Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Opcja z zamianą zmywarki była moją pierwszą myślą, ale ktoś mi powiedział, że nie można zmywarki do zabudowy ustawiać na końcu mebli, nie wiem w sumie dlaczego??

Absolutnie nie jesteś upierdliwa z blatem roboczym, bo to również był jeden z moich priorytetów. Naprzykład konieczne dla mnie jest miejsce przy lodówce do odkładania rzeczy i zrobienia np. szybkiej kanapki. Konieczna dla mnie jest zmywarka, ale tu już były różne opinie czy 45 cz 60, a narazie będzie nas dwoje. No i przy projektowaniu trzymałam się tych konieczności i było mi cholernie trudno.

 

I niby ta moja kuchnia nie jest jakaś mała, to pewne rozwiązania architektoniczne domu sprawiły, że trudno mi było wszystko pomieścić. Ja zrobiłam kilka różnych projektów, wrzucę je później może dla porównania. A i chętnie przyjrzę się bliżej Twojej kuchni, boz tego co widziałam, też jest w fazie realizacji, co dwie głowy to nie jedna :D

 

Narazie uciekam, będę wieczorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

1. Lodówki do zabudowy są mniejsze gabarytowo masz mniej miejsca w środku to samo tyczy się zmywarek. Zaleta jest to iz można lepiej wykorzystać efekt zabudowy

2. Szafkę pod zlew i tę po prawej stronie chyba 80? zrób dwie symetryczne

3. Szuflada pod zlewem jest oki ale tylko w przypadku szuflady o głębokości 500mm. przy szufladach masz mniej ruchów do wywalenia śmiecia. Rozumiem że szafka pod zlew ma 1 szufladę

4. Moda przemija blat roboczy jest najważniejszy

5. Całe biały połysk jeżeli chodzi o cenę to uchylane na podnosnikach gazowych

6. Biał blat - koleżanka ma całą białą kuchnię blat szafki fronty pomiędzy blatem a szafkami górnymi dała fioletowy panel w połysku efekt jest świetny

Blat czarny szybko się zniszczy jego powłoka bardzo szybko pojawią się zarysowania czarny blat jest super ale na pokaz

alu nie pasuje do niczego

Edytowane przez Kłaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Planuję remont kuchni w naszym mieszkanku i niestety nie potrafię odpowiednio zaaranżować naszej "ogromnej" przestrzeni.

Kuchnia w bloku, 10 m2.

Wstępna wizualizacja wygląda tak:

Będę wdzięczna za wszelką pomoc bo im dłużej przeglądam różne fora i zdjęcia mam mętlik w głowie.

kuchnia nasza2.jpg

kuchnia nasza.jpg

kuchnia nasza3.jpg

DSCN2233.jpg

kuchnia nasza2.jpg

kuchnia nasza.jpg

kuchnia nasza3.jpg

DSCN2233.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tej szpary pod oknem. Jesli jest tam grzejnik, to nic nie stoi na przeszkodzie pociągnąć sam blat.

IMHO lewa strona (patrząc od strony drzwi) zabudowa do sufitu (lodówka, piekarniki, mikrofale, spiżarka), na wprost drzwi główny blat roboczy ze zlewem, a po prawej część do gotowania.

 

http://img198.imageshack.us/img198/7831/dscn2233h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaki dzięki wielkie za pomoc

 

1. Tak więc, właśnie z tegoż powodu zdecyduję się na wolnostojącą i jeszcze dlatego, że problem jest co zrobić jak się zepsuje na amen lodówka w zabudowie, szukacć takiej samej?

2. No tak masz rację mogłabym zrobić 70+70, to jest myśl!

3. Tak, szafka pod zlew ma jedną szufladę na sortownik, na projekcie drugi uchwyt jest atrapa, myślałam, że tak będzie trochę symetryczniej, ale może się mylę.

4. Też tak myślę.

5. No właśnie i tu zagwozdka, jest pomysł by zrobić jednak tradycyjne szafki górne. Choć te uchylane do góry też mi się podobają. Muszę to mocno przemyśleć.

6. Mnie też korci ten biały blat, jedyne czego się przy nim boję to przebarwienia od np. buraczków czy tym podobnych. Nie jestem jeszcze gospodynią :D dopiero będę, więc mam małe doświadczenie w tych sprawach. No i jeszcze sprawa sprzętów, o ile biała płytę gazową na szkle gdzieś tam już widziałam, to nie chcę białego zlewu, bo się po prostu boję, że się poprzebarwia od kaw, herbat no i właśnie tych cholernych buraczków hehe.

 

Jeju dziękuję Wam wszystkim bardzo tyle porad bardzo dla mnie cennych. Liczę na kolejne sugestie drodzy forumowicze.

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Elfir,

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Niestety pod oknem teraz stoją szafki a kaloryfer jest nad oknem ( stoi tam też lodówka) i raczej nie ma szans na przerobienie ( to jest mieszkanie w bloku i raczej trudno będzie to przerobić). Zamieszczam zdjęcie teraźniejsze:

Wiem, że kuchnia jest małą ale chciałabym tam też stół i to już komplikuje całość sprawy.

DSCN2229.jpg

DSCN2223.jpg

DSCN2229.jpg

DSCN2223.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twojej wizualizacji nie było stołu.

 

Grzejnik - pomyśl nad przeniesieniem, bo miejsce jest idiotyczne. Ten grzejnik nie ma jak dogrzać pomieszczenia. Ciepłe powietrze zawsze wędruje ku górze. Tym samym masz ogrzany sufit i zimne nogi. Nawet w bloku możliwe są niewielkie modyfikacje z umiejscowieniem grzejnika.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Elfir,

Dziękuję za Twoją odpowiedź.

Też się zastanawiałam nad przeniesieniem grzejnika. Jest to kwestia do rozważenia ale muszę to skonsultować z fachowcem.

Ale nie wiem też gdzie w Twojej propozycji umieścić lodówkę. nie jest to lodówka do zabudowy a innej nie będziemy kupować bo jest stosunkowo nowa. No i co wtedy ze stołem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można zrobić coś takiego (najlepiej przy kuchni indukcyjnej, ale z gazowa też się da):

http://images45.fotosik.pl/658/8902c2bfb31cee76gen.jpg

 

Nie ma stołu, ale jest półwysep z obniżonym blatem (można usiąść na zwykłych krzesłach a nie na hookerach). Po prawej stronie lodówka i wysoka szafka 60. Potem zwykłe szafki a nad nimi wiszące. Żadnych narożnikowych, bo to niewygodne i zagraca optycznie kuchnię. W tym układzie można zostawić grzejnik tak jak jest i pod nim postawić słupek 120-160 cm wys.

Zrezygnować z drzwi do kuchni lub zamienić na przesuwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam prosze o sugestie i opiie dot. projektu kuchni

wyjasnienie- drzwi po prawej od lodówki to nie szafak tylko ukryte wejście do spiżarni- zamiast normalnych drzwi zlicoane z frontami szafek

 

http://tinypic.pl/cgi-bin/dl.cgi/4orq3oyeqyws5766n5osugwtruglsbtl4g6wgajfdi/kuchnia_000%233.jpg

 

http://tinypic.pl/cgi-bin/dl.cgi/4crq3oytqm3sx6glhbod4cgkygzrcxknncbvhykyvi/kuchnia_008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Jestem Wojtek ;)

 

Miałbym prośbę. chcę do szkoły zrobić projekt profesjonalnej kuchni (zaplecze kuchenne w hotelu ) Zrobiłem takie sobie ogólny zarys pomieszczeń i wgl ale nie jest to zadna rewelacja a wręcz jest to nic ;) A wiec bardzo bym kogoś prosił o dopracowanie moich projektów ;) Jeśli by były jakies pytanie w sprawie projektu to pisać ;)

A co do projektu są to dwa piętra :

+1 Kuchnia właściwa

 

http://up.programosy.pl/view/bez_tytjjulu.jpg.html

 

Ta jadynka to jest Wyspa kuchenna

jadąc od gory od lewej :

Kuchenke indukcyjna 4 palnikowa , grill elektryczny , piec konwekcyjno parowy x 2

doł : Kuchenke elektryczna 4 palniki , frytownica x 2 , kociol warzelny

 

 

0 Zaplecze kuchenne itp.

 

http://up.programosy.pl/view/bez_tytulu_2218.jpg.html

 

Z góry bardzo dziękuje

 

Aaa i niechce zadnego przestrzennego projektu 3d ani nic tylkoo taki z góry (lotu ptaka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie się wyświetlają, bo masz włączony dostęp do nich (zapewne via logowanie) - linki nie działają, wyświetla się komunikat o błędnym IP. Przenieś te fotki do mniej strzeżonej galerii lub na komputer i wtedy wklej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj anse72 dzięki że się zainteresowałeś

1. etap - wykonane korpusy, ale mogę wprowadzić jakieś drobne poprawki jeszcze, dopiero będę zamawiała fronty (biały połysk lakier) i szuflady blum

 

2. media - tak jak na projekcie, czyli woda i komin wentylacyjny na ścianie wschodniej, wiem, że byłoby lepiej przerzucić zabudowę na ścianę zachodnią, ale jest to już nie możliwe, myślałam o zabudowie równoległej też, ale na kilka najbliższych lat taka ilość mebli jak na projekcie powinna mi wystarczyć (dopiero zacznę zbierać wszystkie graty kuchenne). Nie ukrywam, że tu finanse wchodzą też w grę.

 

3. sprzęt - na projekcie lodówka jest w zabudowie, ale zdecyduję się raczej na wolnostojącą, standard czyli 60 szer. wysokość ok 180. Zmywarka do zabudowy 60 ze zintegrowanym panelem, na projekcie jest między zlewem a narożnikiem

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie analizowałem Twojego projektu dokładnie pod względem funkcjonalnym dla samego działania pomieszczenia "gotowalni"( te obrazki ponadto niewiele wyjaśniają, wręcz przeciwnie), ale widać na pierwszy rzut oka już w układzie komunikacyjnym , że możesz mieć kłopoty z odbiorem przez Sanepid.

Najbardziej rzuca się w oczy wydzielona część na zmywalnię.

Zgodnie z przepisami pomieszczenie to powinno być zamknięte a drogi komunikacyjne dla potraw gotowych i naczyń brudnych nie powinny się krzyżować. U Ciebie z rysunku wynika, że szlak jest wspólny dla obu funkcji.

Nie zauważyłem też pomieszczenia na odpadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

otrzymałam właśnie pierwsze szkice mojej przyszłej kuchni i chciałabym usłyszeć Wasze uwagi na jej temat. Mnie samej nie do końca wszystko odpowiada, ale ciekawa jestem Waszej opinii.

 

Jeśli chodzi o mnie, to uprościłabym całą wyspę, bo wydaje mi się zbyt ciężka i masywna. Zrezygnowałabym z witrynki z przodu oraz wyższego blatu - do posiłków. Wówczas będzie cała wyspa w jednej płaszczyźnie. Kuchnia będzie w kolorze złamanej bieli bądź delikanej szrości. W wysokiej zabudowie jest wejście do spiżarni. Co myślicie o taklim rozwiązaniu?

 

Proszę opinie :)

 

b..jpg

 

d..jpg

 

c..jpg

 

a..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...