Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Faktycznie poszukałem już trochę i miał rację. Znalazłem też dwa rozwiązania, oba niestety takie sobie... (słupek ze zmywarką i piekarnikiem jest na końcu i nie dochodzi do ściany, bo idą rurki CO).

1) przedłużyć blat nad zmywarką, a na samym końcu dać dodatkową płytę na całą wysokość. Zabudowę piekarnika i szafki postawić na blacie, niestety front blatu jest widoczny.

2) zabudowa piekarnika postawiona bezpośrednio na zmywarce (nie wiem czy tak można).

 

ANSE72, masz inny pomysł?

 

http://www.e-manta.eu/forum/files/k1_537.jpg

 

http://www.e-manta.eu/forum/download.php?id=1291

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ANSE, wydaje się to najlepszym rozwiązaniem. Pan w sklepie wstępnie do projektu przyjął moją wersję z piekarnikiem nad zmywarką, ale powiedział, że będzie z tym duży problem. Że albo zaślepki po bokach piekarnika, albo zmywarka 45... Jak pójdę na rozmowę za tydzień to zobaczę jakie on zaproponuje rozwiązanie.

 

PS. Może ktoś polecić firmę w Kielcach, która wykona ładne meble kuchenne na wymiar. Zależy mi na jakości wykonania, i żeby umieli poradzić sobie np. z taką zabudową piekarnika. (może być na priv)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaloryfer raczej trzeba zabudować niż wywalać. W blokach instalacja c.o. jest częścią wspólną nieruchomości i nie wolno ot, tak, w nią ingerować. A jeśli na kaloryferze wisi podzielnik to już w ogóle zdjęcie grzejnika się nie opłaca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh wiedziałam, ze to nie będzie takie proste.

z całą pewnością bym go zakryła albo choć wymieniła na coś estetycznego (tyle, że to na bank będą ogromne koszty).

natomiast z pośród propozycji dagi naj podoba mi się ta kuchnia w układzie równoległym. niby w znienawidzonym przeze mnie beżu, niby nie za dużo miejsca, ale coś w niej takiego jest... niewątpliwe plusy - mnóstwo blatu i możliwość rewelacyjnego ergonomicznie ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie było podzielników. Jeśli spółdzielnia postanowi je wprowadzić, nie wiem czy będzie możliwe dokonanie odczytu u ciebie.

Przy podzielnikach potrzebna jest identyczność instalacji w mieszkaniach aby uzyskać wiarygodne wyniki.

 

A co do likwidowania grzejników - zmiana pojemności wodnej całej instalacji c.o. może zakłócać jej funkcjonowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też fajne obudowy na kaloryfery ;) Trochę inwencji twórczej i będzie dobrze

http://deccoria.pl/files/20109/12146/1eda1b0590e7b2040fc8452bd2882ad8.jpg

http://www.ladnie.net/galeria/max/100_2985.jpg

http://www.ladnie.net/galeria/max/100_2932.jpg

 

Też obstaję za jakimiś jasnymi kolorami i układem litery L albo równolegle, zależy od szerokości kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam ten sam problem z nieustawną kuchnią i proszę o pomoc. Nie dosc ze kuchnia jest mala to jeszcze na dodatek mam w niej dwa okna i na trzeciej scianie drzwi do spiżarnki. W rzucie między salonem i kuchnią jest ustawina ścianka. Mynatomist tej ścinki nie mamy i chcielibyśmy tam mieć "ściankę z mebli" tzn. dalszy ciąg szafek dolnych z blatem roboczym do pracy ale od strony salonu troszkę wyższą ścinkę, zeby bylo widać osobę w kuchni a nie koniecznie nieporządek na blacie. Niestety nie wiem czy to się uda bo w rogu wychodzi lodówka. Nie ma za bardzo jak tego pogodzić. Na przeciwległej ścianie tez nie za bardzo mozna ustawić meble bo nie bedzie dostepu do kuchenki. Marzy mi się słupek w piekarnikiem i mikrofalą oraz zabudowaną lodówką ale to chyba malo realne przy tym rozmieszczeniu okien i ścince z mebli od strony salonu. Prosze o pomoc

726big_rzut1.jpg

726big_rzut1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się intensywnie wpatrywałam w widok za oknem bo aktualnie posiadam takowa kuchnię, identyczną łącznie z szafkami maskujacymi liczniki:):) i myslałam ze to moja sąsiadka jakaś nowa:)

 

Nie mogę pochwalić się fotkami mojej bo jest w podobnym stylu do tej z pierwszych zdjęć:/ (mieszkamy tu na czas budowy i oprócz wstawienia zmywarki nie robimy nic)

 

Na pewno w tej kuchni problemem jest okno, które dochodzi do samej ściany i uniemożliwia zabudowę równoległą, przynajmniej z górnymi szafkami na tej ścianie. Druga rzecz - grzejnik. Myślę, że to indywidualne podejście każdej ze spółdzielni mieszkaniowych - my w poprzednim mieszkaniu likwidowalismy ale faktycznie przed założeniem podzielników. Ale jakby spółdzielnia nie zareagowała to teraz i tak jest już za późno - rozpoczął się sezon grzewczy.

 

Myślę że najlepsze byłoby ustawienie jakie pokazała Daga na 1 fotce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...