Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Elus w kuchni Agowo-faciowej nie ma potrzeby nic przeslaniac, bo tam jest i tak sciana ok 140, czyli taka dluga jak barek. Dopiero pozniej jest przerwa na salon 150. Oczywiscie mozna barek zrobic dluzszy, ale wteczas skroci sie i to bardzo kuchnie, nie mowiac o obchodzeniu i omijaniu barku.

Ale tu nam jest Aga potrzebna, bo nie wiemy jakie ma zamilowania i ten barek moze jest superos, bez wzglegu na siedzenie przy nim :wink:

A jezeli ten projekt rozbija sie tylko o barek bo za wysoko, to mozna zrobic go nizszego do normalnego siedzenia.

Mnie osobiscie bardziej zastanawia, ta lodowka przy piekarniku :wink: Nawet nie biorac pod uwage czy moga stac obok czy nie, ale jak bedzie wygladac lodowka wolnostojaca kolo zabudowanej szafki hmmm gdyby lodowka byla tez zabudowana, to nie ma problemu ale dwie duze rzeczy kolo siebie i kazde rozne....... ale moze ja jestem za bardzo drobiazgowa :roll:

 

Sonika to jest kwestia przyzwyczajenia. A nieraz taka narozna kuchenka jest dobrodziejstwem, jak sie ma mala kuchnie. Mialam kiedys taka, bo kuchnia byla na tyle mala ze zeby uzyskac blat do robienia miedzy zlewozmywakiem a kuchenka trzeba ja bylo ustawic w ciagu na koncu, ale drugiego ciagu po przeciwnej stronie juz nie mozna bylo zrobic bo bylo za wasko. Czyli zostawala tylko L-ka ale w L-ce kuchenka tez musiala stac po tej samej stronie co zlewozmywak, bo na tamtej bylo okno. I spisywalo sie to w miare dobrze, dla mnie jedynym przeciw bylo to ze jedna osoba mogla przy niej stac..... no i to ze trzeba bylo sie troszke nagimnastykowac zeby ten rog blatu za kuchenka przetrzec :lol: Nie mozna bylo tego zrobic jak cos sie gotowalo na kuchence, albo byla jeszcze ciepla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przyszła kolej i na mnie.

Wiem, że kiedyś już coś wklejałam, ale temat nadal otwarty.

 

Chcę aby kuchnia była funkcjonalna, żeby było miejsce do siedzenia, wystarczająca ilość szafek, dużo blatów, aby była choć trochę przysłonięta od salonu i abym miała gdzie schować szczotę na kiju :wink: .

 

Długość ścian 4x3m, okno 150x150, dwa wejścia - jedno zaraz za wiatrołapem, drugie tam gdzie stoję robiąc zdjęcie.

 

Taki jest plan pomieszczenia:

 

http://naszdomek.photosite.com/~photos/tn/1626_348.ts1122129576859.jpg

 

Tak wygląda na żywo - kuchnia nie jest otwarta, a tam gdzie nie ma ściany na renderingu, to tylko poglądowo:

 

http://naszdomek.photosite.com/~photos/tn/141_348.ts1107514688000.jpg

 

a tak wyglądają projekty:

 

I

 

http://naszdomek.photosite.com/~photos/tn/1527_348.ts1125735951015.jpg

 

II

 

http://naszdomek.photosite.com/~photos/tn/1542_348.ts1119716298046.jpg

 

III

 

http://naszdomek.photosite.com/~photos/tn/1573_348.ts1121627775937.jpg

 

http://naszdomek.photosite.com/~photos/tn/655_348.ts1121627775734.jpg

IV

 

http://naszdomek.photosite.com/~photos/tn/1003_348.ts1121064337156.jpg

i V - tutaj w ogóle nie ma barku

 

http://naszdomek.photosite.com/~photos/tn/1524_348.ts1125230309093.jpg

 

 

Bardzo proszę o komentarze jak będzie bardziej praktycznie, co zmienić, co poprawić czy przestawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wizualnie najciekawsza jest II,niebanalnie oryginalnie,prosto i chyba najbardziej pasuje do twojego wnetrza.

 

ps.jeszcze tylko ciekawa jestem jakby to wygladało z ciemnym dołem.. te wszystkie barki bareczki i małe stoliki to chyba takie złodzieje miejsca-może lepiej jeden duży stół gdzieś na granicy?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Sonika!!!

Mnie najbardziej przypadl do gustu projekt nr 1 - jest najoryginalniejszy i jest jakos tak przytulnie. Ma swoj niepowtarzalny urok!!! Nie jestem tylko przekonana do okraglych przeszklen, gdyby byly w kwadracie byloby idealnie!

 

III i V :-? czuje przesyt i od razu wyeliminowalabym je u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonika,

 

mi rowniez podoba sie najbardziej wersja V czuje sie przestrzen!

III jest stanowczo przedorzona - ze stosunkowo duzej kuchni robi ci sie nagle zapchane meblami pomieszczenie gdzie 2 osoby beda juz musialy brzuchy wciagac zeby sie minac :D

chociaz barek oddzielajacy jest w tej wersji ok.

Ja bym wziela wiec 5 lecz zamiast szklanego stolika taki barko - stolik.

W wersji I podobaja mi sie szalenie gorne szafki. Mozesz wyjasnic jak mialyby sie otwierac na boki czy w gore? (Sama wlasnie jestem na etapie kuchni i ten pomysl zrobil na mnie wrazenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Soniczko !

 

Mam trzy pytania :

- czy kuchnia ma być całkowicie zamknięta z obydwu stron drzwiami

- czy lodówka będzie wolnostojąca

- czy planujesz mikrofalówkę do zabudowy ( bo widzę dwie opcje

piekarnika - zintegrowanego z płytą i w słupku z mikrofalą i nie wiem

ku któremu rozwiązaniu się skłaniasz )

 

Pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej podobają się 1 i 2. Przy jedynce jednak bez szklenia w koło, ale prostokątne. Super jest ta skośna szafka z przeszkleniem. A najbardziej podoba mi się obudowanie wolnostojącej lodówki taką imitacją szafki - muszę wypróbować w swoim projekcie! :D W 2 natomiast jest spokój, harmonia i 'coś co lubię'. :D Zresztą wszystkie projekty 'coś' w sobie mają, ale biorąc pod uwagę, że nie jest to kuchnia otwarta (a prezentacje takie wrażenie robią), to chyba im mniej przeładowana, tym przestronniej w niej się będziesz czuła.

A w jakim programie robiłaś wizualizacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na V - tke, jest jak dla mnie prawie perfetos :wink:

 

Uzasadnienie hihi:

 

I i III odpadaja u mnie ze wzgledu na stoliki kolo urzadzen.... ja wiem ze ladnie wyglada wszystko jest cacy, ale osobiscie krew mnie zalewa jak siedze przy stole a malz chce wyciagnac cos z lodowki i musze wychodzic. Tez mam dupnie rozwiazana kuchnie, ale moja jest mala i stol musi stac przy lodowce. Dlatego to w tych projektach je dyskwalifikuje, na pierwszym trzeba sie przesowac jak sie chce cos do zmywarki wlozyc, na trzecim masz piekarnik nad glowa. I dodatkowo szafki, do ktorych sie chcesz dostac, a kumpelka siedzi w rogu wygodnie i popija kawe :wink:

 

II i IV odpadaja dla mnie, bo przy wejsciu z wiatlolapu stoi juz jakas kolumbryna na II jest to lodowka, ktora zabiera optycznie przestrzen i wejscie robi jak tunel, na IV moze nie ma tego wrazenia przez niskosc stolika, ale jak ktos siedzi przy stoliku, to trzeba sie kolo niego przeciskac zeby wyjsc do wiatrolapu.

 

Na V -tym jest niesamowita ilosc miejsca pomimo ze kuchnia jest zrobiona w niepelne U ale ma przez to multum szafek. Nie trzeba rezygnowac z piekarnika na wysokosci, bo ta szafke kolo drzwi mozna zrobic na 120 wysokosci, czyli wchodzac ona jest i tak nizej niz wzrok ktory obejmuje cala kuchnie bez przeszkod (na II lodowka jest taka przeszkoda). Nie wiem jak rozmieszczone sa szafki na dlugiej scianie, po projekt jest tak zrobiony ze lodowka zaslania, ale to nie ma wiekszego znaczenia przy zabudowanej lodowce, wystarczy od sciany dac wysoka szafke na szczotke hihi pozniej lodowke i bedzie cacy. Mozna nawet wykorzystac ten pomysl z lodowka i piekna szafka z I -szego projektu, mniam.

I tak jak Delaware powiedziala ze stolika mozna zrobic barowy stolik, ktory bedzie zaslanial czesc kuchni. Ale wydaje mi sie to nie potrzebne, bo majac zmywarke, w zlewozmywaku nie bedzie gory naczyn :wink: a strony kuchenki przeciez nie widac, bo jest sciana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem, musiałam się tylko przemieścić :wink: .

 

Dzięki za wszelkie uwagi.

Nie patrzcie proszę na fronty, bo to tylko tak - aby coś było.

Głównie chodzi o ustawienie mebli.

 

Kuchnia nie ma i nie będzie mieć drzwi, ale na granicy hol/ kuchnia chciałam barek, bo bez niego wszystko będzie jak na patelni i myślałam sobie, że jak wreszcie :wink: przyjdą kiedys goście, to może być fajnie usiąść przy nim i pomachać nogami.

 

Dłuższa ściana może być dowolnie rozwiązana, tzn. kombinacja którejkolwiek wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. S. Składam reklamację Mohag :wink: , u mnie nie napisałaś, ze pomiędzy zlewem, a kuchenką ma być odstęp :( .

 

A jak ja mam tylko ok. 40 cm, to będzie źle?

 

przeca pisalam ze nie wiem jak jest rozwiazana ta sciana zaslonieta lodowka :lol: na 40 cm mozna sobie jajko przekroic, ale obiadu raczej nie zrobisz hihi... ta sciana najlepiej jest rozplanowana na II projekcie, bo od kucheniki w strone zlewozmywaka masz jeszcze dwie szafki chyba 60-siatki i dodatkowo rog.... to miejsca jest az nadto. A i nie wierze zeby na 400m scianie ktos zaprojektowal kuchnie w ktorej jest tylko 40 cm miejsca roboczego. Miedzy zlewozmywakiem a kuchenka. No chyba ze nie uzywa zlewozmywaka, bo kupuje wszystko wymyte i nie myje, nie kroi i nie wrzuca do gara :wink: albo chodzi przez cala kuchnie z cieknacymi warzywami w reku na druga stone kuchenki zeby tam pokroic :lol: zarty sobie stroje, na musk mi sie rzuca hihi

Zasada jest zawsze prosta, myjesz, kroisz gotujesz... wyciagasz z gara, kroisz i myjesz rece zeby wyciagnac talerze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Soniczko !

 

Mam trzy pytania :

- czy kuchnia ma być całkowicie zamknięta z obydwu stron drzwiami

- czy lodówka będzie wolnostojąca

- czy planujesz mikrofalówkę do zabudowy ( bo widzę dwie opcje

piekarnika - zintegrowanego z płytą i w słupku z mikrofalą i nie wiem

ku któremu rozwiązaniu się skłaniasz )

 

Pozdrowionka :)

 

Witaj Maxtorko :D ,

kuchnia nie będzie zamknięta, lodówkę wolnostojącą już mam - taką wys. na 2m i dlatego myśle, że pod oknem nie będzie dobrze wyglądać, a o rodzaju mikrofali jeszcze nie myślałam.

 

Ja w ogóle do niczego się nie skłaniam, bo nie wiem jakie rozwiązanie będzie lepsze :( .

 

A Ty co sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...