Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Niestety Peka rowniez do nas kompletnie nie trafia. Opcje sa tylko 2 - albo szuflady narozne albo zwykle szafki z polkami.

 

I cholera przez to wrzucenie tutaj projektu i wasze sugestie znowu kombinujemy jak konie pod gore..... Teraz nam sie zaczely blaty drewniane lub chociaz wygladajace jak drweniane podobac...... ehhhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Posprawdzalismy IKEe i tak na szybko - brak naroznych szafek pod zlew. Brak mozliwosci zabudowania zmywarki 45cm (stwierdzuilismy ze 60tka nam nie potrzebna). Szafki narozne tylko z koszami i kolowrotkami czyli cos co nas nie interesuje. Cenowo podbnie do oferty stolarza. U stolarza bedzie o okolo 1000-1500 wiecej ale to z uwagi na Bluma i szuflady narozne.

 

Narożną szafkę pod zlew można spokojnie z tej 90 ikeowskiej zrobić - każdy montażysta z IKEI Ci to zagwarantuje. Fakt, ze zmywarkami jest problem. W IKEI też jest Blum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby 25 lat gwarancji kusi...... ale ta zmywarka........ no buba po prostu. Rozumiem że 60tkę się da zabudować bez problemu, tak ? I w sumie jest jeszcze jeden problem. Z tego co widziałem standard wysokości w IKEA to 86cm. Tyle to my Musimy mieć chyba razem z blatem i cokołem bo inaczej okno w kuchni będzie tylko uchylne :( Niestety sam tego nie mogę zmierzyć bo 1500km to trochę daleko ale ktoś mierzył tylko już nie pamiętam czy z parapetem (którego oczywiście nie będzie) czy bez.... Cholera no....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ikei też są zawiasy bluma ale nie wiem czy szuflady są ze spowalniaczami ale sądzę że też mają je w swojej ofercie ale nie oszukujmy się ikea robi korpusy na kątowniki czyli największy badziew.... i dlatego te kuchnie nie są wytrzymałe najlepszy korpus to jest korpus klejony. już lepsze jest BRW bo korpusy ma na śrubę (oczywiście też ich wytrzymałość jest mniejsza od klejonych korpusów). I największy wpływ na cene mebla ma front bo to od niego zależy wycena kuchni można pójść do studii i sprawdzić a bajery są drugo rzędne ale oczywiście są również kosztowne. a szuflady narożne bluma są niewiele droższe od np. le mansa peki które moim zdaniem są bardziej użytkowe.

 

Te spowalniacze są w standardzie, chociaż pewnie teoretycznie można zamontować kuchnię bez. No ja nie jestem pewna czy najlepszy korpus to jest taki klejony. Mam klejoną garderobę i jest zdecydowanie mniej stabilna od tego co mam w kuchni (IKEA), więc już bym tak na tą IKEĘ nie psioczyła. Jak na ceny to co oferują jest w porządku, a wielu znajomych uważa, że w porównaniu do przeciętnych zakładów stolarskich wychodzi na lepszą. Więc co kto woli, fakt wybór frontów jest ograniczony i korpusy są tylko białe. To jest wada, ale gdybym chciała prosty fornir dębowy to bym poszukała w studiu kuchennym tudzież wybrała się do stolarza. Kwestia potrzeby i tego ile kto chce wydać na kuchnię bez sprzętu AGD.

 

Niby 25 lat gwarancji kusi...... ale ta zmywarka........ no buba po prostu. Rozumiem że 60tkę się da zabudować bez problemu, tak ? I w sumie jest jeszcze jeden problem. Z tego co widziałem standard wysokości w IKEA to 86cm. Tyle to my Musimy mieć chyba razem z blatem i cokołem bo inaczej okno w kuchni będzie tylko uchylne :( Niestety sam tego nie mogę zmierzyć bo 1500km to trochę daleko ale ktoś mierzył tylko już nie pamiętam czy z parapetem (którego oczywiście nie będzie) czy bez.... Cholera no....

 

No 86cm to standard bo cokoły mają 16 cm. Można zawsze kupić niższe nogi i cokoły dociąć.

Edytowane przez joliska
Scalenie postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fronty 60 do zmywarek są ;-).

 

Moja kuchnia ma dopiero 7 miesięcy, więc trudno mi określić dokładnie jej trwałość, ale jest załadowana od dołu do góry różnymi akcesoriami, mniej lub bardziej ciężkimi i szuflady pięknie chodzą, a fronty się super cicho domykają...

 

Co do jakości frontów- wszystkie przyszły w stanie idealnym, nie było żadnych zarysowań ani zniszczeń, a ekipa montażowa była naprawdę świetna, tylko przy zamawianiu transportu z montażem podobno trzeba prosić o 'lux ekipę' ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie ma ich w planerze :( Nam na szufladach zależy najbardziej. Szafki już mniej nas interesują. A w szufladach 30 niet :( Albo ja ślepy jestem. Generalnie i tak jedziemy w sobotę do sklepu pooglądać sobie te mebelki. Tylko nie mam pewności czy asortyment w UK jest identyczny z PL

 

Fakt, 30 szuflad nie ma, ale jest cargo 30 (wychodzi na to samo, bo w cargo też są szuflady). Są za to szuflady 40, 60 i 80. Tak, asortyment w UK powinien być ten sam, co najwyżej ceny będą wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a jeśli jedna ściana, ta najważniejsza ma np 315 to co wtedy ? Da się to jakoś zrobić opierając się na IKEowskich meblach ? Bo z wymiaru który mi podał ktoś kto to mierzył to tam chyba jest 317 dokładnie. Sam zmierzę dopiero za jakiś czas. Ale wymiar raczej jest poprawny.

 

W Ikei są blendy. Ja mam taką obok słupka z lodówką i była tam ona wręcz konieczna, bo inaczej bym nie otworzyła lodówki, a zawiasów nie chciałam montować po prawej stronie bo by mi się niewygodnie 'wyjmowało' jedzenie z lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...