Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dziękuję za szybką odpowiedź :) Więc tak: po lewej stronie jest tylko 30 cm od drzwi balkonowych, więc zabudowa odpada. Piekarnik planuję pod płytą. Oświetlenie będziemy robić wiosną, to mogę jeszcze coś pokombinować, natomiast zlew i płyta muszą być w tych okolicach co zaznaczyłam. W rogu koło zlewu myślałam postawić suszarkę na naczynia ( tak jakoś jestem przyzwyczajona ). Jeszcze trzeba gdzieś upchnąć mikrofalę. Stół nie musi być duży, bo będę miała wielki w salonie, ale jakoś tak jak przychodzą koleżanki to startują od razu do kuchni i tam już zostają, no i kawę trzeba gdzieś wypić. W obecnej kuchni przesuwałam już wszystko co się da ( łącznie z lodówką, za co dostałam ochrzan ). A może zamiast stołu wyspa przy której można też usiąść od ściany i po bokach a od strony kuchni mieć dodatkowy blat?

Ktoś zrobił mi taki projekt. Więcej szfek, ale czy nie za bardzo zabudowane przy wejściu? (drzwi nie będzie tylko otwór )

 

http://images35.fotosik.pl/324/cd8edcd87721fe57med.jpg

 

Wklejam też zdjęcie wejścia do kuchni od zawnątrz. Radziłaś stoliczek na balkonie a tam bedzie taras i poranna kawka jak się patrzy :)

 

http://images35.fotosik.pl/329/0674ab873c3adcf8med.jpg

 

To jest kuchnia od środka

 

http://images47.fotosik.pl/494/c6a44c4a70f3c04amed.jpg

 

Odwiediłam Twój dziennik. Masz domek z klimatem i kochanego stwora. Ja mam takiego samego, tylko w jasnym wydaniu. Najlepsza kumpela mojej córci!

 

http://images50.fotosik.pl/494/6e93a3d573c342f7med.jpg

http://images47.fotosik.pl/494/743276f2cf02d4dbmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zawsze uśmiechnięty labek to jest to! :D

 

Kuchnia z wyjściem na taras - miodzio. W ogóle bardzo zgrabny domek!

Jeśli chodzi o ten projekt powyżej - właściwie nie ma się do czego przyczepić, jest ok. Ja bym tylko zrezygnowała z tych narożnych szafek z żaluzją i wstawiła tam lodówę. Kuchnia zyska na przestrzeni, wygodzie i...cenie. A zamiast stołu rzeczywiście wyspa to dobry pomysł, zwłaszcza jeśli nie będzie to jedyne miejsce do spożywania posiłków. Poza tym w środku wyspy zmieści się parę drobiazgów, które zawalałyby szafkę narożną ;) Jeszcze coś, jeśli ma być tylko otwór wejściowy to może nieco go powiększ ?

 

Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej to właśnie wstawiłabym lodówkę w rogu, powiękrzyła wejście i zostawiła przestrzeń, boję się tylko, że bedę miała za mało szafek i blatu roboczego. Np. w rogu koło lodówk wejdzie mikrofala, no i szfki narożne pojemne. W obecnym mieszkaniu mam dużą zabudowę i kawał blatu roboczego. Teraz w projekcie zrobiłabym większą kuchnię :( Po żmudnych przemyśleniach zrobię chyba tak: wstawię lodówkę w róg ale nie powiększę wejścia i w razie jakby było za mało szafek, po prostu dorobię szafki. Poszukam jeszcze w necie wyspy przy której można usiąść. Może znajdę coś sensownego. Pomyślności w Nowym Roku!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucilem co prawda do jedego z pobliskich watkow ale mam jeszcze kilka pytan wiec postanowilem zalozyc wlasny kramik :)

 

Ponizej 2 rzuty kuchni.

 

http://img20.imageshack.us/img20/2092/19470402.jpg

 

http://img80.imageshack.us/img80/1738/15311192.jpg

 

 

 

Na ścianie nad blatem będą kafle z Opoczna http://www.opoczno.eu/kolekcja.php?kolekcja=k098&aranzacja=01059&m=210. Na podłodze planowaliśmy położyć kafle Imola z serii Blown w kolorze białym (wersja 20x40) http://www.domzbajki.pl/imola-blown-blown-20x40-p-4230.html. Zaczęliśmy się jednak zastanawiać czy tych kwadratów z Opoczna nie połozyć też na podłodze. Jak myślicie ? To pierwsze pytanie.

Drugie to czy Waszym zdaniem lepiej bedzie zrobic dol w macie czy polysku? Na wizualizacji zrobilismy jak wodac - bialy w macie, fiolety w polysku.

 

To w zasadzie tyle pytan o zewnetrza :) Mamy tez pytanko o wnetrze mebli a konkretnie o systemy szuflad z pelnym wysowem - czy mozecie polecic jakies produkty firmy innej niz Blum? Stolarz ktory bedzie ta kuchnie robil polecal glownie Blum'a i wiemy ze to dobry wybor. Z tego co jednak patrzylismy to elementy zapewniajace pelny wysow szyflady sa znacznie drozsze od zwyklych prowadnic. Jakie sa Wasze doswiadczenie w tej kwestii?.

 

Na rogu blatu maja byz szuflady narozne - i tu kolejne pytanie - macie moze takie szuflady? Czy jest to faktycznie dobry sposob na wykorzystanie przestrzeni w narozniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zmieniła chyba tylko tą pustą przestrzeń nad lodówką (rozumiem, ze ma być w zabudowie?). Nie wiadomo czemu ma ta przestrzeń służyć - jak dla mnie to tylko zbiornik na kurz. Poz tym, gdybyś podciągnęła zabudowę do sufitu, to byłoby konsekwentniej, bo słupek z piekarnikiem też zabudowany jest do sufitu.

 

Podłogę zostawiałbym białą, a kwadraty na ścianie. Na podłodze - to już by było za dużo. Tak jak jest, jest dobrze.

 

Poza tym projekt bardzo mi się podoba :) Bardzo ładne kolory, wszystko z umiarem, nie jest sztampowo. Śliczna kuchnia się zapowiada.

Edytowane przez asizo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podciągnęła

 

podciagnal jesli juz :)

 

Do polozenia Visione na podlodze bardziej korci mnie niz zone ale byc moze faktycznie zostanie Imola. ten szary moze byc chyba za ciemny w wiekszej ilosci.

Lodowka wlasnie nie bedzie w zabudowie. Jakos nam sie takie rozwiazanie nie podoba. Dlatego miejsce nad niestety bedzie wolne. Chyba ze bedziemy mieli kilka centymetrow miejsca wtedy przedluzymy blat wzdloz scianki lodowki i nad lodowka. wtedy przestrzen nad daloby sie jakos wykorzystac a lodowka dostalaby jakby wiate :)

 

Fajnie ze sie podoba bo wszystko wymyslalismy sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z asizo w kwestii tego miejsca nad lodówką - to pierwsze, co rzuciło mi się w oczy. nie podobają i się niezabudowane lodówki, ale to rzecz gustu, natomiast w przypadku waszego, dosyć konsekwentnego projektu, ta dziura burzy proste linie. rozważyłabym jednak lodówkę zabudowaną, udającą szafkę.

po drugie - nie podoba mi się dziura w wiszących szafkach, czyli niezagospodarowany narożnik. zdaję sobie sprawę, że umieszczenie szafki wiszącej w tamtym miejscu byłoby zabiegiem czysto estetycznym, bo dostęp do niej nie byłby zbyt wygodny, ale ja bym ją tam zdecydowanie dała dla zachowania symetrii (z zaślepką-dystansem, żeby roleta czy firanka nie przeszkadzały w otwieraniu), no i zawsze przyda się miejsce na trzymanie rzadziej używanych naczyń czy produktów.

 

poza tym uważam że projekt jest bardzo fajny. ładne, żywe kolory i do tego zgrabnie zestawione. wygląda zachęcająco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plyta bedzie jednak zwykla gazowa. Jesli slupek zrobimy na szaro to kuchnia straci "zycie". Zrobi sie ciut zbyt przygnebiajaco. Nawet przy jasnym szarym. Naszym zdaniem barwy takie jak bialy i szarosci koniecznie trzeba zestawic z jakims wyrazistym, optymistycznym kolorem.

 

 

Czy w sprawie prowadnic (czy jak to sie nazywa) do szuflad nikt nic nie wie ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze przeniosłabym lodówkę w miejsce słupka z piekarnikiem. Słupek bym zliwkidowała w ogóle, bo te dwie wieże wyglądają mocno średnio, a jeśli koniecznie musisz mieć piekarnik w słupku to tylko biały to raz, a jeśli to możliwe przenieś lodówkę tak, żeby z drugim słupkiem tworzyła jedną całość.

 

Po drugie zlew jest koszmarny i psuje efekt nowoczesnej robionej na wymiar kuchni. Jeśli musi być metalowy to koniecznie w mniej opływowym kształcie, a najlepiej podwieszany.

 

Po trzecie, tak jak ktoś już napisał, płyta elektryczna jest za blisko zlewu. Wygląda to niespecjalnie i jest niepraktyczne. Możesz przenieść płytę w lewo zamieniając miejscami okap ze skrajnie lewą szafką wiszącą.

 

Po czwarte szafki, czy to słupki czy szafki wiszące powinny kończyć się na tym samym poziomie.

 

Po piąte wprowadziłąbym więcej symetrii, bo o ile szafki wisząca są harmonijne, to te dolne są jak dla mnie zbyt chaotyczne. Powinieneś ujednolicić szerokości frontów. Jeśli to kuchnia na wymiar to nie powinno być to problemem, a chyba warto zainwestować w 'ideał', bo to co przedstawiłeś jest mocno przeciętne pod względem architektonicznym,

 

Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego w nowym roku ;-)

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po piąte wprowadziłąbym więcej symetrii, bo o ile szafki wisząca są harmonijne, to te dolne są jak dla mnie zbyt chaotyczne. Powinieneś ujednolicić szerokości frontów. Jeśli to kuchnia na wymiar to nie powinno być to problemem, a chyba warto zainwestować w 'ideał', bo to co przedstawiłeś jest mocno przeciętne pod względem architektonicznym.

 

Mam na myśli głównie szafki dolne pod zlewem i płytą gazową. Płyta powinna znajdować się centralnie nad szafką z szufladami, a nie trochę nad małym cargo. To naprawdę wygląda nieciekawie, a warto to poprawić póki nie jest za późno. Z kolei 3 szafki pod zlewem zamieniłabym na dwie średnie z szufladami (w jednej miałbyś miejsce na drobiazgi, jedzenie itd, a w drugiej schowałbyś kosz na śmieci) i nad nimi zrobiłabym horyzontalne wiszące o takiej samej szerokości. Pomyśl o tym, bo moim zdaniem będzie bardziej harmonijnie, a cargo, zwłaszcza takie malutkie wcale nie jest super przydatne, lepiej mieć sporą szufladę.

 

No a najlepiej byłoby przenieść zlew w miejsce, w którym teraz stoi lodówka, a w miejscu zlewu zrobić słupek z lodówką.

 

Co do koloru, to zrobiłabym na odwrót, lakierowany na wysoki połysk biały, a matowy fiolet.

 

Poza tym lampa nad blatem pod oknem jest zbędna. Wygląda nieciekawie. Lepiej zainwestować w ciekawy dizajnerski żyrandol czy plafon, lub niedizajnerski, ale centralnie umieszczony. Nad oknem możesz w suficie zrobić halogeny lub powiesić pojedyncze reflektorki. Ten kombajn z wizualki psuje efekt nowoczesnej kuchni.

Edytowane przez pamaria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamaria - dzieki za uwagi. Teraz musze sie troche ustosunkowac :) i cos niecos wyjasnic

 

Słupek bym zliwkidowała w ogóle

 

Na samej gorze scianki jest licznik od gazu ktorego nie ma gdzie przeniesc. Prosty wniosek - oczywiscie mozna ten wytwor komunistycznej mysli budowlanej zostawic ale chyba lepiej go zabudowac. Poza tym likwidujac slupek tracimu sporo miejsca - kuchenke trzeba przeniesc na dol czyli odpadaja 3 szyflady po 60cm szerokosci i 2 szafki z samego slupka. Kuchnia jest zbyt mala zeby takie rozwiazanie zaakceptowac.

 

 

jeśli to możliwe przenieś lodówkę tak, żeby z drugim słupkiem tworzyła jedną całość

 

I to dopiero stworzy malo ciekawa forme w postaci prostokatnego kolosa ktory zajmie pol sciany. Nalezy opamietac ze ta kuchnia jest mala - sciana ze slupkiem ma 3 metry z czego i tak 60 odpada juz na czesc pod oknem. Na szafki i blat jest wiec 240 cm. Tak wiec 2 slupki zajma dokladnie polowe wolnej powierzchni. Przytloczy co calosc w stopniu malo akceptowalnym.

 

 

Po drugie zlew jest koszmarny

 

Nie przecze ale to nie jest docelowy zlew. Ten jest wstawiony jedynie na potrzeby zwizualizowania calosci. Docelowego jeszcze nie wybralismy. Jesli mozesz/mozecie polecic jakies fajne 50tki to bardzo chetnie.

 

Po trzecie, tak jak ktoś już napisał, płyta elektryczna jest za blisko zlewu. Wygląda to niespecjalnie i jest niepraktyczne.

 

Nie za bardzo jest ja gdzie upchnac. Dlatetgo zastosowalismy 2 x cargo zeby oddzielic zlew od plyty - cargo maja po 20 cm

 

Możesz przenieść płytę w lewo zamieniając miejscami okap ze skrajnie lewą szafką wiszącą.

 

Przy takiej zamianie tracimy przestrzen z prawej strony bo plyta bedzie prawie w narozniku. Tak wiec pomysl co najmniej sredni bo po pierwsze odpada wtedy wykorzystanie naroznika na narozne szuflady a po drugie znika moziwosc postawienia czegokolowiek na blacie w narozniku, do ktorego dostep tez bylby utrudniony.

 

Po czwarte szafki, czy to słupki czy szafki wiszące powinny kończyć się na tym samym poziomie.

 

Tego nie rozumiem. Sygerujesz ze slupek poinien sie skonczyc na tej samej wysokosci co gorny rzad szafek wiszacych ? Jesli takl to przypominam o liczniku od gazu. On tam nadal jest :)

 

Płyta powinna znajdować się centralnie nad szafką z szufladami, a nie trochę nad małym cargo. To naprawdę wygląda nieciekawie, a warto to poprawić póki nie jest za późno.

 

Tak oczywiscie bedzie. Tu po prostu wyszlo jakies male przesuniecie przy projekcie. Nawet nie zwrocilem na to uwagi. Oczywisyum jest ze pyta 60 ma pod soba szafki 60 i nie zachodzi na cargo ani zadne inne.

 

Z kolei 3 szafki pod zlewem zamieniłabym na dwie średnie z szufladami (w jednej miałbyś miejsce na drobiazgi, jedzenie itd, a w drugiej schowałbyś kosz na śmieci) i nad nimi zrobiłabym horyzontalne wiszące o takiej samej szerokości.

 

Szafka jest tylko 1, ta gorna , zaraz pod zlewem. Pod spodem jest szuflada (30stka czyli taki sam wymiar jak pozostale dolne szuflady) i po bokach 2 x cargo.To razem ma 90cm szerokosci. Zrobienie tam 2 szuflad zadnej harmonii niestety nie poprawi. Kosz na smieci nie bedzie tam schowany a bedzie na zewnatrz. Przyzwyczajenie z UK :) - Nie wyobrazam sobie kosza na smieci w formie jakies miniaturki :) Wolimy postawic cos o sensownych rozmiarach i ladnej formie. Sie poszuka sie znajdzie :) Oby.... SZafka pod zlewem jest tylko ze wzgledu na spod zlewu. Wydawalo nam sie ze umieszczanie tam szuflady jest troche bez sensu bo i tak nie wykorzysta sie wtedy calej glebokosci. Ale tu moze i sie da jeszcze pokombinowac. Na sugestie jestesmy jak najbardziej otwarci.

 

 

No a najlepiej byłoby przenieść zlew w miejsce, w którym teraz stoi lodówka, a w miejscu zlewu zrobić słupek z lodówką.

 

Pion z woda jest za sciana obecnego slupka po prawej. Ciagniecie rurek przez dokaldnie cala kuchnie wydaje sie byc ryzykowne - jesli gdzies cos peknie lub stanie sie inne wydazenie losowe to znalezienie przyczyny potrwa kilka razy dluzej a do tej pory moze juz byc sporo zniszczen. Dlatego zlew chcemy trzymac na jak najmniejszej odleglosci od pierwotnej lokazlizacji. Poza tym wracamy do tego kolosa co pol sciany zajmie....

 

 

Uffff. Mam nadzieje ze w miare sensownie to opisalem :) Troche myslelismy nad ukladem w kuchni i rozwazajac wszystkie elementy wydawalo nam sie ze jest w miare optymalnie. Ciag pracy kuchennej tez jest dobrze rozplanowany - wyciagasz papu z lodowki, przygotowujesz na blacie, gotujesz i zmywasz. A wszystko z ruchem wskazowek zegara :)

Co absolutnie nie zamyka kwestii wprowadzenia jakis zmian. Jesli ktos bedzie mial jeszcze jakies pomysly to z przyjemnoscia sie z nimi zapoznamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, kuchnia jest za mała na dwa słupki obok siebie (moim zdaniem na dwa w ogóle). Licznik od gazu można zabudować szafką wiszącą. Wiem, że zależy Ci na jak największej ilości szuflad, ale jeśli zakładasz, że kosz na śmieci będzie i tak na zewnątrz to chyba warto zrobić trochę wyższe szafki wiszące, np. zamiast 2 rzędów 3 (do samego sufitu). Ten słupek, nawet jeśli funkcjonalny psuje efekt lekkości,a jako, że kuchnia wydaje się być mikroskopijna bardzo przytłacza. Jednak zrobisz jak chcesz przecież;-).

 

Zaraz poszukam i wkleję: i fragranitowe i stalowe, do koloru do wyboru;-). Zlewy oczywiście;-).

 

Nie lepiej jest naprawdę zrobić szafkę pod zlew tuż przy słupku z piekanikiem (jeśli zrobisz słupek) a między płytą a zlewem 40cm cargo albo szuflady? Zlew może stać przy słupku, a 20cm to za mała odległość od płyty, zwłaszcza gazowej. Poza tym takie małe cargo jest średnio wygodne. Ja w swojej kuchni zafundowałam sobie 30cm cargo i niewiele w nim się mieści.

 

Powtórzę, że nie tracimy przestrzeni przy likwidacji słupka. Płyta nie jest w narożniku tylko kończy się na granicy z prostopadle leżącymi szafkami pod oknem. Owszem odpadają narożne szuflady, ale wtedy w szafce pod oknem robisz wysuwane duże cargo i saldo wychodzi na równo, bo likwidujesz bezużyteczne 20 cm carga obok zlewu, a w miejscu słupka możesz zrobić dużo większą szufladę.

 

Możesz, jak już wcześniej napisałam podciągnąć szafki wiszące do sufitu. Wnętrze nie wygląda na wysokie, więc nie powinno być to problemem.

 

Ech, jeśli pod zlewem jest szuflada 30 to pamiętaj, że będziesz mieć problemy z montażem zlewu 50. Poza tym szuflady pod zlewem stracą jako taką wartości przechowywawczą, chyba, że myślałeś o środkach czystości itd itp.

 

Nie mam nic ryzykownego w przeciąganiu rurek jeśli robi to fachowiec, a nie pan 'od wszystkiego' ;-) A jeśli coś pęka to naprawdę nie ma znaczenia czy pękło po tej czy po tamtej stronie kuchni, a zniszczenia i tak będą w całym mieszkaniu.

 

Pozdrawiam,

P.

Edytowane przez pamaria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałam w necie i trochę znalazłam, ale jako, że szafka, którą proponujesz nie spełnia wymogów prawie żadnego zlewu wklejam tylko kilka propozycji.

 

http://www.mizar.pl/Blanco/28983

 

http://www.mizar.pl/Teka/4805

 

Gdybyś pokombinował z szafkami i płytą gazową mógłbyś zafundować sobie np. zlew z ociekaczem. To bardzo wygodna sprawa;-)

 

http://www.mizar.pl/Blanco/33301

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś pokombinował z szafkami i płytą gazową mógłbyś zafundować sobie np. zlew z ociekaczem. To bardzo wygodna sprawa

 

http://www.mizar.pl/Blanco/33301

 

Bardzo fajny. I w sumie kombinowalismy nad zlewem z ociekaczem bo mimo zmywarki taki ociekacz jest jednak przydatny.

 

Nie lepiej jest naprawdę zrobić szafkę pod zlew tuż przy słupku z piekanikiem (jeśli zrobisz słupek) a między płytą a zlewem 40cm cargo albo szuflady? Zlew może stać przy słupku, a 20cm to za mała odległość od płyty, zwłaszcza gazowej

 

Z uwagi na odlegosc zlewu od kuchenki na pewno lepiej. Ale nie wyobrazam sobie skorzystania ze zlewu jesli bedzie on bezposrednio przylegal do slupka. Jak odlegosc pomiedzy plyta a zlewem jest u Ciebie ? Bo na zdjeciach nie wyglada to na wiecej niz 30cm

 

Powtórzę, że nie tracimy przestrzeni przy likwidacji słupka. Płyta nie jest w narożniku tylko kończy się na granicy z prostopadle leżącymi szafkami pod oknem. Owszem odpadają narożne szuflady, ale wtedy w szafce pod oknem robisz wysuwane duże cargo

 

Funkcjonalnosci tego rozwiazania tez jakos nie moge sobie wyobrazic. Zakladajac ze np postawie w narozniku ekspres do kawy albo mikrofale to korzystanie z nich bedzie raczej problematyczne.

 

Możesz, jak już wcześniej napisałam podciągnąć szafki wiszące do sufitu. Wnętrze nie wygląda na wysokie, więc nie powinno być to problemem.

 

Pociagniecie szafek do sufitu jest nieracjonalne. Po pierwsze stworzymy sciane szafek, ktora przytloczy kuchnie tak samo jak 2 slupki. Po drugie korzystanie z ostatnie rzedu bez stolka/schoda czy jakiejkolwiek innej drabinki bedzie dosc karkolomnym zadaniem.

 

Ech, jeśli pod zlewem jest szuflada 30 to pamiętaj, że będziesz mieć problemy z montażem zlewu 50. Poza tym szuflady pod zlewem stracą jako taką wartości przechowywawczą, chyba, że myślałeś o środkach czystości itd itp.

 

30stka jest na samym dole. I to jest szuflada. Powyzej az do blatu jest szafka. Bedzie to pomiedzy 50-60cm wiec zlew problemem nie jest.

 

 

Nie mam nic ryzykownego w przeciąganiu rurek jeśli robi to fachowiec, a nie pan 'od wszystkiego' A jeśli coś pęka to naprawdę nie ma znaczenia czy pękło po tej czy po tamtej stronie kuchni, a zniszczenia i tak będą w całym mieszkaniu.

 

Cos w tym jest. Niewykluczone ze rozwazymy przeniesienie zlewu. Tylze za musiaby byc umieszczony, przynajmniej czesciowo pod oknem. To z kolei (przynajmniej tak mi sie wydaje) spowodowac moze czeste zachlapywanie okna. Hmmmm....

 

 

 

 

 

 

Zgadzam sie z uwagami pamarii.

 

Ktorymi konkretnie ?

 

 

Co do licznika czy sprawdzales czy twoja spoldzielnia/wspolnota nie planuje remontu z wyprowadzeniem licznikow na korytarz?

 

Takie operacje to jedna z ostatnich rzeczy, ktore ta spoldzielnia ma zapisane na najblize 50 lat :)

Edytowane przez nielot2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, u mnie jest jakieś 35cm między płytą a zlewem, ale ja mam indukcję, a nie płytę gazową, po drugie to jest minimum. Mniejszej odległości sobie nie wyobrażam. Tam jest właśnie to 30cm cargo, o którym pisałam. Niewiele się w nim zmieści. Ja sobie urządziłam tam szufladki na akcesoria kuchenne, różne łyżki, otwieracze do wina itd itp, ale wiedz, że niektóre z tych rzeczy w jeszcze mniejszej szafce, właśnie ze względu na szerokość, by się nie zmieściły. Dlatego 20cm szafkę uważam za zbędną.

 

No dobrze, mikrofalówki nie wstawisz, ekspres się zmieści przy lodówce. Mikrofalówkę możesz spróbować upchnąć w słupku, lub w szafce wiszącej. Takie rozwiązania też widziałam.

 

Z tego co widzę masz niewysokie mieszkanie. Ja mam szafki prawie do sufitu, a wnętrze ma 275cm wysokości i na ostatnich piętrach trzymam najrzadziej używane przedmioty. Nie przesadzajmy, według tej zasady nie ma sensu robić szaf w sypialniach czy przedpokojach do sufitu, bo wyciąganie z nich czegokolwiek jest 'karkołomnym zadaniem'. Według mnie Twoja kuchnia jest za mała na kombinacje pod tytułem dwa słupki (czy obok siebie czy po 2 stronach). To co pokazałeś wprowadza za dużo chaosu, a jeśli koniecznie chcesz ten słupek z piekarnikiem to zrób go w tym samym kolorze co szafki dolne i nie przecinaj go blatem.

 

Twoja 30cm szafka z szufladami, nad którą chcesz umieścić zlew jest problemem. Jak wyobrażasz sobie umieszczenie komory zlewu (zakładając nawet, że kupujesz najmniejszy zlew (czyli pewnie 40cm) to jego komora ma 36-38cm szerokości. Jak chcesz to wepchnąć w korpus o szerokości 30 cm? To, że z obu stron są 20cm carga nie zmienia nic. Mówiąc o ociekaczu miałam na myśli zlew, który oprócz komory ma z boku metalowy lub fragranitowy ociekacz. Ociekacz nad zlewem to osobna sprawa, też bardzo przydatna.

 

Zlew byłby pod oknem. Fakt, okno by się trochę 'zachlapywało', ale przecież kafelki też się brudzą i 'zachlapują' i też trzeba je wycierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zapomniałam o jeszcze jednej uwadze;-). I mniej różnorodnych konstrukcji tym lepiej. Jednolite powierzchnie wprowadzają ład i nawet jeśli są duże sprawiają wrażenie porządku, a przez to optycznie powiększają wnętrze. To co pokazałeś, ten dziwny słupek z piekarnikiem i schodek z szafkami wiszącymi wprowadzają niepokój. Jeszcze do tego lodówka, która kończy się na innym poziomie. Plus do tego różna kolorystyka. Albo robisz wszystko w jednym kolorze, albo góra jest ciemna, ale wtedy kuchnia musi być spójna architektonicznie, a Twoja nie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, mikrofalówki nie wstawisz, ekspres się zmieści przy lodówce. Mikrofalówkę możesz spróbować upchnąć w słupku, lub w szafce wiszącej. Takie rozwiązania też widziałam.

 

ja tez widzialem ale nie trafia to ani do mnie ani do malzonki.

 

Według mnie Twoja kuchnia jest za mała na kombinacje pod tytułem dwa słupki (czy obok siebie czy po 2 stronach).

 

Dlatego takiej opcji nawet nie bralismy i nadal pod uwage nie bierzemy

 

Twoja 30cm szafka z szufladami, nad którą chcesz umieścić zlew jest problemem

 

Nie jest :) 30cm to wysokosc SZUFLADY ktora na projekcie znajduje sie pod szafka (okolo 50-60cm wysokosci), ktora to z kolei ma kryc w sobie spod zlewu. Szerokosc to inna sprawa - przewidywalismy 50cm.

 

 

W sumie to zaczynam intensywniej myslec nad kwestia przeniesienia zlewu...... Moze dla odmiany zrobic zlew w narozniku...... hhmmm Do remontu jeszcze 4 miesiace a my juz mamy dosc kombinowania :) :)

 

 

 

To co pokazałeś, ten dziwny słupek z piekarnikiem i schodek z szafkami wiszącymi wprowadzają niepokój. Jeszcze do tego lodówka, która kończy się na innym poziomie

 

Hmmm Nie rozumiem dlaczego ten slupek tak Cie drazni :) I co jest w nim dziwnego ? Przy jakimkolwiek slupku w takiej kuchni nie ma mowy o zachowaniu powierzchni w tej samej linii. A slupek byc musi. Chyba ze podpowiesz jak zabudowac licznik od gazu ktory jest jakies 20 cm od sofitu na scianie ze slupkiem. 3ci rzad szafek wiszacych odpada. Niestety ale lodowki nie dobiore do wysokosci szafek a jej zabudowanie rowniez odpada. Nie podoba nam sie taka forma i nic nas nie przekona.

Edytowane przez nielot2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...