Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dobry pomysł, jednak w tej opcji szafki wiszące musiałyby być na wysokości min 65cm od blatu roboczego (niżej okap zasłaniałby płytę) a to trochę za wysoko dla nas, do drugiejh półki musiałbym się już wspinać na palcach :/

załączam wizualizację...ah no i ten słupek jednak jest bliżej lewej strony więc wysoka zabudowa będze już miała szerokość tylko 120cm (na planie który teraz dodałem do tego posta jest o 45cm za dużo, jutro wyśle poprawiony)... Czy to czasem nie jest za wąsko? Nie chcę żeby to wyglądało jakby wyrosło spod ziemi, ewentualnie jakaś ciekawa zabudowa sufitem podwieszanym mogłaby poprawić efekt..hmm...

 

A gdybyś wyrównał dolną linię szafek tak żeby dół okapu był na równi z dołem szafek?

Wtedy pewnie należałoby dół szafki z okapem zrobić niżej (czyli wyższą), a szafki obok nieco wyżej.

Perspektywa..jpg

Perspektywa3..jpg

Perspektywa4..jpg

Perspektywa5..jpg

Plan..jpg

Edytowane przez t0mekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem całkiem nowa na forum, do tej pory wyszukiwałam wskazówki, a teraz jestem zmuszona sama o nie poprosić.

 

Kuchnia ma położenie północno-zachodnie. W tej chwili rozmieszczenie widocznych sprzętów jest robocze.

 

Bardzo proszę o rady dotyczące kuchni, jak rozmieścić sprzęty: lodówkę side-by-side, kuchenkę, zlew, zmywarkę, piekarnik, mikrofalę i kawiarkę?

 

Po lewej tuż za spiżarnią przewidziałam wnękę pod lodówkę, obok piekarnik z mikrofalą w słupku.

Zlew planowałam pod oknem od frontu, a kuchenkę na ścianie vis a vis zabudowy z lodówka.

 

Kuchnia jest otwarta na jadalnie i salon (w jednej lini) Czy ta kuchnia nie jest za duża, czy odległości między sprzętami nie będą kłopotliwe do pokonywania? Czy okno na zachodniej ścianie jest w ogóle potrzebne( 1,5 m dalej jest duże okno wykuszowe)?

 

Może ktoś z Was ma inna koncepcję. Błagam o pomoc ma kilka dni na podjęcie decyzji.

 

Pozdrawiam, Natalia.

skanowanie0004..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję z auwagi.

Niestety w większości sa nie do wprowadzenia:

- spiżarka jest- jest pomieszczenie obok osobną spiżarką drzwi do niego ukryte będa w tej zabudowie ( obok lodówki)- iny wariant to zrobienie tam po prstu drzwi ale tak wydaje się ciekawiej

- nie ma możliwości przeniesienia płyty i pieca bo jest w narozniku w którym jest komin do pieca (nie na wegiel ale na drewno) i komin wentylacyjny- więc to że ten narożnik jest piec i płyta jest niezmienne

- nie ma tez jak prznieśc piekarniak bliżej blatu mżna najwyżej zmienić klejnością z lodówką , dalej nie bo kolejna "szafka" to jak wspomniałem drzwi do spizarki

-półki otarte jasne że będa sie kurzyć ale nie chcemy zabudowywać ściany koło okna. celowo mają być tylko półki aby stały ozdobne , słoje, oliwy, ksiązki kucharskie, przyprawy w ozdobnych pojemnikach itd- podoba nam się ja takie rzeczy sa na wierzchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salon.jpg

 

 

zdjęcie tyczy sie mojego salonu i kuchni

kupiam w lutym swoje wymarzone mieszkanko (2 poziomy 116 m) i wymarzałam sobie fioletowy look co WY na to?

kuchnia jest bardzo salonie jest jego integralna częścią , wiec muszę zrobić wyspę i jakie barek co sadzicie czekam na sugestie i dołączam link do rzuty parteru:

lokal%2010-12%20pietro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna kuchnia :) Ja tylko od siebie dodam coś apropos rezygnacji z narożnych wiszących szafek. Obecnie w wynajmowanym domu mam tak jak Ty teraz na wizualce.. Czyli szafki w L na dole , a u góry ścięte. Uważam to za baaardzo niewygodny układ. Jako ,że stojące szafki są zawsze sporo głębsze od wiszących, ciężko coś z szafki sięgnąć. W poprzednim domu miałam narożne i nie dość ,że były bardzo łatwo dostępne, to jeszcze wg. mnie baardzo praktyczne ( nie wiem czemu na tym forum uważa sie,że są neipraktyczne). Można było w nie baardzo dużo wpakować, a jeszcze z obu boków robiły się małe zakamarki, w które można było włożyć łakocie dla gości- bo mąż nie zauważał i nie zjadał:D Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pozytywną opinię!

Też myślę, że porządny okap "60" powinien dać radę, tym bardziej, że jest ich zdecydowanie większy wybór.

Jeszcze muszę wymyśleć jakąś ciekawą aranżację sufitu podwieszanego, z ciekawym efektem świetlnym...jakieś propozycje może? (linki, zdjęcia mile widziane ;))

Planit Fusion - program, w którym robię projekty nie jest darmowy, wręcz przeciwnie kosztuje sporo..mam do niego dostęp gdyż pracuję w studiu mebli kuchennych :)

 

O rany, tak jest pięknie! Wszystko uporządkowane, jak w pudełeczku.

 

Ty tej kuchni nie masz od razu "w salonie". Nie obawiałabym się tego okapu 60 cm.

 

Czy program, z którego korzystasz jest darmowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, dostęp do szafki wiszącej po prawej stronie będzie dość utrudniony - no ale trzeba osiągnąć jakiś kompromis między wyglądem a funkcjonalnością, posiedzę jutro i zobaczę jakby to wyglądało zabudowane w "elkę", choć myślę, że efekt symetrii w tym układzie wygląda świetnie...

w każdym bądź razie, dzięki za sugestię!

 

Bardzo ładna kuchnia :) Ja tylko od siebie dodam coś apropos rezygnacji z narożnych wiszących szafek. Obecnie w wynajmowanym domu mam tak jak Ty teraz na wizualce.. Czyli szafki w L na dole , a u góry ścięte. Uważam to za baaardzo niewygodny układ. Jako ,że stojące szafki są zawsze sporo głębsze od wiszących, ciężko coś z szafki sięgnąć. W poprzednim domu miałam narożne i nie dość ,że były bardzo łatwo dostępne, to jeszcze wg. mnie baardzo praktyczne ( nie wiem czemu na tym forum uważa sie,że są neipraktyczne). Można było w nie baardzo dużo wpakować, a jeszcze z obu boków robiły się małe zakamarki, w które można było włożyć łakocie dla gości- bo mąż nie zauważał i nie zjadał:D Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie zasadniczo taki układ nie podoba. Wchodząc do kuchni od salonu nie będzie WOW, bo wieża jest z boku. Mam identyczny układ kuchni i plan kuchni jest taki, jak proponowała Elfir w wersji nr 2. Poza tym nie umieszczam mikrofali nad piekarnikiem, a obok, by dzieciaki po powrocie ze szkoły mogły odgrzać sobie papu bez używania krzesła. No i lodówka obok piekarnika, kiedy są inne możliwości i miejsce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niedawno kupilismy mieszkanie z kuchnia o powierzchni 5m2 :( jest wyjatkowo nieustawna , z duzym przesuwnym oknem az do samej podlogi i dziwna wneka o powierzchni 65cmX38cm ... caly czas sie w tej kuchni obijamy o przerozne kanty :( . Co robic??? Czy ktos ma moze ochote podjac wyzwanie? ja juz wyczerpalam wszystkie mozliwe pomysly... zeby bylo ciekawiej mury sa z dobrego starego zelbetonu :(

 

z gory dziekuje za wszystkie pomysly, i zalaczam plan kuchni. Wymiary sa poprawne , proporcje niekoniecznie

 

Moni

img006..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, dostęp do szafki wiszącej po prawej stronie będzie dość utrudniony - no ale trzeba osiągnąć jakiś kompromis między wyglądem a funkcjonalnością, posiedzę jutro i zobaczę jakby to wyglądało zabudowane w "elkę", choć myślę, że efekt symetrii w tym układzie wygląda świetnie...

w każdym bądź razie, dzięki za sugestię!

 

Z szafki tak umieszczonej korzystam i wcale dostęp nie jest utrudniony.

 

Pojemność narożnej faktycznie większa, ale funkcjonalność kiepska IMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masakra ta kuchnia. Czy to okno ma taras? Czy jest tam wówczas wyjście jeszcze z innego pomieszczenia? Bo wówczas możesz po prostu ustawić zabudowę wzdłuż ściany, zabudowując okno szafkami i już. Lodówkę ustawisz we wnęce. Okno najwyżej umyjesz z zewnątrz.

 

Inne rozwiązania wychodziły mi absurdalnie. Ostatecznie stanęło na:

 

Wolno stojąca lodówka na wprost wejścia. Pod krótszą ścianą kuchenka, szafka ze ściętym bokiem i zlew. A pod ścianą szafka lub pomocnik 40x90 cm jako blat roboczy. Gdyby był na kółkach można byłoby go przestawiać po kuchni.

http://img580.imageshack.us/img580/8695/65335551.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...