Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Bardzo intensywnie buszuję po forum od kilku dni i już nie mam absolutnie żadnego pomysłu na to co zrobić ze swoją jakże 'obszerną' kuchnią o powierzchni 5,7 m2. Kuchnia jest widna, ale jest tak mała, że ciężko tam coś zaplanować. Może ktoś miałby jakieś pomysły czy sugestie?

 

Wrzucam własnoręcznie stworzony plan kuchni - wymiary się zgadzają, proporcje niekoniecznie ;-/

 

http://images46.fotosik.pl/332/634075dc692c2839med.jpg

 

Ze względu na rozmiary kuchni szafki wiszące byłyby tylko na krótszej ścianie. Zlewozmywak chciałabym w rogu między ścianą a oknem (nieco podobnie jak w inspiracji), a od strony pionu pewnie w ogóle trzeba będzie zrezygnować z szafek i blatu,

 

Jeśli by się dało, to chciałabym wcisnąć gdzieś kawałek blatu / stolik / cokolwiek, przy czym można by było usiąść.

 

 

I inspiracje, które chciałabym wykorzystać w naszej kuchni.

 

http://images38.fotosik.pl/347/3090bc3820317029med.jpg

 

http://images49.fotosik.pl/351/50c461fec1a2a19amed.jpg

 

Proszę pomóżcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ok, to wrzucam tak na szybko układ - nie wchodziłam w szczegółyjedynie na szybko zrobiłam podział szafek itp generalnie uważam że będzie ok gdy lodówka bedzie na wejściu do tego wysoka szafka wysuwana na butelki i różne inne rzeczy -( wtedy też z pokoju czy holu zawsze widać ładną zabudowę a nie bałagan w kuchni ) a tak serio to jestem za tym układem gdyż wtedy przy piecu robi się luźno - a w układzie jak na fot inspiracje w twojej kuchni piecyk wychodzi bardzo blisko lodówki a jednak te urządzenia lepiej jeśli znajdują się w pewnej odległośći - w ten sposób tworzy nam się również ciąg roboczy tzn najpierw lodówka póżniej zlew a na końcu piecyk - po prawej stronie można wtedy zaprojektować stolik - czy blat, ja zaprojektowałam wyższy niż szafki kuchenne ale to już do przemyślenia, jest też miejsce na półeczki a jeśli nie lubisz odkrytych przestrzeni to można wykonać bardzo płytką szafkę na przyprawy itp , uważam że w tak małej kuchni lepszy będzie okap szafkowy żeby zyskac jak najwięcj szafek i zakamarków ale oczywiście to też do przemyślenia - narazie przypadkowo wstawiłam szuflady itp ale można pomyśleć o małej zmywarce - wtedy wystarczy jedynie malutki zlew a dodatkowo bedziemy tam trzymać naczynia- oki to narazie tyle z mojej strony, pozdrawiam ,służę pomocą i czekam na sugestiehttp://lh4.ggpht.com/_Hn8u2Ifny1Y/TLGE-KfuKgI/AAAAAAAAAFA/T4uN-xrT-Mo/s800/d.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za zainteresowanie. :) Układ fajniutki.

 

Okap na razie mam kominowy i zmywarka mała też już jest. Czy dam radę zamontować zlewozmywak w rogu między szafką a oknem? (chodzi mi to taki mały, okrągły wpuszczany w blat, bez żadnych ociekaczy itp). Piekarnik też mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie myślałam o zabudowanej lodówce, ale przyznam szczerze, ze wygląda świetnie :D Tę wąską szafkę można zrobić wysuwaną i dodatkowo wykorzystać przestrzeń. Naprawdę jestem pod wrażeniem i bardzo bardzo dziękuję. :D

 

 

Edit - jaką szerokość ma ten blat po prawej stronie?

Edytowane przez nemi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Nemi, leżę od rana w łóżku chora więc twoja kuchnia sprawia mi przyjemność :) co do wymiarów to jak będę miała dłuższą chwilę to zwymiaruje i zobaczymy jak i co się mieści ( pomyśl jeszcze o tym zlewie czy wolisz pod oknem tak jak pisała magda34 - czy jednak nie, ja postaram się sprawdzić czy zmieściłby się w rogu ale wydaje mi się że raczej nad tą szafką obok pieca - ale to do dogadania i sprawdzenia )a narazie pomyślmy o kolorach - nie wiem czy to mieszkanie nowe czy stare a w związku z tym czy ukierunkowujesz całość w konkretnych kolorach - generalnie jestem zwolenniczką żeby w mieszkaniu panował jakiś porządek kolorystyczny z zastosowaniem mocnych akcentów, które oczywiście w różnych pomieszczeniach mogą być już całkowicie odmienne, więc daj znać jak to jest u Ciebie. Ja mam na kompie trochę fajnych wnętrz - a dokładniej takich jakie ja lubię i które mnie inspirują, zaraz poszukam i coś wrzucę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkanko jest nowe (w tym tygodniu odbieramy je od dewelopera) i malutkie (38 m2). Będą tam mieszkać 2 osoby i pies 'marki' Labrador czarny, który gubi 2 tony sierści dziennie, więc niektóre elementy wyposażenia musimy temu podporządkować.

 

W projekcie są 2 pokoje, kuchnia, przedpokój i łazienka - wszystko małe. :)

 

Kolorystycznie mieszkanie będzie zdominowane przez brązy i beże (kolorystyka Magnat - Dostojna Perła i Spokojny Agat) i to przełamane Czekofasion Duluxa i Magicznym Rodonitem Magnata. Mam nadzieję, że bardzo nie namieszałam. Jak myślicie?

 

Podłoga - panele dąb tiffany.

 

II koncepcja jest taka, żeby kuchnię połączyć z większym pokojem - całość miałaby ok. 19 m - choć temu rozwiązaniu moja 'większa' połówka jest przeciwna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie kuchni z pokojem, który i tak nie jest wielki musicie trzy razy przemyśleć. Czy dużo gotujecie, przyjmujecie gości, pracujecie w domu, planujecie duży stół, ale też czy planujecie tam pomieszkać dłużej i np. mieć dziecko. Z wielu względów kuchnia zamknieta jest wg mnie bezpieczniejsza ale połączona z pokojem da wam trochę oddechu w niewielkim mieszkaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne pomysły podesłaliście muszę przyznac.

a mała kuchnia to wiem co to znaczy! ergonomia przedewszystkim, ale przy tym miec super wygląd to już jest bosko!

a tutaj plany wyglądają naprawdę fajnie.

jedynie co to bym nie wstawiała chyba 3 półek otwartych na ścianie, a może jakiś wzór namalowany, naklejony bądz jakis obraz/zdjęcie... dlaczego? bo z czasem takie miejsce sie zagraci i potem będzie wrażenie bałaganu. Ale to tylko moja opinia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...