Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

z tym słupkiem zamykającym ciąg kuchenny od strony salonu to bardzo dobry pomysł, piekarnik w słupku bardzo wygodne - polecam, co do zaburzania to też prawda, ale po to ktoś mieni sie projektantem kuchni, żeby zrobić tak aby lodówka stała gdzie chcesz i żeby nie "zaburzała", jeszcze jedna uwaga co prawda nie widzę rzutu całego domu, ale zwróć uwagę, że z salonu patrzysz prosto na zlew, jak jesteś pedantką i masz zmywarkę to ok, ja bym miał piękny burdel ale ja jestem typowym facetem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Głosuje na szafę we wnęce :D Uważam że zawsze się przyda, a lodówka w ciągu mi niczego nie zaburza. Dodałabym ten słupek z wbudowanym piekarnikiem, chociażby po to żeby był on wyżej a nie stał na ziemi i wtedy trzeba się ciągle schylać, żeby zobaczyc co się dzieje w piekarniku, a i wkładanie i wyjmowanie też nie jest za wygodne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wypowiedzi. Postaram się wkleić ten projekt ze słupkiem -rzeczywiście fajnie on wygląda.

Co do widocznego z salonu zlewu- to racja, widać go, ale widać go praktycznie gdzie by nie leżał, ponieważ najbliżej kuchni w wykuszu będzie stał stół. I albo go widzę jak siedzę na sofie, albo jak siedzę przy stole. Postaram się mieć porządek :D No i zmywara też bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto wspomniany 3 projekt kuchni zrobiony w programie IKEA na bazie pomysłów pana-projektanta czyli z lodówką schowaną we wnęce, co tutaj pominęłam. Oczywiście znowu nie ma takich szafek górnych jak trzeba, będą dzielone w poziomie, z przeszkleniem u dołu, otwierane do góry.

http://foto.onet.pl/upload/3/50/_570597_n.jpg

Co sądzicie o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwroce uwage na rzecz, o ktorej wielokrotnie wspominano przy moim projekcie: czy plyta nie za blisko piekarnika ze slupkiem????????

Na projekcie nie za bardzo widac te odleglosc, ale odnosze takie wrazenie, ze jest bardzo blisko.

 

Moim zdaniem szafka pod piekarnikiem powinna otwierac sie w druga strone, a jeszcze lepiej wygladalyby 2 glebokie szuflady. Wowczas ciag mebli na tej scianie ladnie by sie skomponowal. Tak samo szafka druga od prawej.

Ale to jest malenki szczegolik troszke odbiegajacy od tematu glownego, czyli ustawienia lodowki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenna jest uwaga Inezki. Płyta grzejna jest za blisko ścianki słupka. Druga sprawa to to, że mało atrakcyjnie wygląda szeroki okap, który swoja krawędzią bardzo się zbliża do słupka. Dokładnie tego nie widać, ale powinno być chociaż 10cm wtedy już lepiej. Najważniejsze aby się nie stykał. Takie szerokie okapy ładnie się prezentują samodzielnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałam zapytać, jakie wymiary ma Twoja kuchnia?

Mam podobny układ, tylko tam gdzie Ty masz kuchenkę, to ja mam jeszcze wejście z holu.

 

A u Ciebie się wchodzi do kuchni tylko z salonu?

 

Tak tylko z salonu. Tam gdzie jest ten słupek jest też ściana dokładnie głębokości szafek. Potem szerokie wejście i ściana zaczyna się razem z kominem.

Kuchnia ma wymiary 2430x4130.

Proponowany słupek to 60-tka. Szafka następna to 90-tka z płytą grzewczą centralnie, no mało zostanie bo bokach (nie wiem jakie ma wymiary jak 60 to po bokach zostanie po 15), ale widziałam w takiej odległości na różnych prezentacjach. :o

Nad 90-tką jest szeroki okap na 90 właśnie - obracałam ten projekt w programie i źle nie wyglądał - ale zawsze można to skorygować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie Ty masz przyzwyczajenia, ale ja muszę mieć główny blat roboczy na lewo od kuchenki, bo inaczej niewygodnie mi się wrzuca np. coś pokrojonego, z deski do garnka.

 

A nie lepiej by było zrobić słupek na prawo od okna?

Szkoda może i blatu przy kuchence jak i okapu, który będzie w pewien sposób zasłonięty.

 

Tak sobie tylko głośno myślę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialam identyczna sytuacje... Zaplanowalam sobie szerokie szuflady 90 cm wiec zakupilam nawet juz okap 90 zeby zgrywalo sie z dolna szafka, ale przekonali mnie forumowicze (chociaz od poczatku uparlam sie na te 90 cm) i ciezko mi to bylo wybic z glowy :)), ze wowczas plyta jest za blisko slupka. Postanowilam wiec zmienic na 60 cm i ten okap wcale nie bedzie wygladal zle :) Gorzej, gdyby byl wezszy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy się nie zastanawiałam nad moimi przyzwyczajeniami - w małej kuchni w bloku wszystko musiało pasować :D Ale jak się zastanowić, to chyba wolę z prawej strony kuchenki, może dlatego, że jestem leworęczna? :wink:

Na poważnie: blat roboczy chciałam mieć zawsze w takim układzie jak jest, od początku w tym miejscu co jest planowana była kuchenka (w związku z czym jest tam już odpowiedni, zatynkowany kabel). Wątpliwości dotyczyły zlewozmywaka pod oknem, w efekcie został nieco przesunięty w kierunku ściany. Zatem pod oknem mam i cześć blatu roboczego i jedną komorę zlewozmywaka - taki kompromis (no i okno otworzę bez problemu, bo u nas blat równo z parapetem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialam identyczna sytuacje... Zaplanowalam sobie szerokie szuflady 90 cm wiec zakupilam nawet juz okap 90 zeby zgrywalo sie z dolna szafka, ale przekonali mnie forumowicze (chociaz od poczatku uparlam sie na te 90 cm) i ciezko mi to bylo wybic z glowy :)), ze wowczas plyta jest za blisko slupka. Postanowilam wiec zmienic na 60 cm i ten okap wcale nie bedzie wygladal zle :) Gorzej, gdyby byl wezszy :D

 

Też uważam , że okap szerszy niż płyta w niczym nie pogarsza uroku kuchni. Chyba nawet lepiej bo więcej miejsca przy płycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszych dwóch projektach rzuciło mi się w oczy złe umieszczenie szafki z szufladami. W takim wydaniu będzie kłopot z ich otwieraniem :-? W projekcie IKEA jest to już lepiej rozwiązane i tego bym się trzymała. No chyba, że na tych dwóch pierwszych niezbyt dobrze widać rozwiązanie szafkami po lewej stronie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialam identyczna sytuacje... Zaplanowalam sobie szerokie szuflady 90 cm wiec zakupilam nawet juz okap 90 zeby zgrywalo sie z dolna szafka, ale przekonali mnie forumowicze (chociaz od poczatku uparlam sie na te 90 cm) i ciezko mi to bylo wybic z glowy :)), ze wowczas plyta jest za blisko slupka. Postanowilam wiec zmienic na 60 cm i ten okap wcale nie bedzie wygladal zle :) Gorzej, gdyby byl wezszy :D

 

Też uważam , że okap szerszy niż płyta w niczym nie pogarsza uroku kuchni. Chyba nawet lepiej bo więcej miejsca przy płycie.

U mnie jest takie rozwiązanie i jestem z tego bardzo zadowolona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam uwagę dotyczącą zlewozmywaka: czy zastanawiałaś się gdzie będziesz odkładać umyte naczynia?

wiem wiem, jest zmywarka i w niej się naczynia schowają.

 

Ale ja też mam zmywarkę i mimo to zawsze jakieś naczynia leżą luzem na ociekaczu albo na suszarce nad zlewem. Powinnaś chyba zrobić jakąś szafkę z zamkniętą suszarką nad zlewem zwłaszcza że zlewozmywak masz na pierwszym planie jak patrzysz z salonu. Ja bym na Twoim miejscu odsunęła zlew spod okna pod pełną scianę. Pewnym rozwiązaniem jest suszarka w drugiej komorze zlewu.

 

Druga sprawa: słyszałam od kuzynki która jest architektem wnętrz że szafki otwierane do góry mają jakieś niedorobione zawiasy i po kilku latach nie otwierają się do końca.

 

Trzecia sprawa: A może pomyślisz o zasłonięciu tej kuchni czymś w rodzaju barku, albo wyspy?

 

Czwarta sprawa: Płyta zdecydowanie za blisko słupka z piekarnikiem. Stawiam poza tym na lodówkę w ciągu i to w zabudowie. Dlatego że kuchnia na trzech ścianach przy tej kubaturze wymaga trochę biegania.

Zdecydowanie najbardziej podobają mi się kuchnie na jednej ścianie, góra dwóch.

Możesz za tym kominem zrobić jakiś schowek na miotły, wiadra, odkurzacz, chemię i to bez kupowania dodatkowej szafki. Po prostu zamkniesz to ścianką gipsową w wąskimi drzwiami.

 

P.S. Jestem teraz na tym etapie co Ty i też projektuję programie IKEA. Wymyśliłam że będzie aneks kuchenny odsłonięty od salonu barkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja też mam zmywarkę i mimo to zawsze jakieś naczynia leżą luzem na ociekaczu albo na suszarce nad zlewem. Powinnaś chyba zrobić jakąś szafkę z zamkniętą suszarką nad zlewem zwłaszcza że zlewozmywak masz na pierwszym planie jak patrzysz z salonu. Ja bym na Twoim miejscu odsunęła zlew spod okna pod pełną scianę. Pewnym rozwiązaniem jest suszarka w drugiej komorze zlewu.

Niestety, nie cierpię szafek z ukrytymi suszarkami a poza tym szkoda mi schowka na coś, co mogę odstawiać na ociekacz- w końcu od tego on jest. W dodatku widziałam przepiękną suszarkę stawianą właśnie na ociekacz lub też można, jak piszesz, wykorzystać drugą komorę zlewu (co pewnie zrobię- dzięki za sugestię). Aż tak ten zlewozmywak nie jest widoczny z salonu, z wykusza tak, zresztą z wykusza widać całą kuchnię. Najchętniej dałabym go pod okno, bo tak lubię, ale przewżyły względy praktyczne i zrobiłam kompromis (część przy oknie, część na ścianie) :D

Czwarta sprawa: Płyta zdecydowanie za blisko słupka z piekarnikiem. Stawiam poza tym na lodówkę w ciągu i to w zabudowie. Dlatego że kuchnia na trzech ścianach przy tej kubaturze wymaga trochę biegania.
:o

Moja kuchnia jest na prawdę mała! Ilekroć staję w jej progu wydaje mi się za mała! Moja ma raptem coś 9,5 m2 pomniejszone o komin! Z każdego miejsca jest blisko, czasem nawet kroka robić nie trzeba, a zrobię dwa boczne dostawne od kuchenki już wpadam na przeciwległą ścianę! :D

Dlaczego płyta za blisko słupka? Ponoć ma być min. 10 cm. a u mnie 15 i jest wygodnie (sprawdziłam na żywej prezentacji w sklepie). Czy chodzi o jakieś inne względy ?

 

Trzecia sprawa: A może pomyślisz o zasłonięciu tej kuchni czymś w rodzaju barku, albo wyspy?

Nie! Absolutnie nie! Uwielbiam otwarte kuchnie. A po drugie szerokość mojego wejścia do kuchni to ok. 180-200cm! Gdzie ja ten barek albo wyspę dam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia wersja fajna. Czy może zastanawiałaś się na podwyższeniu słupka z piekarnikiem - nad nim w słupku schowek np. do wysokości szafek górnych. Ja w swoim głębokim (nad lodówką) trzymam rzadziej używane rzeczy. Mimo, że nie masz zamiłowania do górnych szafek - to z praktyki wiem, że się przydają - stąd w swojej też je zaplanowałaś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...