Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nie podoba mi się ścięcie płytek na podłodze - burzy proste linie

do tego niewygodne ustawienie zlewozmywaka. okrągłe są dosyć małe, do tego żeby do niego sięgnąć - trzeba się "wypiąć" (tak wiem, ogległość nie jest tak duża, ale pozycja jest nienaturalna). polecam albo ściętą szafkę, albo pokombinować z innym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM serdecznie... a ja wynalazłam sobie taką kuchnię:

 

http://www.inspirationcuisine.com/tendance/tetris-de-scavolini/

 

niestety nie umiem wkleic obrazka jesli ktos potrafi prosze mi wkleić... dzieki:)

 

bedzie troche mniejsza ale generalnie styl i kolorki urzekly mnie...kuchnia bedzie otwarta na pokoj wiec wszystko musi ze soba grac ale na nic wiecej nie mam pomyslu... stół będzie prostokątny, ale nie wiem czy krzesla i meble nowoczesne czy nie... styl kuchni dla mnie bardziej lata 70 -te... jakie oswietlenie i jaki wypoczynek (nie chce narożnika) pomóżcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM serdecznie... a ja wynalazłam sobie taką kuchnię:

 

http://www.inspirationcuisine.com/tendance/tetris-de-scavolini/

 

niestety nie umiem wkleic obrazka jesli ktos potrafi prosze mi wkleić... dzieki:)

 

bedzie troche mniejsza ale generalnie styl i kolorki urzekly mnie...kuchnia bedzie otwarta na pokoj wiec wszystko musi ze soba grac ale na nic wiecej nie mam pomyslu... stół będzie prostokątny, ale nie wiem czy krzesla i meble nowoczesne czy nie... styl kuchni dla mnie bardziej lata 70 -te... jakie oswietlenie i jaki wypoczynek (nie chce narożnika) pomóżcie...

 

Ale o którą dokładnie chodzi, bo tam są dwie w artykule. Nie wspominając o tyhc małych zdjęciach na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o serdecznie dziękuję;) układ mojej kuchni bedzie trochę inny (niestety mniejsza) ale otwarta na kącik jadalny i na salon... własnie trzeba budowlancom przekazac liczbe gnizadek i w ogole elektrykę a ja sie zastanawiam jakie oswietlenie do tego... musi byc cos w komplecie by oświetlic kuchnię, coś nad stół i do części dziennej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia wreszcie wykończona! Dzięki DUŚ za radę dotyczącą niebezpiecznej bliskości zlewu i płyty.Miało być między nimi cargo,ale mąż źle wymierzył wyjście rur odpływowych i jest jak widać.Powinnam jednak nalegać na przesunięcie rur-brakuje mi tych 25cm blatu koło kuchenki....

Wklejam zdjęcia (wcześniej nie miałam czasu) , dziękuję wszystkim za rady:)

DSC01040.jpg

DSC01041.jpg

DSC01042.jpg

Edytowane przez beosa
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

 

Jestem nowy na forum poczytałem trochę pooglądałem projekty i chciałbym prosić o pomoc przy zaprojektowaniu wnętrza mieszkania, zaczął bym od kuchni. załączam rzut mieszkania.

Sam już wykonałem jakiś projekt do którego nie jestem w 100% przekonany wydaje mi się, że za mało tam miejsca zostawiłem na blacie... ale o tym później chciałbym zobaczyć co moglibyście zaproponować a wtedy wkleje moją wizualizację i przyjmę wszystkie krytyczne komentarze :)

 

Co do kuchni to płyta indukcyjna, (w bloku nie podłączą gazu blok jest dopiero budowany więc mam jeszcze wpływ na rozmieszczenie gniazdek itd.) kuchenka, lodówka, zmywarka, może być opcja kuchenki z mikrofalą w zabudowie fajnie to też wygląda.

 

Więc Proszę o pomoc. Pozdrawiam

 

rzut.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Moim zdaniem wersja, która zaproponowana jest w pokazanym rzucie, jest po prostu nieakceptowalna - blatu roboczego praktycznie nie ma, zlew 1,5-komorowy jeszcze z ociekaczem też nie do końca przemyślana. Jeśli chcesz wysoką zabudowę, aneks powinieneś nieco powiększyć kosztem większego pokoju, albo przynajmniej zrobić wyspę lub półwysep. Lodówka będzie mieć ok. 60cm, zabudowa kominowa z piekarnikiem i mikrofalą kolejne 60 cm. Jeśli chcesz zmywarkę, musisz liczyć kolejne 45 cm. Zlew 1-komorowy, kuchenka.

 

Opcja 1: na całej krótszej ścianie (od komina) zabudowa wysoka + wyspa z kuchenką i zlewem. Wyspa mogłaby być jednocześnie spełniać funkcję stołu.

Opcja 2: klasyczny układ L, z nieco "wydłużona" kuchnią

 

Wydaje mi się, że nr 1 byłoby lepsze - możesz poszukać na forum kuchni BlueCactus - tam jest podobne rozwiązanie (jakieś zdjęcia widziałam w wątku o cegłach).

 

Nie napisałeś ile osób mieszkać będzie w mieszkaniu (jeśli jest dziecko i potrzebny stół, wtedy z opcją 1 może być kłopot).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku mieszkanie będzie dla młodego małżeństwa. Dziecka jeszcze nie ma ale jest w planach. :) Bardziej poszedł bym w kierunku opcji 2 ze względu na to, że chcemy mieć stół. Oczywiście z kuchnią można wejść "trochę" do pokoju. Tylko, że u góry jest podciąg który też jest zaznaczony na rzucie przerywaną linią i nie wiadomo co z nim zrobić, ja myślałem żeby do tego podciągu coś zrobić i nie dalej, ale może jakiś ciekawy pomysł to zmieni.

 

Mieszkanie w galerii BlueCactus jest fajne ale raczej dla singla :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niedługo będę musiała podać deweloperowi, gdzie mają być przyłącza w kuchni i mam problem z ustawieniem mebli :( Próbowałam coś wymyslić w programie Ikea ale nadal mi coś nie gra. Nie wiem czy kombinować z wyspą - czy to nie zabierze zbyt dużo powierzchni? Chciałabym też zmieścić stół dla 4-6 osób...

Byłoby tak:

od lewej lodówka, piekarnik z mikrofalą, szafka narożna ze zlewem (nie wiem jak duża powinna być...):

http://img24.imageshack.us/img24/5198/kuchniaxn.jpg

 

Od lewej zlew, zmywarka, szafka z płytą, szafka z szufladami:

http://img148.imageshack.us/img148/2975/kuchnia1n.jpg

 

Widok z góry - tu mam pewne wątpliwości czy szafka z lewej da się otwierać :/

http://img198.imageshack.us/img198/9349/kuchnia2m.jpg

http://img215.imageshack.us/img215/8033/kuchnia3j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ogólny brak zainteresowania tematem. Więc Proszę o wypowiedzenie się na temat mojej koncepcji, niezbyt podoba mi się to, że nie ma praktycznie blatu roboczego. Dlatego myślałem o przeniesieniu zlewu w sam róg.

 

Proszę o opinie i ewentualne uwagi, kolory są narazie poglądowe chodzi mi o rozkład funkcjonalno użytkowy.

 

kuchnia2.jpgkuchnia1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobiła tak. Ściankę od przedpokoju przedłużyć do podciągu i zrobić na niej wysoką zabudowę (lodówka, słupek z piekarnikiem i mikrofalą). Na miejscu obecnej kuchenki dałabym zlew. Natomiast płytę zrobiłabym wąską - wtedy szafki niskie też o mniejszej głębokości (ok. 40 cm) na ścianie, gdzie teraz masz słupek. Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi. Widziałam takie rozwiązanie w studiu kuchennym (tzn wąska indukcja na płytkich szafkach) i wyglądało to super. Układ, który pokazałeś jest meganiewygodny w użytkowaniu ...IMHO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...