Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A jakie polecilibyście zlewy narożne? W sensownych cenach i nie duże. Będzie zmywarka więc duży zlew jest zbędny. I czy lepiej szukać czegoś w stylu takiej Teki http://img12.allegroimg.pl/photos/oryginal/13/95/91/25/1395912566 czy raczej w tym stylu -->> http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=106167

 

 

 

I jeszcze jedno - czy zlew powinien być zdecydowanie blisko ze zmywarką czy zmywarka może być w innej części kuchni i zlew w innej ?

 

Mnie się narożne zlewy ogólnie średnio podobają, a jeśli planujesz zmywarkę to aż dwie komory nie są Ci potrzebne. Z resztą zależy kto co lubi. Ja nie mam planowo zmywarki, a komorę tylko jedną i jakoś daję radę.

 

Zlew zdecydowanie powinien być blisko zmywarki. Po pierwsze często zanim wkładasz coś do zmywarki musisz to wstępnie opłukać, więc wygodniej mieć jedno obok drugiego. Po drugie nie jestem pewna czy hydraulicznie to jest dobry pomysł, żeby przeciągać rury tylko do zmywarki w drugi koniec kuchni. W moim loku zmywarka według dewelopera była zaplanowana tuż przy zlewie i tak była zorganizowana instalacja, ale można ją na bank ruszyć.

 

Ja bym zamieniła zlew ze zmywarką miejscami, żeby odległość od płyty gazowej była większa. Wtedy będzie najwygodniej. Masz wtedy ciąg lodówka-piekarnik z płytą- zmywarka ze zlewem. Niby tak jak teraz tylko zlew nie gryzie się z płytą.

Edytowane przez pamaria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

http://img148.imageshack.us/img148/60/kuchniawersja2skan.jpg

 

To przy założeniu że zlew będzie na 80cm

 

http://img146.imageshack.us/img146/2797/kuchniawersja2skan1.jpg

 

I jak ? Lepiej ? Słupka nie ma, kuchenka daleko od zlewu, szafki wiszące symetrycznie w stosunku do okapu..... Licznik można zabudować na tej ścianie na której teraz jest wejście płytą na całą szerokość tej ściany w której można umieścić halogeny. MA to ręce i nogi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie polecilibyście zlewy narożne? W sensownych cenach i nie duże. Będzie zmywarka więc duży zlew jest zbędny. I czy lepiej szukać czegoś w stylu takiej Teki http://img12.allegroimg.pl/photos/oryginal/13/95/91/25/1395912566 czy raczej w tym stylu -->> http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=106167

 

I jeszcze jedno - czy zlew powinien być zdecydowanie blisko ze zmywarką czy zmywarka może być w innej części kuchni i zlew w innej ?

a propos narożnego zlewu -

zupełnie nie polecam tego rozwiązania z dwiema komorami w kształcie literki L (czyli pasującego do waszych upatrzonych narożnych szuflad). ustawienie baterii wymusza niezagospodarowanie narożnika, zaś ustawienie komór - strasznie niewygodne i zajmuje sporo miejsca.

typowy narożny zlew, trapezowaty, jest wprawdzie wygodny (a piszę z perspektywy właściciela), ale też zajmuje więcej miejsca aniżeli tradycyjny co wynika z dosyć karkołomnej konstrukcji opływu - u mnie dodatkowo skomplikowanej przez konieczność podłączenia zmywarki.

 

moja odpiwiedz 2 posty ponad pytaniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli odpływ karkołomny..... Lubimy wyzwania :) W takie coś chyba będziemy mierzyli

 

Teka

http://image.ceneo.pl/data/products/11621/c406ee7a-1b01-4a96-a8dc-a45e6a9b38bf_product.jpg

 

Nołnejm z Allegro 10 lat gwarancji niby ...

http://img16.allegroimg.pl/photos/oryginal/13/78/65/46/1378654627

 

Franke

http://img04.allegroimg.pl/photos/oryginal/13/13/83/22/1313832242

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja nie do odrzucenia: (bo za chwilę wszystkie firmy zlewów i baterii nam tu wkleisz)

wybierz się do sklepu, studia kuchennego i popróbuj czy dobrze Ci się stoi przy takim zlewie,czy wygodnie Ci się korzysta, czy jak jest wysoka bateria to sięgasz do rogu szafki. Ja wybierając swój zlew, przejechałam po wszystkich studiach i po prostu oglądałam, dotykałam, sprawdzałam i przy okazji pytałam się sprzedawcy co to za model, kilka mi się spodobało i wybrałam ten z atrakcyjną ceną:) Lepiej oglądać jest na żywo niż na obrazku w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie lustrzane odbicie takiego jak franke. półtorej komory to super wygodna opcja - jest gdzie rozmrozić mięcho czy zostawić wloszczyzne żeby obciekła. maleńki ociekacz w sam raz na odstawienie 2-3 kubków (jak jest wiecej, to lądują w zmywarce).

jeśli sie zdecydujecie na taka opcje - zwróćcie uwagę na wymiary głównej komory - żeby była spora i wygodna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieobraz sie Nielot, ale ta Twoja kuchnie jest strasznie "rozedrgana". Praktycznie kAzda szafka ma inna szerokosc, uklad szuflad i brak harmonii miedzy gora a dolem. Do tego rozwazasz zlew w fantazyjnym ksztalcie i skomplikowana zabudowe naroznikow i dwa kolory szafek. Kuchnie masz sredniej wielkosci. W takim ukladzie ta kuchnia nie bedzie wygladala elegancko.

Piszesz, ze kuchnie zrobi wam stolarz, wiec rozumiem Twoja swobodę w dobieraniu rozmiaru poszczegolnych szafek. Jednak w cenie kuchni najtanszym elementem sa korpusy. Potem na cene rzutuja fronty ( lakier itd) ale najdrozsze sa te wszystkie bajery - prowadnice, samodomykacze itd. Zwykla szafke w Ikei kupisz za 200 zl, taka sama z lepszym frontem i wypasionymi szufladami za 600 i wiecej. Do tego te wszystkie systemy generalnie wystepuja w kilku standardowych rozmiarach. NIestandardowe jesli bywaja kosztuja jeszcze wiecej i zwykle trzeba na nie poczekac. Mialam podona sytuacje z lazienka. Wymyslilam sobie nietypowe podlaczenie umywalki - niestandardowy wezyk kosztowal prawie tyle co umywalka i trzeba bylo na niego czekac 3 tyg:-)

Na twoim miejscu zaczelabym od wnikliwej lektury katalogow bluma itd, aby zobaczyc co jest najpopularniejsze z akcesoriow.

NIe wiem, kto robil Ci pierwsza wizualke ale na twoim miejscu sciagnelabym sobie program z IKei i porobila projekty. Przy okazji bedziesz mial odniesienie cenowe do propozycji sstolarza:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się absolutnie nie obrażam. Bo i za co ? :)

 

Po poprawkach wszystkie szuflady mają 60cm szerokości. Jest jedno cargo 30. Jeden narożnik gdzie myślę że standardowy Blum narożny wejdzie bez kłopotu i drugi narożnik 90x90 pod zlew co również jest standardem. Nie wiem więc gdzie te inne szerokości.

Fakt, że tego nie widać bo nowszej wersji po wszystkich poprawkach nie wrzuciłem do wątku. Kłopot mamy teraz tylko z górą ale coś wymyślimy. Mam nadzieję..

 

Ikea mi nic nie da bo tam wszystko ma zdaje się sztywne rozmiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się absolutnie nie obrażam. Bo i za co ? :)

 

Po poprawkach wszystkie szuflady mają 60cm szerokości. Jest jedno cargo 30. Jeden narożnik gdzie myślę że standardowy Blum narożny wejdzie bez kłopotu i drugi narożnik 90x90 pod zlew co również jest standardem. Nie wiem więc gdzie te inne szerokości.

Fakt, że tego nie widać bo nowszej wersji po wszystkich poprawkach nie wrzuciłem do wątku. Kłopot mamy teraz tylko z górą ale coś wymyślimy. Mam nadzieję..

 

Ikea mi nic nie da bo tam wszystko ma zdaje się sztywne rozmiary.

 

Jeśli masz wszędzie 60 i 30 to IKEA (w sensie program) da Ci bardzo dużo, bo to są standardowe szerokości szafek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@roxanne666

mam problem z otwieraniem i wyświetlaniem twoich zdjęć.

do tego napisałaś jedynie, że chciałabyś funkcjonalne i przytulne wnętrze. czyli jak wszyscy.

włącza mi się sarkazm, wiem, ale sorry - chyba nie oczekujesz, że wszyscy jesteśmy wróżkami i będziemy się domyślać czy wolisz kuchnię klasyczną czy nowoczesną, białą czy czarną, doświetloną czy może położoną po północnej stronie domu. nie wiem też czy planujesz zmywarkę, gazówke i wysoką lodówkę. a może w ogóle nie uznajesz mikrofali za to musem jest kawiarka.

"twoją historia" nie istnieje, bo nie napisałaś ani słowem, co byś w tej kuchni chciała. że nie wrzuciłaś ani jednej swojej propozycji zorganizowania wnętrza, w ogóle nie wspominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzalismy IKEe i tak na szybko - brak naroznych szafek pod zlew. Brak mozliwosci zabudowania zmywarki 45cm (stwierdzuilismy ze 60tka nam nie potrzebna). Szafki narozne tylko z koszami i kolowrotkami czyli cos co nas nie interesuje. Cenowo podbnie do oferty stolarza. U stolarza bedzie o okolo 1000-1500 wiecej ale to z uwagi na Bluma i szuflady narozne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ikei też są zawiasy bluma ale nie wiem czy szuflady są ze spowalniaczami ale sądzę że też mają je w swojej ofercie ale nie oszukujmy się ikea robi korpusy na kątowniki czyli największy badziew.... i dlatego te kuchnie nie są wytrzymałe najlepszy korpus to jest korpus klejony. już lepsze jest BRW bo korpusy ma na śrubę (oczywiście też ich wytrzymałość jest mniejsza od klejonych korpusów). I największy wpływ na cene mebla ma front bo to od niego zależy wycena kuchni można pójść do studii i sprawdzić a bajery są drugo rzędne ale oczywiście są również kosztowne. a szuflady narożne bluma są niewiele droższe od np. le mansa peki które moim zdaniem są bardziej użytkowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...