Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bardzo dziękuję za pomoc :-).

To jest link do rysunku poglądowego mojej kuchni: http://wgrajfoto.pl/pokaz/img1210/kuchnia3e6f.jpg

 

Jeśli ktoś zechce mi pomóc i doradzić jak pokombinować i stworzyć fajną, praktyczną, nowoczesną kuchnię z choćby malutkim miejscem do siedzenia, będę bardzo wdzięczna :-)!

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam nie za dużą, nieustawną kuchnię i problem z ustawieniem mebli. Zaznaczyłam w którym miejscu ma być zlew, zmywarka i płyta. Zależy mi , żeby wstawić mały stolik i żeby było jak najwięcej blatu roboczego. Będę wdzięczna za wszelkie porady i z góry dziękuję.

 

http://images40.fotosik.pl/471/29cd5519b7009e05m.jpg

Edytowane przez xlenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka odległość jest od drzwi balkonowych do narożnika?

Czy potrzebna jest duża ilość miejsca do przechowywania?

 

Ta kuchnia nie jest mała. Masz ścianę o długości 3,15 cm - to dostatecznie długi blat roboczy, nawet, jeśli będzie na nim płyta gazowa. Na ścianie między drzwiami a narożnikiem (150 cm) wejdzie lodówka, wąskie, wysokie cargo i np. szafka żaluzjowa.

 

Wówczas po lewej masz miejsce na stół dostawiony do ściany.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za strasznego byka! Co do kuchni to odległośc od drzwi balkonowych do narożnika to 30 cm. więc nic tam za bardzo nie wstawię, planowałam grzejnik. Zależy mi na dużej ilości szafek, bo niemam spiżarki. Jeszcze chciałabym gdzieś postawić na blacie mikrofalę. Ktoś zrobił mi taki projekt. Myślę sobie czy nie byłoby lepiej wstawić lodówkę w róg po lewej stronie a na tym kawałku po prawej zrobić szafki i wtedy nie będzie tak bardzo zabudowane przy wejściu, tyko będzie prześwit między szafkami.

 

http://images35.fotosik.pl/324/cd8edcd87721fe57med.jpg

Edytowane przez xlenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadzę, by było widać to "zabudowanie, jesli drzwi bedą się otwierać na lodówkę. Czyli wchodzący będzie widział stół i okno tarasowe.

 

Nie rób też narożnikowej szafki wiszącej - jest niepraktyczna.

Gdybyś miała w narożniku przy lodówce szafkę żaluzjową, to mogłabyś za nią postawić wolnostojacą mikrofalówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Jestem w bardzo podobnej sytuacji problemowej aranżacji kuchni. Właśnie kupiłam mieszkanie i nie wiem od czego zacząć, zwłaszcza że mieszkam sama i w każdej kwestii sama muszę sobie radzić:(. Miałam bardzo nieprzyjemne doświadczenie w projektantką, która naciągnęła mnie na koszy, a nawet nie wysłuchała jakie mam oczekiwania, dlaetgo też jestem juz nieufna i szukam pomocy!!!. Chciałabym mieć kuchnie otwartą lub półotwartą na salon (w którym bęzie stół, stolik do kawy i tv na ścianie) z kolei w kuchni chciałabym mieć pół wyspe do szybkiego porannego śniadanka. Problem jest jeszcze w ścianie która jest działowa i musż zostać słupy lub właśnie połowa ściany, łazienkę chcę odrobinkę powiększyć kosztem przedpokoju i zależy mi na dużej ilości schowków w mieszkaniu. Czy ktoś mi kogoś poleci do pomocy lub podpowie jak swtorzyć przestronne mieszkanko w części kuchnia+ salon??? Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zośka samośka ja mam pytanko jaka jestes kucharka? - czy jak przychodza goście to siedzisz sama w kuchni i coś przygotowujesz i zanosisz? czy też może lubisz kuchenne odwiedziny i uczestniczyć w tym, co dzieje się w salonie?

pomysły ok, ale moim zdaniem dla tych co lubią sami coś robić... ja sobie takiej kuchni nie wyobrażam u siebie....

polecam rozwiązanie bez wyspy, ale za to z niską (na normalnej wysokości, a nie podniesionej) ladą...

wtedy wiesz, co się dzieje w jadalni i salonie... a goście mogą Ci pomagać....

ja tak mam i bardzo polecam...

lodówka "wyspowa" jest ok, ale jest odgrodzeniem się od wszystkiego, ale to moje zdanie....

gdybyś zdecydowała się na otwarcie kuchni na stołowy, to polecam:

- zlew pod oknem

- płytę w rogu i piec, wtedy bedziesz mogła np. mieszac w garnku i widziec co sie dzieje

- blat roboczy na ścianie tej od ogrodu, dlugi wtedy mozesz swobodnie rozmawiac z goscmi siedzacymi przy ladzie...

szykowac dzieciom kanapki i od razu wykładac na ladę przy której będą siedziały....

na przewległej mozesz zrobic wysoka zabudowe z lodowka..

ja mam takie rozwiazanie, z ta roznica ze mam okno jeszcze na ogrod pod blatem roboczym i spizarnie po drugiej stronie, lodowke na scianie

i polecam

trojkat zachowany, wszystko poreczne i wygodne

a lada to ulubione miejsce wszystkich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam nie za dużą, nieustawną kuchnię i problem z ustawieniem mebli. Zaznaczyłam w którym miejscu ma być zlew, zmywarka i płyta. Zależy mi , żeby wstawić mały stolik albo wyspę przy której można siedzieć i żeby było jak najwięcej blatu roboczego. Będę wdzięczna za wszelkie porady i z góry dziękuję.

 

http://images40.fotosik.pl/471/29cd5519b7009e05med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za lazienka na rogu lodowka

pod oknem zlew jak jest

obok po lewej patrzac na okno blat roboczy bo duzo swiatla bedzie (tam gdzie teraz jest kuchenka)

a na scianie obok balkonu szafki niskie i wiszace z okapem i kuchenka...

pod sciana moze da sie maly stoliczek

zeby znajomi mogli usiasc jak bedziesz w kuchni

na balkonie stolik sniadaniowy.... no chyba ze to przy ulicy....

ja tak to widze w wersji roboczej....

blisko z blatu roboczego do zlewu, lodowki i pieca.... :)

ale to moja wersja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lenka, nie taka mała ta kuchnia :) czy jest opcja przesunięcia wejścia na prawo? Dla ilu osób stół? Tak na szybko i nie wiem gdzie jest oświetlenie, ja to widzę tak:

a) jeśli masz już wyprowadzone wodę i gaz w miejscach, w których powyżej zaznaczyłaś i nie ma innej opcji - zabudowa w kształcie litery L, od okna na prawo i dalej po ścianie prostopadłej. Zlew pod oknem jak najbardziej - pamiętaj o baterii/otwieraniu okna. Płyta gazowa (co z piekarnikiem? Pod spodem czy w ogóle nie będzie?) albo tam gdzie zaznaczyłaś albo w rogu (ponieważ prawego górnego rogu i tak nie wykorzystasz na blat roboczy). W prawym dolnym rogu słupek z lodówką i nadstawką. Po lewej od wejścia stół (z dala od kuchenki, blisko światła). W lewym górnym rogu płytka półka/witrynka na książki kucharskie/ ładne naczynia.

war a..jpg

 

b) nie wiem ile jest cm w lewym górnym rogu od ściany do drzwi balkonowych, ale tam zrobić na całej ścianie ciąg niskiej zabudowy (dużo blatu roboczego, dużo szafek, niska zabudowa nie zawala przestrzeni), jeśli się da to tam przenieść gaz, a jeśli nie to tak jak w wariancie a). A po prawej od wejścia stół (więcej miejsca).

war b..jpg

 

I koniecznie składany blat na balkoniku!! Śniadania w słoneczne majowe dni...ach! :D

http://www.urzadzamy.pl/zdjecia/pokoj_podizelony_4.jpg

 

Poustawiaj sobie kartony, bo wiesz, papier zniesie wszystko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...