Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

IKEA ma system otwartych szafek kuchennych.

 

No, chyba, że meble na zamówienie i to jeszcze kompletnie nietypowe (duże koszty :( ) - to można tak to zrobić:

http://img191.imageshack.us/img191/9711/beztytuu2ou.jpg

 

Zrobić zabudowę w L-kę, a we wnęce umieścić szafkę na szynach z elektrycznym podnośnikiem.

 

Dzieki,ten pomysl wyglada fajnie. Nie wiem czy sie zdecyduje na szafke na szynach ale mysle ze moze uda sie cos wykombinowac z szafka narozna.

Jesli chodzi o piekarnik to myslalam raczej o takim do zabudowania.

 

A czy ktos ma pomysl co do kolorow? chcialabym cos raczej wesolego , ale mysle ze przy takiej malej powierzchni to moze troche przytloczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie proszę, muszę jakoś wykończyć ścianę nad blatem i nie tylko... Nie chciałam tam tego drewnianego wykonczenia..Blat będzie drewniany,olejowany,dębowy, ciemny ale tak naprawdę jaki efekt koncowy wyjdzie to się okaze po olejowaniu.Podłoga jest jasno beżowa. Do podlogi dobrac to wykonczenie?? Te fornirowe obwodki są w kolorze dębu tasmanskiego- może zrobic brązowe duże plytki?? Albo duze biale blyszczące??

 

Doradzcie cos.. Aha- tą ścianę nad szafkami i kolo okna i nad zabudową chcialam pomalowac na cafe late z duluxa,. To cafe late pociągnąć w stronę jadalni? A dalej w salonie jasny beż czy mglisty paranek (delikatna szarosc)? Lub jakis inny szary odcieć... Mam już mętlik w głowie... Bardzo podobają mi sie szare ściany(jasno szare). Jesli kuchnia i jadalnia kafe late, salon jasny bez lub ten mglisty poranek to jaki kolor holu i klatki schodowej??

Kolory ziemi uwielbiam:) Podloga w salonie to balterio dąb tasmanski, w holu i w kuchni będzie gres jasno bezowy ,schody,drzwi i szafy dobrane pod kolor podlogi. Pomóżcie dobrac te kolory;) Musi byc dulux bo juz grunt pod duluxa jest.

Kuchnia,salon,hol, klatka schodowa to otwarta przestrzen ale podział jest wyraznie zaakcentowany.. Namieszalam....:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślę,że jest trochę jakoś nieergonomicznie.

Przede wszystkim za mała powierzchnia odkładcza jak dla mnie-pomiędzy kuchenką,zlewem a szafką piekarnikowo-mikrofalową.

 

Yup. W skrócie wygląda to tak, że kuchnia składa się z 5 stref: zapasów (lodówka i produkty), przechowywania (naczynia, szklanki, sztućce), zmywania (zlew, zmywarka, kosz na śmieci), przygotowywania (blat roboczy, deski, miski, mikser, przyprawy) i gotowania (kuchnia, piekarnik, mikrofalówka, garnki). Strefy te należy umieścić w powyższej kolejności, zgodnie z ruchem wskazówek zegara (dla osoby leworęcznej odwrotnie).

W zabudowie w kształcie powinno to wyglądać tak jak na obrazku w załączniku.

Obszerniej na ten temat

http://www.budujemydom.pl/artykuly/1059_ergonomia_w_kuchni/

ergonomia_kuchnia6_600.jpg

Edytowane przez mimmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze "za chwilę" odbieramy mieszkanie, niedługo później urodzi się maluch a my daleko w polu z wystrojem. Rzecz idzie o aneks kuchenny. Wybor padl na meble Abstrakt z Ikei (blyszczacy laminat), gora to szafki poziome białe i z matowym szkłem, doł szary, sprzęt AGD - zabudowany. Na zdjeciu wstepny projekt z programu Ikei sklecony na kolanie, nie znamy sie na tym w ogóle, więc przydadzą sie praktyczne porady.

Od lewej szafka "80", następnie "sześćdziesiątka" pod zlew (baterii i zlewu nie widac), potem zmywarka "60", szafka pod piekarnik i płytę indukcyjną, całość kończą szafka 80 + 30.

Z lewej strony widać wnękę na lodówkę, która powstała kosztem garderoby. Kolor ścian przypadkowy, choć coś nam mówi żeby przynajmniej częściowo wykorzystać zielony oliwkowy.

 

A oto zagadnienia, które nas nurtują:

1. Czy z praktycznego punktu widzenia rodzaj szafek (szuflady, półki) jest właściwie dobrany?

2. Kolorystyka tła miedzy górą i dołem, mat czy połysk?

3. Podłoga - na całości (salon z kuchnia) przewidujemy jasne drewno, czy wypuścić kafle od ściany na nieduży margines pod szafkami i dalej polecieć z dewnem? Jeśli tak to jaki kolor kafli i cokołów szafek żeby się nie gryzło.

Z góry dziękujemy za każdą sugestiękuchnia projekt.JPGkuchnia_abstrakt1.jpg

Edytowane przez czak22
załączenie projektu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez względu na wszystko ujednoliciłabym fronty - będzie spokojniej i ładniej :)

Skoro drewno ma być w pozostałej części pomieszczenia, nie dawałabym płytek.

Ściana między meblami matowa - polecam BM, w tym samym kolorze co w reszcie aneksu lub o ton ciemniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joliska, nie wiem czy dobrze rozumiem, sugerujesz ujednolicić fronty górne z dolnymi, czy może masz na myśli sam dół? Z obrazka wynika, że dolne szafki mają różne kolory ale to błąd programu, ponieważ cały dół jest szary.

 

Do wizualizacji w pierwszym poście dołączyłem również plan pomieszczenia.

Edytowane przez czak22
plan pomieszczenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Joliska miała na myśli kolorystykę szafek i ewentualnie te przeszklenia. Jeśli ujednolicisz to, całość będzie zdecydowanie spokojniejsza i po prostu będzie lepiej wyglądać.

 

Ja na Waszym miejscu zmieniłabym trochę rzeczy:

- ujednoliciłabym szerokość szafek górnych i dolnych - całość będzie bardziej spójna; teraz każda szafka ma właściwie inny wymiar i to nie wygląda dobrze

- zrezygnowałabym z szafki nad okapem; zamontowałabym zwykły okap kominowy, albo zmieniłabym przeszklenia na zwykłe gładkie szafki, wtedy ta całość nie będzie się tak bardzo rzucać w oczy

- ujednoliciłabym sposób montażu uchwytów - teraz masz i pion, i poziom, przez co robi się chaos

- nie wiem co jest po lewej stronie przy ścianie, ale jeśli to piekarnik, to przeniosłabym go gdzieindziej; w tym miejscu korzystanie z niego będzie niewygodne

- pomiędzy szafki dałabym lacobel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pozwolę sobie zamieścić projekt mojej kuchni.

Będę wdzięczna za wszelkie komentarze :)

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=51944&d=1302472115

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=51942&d=1302472061

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=51943&d=1302472080

Edytowane przez listek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...