Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeżeli masz sporo miejsca w salonie to zrobiłabym wnękę od strony kuchni na lodówkę ....reszta w takim układzie jak jest tylko troszkę luźniej......zlew bardziej na lewo i w dół.......

Lodówka nie wystaje w kuchni, a od strony salonu można taki słupek w fajny sposób zaaranżować :D

 

hmm tzn chyba nie bardzo wiem o co Ci chodzi? w ktorym miejscu ta wneka na lodowke? salon jest od sciany tej co ma 300 cm (naprzeciw pionow)

Dokładnie :D

I w tej ścianie robisz wnękę, w miejscu gdzie kończy się ciąg szafek, w stronę salonu na głębokość i szerokość lodówki..... w ten sposób w salonie masz ścianę 60 cm. wnęka w stronę kuchni , ok 60 cm. wystający słupek ( lodówka ) i znowu ściana na tym poziomie co teraz na sprzęt rtv....

Można jeszcze tą lewą wnękę spłycić dodając w kuchni wnękę ponad blatem......

Mam nadzieję, że coś rozumiesz z tego co napisałam ....... po południu coś ci narysuję ..... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

I w tej ścianie robisz wnękę, w miejscu gdzie kończy się ciąg szafek, w stronę salonu na głębokość i szerokość lodówki..... w ten sposób w salonie masz ścianę 60 cm. wnęka w stronę kuchni , ok 60 cm. wystający słupek ( lodówka ) i znowu ściana na tym poziomie co teraz na sprzęt rtv....

Można jeszcze tą lewą wnękę spłycić dodając w kuchni wnękę ponad blatem......

Mam nadzieję, że coś rozumiesz z tego co napisałam ....... po południu coś ci narysuję ..... :D

 

hmm no niestety ale nie jestem pewna czy rozumiem.... chyba rysunek bedzie niezbedny :) ja wogole jestem slaba z wyobrazni przestrzennej... moze stad tez te klopoty z planowaniem kuchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest program do projektowania kuchni na stronce ikei, sama z nim walczę (tzn. prosty jest). Walka polega na tym, że trzeba znać asortyment ikei żeby coś tam wstawić. Ponieważ ja kuchnię będę miała (za 2 lata :D ) inna niż ikea nie zwracam w nim uwagi na rodzaj szfek. Zalezy mi póki co na zorientowaniu się w jakim miejscu co wstawić żeby było wygodnie i na coś wyglądało więc tak sobie kombinuję. Może spróbuj tam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie razi brak konsekwencji w ksztaltach szafek. Narozna szafka górna scieta w skos, a dolna wycieta na kąt 90 stopni. Jedna i druga powinna być scięta jednakowo. Usytuowanie zlewu wydaje mi sie niewygodne. Absolutnie za mało blatu roboczego....przynajmniej jak dla mnie. Na pewno wymyslisz cos fajnego, moj projekt wstepny kuchni tez zostal poddany takiej krytyce na forum, ze w duzym stopniu z niego zrezygnowałam :wink: i dzięki forumowiczom za to :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Pytanie jak w temacie. Dwa projekty kuchni - który lepszy? A może trzecia opcja: żaden?

http://foto.onet.pl/upload/44/75/_569580_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/25/12/_569579_n.jpg

W obu widok jest z salonu. Ta przeźroczysta ścianka psująca trochę widok to komin. Obok niego powstała wnęka 78x74 i stąd dylemat:czy umieścić tam lodówkę jak w projekcie 2. Zalety: schowana lodówa, większe wrażenie przestronności kuchni, więcej blatu, no i niebagatelna rzecz akurat pod tę wizję mamy rozprowadzone kable (da się to zmienić)

Druga opcja: lodówa na ścianie z oknem, doskonale widoczna z wykusza salonu, gdzie znajduje się stół ale za to we wnęce mamy mini-spiżarkę lub jak kto woli schowek na różne rzeczy. Na rysunku jest w formie szafy, ale głównie byłyby to drzwi a w środku wysuwane półki.

Opcja zabudowanej lodówy odpada ze względu na koszta. Acha i ta nieszczęsna mikrofala nie ma stać tylko być podwieszona pod jakąś wiszącą szafkę (nie wiem którą a i tak w tym programie nie było takiej opcji).

Poproszę o wszelakie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza refleksja - jezeli masz lodowke schowana we wnece - skadinad ciekawe rozwiazanie - nie masz gdzie odlozyc wyjmowanych rzeczy. Powiedzmy, ze chcesz siegnac po cos, co jest glebiej, wyjmujac najpierw to, co stoi z przodu. Czy przy chowaniu zakupow powiedzmy musisz najpierw cos wyjac - i co wtedy? Na podloge?

 

Albo - potrzebne Ci piec jajek - bierzesz dwa i idziesz je odlozyc na blat, wracasz po nastepne dwa czy trzy... tak dla przykladu. :)

 

Moze ta duza szafka - spizarka bylaby lepszym rozwiazaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to najmniejszy problem. Blat jest praktycznie za plecami. Wystarczy się obrócić, ew. półkroku wykonać, nie ma mowy o wędrówkach .Odległość pomiędzy lodówką we wnęce a blatem naprzeciwko wynosi ok.110cm, czego na tej wizualizacji akurat nie widać. Sprawdzałam dzisiaj empirycznie na budowie.

Ale dzięki za uwagę, zostanie to wzięte jako przeciw lodówce we wnęce - z pewnością jest to jakieś utrudnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście tej małej odeległości nie widać. Aż się boję, jak z innymi wymiarami :wink:

Zmywarki i zabudowy micro niet? To chyba lepszy wariant jeden - przez tą lodówkę. Chba, że są przesłanki, żeby ją ukryć.

 

A ja mam pytanie - czemu wszyscy tak ograniczacie ilość górnych szafek? Ja to bez nich nic bym nie upchnęła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewuniu, nie obrażę się, naprawdę, gdybym była przekonana do jakiegoś pomysłu, nie radziłabym się na forum. Podaj jakieś konkrety.

Moniko B, inne wymiary są ok :D Po prostu tam przez ten komin i zabudowę wnęki lub lodówki robi się wąsko, co mi nie przeszkadza, bo część robocza jest całkiem przestronna. Cała kuchnia ma 9,5 m2 - dla nas wystarczy choć brakuje mi właśnie spiżarki.

Zmywarka jest a ściślej ukryta będzie w szafce 60 pod zlewem. Mikorfala ma być podwieszona pod górną szafkę (fajne rozwiązanie - widziałam), ta do zabudowy kosztuje majątek (jestem już po wstępnej wycenie kuchni). Co do wiszących szafek to nie jestem ich fanką, wycenione mam 5 szafek wzdłuż całego blatu (z wyjątkiem okna oczywiście), ale sobie zaprojektowałam mniej, żeby zobaczyć. Samym wyglądem projektu się nie sugerujcie, to program z IKEA, nie mają wszystkich opcji jakie ja uwzględniam np. szafki górne będą prostokątne ale wyższe, częściowo przeszklone. Ten kolorek też nieszczególnie wyszedł a ma być to brzoza syberyjska (w rzeczywistości coś pięknego-dla mnie), nie ma w programie poziomych uchwytów w dodatku w realu mają imitować szkło.

Generalnie chodzi mi o poradę co z tą lodówką? Oczywiście wszelkie inne opcje mile widziane. Zapraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój głos oddaję na lodówkę przy oknie a spiżarkę we wnęce. Sama mam taką spiżarkę tylko nieznacznie szerszą i jest nieoceniona. Twoja kuchnia jest spora przy mojej 6 m choć moja wygląda na o wiele większą dzięki właśnie bardzo przemyślanemu rozkładowi.

Poświęciłabym jeszcze trochę czasu na przemyślenie także innych opcji bo w takiej jak Twoja kuchni powinno być miejsce i na spiżarkę (chyba, że jest w innej części domu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam w innej firmie kuchennej i tam pan-projektant, o dziwo, nie wydziwiał nad tą lodówką we wnęce, bo jak stwierdził tak niezabudowana, nawet najpiękniejsza zaburza wzrokowo ciąg! (tak się uczenie wyraził :wink: ). Za to doradził mi zaraz przy wejściu do kuchni słupek z zabudowanym piekarnikiem (chciał też z mikrofalą, ale nie będę wydawać na taką do zabudowy aż 3000zł! skoro mogę podwiesić ją pod szafka i efekt jest też super). No, muszę się zastanowić.

Wg waszej opcji przeważa szafka we wnęce.

I dalej pas :( Co wybrać? Jak wypośrodkować estetykę, przestronność choćby tę wzrokową :wink: z ekonomią (minispiżarka we wnęce)?

Mój mąż mając już dosyć moich jęków zagroził, że zamuruje całą wnękę na długości, zrobi drzwi i będzie spiżarka jak w projekcie przed skróceniem domu o metr. Za to kuchnia będzie mniejsza, będzie można poszaleć i może zabudować tę lodówę! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...