Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

wojtku, zdaje się że oczekujesz projektu, a ten wykonują architekci-graficy za drobną opłatą. odnoszę wrażenie, że to jakiś homework albo inne tym podobne.

po drugie - kuchnie profesjonalne to chyba też działka dla osób z nieco innym doświadczeniem niż to, które mają forumowicze, jeśli w ogóle (poza wyjątkami potwierdzającymi regułę, wszyscy tutaj to raczej amatorzy lub po prostu pasjonaci wnętrz)

po trzecie - prośba o "przerysowanie" projektu jest nieco bezczelna (patrz pkt 1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przy kuchni rustykalnej/angielskiej nie pasuje mi kompletnie zabudowa wnękowa tego typu co na wizualizacji. Już lepiej zrobić spiżarkę przy tej powierzchni.

Półeczki będą się kurzyć - do likwidacji.

Przemyśl odcedzanie makaronu przy takim ustawieniu zlewu i kuchenki - tam jest trakt komunikacyjny.

Kompletnie nie pasuje mi półotwarta ścianka, na dodatek w stosunku do pow. kuchni przejście jest bardzo wąskie.

 

Zastanów się czy nie zrobić blatu roboczego w L-kę a wysoka zabudowę tam gdzie teraz piec. Chociaż pewnie nie, bo tam chyba jest również piec na węgiel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja barek bym zlikwidowała, szafki można zostawić.

Zrezygnowałabym z wiszącej szafki narożnej (bo ani to ładne ani praktyczne), i tej na ścianie z oknem. Szafkę na prawo od okapu dociągnęłabym do okna. Prosto i funkcjonalnie.

Nie podoba mi się ten okap przy otwartej kuchni. Zrobiłabym szafki w jednym prostym ciągu i okap teleskopowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki, przesyłam kilka nowych opcji, rzeczywiście zrobiło się dużo więcej miejsca.

Jakieś propozycje co do umieszczenia mikrofali w zabudowie? Zawsze istnieje opcja dobudowania ściany, nie upieram się przy całkowicie otwartej kuchni

No i będzie trzeba pomyśleć o sposobie oświetlenia blatu po lewej od okna jeśli zrezygnujemy z szafek wiszących.

Perspektywa_6..jpg

Perspektywa_4..jpg

Perspektywa_5..jpg

Plan_1..JPG

Perspektywa_8..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zdecydowanie luźniej przestrzeni więcej.

Jeśli miałabym zamknąć kuchnię jakąś ścianką, to może na linii podziału (tam gdzie pierwotnie był barek) postawić ściankę o szer. 120 cm do sufitu.

Nie lubię takich całkiem otwartych kuchni (bałaganiara jestem), a to by trochę kuchnię od częśći jadalnej osłoniło (ale to chyba chodzi o osłonięcie od pokoju).

Albo stół wstawić do kuchni :)

 

Z oświetleniem nie będzie problemu. Lampki na suficie lub na ścianie załatwią sprawę

 

A jakim programie robiłeś wizualizację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo jestem za upraszczaniem zabudowy i widziałabym ją tak:

 

Wersja 1

http://img853.imageshack.us/img853/9770/plan1.jpg

 

Wysoka zabudowa zasłania kuchnię od salonu. Pozostałe szafki w klasyczną L-kę

 

Wersja 2

http://img833.imageshack.us/img833/2627/plan2r.jpg

 

Półwysep z kuchenką, pod ściana wysoka zabudowa. Od strony salonu kuchnia może być osłonięta ścianką lub inna przegrodą (tafla mrożonego szkła, regał na książki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki pomyślę nad tym.

Wizualizacje robię w Planit Fusion Plus.

 

Jest zdecydowanie luźniej przestrzeni więcej.

Jeśli miałabym zamknąć kuchnię jakąś ścianką, to może na linii podziału (tam gdzie pierwotnie był barek) postawić ściankę o szer. 120 cm do sufitu.

Nie lubię takich całkiem otwartych kuchni (bałaganiara jestem), a to by trochę kuchnię od częśći jadalnej osłoniło (ale to chyba chodzi o osłonięcie od pokoju).

Albo stół wstawić do kuchni :)

 

Z oświetleniem nie będzie problemu. Lampki na suficie lub na ścianie załatwią sprawę

 

A jakim programie robiłeś wizualizację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretne propozycje, zaraz sobie to rozrysuję!

 

Zasadniczo jestem za upraszczaniem zabudowy i widziałabym ją tak:

 

Wersja 1

http://img853.imageshack.us/img853/9770/plan1.jpg

 

Wysoka zabudowa zasłania kuchnię od salonu. Pozostałe szafki w klasyczną L-kę

 

Wersja 2

http://img833.imageshack.us/img833/2627/plan2r.jpg

 

Półwysep z kuchenką, pod ściana wysoka zabudowa. Od strony salonu kuchnia może być osłonięta ścianką lub inna przegrodą (tafla mrożonego szkła, regał na książki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nieźle.

Wyrównaj górę zabudowy (szafki wiszące są wyżej niż wysoka zabudowa) i zdecyduj się czy w dolnej zabudowie 3 czy 4 szuflady (teraz masz pomieszane).

Czy po lewej od płyty dolne szafki muszą być otwierane? Nie lepiej szuflady? IMO byłoby korzystniej.

Drzwiczki pod zlewozmywakiem zrobiłabym bez tego panela na górze.

I uchwyt szafki narożnej zrób poziomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak słupki muszę poprawić

Pod płytą mam taki a nie inny podział gdyż pierwsza będzie maskownicą (indukcja potrzebuje chłodzenia i nie może być szuflady). Jak zrobię wszystkie takie (3+1) miałbym za dużo szuflad na drobiazgi) ale to jeszcze kwestia przemyslenia w sumie

Uchwyt szafki narożnej jest pionowy, gdyż poziomy przy "łamaniu" frontów łatwo może je zarysować.

W szafce zlewozmywakowej jest szuflada (z tąd blenda, w BRW szuflada ma wysokosc max 570mm), ale jest opcja zamontować standardowy front.

 

Jest nieźle.

Wyrównaj górę zabudowy (szafki wiszące są wyżej niż wysoka zabudowa) i zdecyduj się czy w dolnej zabudowie 3 czy 4 szuflady (teraz masz pomieszane).

Czy po lewej od płyty dolne szafki muszą być otwierane? Nie lepiej szuflady? IMO byłoby korzystniej.

Drzwiczki pod zlewozmywakiem zrobiłabym bez tego panela na górze.

I uchwyt szafki narożnej zrób poziomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedę w pracy spróbuję opcji z okapem teleskopowym i wyślę rezultat.

Trochę obawiam się, że salon może być niedoświetlony. Ściana z wyjściem tarasowym jest stroną południową a od zachodniej (jedno okno) zaraz jest budynek sąsiada. Jak myslicie?

 

ja bym okap schowała pod szafką, miałbyś ładną, równa linię zabudowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze to błąd projektować osobno kuchnię i salon, gdy jest to jedno duże pomieszczenie

 

Elfir, widzę że masz super zmysł do przestrzennej aranżacji :) mogłabyś zaproponować ogólną koncepcję urządzenia tej powierzchni?

Zaznaczyłem schody i kierunek wchodzenia, zależy mi na w miarę dużym wypoczynku ewentualnie narożnik i na pewno jakiś fotel, oczywiście TV oraz sprzęt audio. Trudna sprawa zagodpodarować sensownie tą przestrzeń :/ Dla ułatwienia wrzuciłem kilka modułów mebli tapicerowanych (kanapa, fotel i pufa).

UWAGA: słup jednak jest bardziej na lewo , więc zostaje więcej przestrzeni od strony jadalni!

Z góry dziękuję!

Plan..jpg

Edytowane przez t0mekk
zmiana wymiarów!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...