Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Agnieszko - nie bałaganimy pytaniami w wątku z gotowymi kuchniami o kolory w kuchni planowanej,ok.?

 

Odp.: Dlaczego chcesz meble kuchenne dopasować do szafy w korytarzu??? Laminaty wenge - słusznie odsądzane od czci i wiary - są bardzo niebezpieczne w aranżacji, jeszcze gorsze jest wenge z przymiotnikiem :( Czy kuchnia jest otwarta na salon? Co tzn., że chcesz ciemne meble do dębowego parkietu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Z obydwu stron wyspy będzie po niecałe 100 cm. Mogłoby być więcej. Żeby swobodnie mogły przemieszczać się dwie osoby, powinno być minimum 120 cm.

Piszesz, że od strony pustej ściany będzie tylko blat. Czy to znaczy, że szafki w wyspie będą płytsze?

Jeśli tak to dobrze by było wyspę jednak przesunąć w kierunku tej pustej ściany.

 

Jeśli blat będzie służył do pożywania posiłków i przy wyspie będą krzesła to dobrze by było go obniżyć, żeby było wygodnie.

Blatu bym nie zwężała, bo osoba jedząca będzie jadła prawie na płycie.

 

Zastanowiłabym się nad skróceniem wyspy, do wysokości ścianki po prawej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, od strony pustej ściany jest tylko blat, pod nim nie ma szafek. Wg projektu z tej strony są 94 cm do ściany, natomiast od strony wysokiej zabudowy jest 100cm. Sama wyspa ma 126 cm. Może warto ją zwężyć o jakieś 10-16 cm, wówczas wyspa miałaby 110-116 cm. Czy to za mało?Dzięki temu zwiększy się komunikacja od strony zabudowy do szerokości 110-116 cm. Te krzesła będą chyba najczęściej używane do picia kawki przez męża i koleżanki podczas mojego pichcenia. Co mam robić????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam projekt kuchni: miedzy zlewem a gazówka jest zmywarka 45, kuchenka mikrofalowa ma być zabudowana.

Co myslicie o tym projekecie (kuchnia w bloku) góra lakier biały wysoki połysk, dół szafek fornir.

 

[ATTACH=CONFIG]47801[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]47802[/ATTACH]

 

 

podoba się Tobie projekt kuchni , jeżeli tak do realizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślę,że jest trochę jakoś nieergonomicznie.

Przede wszystkim za mała powierzchnia odkładcza jak dla mnie-pomiędzy kuchenką,zlewem a szafką piekarnikowo-mikrofalową.Przeniosłabym zlew pod okno.

A tak w ogóle jeśli zabudowana mikrofala..to polecam w zamian piekarnik parowy- też szybciutko przygrzewa a o ile zdrowiej.Na przykład chyba Electrolux ma taki kombajn piekarnik zwykły/piekarnik parowy- wtedy można go zamontować na równi z blatem i będzie fajnie wyglądać.Ja kupiłam oba urządzenia osobno i zupełnie bez sensu.

Co do lodówki się nie wypowiadam, bo wolałabym do zabudowy (też fornirowana) ale taka wolnostojąca też jest oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , żeby coś dokładniej zaproponować musiałbym mieć dokładne wymiary , niektóre elementy powinny być delikatnie zmienione .. Po pierwsze piekarnik i mikrofala musi być niżej ponieważ teraz mikrofala kończy się na wysokości ok 180 cm , następnie lodówka musi mieć dystanse po prawej i lewej stronie ponieważ się nie otworzy , każdy producent zaleca odpowiednie odległości . Mieliśmy raz taki przypadek że Klient zażyczył sobie bliską zabudowę i po awarii serwis nie uwzględnił gwarancji bo była zamontowana niezgodnie z wytycznymi .. Następna sprawa to wielkość drzwi meblowych . Nie wiem jakie mają być w tej kuchni użyte ale każda fabryka przestrzega ich wielkości i nie mogą być za duże chyba że bez gwarancji . Na dole w rogu nie może być szuflady ponieważ uniemożliwiamy dostęp do rogu .. Nie wiem czy to przypadek ale nie proponowałbym szuflad po zlewem .. Oczywiście nie wiem w których miejscach są podłącza hydrauliczne , Ogólnie zabudowa słupkowa jest bardzo modna i wygodna ale trzeba nad tą kuchnią jeszcze troszkę popracować ,,, Pozdrawiam Edytowane przez joliska
W takim wątku nie ma potrzeby cytowania zdjęć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za uwagi, cały czas zastanawiam się nad zlewem i zmywarką gdzie będzie najlepiej??Chce żeby kuchnia była nowoczesna i praktyczna. A co do lodówki to nie mogę mieć zabudowanej ze względu na dojście do zaworów (ponoć kiedyś maja być wymieniane rury w pionie). Może ma ktoś inny ciekawy pomysł na moją kuchnie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie najważniejsze przenieść zlew pod okno jest zdecydowanie za blisko.

Co do wymiany pionów-będzie albo nie będzie a taką szafkę też można odsunąć.

 

Szafkę tak ale szafę lodówkową już dużo trudniej ponieważ można połamać nogi . Chyba że zdemontuje się lodówkę , nadstawkę , cokół itd . Szafki są ze sobą jeszcze dodatkowo skręcone więc przy tej opcji byłoby naprawdę dużo pracy .. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafkę tak ale szafę lodówkową już dużo trudniej ponieważ można połamać nogi . Chyba że zdemontuje się lodówkę , nadstawkę , cokół itd . Szafki są ze sobą jeszcze dodatkowo skręcone więc przy tej opcji byłoby naprawdę dużo pracy .. Pozdrawiam

ZADEN PROBLEM , czass 10min odnosnie odsunięcia jak i rozdzielnie szafek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na tak duze mieszkanie wyjątkowo mały salon i mikroskopijna kuchnia.

 

Jesli sypialnia na dole ma byc małżeńska, powiększyłabym łazienkę kosztem tego schowka pod schodami.

 

A tu garderoba:

http://img545.imageshack.us/img545/3010/rzutu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...