Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ech, nie doczytałam. Myślałam, że lodówka jest w słupku. Powiem Ci, że ja sama bardzo lubię wolnostojące lodówki. U siebie niestety nie mogłam takiej zrobić ze względu na niezbyt przemyślaną wnękę na lodówkę, w której ta wolnostojąca wyglądałaby średnio;-). Tak czy inaczej uważam, że lepiej zabudować szafkami wiszącymi ten licznik od gazu. Tym bardziej jeśli z jednej strony ma być wolnostojąca lodówka, a z drugiej słupek. Moim zdaniem to za dużo elementów. Jeszcze biały, ale podkreślam, nieprzecięty blatem, jestem w stanie zrozumieć...

 

W sensie możesz zmienić lekko wymiary szafek wiszących, nie musisz robić 3 rzędów.

 

Jaka jest dokładna wysokość mieszkania i na jakiej zaczyna i kończy się ten licznik?

Edytowane przez pamaria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wyskosc to 250cm. w tej chwili nie jest w stanie podac dokladnego polozenia licznika bo mieszkanie w PL a ja w UK :) Ale miesci sie dokladnie ponad linia szafek wiszacych. Osttatnia szafka w slupku ma wlasie za zadanie go schowac. Gdyby nie to to pewnie slupka by nie bylo a szafki wiszace zaczynalby sie od sciany

 

Ponownie zapytam - cos o prowadnicach do pelnego wysowu szuflad ? Cos o szufladach naroznych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. Jeśli mieszkanie ma 250 cm wysokości,a obudowa licznika kończy się 20 cm poniżej sufitu to nie widzę problemu. Przecież można zrobić zabudowę do 230cm w szafkach wiszących. Moja kończy się na 245 cm. Wtedy zabudujesz ten licznik, a będzie trochę więcej harmonii.

 

Co do prowadnic to ja takie mam i jest to bardzo wygodne. Szuflady wychodzą do końca i ładnie same wracają, ale to chyba żaden luksus w dzisiejszych czasach. Szuflad narożnych nie posiadam. Pewnie też są wygodne. Mnie tylko zastanawia jak jest z ich pojemnością, bo w sumie nie mają tradycyjnego kwadratowego czy prostokątnego kształtu-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img411.imageshack.us/img411/1767/szufladynarone.jpg

 

Jakby nie patrzeć jest kwadratowo i prostokątnie :) :)

 

A prowadnice masz Blum'a czy jakiejś innej firmy. Jeśli innej to jakie? (ewentualnie linka poprosimy)

 

No dobrze dobrze. Wyglądają na pojemne.

 

Mam Bluma. Nie znam prawdę mówiąc innych prowadnic. To co mam jest naprawdę ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... czy te szuflady takie pojemne i wykorzystujące szafkę narożną, tego pewna nie jestem - zostają niewykorzystane trójkąty prostokątne po obu stronach szuflad.

Zdecydowanie bardziej przemawiają do mnie szafki narożne, jakie ma np Ikea: http://www.ikea.com/PIAimages/0088623_PE220023_S4.JPG

 

Może z tego typu szafką da się bardziej odsunąć płytę od zlewu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam prowadnice firmy grass. mój stolarz zamontował je zarówno w kuchni, jak i w garderobach - ze wszystkimi spowalniaczami, hamulcami, itd.

mój stolarz pracuje na tym od dawna i polecał. zresztą niedawno widziałam kuchnię, którą wykonywał kilka ładnych lat temu i ponieważ wówczas jeszcze rozważałam układ szuflad i szafek, pobawiłam się wszystkim - wszystkie elemenenty chodziły bez zarzutu.

 

nie wiem, jak grass ma się cenowo do blumów, ale wykonanie sporej kuchni (11 m2, 7 mb szafek i w tym słupek) w fornirze tikowym i lakierowanym/naklejanym mdfie (paseczki mam) - górne szafki otwierane do góry, łamane, dolne - klasyczne, szuflady i 3 carga, kosztowało mnie 20 tyś więc chyba nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafka narożna, jak ta z Ikei, jest na pewno dużo bardziej pojemna, właśnie ze względu na brak niewykorzystanych 3. jeśli nie podoba Ci się taka opcja są też narożne 90x90 cm. Przy kuchni na zamówienie teoretycznie możesz zrobić każdy rozmiar, a możliwości koszów, stelaży itd są dużo większe. Podejście, że coś jest rzadko spotykane do mnie nie przemawia. Na pewno łatwiej zagospodarować tradycyjną szufladę.

 

Tak sobie popatrzyłam na Wasz projekt. Macie same szuflady. Gdzie będziecie trzymać garnki, patelnie i tym podobne akcesoria? Wiem, że w głębokich szufladach można trzymać garnki, chociaż też nie wszystkie, ale w jednej szufladzie 60 nie zmieści Wam się cały komplet, a dobrze jest mieć wszystko w jednym miejscu, dlatego proponowałabym rezygnację z narożnej szuflady na rzecz szafki narożnej z koszami lub ewentualnie takiej jak na zdjęciu z IKEI z wysuwanym cargo. Blum ma na przykład takie opcje.

Edytowane przez joliska
Scalenie postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosze a tym bardziej systemy typu Magic Corner niestety nam się kompletnie nie podobają. Z garnkami nie ma problemu - oba dolne rzędy szuflad mają po 30cm wysokości a ganków nie mamy znowu dużo i więcej nam nie potrzeba ;) Szuflady przy lodówce mają 60cm szerokości więc nasz garnkowo patelniany :) dobytek spokojnie zmieścimy w 2 takich szufladach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także mam większość szuflad w kuchni. I moim zdaniem to o wiele lepsze rozwiązanie, bo jak chcesz co wyjąć z szafki co jest na końcu, nie musisz wszystkiego wyjmować żeby do tego dotrzeć. W narożniku mam Magic Corner i trzymam w nim garnki-uważam że to prosty i wygodny sposób na przechowywanie garnków.

 

Ale jak Wam się podobają szuflady to zróbcie szuflady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, mnie się też szuflady podobają. Trzymam w nich na przykład talerze, bo mam wszystkie najczęściej używane w jednej szufladce, ale np dzięki temu, że nie mam nigdzie jednej sporej szafki nie mogę schować kitchen-aida, bo jest zbyt duży do najgłębszej szuflady i stoi non stop na blacie;-).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos narożnego zlewu -

zupełnie nie polecam tego rozwiązania z dwiema komorami w kształcie literki L (czyli pasującego do waszych upatrzonych narożnych szuflad). ustawienie baterii wymusza niezagospodarowanie narożnika, zaś ustawienie komór - strasznie niewygodne i zajmuje sporo miejsca.

typowy narożny zlew, trapezowaty, jest wprawdzie wygodny (a piszę z perspektywy właściciela), ale też zajmuje więcej miejsca aniżeli tradycyjny co wynika z dosyć karkołomnej konstrukcji opływu - u mnie dodatkowo skomplikowanej przez konieczność podłączenia zmywarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej myślimy o tym słupku tym bardziej dochodzimy do wniosku że chyba faktycznie lepiej by było bez niego. Byłoby miejsce na zlew z ociekaczem i zwiększyłaby się odległość od płyty. Zawsze możemy przenieść piekarnik pod płytę. Strata tych 3 szyflad będzie do przeżycia.

 

Tylko wymyślcie coś sensownego z tym cholernym licznikiem..... My mamy KBP*

 

*Kompletny Brak Pomysłów :)

 

Poniżej fotka kuchni z licznikiem :) Tak było zaraz po zakupie. Teraz jest to po lekkim retuszu hehe A docelowy ..... Tego wejścia tam oczywiście nie będzie

 

http://img696.imageshack.us/img696/1632/73653758.jpg

 

 

 

 

 

 

EDIT

 

Wymyśliliśmy jeszcze taką opcję :

 

http://img818.imageshack.us/img818/706/18755240.jpg

 

Pociągnąć zabudowę na tej ścianie na której teraz jest wejście i dać zlew w nowo powstałym narożniku a dalej szuflady. Zmywarkę, która teraz jest w słupku na dole można by przenieść na miejsce zlewu.

 

JAk myślicie ? To niestety nie rozwiązuje nadal licznika :(

Edytowane przez nielot2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie polecilibyście zlewy narożne? W sensownych cenach i nie duże. Będzie zmywarka więc duży zlew jest zbędny. I czy lepiej szukać czegoś w stylu takiej Teki http://img12.allegroimg.pl/photos/oryginal/13/95/91/25/1395912566 czy raczej w tym stylu -->> http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=106167

 

 

 

I jeszcze jedno - czy zlew powinien być zdecydowanie blisko ze zmywarką czy zmywarka może być w innej części kuchni i zlew w innej ?

Edytowane przez nielot2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...