Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wlasnie rozmawialem z z Panami od kuchni w sklepie w Lodzi i w/g nich zlewu naozrnego nie da sie zamontowac w zadnej z Ikeowskich szafek. A przynajmniej nie da sie bez zmian w samej szafce, ktore moga dosc mocno oslabic konstrukcje owej szafki. Takze jesli IKEA to bez zlewu naroznego. No i kolejny orzech do zgryzienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wlasnie rozmawialem z z Panami od kuchni w sklepie w Lodzi i w/g nich zlewu naozrnego nie da sie zamontowac w zadnej z Ikeowskich szafek. A przynajmniej nie da sie bez zmian w samej szafce, ktore moga dosc mocno oslabic konstrukcje owej szafki. Takze jesli IKEA to bez zlewu naroznego. No i kolejny orzech do zgryzienia

 

Trochę nie rozumiem, bo przecież narożne szafki w IKEI nie mają półek, więc co niby miałoby obciążyć konstrukcję szafki? No dobrze, dobrze ;-). Opcja zlew narożny w IKEI odchodzi w dal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o polki a o gore szafki a konkretnie o listwe. Zreszta te narozniki z IKEI sa zdaje sie tylko w L czyli 90 stopni. Zlew narozny raczej potrzebuje innego ksztaltu. No chyba ze ja zowu o czyms nie wiem (wcale bym sie nie zdziwil).

 

Generalnie to koncepcje sie zmieniaja jak choragiewka na wietrze. :) Bo zescie, motyla noga, namieszali :)

 

Dodam tylko że jest jednak opcja zabudowy zmywarki 45cm :) Z tym że w tym układnie trzeba na zmywarkę zarezerwować 50cm. Ale da się :)

Edytowane przez joliska
Scalenie postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, masz rację co do moich małosprecyzowanych wymagań... sorry...

Sprawa polega na tym, że sama do końca nie wiem czego chcę :-). Podobają mi się kuchnie "z klimatem", raczej klasyczne, ale z nowoczesnym akcentem (dodatkami, polkami, sprzętami agd.). Lodówka będzie wysoka (taka z zamrażarką na dole), nie planuję zabudowywać sprzętów agd, choć myslalam o zabudowaniu plyty lub kuchenki gazowej z piekarnikiem. Ponadto bardzo zlecy mi na tym, zeby na tak malej powierzchni wygospodarowac choc niewielkie miejsce do siedzenia (skladane lub stale).

Faktycznie jest problem z otworzeniem mojego zdjecia? Ja probowalam i klikajac na wyzej zamieszczony link, dziala, wiec nie wiem jaki moze byc powod...

Sprobuje zamiescic je jeszcze raz oraz jedno zdjecie kuchni, ktore znalazlam gdzies i bardzo mi sie podoba taki wlasnie styl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie widzę miejsca na kąt do siedzenia.

nie podobają mi się takie wyściubione na siłę blaty. jak miejsce do siedzenia to albo wygodny stół albo wielofunkcyjna wyspa czy półwysep. na to nie ma u ciebie miejsca.

a słupkiem określiłam wysoką zabudowę, która kryje lodówkę, mikrofalę, piekarnik i inne takie umieszczane zazwyczaj w otoczeniu szafek do samej góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glam-scavolini..jpg 02..jpg

 

wrzucam zdjęcia nie do końca prezentujące układ równoległy (bo mają jakieś zawijaski-półwyspy, ale jeśli chodzi o układ szafek - widziałabym u ciebie coś w takim stylu (możesz oczywiście pokombinować z tymi zawijaskami, żeby zrobić sobie kącik do siedzenia, na którym ci zależy - ja niestety nie umiem profesjonalnie podpowiedzieć, czy wygodne jest przejście szerokości 70 cm czy powinno być szersze, więc się nie podejmuję rozstrzygania czy u ciebie się to zmieści. na mój pierwszy rzut oka nie, no ale jak mówię - wyobraźnią przestrzenną mnie nie pokarało :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Udało nam się chyba dojść do porozumienia :) Znaleźliśmy też w necie zdjęcia szarości w kuchni i okazuje się że układ na tych fotkach jest bardzo podobny do naszego ostatniego pomysłu

Zamiast tej limonki planujemy dać jakiś ciekawy fiolet i szafki wiszące będą w bieli lakierowanej. Meble z Ikei. Rozrysuję układ i potem wrzucę. Może znów coś podpowiecie.

 

http://img209.imageshack.us/img209/4181/z6991955x.jpg

http://img37.imageshack.us/img37/9427/z6991951x.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dorzucam projekt z planera IKEowskiego. Od razu wyjaśniam że ta lika w narożniku to po prostu niewykorzystana przestrzeń - przykryjemy ją blatem. Możena tam oczywiście wstawić narożną szafkę ale pod zlewem jest taka szafka z duzym cargo i tam planujemy kosz na śmieci. Dlatego nie ma szafki narożnej. Obyło by się kosztem szuflad koło kuchenki albo kosztem cargo pod zlewem.

 

http://img98.imageshack.us/img98/5314/kuchniaikea3.jpg

http://img706.imageshack.us/img706/2892/kuchniaikea1.jpg

http://img684.imageshack.us/img684/5532/kuchniaikea2.jpg

Edytowane przez nielot2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nikt nic nie powie ? Szkoda. Dodam tylko ze jest opcja zeby szafki wiszace tez pociagnac w L. Ale wtedy gora bedzie robiona bo nie idzie dopasowac nic naroznego i wiszacego z IKEI.

 

Jak macie jakies pomysly na poprzestawianie elementow w tym ciagu, tak zeby cos jeszcze poprawic to sie nie krepujcie. Zmywarka jest planowana kolo zlewu - 45tka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolorów to ostatecznie ściany będą szare a szafki wiszące, jeśli na wymiar, to będę we fiolecie typu oberżyna. Fronty jednak biały połysk. I tej wersji będziemy się 3mać. Interesują nas głównie Wasze sugestie co do ustawienia. W porównaniu z początkową wizją sporo się teraz zmieniło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ze jest optymalnie ? Bo nikt juz nic nie podpowiada. Zastanawialem sie jeszcze nad przeniesieniem plyty z piekarnikiem i okapem w lewo, w strone okna. Zwiekszyloby to ilosc blatu pomiedzy nimi a zlewem. Tylko ze w takim ukladzie gorny ciag bedzie sie od okapu zaczynal. Jak Wam sie to widzi?

 

PS - Wiem ze truje ale chcemy juz temat kuchni zakonczyc. Wszesniejsze uwagi doprowadzily do zmiany wizji. Takze prosimy bardzo kolejne, jesli jakies macie. Jesli nie to uznajemy ze nic lepszego sie wykombinowac nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...