektu kuchni jest on do końca jeszcze nie dopracowany, Najwięszym problemem było polączenie wysokiej zabudowy z szafkami pod oknem ( zastanawiałam sie czy poprostu nie zrobić tam przerwy miedzy szafkami - ale ta mysl tez nie do końca jest dobrym rozwiązaniem). Co do uchwytów uważam że masz racje napewno będą wszystkie w poziomie !!! Pozdrawiam

 

P.S. Co do narożnej płyty - to już nie do końca mam duzy wybór ponieważ tak została zrobiona elektryka - a w kuchni są dwa okna i tez bym nie chciała mieć płyty przy oknie.

Edytowane przez GośkaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź piekarnik, czy na pewno tylko 50 cm ma. Jeśli faktycznie, to masz zaprojektowane bardzo niskie meble ;) A lodówka ile ma wysokości?

 

Masz racje lodówki mają ok 185 cm a wysokość w kuchni teraz jest 260 cm, odejdzie ok 15 - 20 cm będzie sufit obniżony, wiec wysokość od podłogi do sufitu będzie ok. 240 cm, więc nad lodówką spokojnie można zrobić jeszcze szafkę np otwierana do góry która będzie miała wysokości ok. 35 cm? a szafki tam gzie jest piekarnik wygląda by tak szafka dolna będzie miała ok 85 cm, piekarnik 50 cm, wnęka nad mikrofale 35 cm więc górna szafka 50 cm? Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tego drugiego cargo na prawej ścianie obok szufladek , poszerzyłabym je , cargo jest dużo mniej funkcjonalne niż szuflady , zresztą nawet finansowo mniej będzie bo szuflady czy szerokie czy wąskie kosztują tyle samo (jeśli na blumach lub podobnych systemach) i odchodzi koszt cargo.

cargo ma niskie/płytkie koszyki i jeśli nie jest "napchane" to np. butelki czy jakieś inne wyższe opakowania poprostu się ciągle przewracają jeśli gwałtowniej pociągniesz przy otwieraniu, chcesz zamknąć - a tu coś podłazi.

 

Mam taki sam układ kuchni i mebli będę mieć podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...