Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ja bym zostawiła okap po środku, jeśli planujecie taki okap-okap a nie coś podszafkowego, schowanego. lubię symetrycznie :)

pomiędzy lewem a płytą masz jedno całe stanowisko i ewentualnie narożnik na odstawianie wykorzystywanych przy gotowaniu naczyń, sprzętów. wydaje mi się, że to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Właśnie dostałem projekt kuchni jaki będzie. Ostateczne wybory materiałów i kolorów to kwestia dogadania chodzi bardziej o pokazanie proporcji (gdzie zlew, zmywarka, kuchenka, jakie szafki i szuflady itp. itd). Zastanawiamy się czy lodówkę dawać zabudowaną czy zwykłą srebrną nawiązującą do piekarnika, mikrofali. Co sądzicie o tym projekcie ?? - jakie zmiany ??

witek 1.jpg

witek 2.jpg

witek 3.jpg

witek 4.jpg

witek 6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zrezygnowałbym z drzwiczek pod zlewem na korzyść szuflad. Te drzwiczki okropnie burzą linię. Choc w sumie i tak linii nie ma :( Nie pasuje mi zupełnie pomieszanie szuflad z szafkami. Szafka, jedna na zmywarkę przy tym układzie a reszta szuflady. Wyjątkiem może być jeszcze narożnik ale przy sporej powierzchni mebli fajnie by wyglądały szuflady też w narożniku. Tanio nie jest ale bym rozważył Magic Corner od Blum,a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi nie podoba sie wysoka zabudowa na dwoch scianach, wysoka zostawilabym na tej scianie na przeciwko plyty i koniec, dalej szafki dolne. Plyta moglaby zostac tak jak jest, skrocilabym natomiast zabudowe przy niej zachowujac jednak chociaz troche blatu z kazdej jej strony i zamiast stolu dalabym polwysep aby bylo troche nowoczesniej. Chyba ze ten stol to jedyny wasz stol, wtedy wyspa/polwysep odpada calkowicie . W kwestii estetycznej te szafki z przeszkleniem dolnym dla mnie fatalne + dodatkowo ten okap...ale jak sam pisales/as to tylko wstep odnoszacy sie do funkcjonalnosci :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się kolory...

Ale nie podoba zamieszanie z uchwytami - może wszystkie w poziomie wyglądały by lepiej?

Ponadto wydaje mi się, że ta długa szafka pod płytą jest marnotrawstwem miejsca w szufladzie górnej, bo chyba nie da się jej wykorzystać?

Szuflady pod zlewem - zdecydowanie tak - rodzice tak mają, ja też kiedyś tak chcę.

Może zamiast szafki narożnej, których osobiście nie lubię, da się wstawić taką 60x120 - moim zdaniem z opcją wysuwanych półek jest dosyć wygodnym wykorzystaniem narożnika.

Edytowane przez frelka
ślepota;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

Pisze po raz pierwszy, bo już nie mam cierpliwości do tych wszystkich programów do projektowania, a przede wszystkim chyba do samej siebie:)

Kuchnia ma około 12m2 i dwa duze okna o wym 150 x 150 cm. Chciałbym zeby sie w niej zmiesciła zmywarka, pierkarnik i mikrofala w zabudowie, zlew dwukomorowy.

Zlew i kuchenka musza byc raczej usytuowane tak jak to jest na rzucie. Fajnie by było gdyby zmiescił sie tam stolik z krzesłami..

Kolory raczej jasne..z kontrastowymi detalami.

Wszystkie koncepcje naprawde mile widziane, bede bardzo wdzieczna za wszelkie uwagi i podpowiedzi.

dom_436_3_11485_500x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dalece zaawansowana jest budowa? Bo IMHO bez sensu jest rozmieszczenie łazienki i kotłowni. Z łazienki częściej się korzysta. Czy na pewno potrzebny jest w łazience prysznic? Bo ja nie widzę pokoju na dole, sugerującego, by dolną łazienkę wykorzystywać na coś więcej niż wc. A masz duża kotłownię i tam można wstawić np. głęboki zlew do opłukania butów czy kwiatków. Przeniesienie łazienki/wc z kotłownią pozwoli zmienić układ drzwi w holu - w tym i kuchni. Do łazienki nie trzeba będzie przechodzić przez chłodny wiatrołap. Zmniejszenie łazienki o prysznic spowoduje, ze można cofnąć drzwi łazienki, tak by nie były widoczne z salonu. A przeniesienie drzwi w kuchni wygospodaruje brakujące metry na wysoką zabudowę.

 

http://img528.imageshack.us/img528/2900/dom436311485500x0rozmia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wątek od paru ładnych miesięcy, wiem ze są tu mądre glowy więc zdecydowałam się uderzyc;)

Pierwsze poprawki jakie zglosiłam projektantce:

- po prawej stronie okna chciałabym pustą wnękę by postawic tam ekspres, ale czy wtedy zostawic tę wiszącą szafkę i zrobic na dole taką jakby roletkę?

-piekarnik obniżylabym by dac nad piekarnikiem mikrofalę.

- lodówka jest w trakcie szukania,ale będzie tylko chlodziarka więc na dół zabudowy mogę dać jakies szuflady ,potem od poziomu piekarnika chlodziarkę..

- kuchnia wyszla zbyt drewniana dlatego myślę zeby szuflady górną i dolna w białym lakierze a środkowa w drewnie

- a czy zostawic te szafki po lewej w tym kolorze czy zrobic biale a te wiszące w drewnie?

Ratujcie ludzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wizualizacje mojej kuchni, co sądzicie? blagam o rady!

 

Na pierwszy rzut zdecydowanie to co jest nad blatem - mikrofala, bądź piekarnik. Bardzo dziwne miejsce na to urządzenie. Po drugie płyta!!! Może to i fajnie wygląda, na projekcie lub jak się nie gotuje. Za nic na świecie bym się na to nie zgodziła. Niby płyty robią na wyspach ale jakoś mnie to nie przekonuje,. Ja mam zawsze wysoko tłuszcz :D Żebyście tego potem ni eżałowali codzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...