Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie analizowałem Twojego projektu dokładnie pod względem funkcjonalnym dla samego działania pomieszczenia "gotowalni"( te obrazki ponadto niewiele wyjaśniają, wręcz przeciwnie), ale widać na pierwszy rzut oka już w układzie komunikacyjnym , że możesz mieć kłopoty z odbiorem przez Sanepid.

Najbardziej rzuca się w oczy wydzielona część na zmywalnię.

Zgodnie z przepisami pomieszczenie to powinno być zamknięte a drogi komunikacyjne dla potraw gotowych i naczyń brudnych nie powinny się krzyżować. U Ciebie z rysunku wynika, że szlak jest wspólny dla obu funkcji.

Nie zauważyłem też pomieszczenia na odpadki.

 

Hmm... Nie zrozumieliśmy się troche chodziło mi o to zeby ktoś mi powiedzmy przerysował ten projekt ( bo ja nie mam zdolności ;) a o do mojego projektu to jest on juz zrealizowany :)) Tylko moze nie dokładnie go odtworzyłem na komputerze . Poprostu mam na zadanie narysować projekt kuchni na jakiej pracowałem rozkład sprzętu wyposarzenie i wgl ;))

 

http://up.programosy.pl/foto/bez_tytjjulu_1_min.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oooooo joliska zdecydowanie ma rację. "Klocek" na blacie wygląda trochę dziwnie. Szafka w rogu również... Jeśli chcesz zróżnicować wysokość blatu (część do siedzenia oraz część 'robocza'), to można go po prostu trochę podnieść, ale zachowując ten sam blat, a nie jakieś ciało obce.

 

Nie wiem, czy dobrze widzę, ale czy z boku wyspy są zaplanowane półki otwarte? Jeśli tak, to z tego tez bym zrezygnowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocek z wyspy musi odejść :yes:

To prawda, to samo powiedziałam na temat drugiego blatu, kiedy tylko zobaczyłam projekt.

 

 

Podobnie ta lewitująca beżowa szafka obok okna.

Czy tutaj dałybyście coś innego, czy zostawić zupełnie pustą ścianę? CHyba będzie zbyt pusto?

 

 

Nie ma już szansy, żeby wyspa była usytuowana symetrycznie względem okna, prawda?

Czy masz na myśli to, żeby przesunąć okno? Ze względu na wygląd zewnętrzny budynku, nie jest to wskazane.

 

Dzięki za uwagi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy masz na myśli to, żeby przesunąć okno? Ze względu na wygląd zewnętrzny budynku, nie jest to wskazane.

 

Dzięki za uwagi :D

 

Myślę, że chodziło raczej o to żeby przesunąć wyspę.:D

Też jestem za przeunięciem chociaż o tyle, żeby jedną z krawędzi była na równi z linią okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooooo joliska zdecydowanie ma rację. "Klocek" na blacie wygląda trochę dziwnie. Szafka w rogu również... Jeśli chcesz zróżnicować wysokość blatu (część do siedzenia oraz część 'robocza'), to można go po prostu trochę podnieść, ale zachowując ten sam blat, a nie jakieś ciało obce.

 

Nie wiem, czy dobrze widzę, ale czy z boku wyspy są zaplanowane półki otwarte? Jeśli tak, to z tego tez bym zrezygnowała.

 

 

Nie chcę różnicować blatu. Projekt ten jest pierwszą przymiarką jaką otrzymałam wczoraj, a jutro będziemy wszystko omawiać z p.architekt, stąd moja prośba o radę. Szczerze mówiąc też mi się nie podoba, ani blat, ani witrynka od frontu wyspy.

 

A co z wiszącą szafką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałaś mieć blat do jedzenia, trzeba było ten "klocek" zrobić od strony salonu, wówczas zasłaniałby płytę grzewczą. Trzeba by wówczas nieco cofnąć zabudowę samej wyspy, by zrobić miejsce na nogi.

 

http://img228.imageshack.us/img228/7307/beztytuu1yo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno kupiłem dom, zabrałem się za zaprojektowanie kuchni i jadalni. Jest to kuchnia + salon + jadalnia.

Proszę o opinie i sugestie co możnaby zmienić, największym mankamentem jest mało miejsca między barem a stołem jadalnianym.

Fajnie byłoby też zabudować mikrofalę. Może lepiej dobudować gdzieś scianę?

Ścianka na środku pomieszczenia w rzeczywistości jest słupem 23x23cm (od strony wyjścia tarasowego) którego nie można ruszyć. Załączam 2 opcje (jedna z barem otwartym, druga z zamkniętym).

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Perspektywa_2..jpg

Perspektywa_1..jpg

Perspektywa_4..jpg

2Perspektywa_2..jpg

Plan..JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budujemy ten oto domek:

 

http://www.domdlaciebie.com.pl/?akcja=szczegoly&id_domku=181

 

właściwie juz wykańczamy

 

zastanawiam się nad tym co gdzie powinno się znajdować.... kuchnia wyszła ciut inna niz w projekcie, drzwi z korytarza do kuchni wyszły bliżej salonu, zlew w dolnym prawym rogu a kuchnia na lewej ściance, obok(kierując sie w stronę salonu) wysoka szafka wąska cargo i druga z piecykiem. kuchnię od salonu oddzielać ma barek(nie mam pojecia jeszcze z czego zrobiony) jadalnia w miejscu foteli i tv, zastanawiam sie co zrobić z tą wnęka z oknem, wdg. mnie stół jak na rysunku tam nie wejdzie, tym bardziej ze zaraz obok ma byc barek, w projekcie są to drzwi a u nas jest okno, na dodatek pod nim znajduje sie grzejnik, nieszczęsny.... nie wiem jak to zagospodarować. poradzicie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...