Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pomocy!!

 

w ostatnim momencie zdecydowaliśmy się na "kuchnie na wymiar" cena praktycznie identyczna jak w IKEA

fronty również tylko tyle że montaż wychodzi gratis

 

był dziś u mnie Pan i pokazywał próbki blatów

na początku miał być biały ze stalową listwą

ale jak zobaczyłam blat z imitacji ciemnego łupka

zmieniłam zdanie.....

nie lubię imitacji ale ta wygląda naprawdę rewelacyjnie

tylko czy to będize pasowało? białe fronty kafle capucino i blat ciemny łupkowy

reszta dodatków ze szczotkowanej stali

 

co zrobić? biały czy łupek?

kuchnia.jpg

Edytowane przez ooliwka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Mam problem z niezbyt atrakcyjnym rozkładem kuchni. Pomieszczenie jest przechodnie. Proszę o porady jak urządzić, w grę wchodzi wyburzenia ściany do pokoju 20m2 wraz z zamurowaniem wejścia do przedpokoju. Żeby było trudniej musimy tam wcisnąć zamrażarkę + lodówkę (obie szer. 60cm i wys, 180cm)

 

http://www.voila.pl/027/6amc6/index.php?get=1&f=1

Edytowane przez ollaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam jeszcze jedne obrazki , tym razem całego mieszkania. Proszę o wyrozumiałość ponieważ robiłam to na szybko w paincie i z 3 miesięcznym dzieckiem na ręce. Jeśli chodzi o przemeblowanie i remont to troszkę nam zależy na czasie, ponieważ jak na razie użytkujemy tylko jeden pokój, jak widać na zdjęciu. Kupiliśmy to mieszkanko na miesiąc przed porodem i do tej pory nie zdarzyliśmy się jeszcze rozlokować tak na stałe. Planujemy wymienić wszystkie meble z kuchni, założyć centralne na kominek, ponieważ na razie jest tam tylko ogrzewanie piecem kaflowym i to w jednym pokoju. Zależy nam żeby kuchnia była jak najbardziej funkcjonalna, ponieważ lubimy gotować i sporo w tej kuchni spędzamy czasu. Marzeniem dla mnie jest duży blat roboczy, ale o tym to pewnie mogę zapomnieć. Meble w kuchni będziemy zamawiać na wymiar więc mogą tam być różne ciekawe rozwiązania typu wysuwane dodatkowe blaty i tym podobne. Nie chcę otwartych szafeczek i półeczek. myślałam wcześniej o częściowym wyburzeniu ściany pomiędzy kuchnią i salonem i zrobieniem czegoś w rodzaju aneksu kuchennego ale tylko w przypadku jeśli będzie się dało zamontować do tego drzwi (najlepiej przesuwane) a wtedy można by zabudować to wejście do kuchni które jest teraz i powiększyć łazienkę o ten kawałek. Mam nadzieję, że wyraziłam się dość jasno i ktoś zrozumie moje zawiłe wyjaśnienia.A no i jeszcze ta nieszczęsna lodówka i zamrażarka... Moim marzeniem była lodówka side by side, i po "szczęśliwym zbiegu okoliczności" nasza stara lodówka się zepsuła. tylko że teraz jak obejrzałam tą lodówkę to okazało się że ma ona jak dla nas bardzo małą zamrażarkę, i musielibyśmy kupić dodatkową i gdzieś ją jeszcze wcisnąć,więc stwierdziłam że mnie to właściwie jak każdej babie zalezy tylko żeby ta lodówka się tak fajnie otwierała:-) i wymyśliłam że właściwie to można kupić osobno lodówkę i osobno zamrażarkę i tylko u jednego drzwiczki przełożyć, postawić koło sieie i mam swoją "side by side", i znaleźliśmy takie z z firmy gorenje dwie sztuki po 1,8m wysokosci tylko teraz pozostaje problem gdzie to upchnąć. z rzeczy które chciałabym zatrzymać w kuchni z tego co mam to tylko zmywarka i piekarnik do zabudowy, oraz zlew jednokomorowy 60cm.

A oto moja twórczość:

http://www.voila.pl/323/bxw3f/

 

bardzo proszę o jakieś pomysły bo moja wyobraźnia tu zastrajkowała...

Edytowane przez ollaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak:

1. wyburzyć ściankę do pokoju, zrobić wyspę z płytą i piekarnikiem (rury z okapu do komina możesz puścić w suficie podwieszanym);

2. przy drzwiach do pokoju dziecka postawić lodówkę i zamrażarkę, dalej zrobić szafkę ze zmywarką a zlew na ścianie od przedpokoju...

 

To taka luźna propozycja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wymiarów mieszkania, ale wydaje mi się, że dałoby się poprzesuwać ścianki w taki sposób:

http://img197.imageshack.us/img197/6339/4e0077ea90ecfmid.jpg

 

Wówczas miałabyś kąt typowo salonowy z TV.

Skrócenie przedpokoju poprawiłoby jego proporcje, a za szafą (kolor zielony) mogłabyś ukryć łóżko i zasłonić od strony salonu np. zasłonką sznurkową (kolor czerwony). Kuchnię mogłabyś zabudować L-ką ze stołem, lub w kształcie U bez stołu.

Z łózka byłby widok na przestrzał do pokoju dziecka, więc gdyby tymczasowo nie wstawiać drzwi do pokoju dziecka, miałabyś kontakt z dzieckiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomysły,:-) O takim czymś nie pomyslałam, ale nie wiem co na to moja większa połówka... Nie powiedziałam jeszcze że łóżka wcale nie będzie bo będziemy mieli rozkładana sofe trójke i w łazience jednak będzie kabina prysznicowa a nie wanna. Może to trochę ułatwi;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałabym mieć dokładne wymiary całego mieszkania (ściany, grubość ścian, otwory, wysokości okien), by zrobić rzut w CADzie i sprawdzić czy wszystko się zmieści.

 

Jeśli nie potrzebujecie łóżka, można szafy nie stawiać pionowo, tylko wzdłuż ściany i wówczas przedpokój połączyć z pokojem. Na środku zmieściłby się większy narożnik, albo zbudować garderobę.

 

http://img850.imageshack.us/img850/2948/kuchniaf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.voila.pl/126/9lept/index.php?get=1&f=1

 

Chyba wszystkie wymiary udało mi się zmierzyć, z tym że prawie w całym mieszkaniu jest boazeria, trzeba więc odjąć od tych wymiarów po jakieś minimum 2-3 cm z każdej strony. Boazerii nie ma tylko w tym dużym pokoju. Jeśli dobrze mi sie udało zmierzyć to ściany działowe mają po 10cm. Okna w tym mniejszym pokoju sa małe, kwadratowe i wysoko umiejscowione bo na wysokości prawie 1,5 metra od ziemi.Jeśli jeszcze czegoś potrzeba to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na planie brak grubości ścian i otworów drzwiowych.

Ścianka przy piecu , wspólna z przedpokojem ma od strony przedpokoju 2,4 m a od strony pokoju 4,17 ? Brak długości wnęki w pokoju, brak szerokości ściany kominowej, wnęki w łazience, brak szerokości ścianek przy drzwiach wejściowych,

Krótka ścianka między kuchnią a pokojem od strony korytarza ma 40 cm, a od strony pokoju?

 

Na razie nie jestem w stanie wrysować.

W tej chwili ścianka między łazienką a kuchnia wychodzi mi grubości 2 cm!

Spójrz - jeśli pokój za kuchnią ma długość 516 cm, łazienka 214 cm a kuchnia 300 cm, to 516-(214+300) = 2 cm

 

Na rysunku zaznaczyłam kolorem zielonym najbardziej newralgiczne wymiary, których mi brakuje:

http://img715.imageshack.us/img715/4604/beztytuu33j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już uzupełniam:

1, wnęka ma szer. 1,74m głębokość 12,5cm

2. długość ścianki przedpokoju jest 2,4m (na rysunku powinnam zaznaczyć że drzwi są cofnięte i "wchodzą w mieszkanie"; patrząc od wew mieszkania po lewej od drzwi mamy 8cm po prawej 62cm; grubość ściany pomiędzy przedpokojem a pokojem ok. 10cm

3. drzwi do pokoju (dużego) mają 76cm szerokości, ścianka od ościeżnicy od strony pokoju ma 19,5cm, a od strony kuchni 7cm (ściana pomiędzy kuchnią a pokojem wychodzi więc ok 13,5cm (minus grubość boazerii)

4. szerokość drzwi do kuchni 75cm przejście 90cm (plus boazeria z obu stron)

5. długość od przedpokoju do ściany z oknem w kuchni 5,21 (plus boazeria z obu stron)

6. drzwi do łazienki szer. 70cm. W łazience wkradł się mały zonk: pierwsza zabudowa 26x29cm to pion kanalizacyjny, a później dopiero kominy; grubość ściany pomiędzy łazienką a kuchnią to ok 10cm (jest okno doświetlające z kuchni) poniżej link ze wszystkimi wymiarami łazienki:

 

http://www.voila.pl/183/wq4nx/index.php?1

 

7. grubość kominów to 70cm (przejście pomiędzy kuchnią a małym pokojem

8. szerokość małego pokoju w miejscu które jest zaznaczone to 2,74 (plus boazeria)

 

mieszkanie w bloku z lat 70 ściany zewnętrzne ceramiczne + wszędzie krzywo + wszędzie boazeria

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...