Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Uhu pchnac do lodowki...... nie mozesz miec za daleko od zlewozmywaka, bo jak robisz cos brudnego, mieso kroisz czy cus to rece trzeba plukac i wteczas trzeba przejsc przez troche. Nie mowiac o tym ze pod zlewozmywakiem napewno bedziesz miala kosz na smiecie, to tez bedziesz musiala z kazda duperela sie do kosza przesowac.

Wiem ze to niby tylko 60 cm kuchenki + 40 cm naroznika, ale to juz jest metr do przeniesienia czegos. Jak masz 120 cm miedzy kuchenka a zlewozmywakiem, to przewaznie stoisz po srodku i zeby cos przeniesc pokonujesz tylko 60 cm ale nad blatem, nawet jak cos kapnie to na blat a nie na podloge. Pamietaj o swoim pieknym gresie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Metea,

w tej szafce o której piszesz jest piekarnik z mikrofalą, ale może rzeczywiście to zły pomysł.

 

Mohag,

czyli powinno być tak:

 

http://naszdomek.photosite.com/~photos/tn/1527_348.ts1125735951015.jpg

 

i po lodówce ile cm do kuchenki?

 

A może szafki zakończyć na ścianie okiennej i już nie robić tego mniejszego ramienia U?

 

Wystarczająca ilość szafek to m/w ile :wink: :D :D ? - aż się sama uśmiałam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uhu, to jest dobre rozwiazanie.... po lodowce musisz zostawic 60 cm czyli jedna szafke, zeby wyciagajac z lodowki cos odlozyc jak bedziesz chciala cos wziasc z tylu, czy poprostu poprzekladac. A i te 60 cm musi byc, zeby lodowka od gotowania sie nie brudzila. Pozniej dasz kuchenke, to zostaje 60+40 prostego naroznika, no i caly naroznik..... bylo by okejos.

Nie trzeba dawac tego krotszego U... bo jezeli zdecydujesz sie na piekarnik pod plyta a nie na wysokosci, to ta wyzsza szafka nie jest potrzebna. A jak rodzinka nie jest duza to i garow nie jest za duzo do upychania.

 

Jak przyjde z psem, to zobacze jak to wizualnie bedzie wygladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W L-ke wyszlo tak, niestety nie mam duzej szafki w programie. No i gorne szafki nie sa takie ladne jak na Twoich projektach :wink:

 

od lewej dluzszej sciany:

 

Wysoka szafka - 60

Lodowka - 60

Szafka - 60

Kuchenka - 60

Szafka - 40

Szafka - 30 dopiero jak wrzucilam do programu to sie okazalo ze miedzy kuchenka a narozna szafka nie jest 60 a 70 cm...

Naroznik - 90

 

sciana z oknem:

 

Naroznik - 90

Zmywarka + zlewozmywak 110

Szafka - 100

 

Tyle szafek wystarcza dla rodziny 3 - obecnie 2 osobowej spokojnie. Sprawdzone na wlasnej skorze. Chociaz troche szkoda tej krotszej sciany, ale mozna postawic tam jakas waziutka 30 cm komodke pod styl barku, albo powiesic trzy dechy jako polki..... to juz sama musisz podglowkowac.

 

http://img89.imageshack.us/img89/3272/grundri1fv.png

http://img89.imageshack.us/img89/8135/perspektive03qq.png

http://img89.imageshack.us/img89/6713/perspektive11hf.png

http://img89.imageshack.us/img89/1633/perspektive31bt.png

 

Drzwi wstawalam na pi razy drzwi :wink: bo na tym Twoim projekcie to nic nie widze..... ale co sie dziwic ja slepa jak nietoperz jestem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robienie projektow na kompie to pikus 8) :wink: Zmywarke postaw sobie z ktorej strony Ci pasuje, w programie jest tylko takie ustawienie ale to juz nie ma takiego znaczenia, a lepiej miec otwierane okno.... no chyba ze skusisz sie na baterie ktora mozna zlozyc tz pociaga sie i cala wylewka z mieszaciem kladzie sie na boku ale to jest pierunsko drogie wrrrr

 

takiego mam psa i takiego kota, pies to sznaucer miniaturek

 

http://img294.imageshack.us/img294/1731/img1734116r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grudniu skonczyl cztery. Piesek jest superos pod wzgledem psychiki, sprezynka na dworze, spokojny w domu. Troche klopotu jest z pielegnacja wlosa, ale decydujac sie na ta rase wiedzialam o tym :wink:

 

A wiesz co jeszcze sobie tak mysle o Twojej kuchni.... co bedziesz dawac na okno ? tz czym zaslonisz i czy wogole bedziesz zaslaniac, zazdroski, roleta rzymska, a moze normalne zaslonki. I jakie szafki wiszace Ci sie marza... takie waskie dlugie, czy wysokie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i przepraszam, że się tyle nie odzywałam.

 

No cóż, moje spostrzeżenia są takie:

- kuchenka w rogu - odpada, wolę żeby była w ciągu roboczym.

- bezele te drzwi do spiżarni są trochę inaczej tzn. jak się kończy ścianka to zaczynają się te drzwi. Ale proszę popatrzcie czy mogłabym te drzwi zrobić normalnie bez tej ścianki. Nie pomniejszę w ten sposób i tak już małej spiżarni?

- jeżeli chodzi o lodówkę jak będzie lepiej to będzie zabudowana. Nie upieram się przy wolnostojącej.

- Mohag wizje i projekty super, wezmę sobie pod uwagę.

cytat Mohag

"Ja jestem praktyczna osoba i mnie barki i stolki barowe w kuchni niestety nie satysfakcjonuja przy malych dzieciach np to juz wogole sobie nie wyobrazam, chociaz nie powiem efektownie to wyglada i jak to ma byc tylko tak do wypicia kawy, to jak najbardziej"

Właśnie ja też jestem praktyczną osobą i mam ogromny problem - kuchnię otworzyć na salon czy zamknąć. Tłumaczę to sobie w ten sposób: kilka metrów dalej będzie telewizor, kominek, sofa. Leci super mecz, a ja w kuchni otwartej walę garami, smaże kotlety, naleśniki, śmierdzi olejem - no nie wiem. Już mi się to nie podoba.

A z drugiej strony otwarta kuchnia a zaraz na jej styku (to dobrze widać na rzucie domu który znajduje się w Dzienniku ) nie trzeba by było robić żadnych ścianek tylko postawić piękny stół. A wtedy ... goście siedzą i widzą mój piękny bałagan.

Już sama nie wiem, ale czuję przez skórę, że i tak decyzja należy do mnie i do facia (który chce barek).

bezele dlatego ten barek tak mu przypadł do gustu. PS. Projekty też są super. W tym układzie tylko zabudowana lodówka.

 

Podpowiedzi są i to mnie cieszy, jednak myślę i analizuję dalej.

 

Gorąco pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I i III odpadaja u mnie ze wzgledu na stoliki kolo urzadzen....

II i IV odpadaja dla mnie, bo jak ktos siedzi przy stoliku, to trzeba sie kolo niego przeciskac zeby wyjsc do wiatrolapu.

Na V -tym jest niesamowita ilosc miejsca pomimo ze kuchnia jest zrobiona w niepelne U ale ma przez to multum szafek

to właśnie miałam powiedzieć w pierwszej kolejności :D

chociaż niektóre elementy pozostałych projektów też mi się wyrywkowo podobają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga zrob chlopakowi ten barek niech tez ma ucieche z kuchni :wink:

 

Co do otwartej kuchni, to obecnie mam zamknieta ale nie zamknieta :wink: tz z pokoju wchodzi sie do kuchni, mozna zamknac drzwi ale przez te 10 lat co tu mieszkamy nigdy nie byly zamykane. Oczywiscie jak sie smazy rybe albo cebule, to trzeba pamietac zeby zamknac drzwi od sypialni (jakas taka dziwna cyrkulacja jest ze wszystkie zapachy kuchenne ida w ta stone, a do innego pokoju w ogole) ale mysle ze w domu, gdzie sypialnie sa na pietrze moge spokojnie miec otwarta kuchnie. Najwyzej bede zamykac drzwi z siedzacego do przedpokoju.

U mnie jest to tak rozwiazane, ze z przedpokoju sie wchodzi do siedzacego, po drugiej stronie bedzie stol i tam wyrabalam 2-wu metrowe wejscie do kuchni tak to bedzie wygladac (prosze mnie nie bic, ale zarabalam szkic)

 

http://aldo.pl/uploads/bartosz77_plan.bmp

 

1 - wchodzi sie jest siedzacy

2 - jadalnia

3 - kuchnia

 

Siedzac na kanapach nie widac kuchni, ale jak ktos siadzie przy stole to moge spokojnie wdawac sie w rozmowki szykujac kawe, czy cus na zab :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Soniko :D

 

nie otwierają mi się teraz Twoje zdjęcia więc nie będę "rzeźbić " z pamięci . Natomiast układ szafek jest chyba optymalny taki jak zaproponowała Mohag , tzn. ciąg szafek po lewej stronie i pod oknem , lodówka po lewej stronie . Ja bym obok tej lodówki w kącie widziała wyższą szafkę , żeby Ci się długa miotła zmieściła ( z tego co pamiętam kuchnia nr1 miała ciekawe rozwiązanie tego kącika , z narożną szklaną szafką ) . Szafki górne chyba raczej niższe i dłuższe niż wąskie i wysokie . Gdybyś stwierdziła , że masz za mało szafek , zawsze można dołożyć górną , po prawej stronie , za wejściem z przedsionka . A stoliczek ( jesli jesteś do niego bardzo przywiązana :wink: )widziałabym na granicy kuchni i salonu ( czy hallu ) , tylko nie wiem , czy to przejście nie zrobi się zbyt wąskie . I stoliczek raczej z drewna niż szkła . Jeśli chodzi o kolorystykę to podoba mi się ten wariant z ciemniejszymi frontami . W projekcie zaproponowanym przez Mohag piekarnik jest zintegrowany z płytą , więc siłą rzeczy mikrofala raczej wolnostojąca . Jedyne miejsce na piekarnik i mikrofalę w słupku to kącik po prawej stronie okna , ale nie pamiętam tego wymiaru , więc nie wiem czy się tam zmieści i czy zostanie kawałek wolnego blatu po lewej stronie

do ewentualnego odstawiania potraw .

Na pewno warto zrobić szuflady i szafki samodomykające się ( bardzo praktyczne rozwiązanie ) , chociaż jedną szafkę typu cargo i wysuwany kosz na śmieci .

 

Pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla facia z miejscem na barek :wink:

 

http://img89.imageshack.us/img89/6494/grundri9bd.png

http://img89.imageshack.us/img89/111/perspektive02og.png

 

miejsca zostaje przy 300 cm, 90 cm czyli barek moze miec szerokosci 40 cm... ale musi byc dosuniety do blatu zeby zostalo 50 cm na postawienie hokerow. Na planie bezele to pieknie wyglada, ale w rzeczywistosci tak sie nie da :wink:

 

http://img89.imageshack.us/img89/844/perspektive25bd.png

 

prosze nie patrzec na narozne wiszace szafki, wygladaja nie za ciekawie... ale chcialam zobaczyc jak takie cos w ogole sie prezentuje :wink:

No i teraz, zeby uzyskac drzwi i Agowa sciane ... drzwi do spizarki nie moga byc wieksze niz 75 cm do tego doliczylam 15 cm scianki... wiecej byc nie moze, bo na ciag musi zostac 210 zeby wyszlo tak z lodowka i slupkiem z piekarnikiem.

 

http://img97.imageshack.us/img97/3484/perspektive39iy.png

 

ta sciana okienna ma 425 cm i to 5 cm zawsze gdzies zostaje, u mnie zostalo miedzy naroznikiem a zmywarka tz te 5 cm zostaje przy szafce 60-tce, ja wstawilam 50 cm i zostalo 15..... mozna zrobic w tym poleczki i lezakowac wino hihi ale mozna wstawic szafke 65 cm lub dwie 30 i 35. Ja takiej opcji nie mam to u mnie wino bedzie lezalo

 

dobrze ze ja mam juz swoj projekt zrobiony, bo zaczynam miec wstret do kuchennego programu i kalkulatora :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...