Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja rozumiem, że cię to bawi, ale to jedyny sensowny pomysł, by móc z tych szafek coś wyjmować.

Zamiast kulać się, mógłbyś ruszyć głową i coś sensownego zaproponować. Projektowanie kuchni która ma 5 m2 powinno być wyzwaniem dla projektanta, gdzie mógłby zabłysnąć wiedzą i doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem, że cię to bawi, ale to jedyny sensowny pomysł, by móc z tych szafek coś wyjmować.

Zamiast kulać się, mógłbyś ruszyć głową i coś sensownego zaproponować. Projektowanie kuchni która ma 5 m2 powinno być wyzwaniem dla projektanta, gdzie mógłby zabłysnąć wiedzą i doświadczeniem.

 

ELFIR JA NIE JESTEM PROJEKTANTEM !!!!!!!!!!!!! a druga sprawa , jeżeli koleżanka ma inne wizje , i ma już rozwiązanie więc nie ma sensu to co nawet bym zaproponował to i tak nie bedzie brane pod uwagę więc dziekuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IKEA ma system otwartych szafek kuchennych.

 

No, chyba, że meble na zamówienie i to jeszcze kompletnie nietypowe (duże koszty :( ) - to można tak to zrobić:

http://img191.imageshack.us/img191/9711/beztytuu2ou.jpg

 

Zrobić zabudowę w L-kę, a we wnęce umieścić szafkę na szynach z elektrycznym podnośnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Zapomniałam o lodówce! Dzięki za czujność Elfir.

 

Naprawiam błędy i wrzucam dwie propozycje, w drugiej opcjonalnie ciąg zaczyna się od szafki górnej+loówka podblatowa lub zwykła wysoka lodówka o szerokości 55.

 

Pozdrawiam

 

http://img64.imageshack.us/img64/7002/kuchn2.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img853.imageshack.us/img853/1463/kuchn3.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widziałam piekarnika 50-tki , wydawało mi sie, że są tylko 60-tki.

Jesli to rodzina dwuosobowa to zrezygnowałabym ze zmywarki.

 

Czy na pewno nie ma szans na przesunięcie drzwi? Można zrobić podciąg w ścianie nośnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widziałam piekarnika 50-tki , wydawało mi sie, że są tylko 60-tki.

Jesli to rodzina dwuosobowa to zrezygnowałabym ze zmywarki.

 

Czy na pewno nie ma szans na przesunięcie drzwi? Można zrobić podciąg w ścianie nośnej.

 

mastercook ale wymiar 500 jest wymiarem urzadznia i chyba ardo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELFIR JA NIE JESTEM PROJEKTANTEM !!!!!!!!!!!!! a druga sprawa , jeżeli koleżanka ma inne wizje , i ma już rozwiązanie więc nie ma sensu to co nawet bym zaproponował to i tak nie bedzie brane pod uwagę więc dziekuję :)[/quote

 

I tak chyba bedzie najlepiej. Nie mam pomyslu i czekam na jakies sensowne porady a nie glupie docinki na temat wypelniania lodowki. Mimo wszystko dziekuje za wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELFIR JA NIE JESTEM PROJEKTANTEM !!!!!!!!!!!!! a druga sprawa , jeżeli koleżanka ma inne wizje , i ma już rozwiązanie więc nie ma sensu to co nawet bym zaproponował to i tak nie bedzie brane pod uwagę więc dziekuję :)[/quote

 

I tak chyba bedzie najlepiej. Nie mam pomyslu i czekam na jakies sensowne porady a nie glupie docinki na temat wypelniania lodowki. Mimo wszystko dziekuje za wpis.

 

więc proponuję udać się do Biura projektowego , wykonac projekt zapłacić , i nie będziesz miała powodu do złości , jednak dziwi mnie to co napisałaś , ponieważ osoba chcąca uzyskać podpowiedzi , znalazłaby lodówkę po gabarytach > a napisałem to w formie żartu , tak jak Ty z ta lodówka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50-tka to podstawowy wymiar kuchenek, dopiero całkiem niedawno zrobiły się modne 60-tki, jak wszyscy się zaczęli budować i przenosić do nowych dużych pięknych mieszkań. Wpisałam w wyszukiwarkę na RTV EURO AGD i znalazł 109 piekarników do 50 cm, a 49 sztuk w przedziale 60-61cm.

 

Pozdrawiam znad swojej 20-letniej 50-centymetrowej EWY :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50-tka to podstawowy wymiar kuchenek, dopiero całkiem niedawno zrobiły się modne 60-tki, jak wszyscy się zaczęli budować i przenosić do nowych dużych pięknych mieszkań. Wpisałam w wyszukiwarkę na RTV EURO AGD i znalazł 109 piekarników do 50 cm, a 49 sztuk w przedziale 60-61cm.

 

Pozdrawiam znad swojej 20-letniej 50-centymetrowej EWY :) :) :)

więc zapodaj link , oj będą te kuchenki stały w odosobnieniu oj będą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama kuchnia ma wymiary 400cm x 320cm-to szerokość pomiędzy wysoką zabudową a pustą ścianą. Szczerze mówiąc na projekcie kuchni nie mam wymiarów, bo była to pierwsza próba, czy projekt jest czymś co mi się podoba. W końcowym projekcie będą bardzo dokładne wymiary. Z tego co widzę, to szerokość wyspy to chyba 120cm. Wynikałoby z tego, że zostaje po 100cm z każdej strony. Czy to wystarczająco żeby swobodnie i wygodnie poruszać się po kuchni?mJeśli nie, to zawsze można troszkę zwężyć wyspę...

 

Może wystarczy wyspa o szerokości 100 cm? Od strony pustej ściany będzie jedynie blat-bez szafek pod spodem. Dzięki temu mogłabym poszerzyć przestrzeń między wysoką zabudową a wyspą do 120 cm.

 

 

Posiadaczy wysp proszę o opinie :) Jakich wymiarów wyspy macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50-tka to podstawowy wymiar kuchenek, dopiero całkiem niedawno zrobiły się modne 60-tki, jak wszyscy się zaczęli budować i przenosić do nowych dużych pięknych mieszkań. Wpisałam w wyszukiwarkę na RTV EURO AGD i znalazł 109 piekarników do 50 cm, a 49 sztuk w przedziale 60-61cm.

 

Pozdrawiam znad swojej 20-letniej 50-centymetrowej EWY :) :) :)

 

A bo Ty na myśli masz taką najzwyklejszą kuchenkę gazową. To 50 do wyboru, do koloru.

 

http://www.ceneo.pl/Kuchnie_gazowo-elektryczne;01750_P3-34192.htm

 

Piekarniki do zabudowy są 60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie potrzebna mi szybka rada: mam w kuchni płytki na podłodze w kolorze jasnym, prawiez białym, dodatkiem ozdobnym jest prostokąt z ułozony z listwy z kolekcji mistral paradyżu:

http://sklep.glazurypolskie.pl/category/paradyz-mistral/1

biorąc to pod uwagę(bo chyba powinnam) staram sie dopasować fajny kolorek mebli. Ogólnie w salonie będzie dębowy parkiet i raczej ciemne meble. Szafa w korytarzu jest również ciemna, ale bez przesady, więc zastanawiam się nad takim kolorem mebli:

http://deccoria.pl/galeria/foto,id,1772,9835,1,realizacje.html

a moze lepszy byłby inny???? doświadczeni jesteście wiec moze coś pomozecie??? Tam jest też na stronie taka fajna mozaika i myśle ze moze dac ją pod okapem o ile sie nadaje..... zaznaczając przy tym że wzór na podłodze jest prosty a nie ten z kwiatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam do Was ogromną prośbę. W mojej kuchni zaprojektowana jest wyspa. Dzisiaj wyznaczyłam sobie jej wymiary i wydaje mi się ogromna! Jej wymiary to 238cm x 126 cm. Ustawiona krótszym bokiem do salonu. Powiedzcie, jakich wymiarów są wasze wyspy? Czy to tylko moje wrażenie, że jest ona zbyt duża?

Dla orientacji wklejam rzut -wstępny projekt rozmieszczenia w kuchni. Widocznego powyższenia na wyspie nie będzie, ale wiekość jaest taka jak podałam wymiary.

 

[ATTACH=CONFIG]47728[/ATTACH]

d.jpgBardzo proszę o radę

 

Niestety tylko takie zdjęcie, bo inne mam w pdf i nie mogę ich załączyć, bo rozmiar jest zbyt duży.

 

Jeszcze raz proszę posiadaczy wysp o radę, bo na papierze wszystko inaczej wygląda.

http://forum.muratordom.pl/images/misc/pencil.png

Edytowane przez Dorota_N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia długa jest na 400cm, a szerokość (między zabudową wysoką a pustą ścianą) wynosi 320 cm. Rzut z dokładnymi wymiarami mam w pdf-ie i nie mogę załączyć pliku ze względu na jego wielkość.

Myślę, że wskazane jest poszerzenie komunikacji, ale ciekawi mnie sam fakt, jakich wymiarów są wasze wyspy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...