Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzięki Natko i Acco za opinię :D .

Ten projekt też mi się najbardziej podoba, nie powiem :D .

 

Zamienić szafkę z lodowką mogę - chyba mogę :wink: , muszę to przemyśleć.

Najgorsze jest to, że ja nawet nie wiem kto mi te szafki będzie robić :( .

Może ten "potencjalny" w ogóle nie ma możliwości zrobienia takiej przeszklonej szafy, a my tu szalejemy :wink: .

 

Dzisiaj byłam w domeczku i naszło mnie nie wiem czy olśnienie, ale nowe spojrzenie na zagadnienie napewno i może zrobić po prostu nie w L, tylko równolegle?

- byłby dostęp do okna

- mogłabym mieć taki układ szafek jak na zdjęciu powyżej

- ta ostatnia, wisząca szafka byłaby dostępna

 

Dzisiaj widzę same zalety mojego "olśnienia" :wink: :D .

 

Byłoby tak:

lodówa 70 - 40-tka - kuchenka 60 - 110 cm blatu - zlew na 80 - 40-ka = 400,

 

a po przeciwnej stronie - blat na 150 i wiszące szafki.

 

Czy to dobrze by wyglądało i byłoby funkcjonalne?

 

HELP!!! :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wydaje mi sie,ze bedzie ci brakowac czegoś pod oknem, a wiele osob jest zadowolonych ze zlewu pod oknem, milo sie pracuje. powstanie tam taka pusta przestrzeń??. Gdyby okno było wysokie taki fest moze nie do podlogi ale tak 2/3 to byłaby fajna sprawa, moze wypelniloby te pustke na scianie okiennej.Ja po drugiej stronie tez bym wstawila taka przeszkloną szafe ala spizarka, z tylko poziomymi szufladami, ktos wstawil podobna do linku lodowki side by side poszukaj, niestety nie umiem wlkejac linkow, jakos mi nie wychodzi. a tak to co bedzie na ścianie na przeciw kuchenki, nie otwieraja mi sie zdjecia, drzwi czy sciana?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że nie widziałam wcześeniejszych projektów, no ale trudno :(

 

ten bardzo mi się podoba, tylko tak nie jestem do końca przekonana co do tej szafy przeszklonej, jakoś mi nie pasuje, ale to kwestia gustu, może zamaiast tego słupek z piekarnikiem tak jak było we wcześniejszym projekcie? wiszące szafki OK, masz dużo dolnych, także te wystarczą

a co do Twojego olśnienia, to może faktycznie musisz spróbować, może się okazać że właśnie tak będzie fajniej, zrobi Ci ktoś taki projekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soniko jezeli zrobisz dwa ciagi kuchennie, to nie bedziesz uzywac wogole tej drugiej strony i wszystkiej prace beda sie odbywac na stronie - lodowka-kuchenka-zlewozmywak. A na tej stronie przez dolozenie zlewozmywaka zabraknie Ci blatu do pracy :wink:

 

Ten projekt na gorze jest bardzo fajny... jedno co bym zrobila to robiac juz ta szklana szafke, dala bym ja wieksza tz wyzsza i nad lodowka powiesila identyczna jak szafka szafeczke. Wygladalo by jak cala zabudowana szafa z lodowka 8)

Ja mam taka szklana szafke szeroka na 1m i wysoka na 2.30... ale ona stoi na osobnej scianie i nie zakloca wygladu mebli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Soniko :)

 

Ten ostatni projekt bardzo mi się podoba , podobnie jak projekt nr 1 z poprzedniej edycji :wink: . Szafa szklana jak najbardziej i to właśnie w rogu . A czy Twoja lodówka będzie się otwierała w kierunku blatu , bo jeśli odwrotnie , będzie trudniej odkładać produkty . Mam jeszcze kilka pytań - jaka jest szerokość blatu między lodówką a kuchenką , czy to będzie miejsce przygotowywania posiłków , czy tylko do odstawiania np. garnków , a główny blat roboczy planujesz po prawej stronie kuchenki ( tam jest chyba więcej miejsca no i w pobliżu jest zlewozmywak ) . Pomysł Mohag podwyższenia szklanej szafki i powieszenie małej nad lodówką tez mi się podoba , zrobi sie symetrycznie , aczkolwiek pierwotna asymetria też wyglądała ciekawie . I jeszcze jedno - ta wisząca szafka mogłaby mieć szklane fronty , w nawiązaniu do tej dużej stojącej .

Soniko , a gdzie jest stoliczek do małej czarnej i pogaduszek z psiapsiółką ? Czyżby popadł w niełaskę :wink: ?

 

Więcej grzechów nie pamiętam :roll:

 

Pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mohag,

czyli mój pomysł jest jednak do ...... :wink: , a już byłam taka z siebie dumna.

 

Nie wiem jak to będzie z tym dorabianiem szafek, bo nie wiem czy ta firma, którą mam na myśli w ogóle robi takie przeszklone szafki.

 

Inezko,

wiesz jak to jest - na papierze wszystko wygląda super, a rzeczywistość jest niestety zupełnie inna.

Ta przeszklona szafa, ustawiona skosem w I-ym projekcie jest kompletnie niepraktyczna, bo nie ma się jak dostać w jej zakamary, dlatego teraz stoi frontem do klienta :wink: :D , a i tak nie wiem czy ją robić czy nie.

 

A może - lodówa, piekarnik w słupku i dalej tak jak wyżej?

 

P. S. Zaczynam nienawidzieć tę moją lodówę :evil: :evil: :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonika to zrobi Ci ta szafke ktos inny, trzeba poszukac. Nie rezygnuj, zawsze gdzies sie ktos znajdzie ktory zrobi Ci szklana szafke na szczotke :wink: a tak "zabudowana" lodowka bedzie tym "czyms" w tej kuchni. I tak jak Inezka mowi, to rozwiazanie jest super przy wolno stojacej lodowie, nie musi byc wcale w skosie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Maxtorko :D

lodówka będzie się otwierać w kierunku blatu, blat za lodówką jest długi chyba na 60cm, ale może go skrócić - jak myślisz?

 

Szklane szafki, powiadasz - hmmm :-? , ale mnie się strrrrrasznie podobają takie kostki jak w projekcie :) .

 

Stoliczek na pogaduchy nadal jest , tylko się schował :wink: - chwilowo :wink: :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj , witaj :)

 

Jeżeli ten blat będzie tylko do odstawiania garnków z płyty , to 60 cm to chyba za dużo , 40 cm powinno wystarczyć , natomiast jeśli będzie służył do jakiejś "gry wstępnej " :wink: typu krojenie pieczywa , to będzie odpowiedni , zwłaszcza gdy używasz krajalnicy , bo okruszki są strasznie ekspansywne . A z tą szklaną szafką wiszącą to tylko taka luźna uwaga , te kwadraty tez mi się podobają :) i będą nawiązywać do listew górnych w dolnych szafkach , jak przypuszczam .

 

Pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam duży problem z aranżacją kuchni :(

Kto wymyślił tyle drzwi w kuchni, grrrr...

Jest to kuchnia w mieszkaniu, także niestety mam ograniczenia jesli chodzi o kanalizację, czyli zlew. Musi zostać na tej ścianie z uskokiem.

 

Oto jej plan i wymiary:

http://www.e-undernet.com/mieszkanie/wymiary.jpg

 

No i moje próby:

 

http://www.e-undernet.com/mieszkanie/kuchnia1.jpg

http://www.e-undernet.com/mieszkanie/kuchnia2.jpg

http://www.e-undernet.com/mieszkanie/kuchnia3.jpg

 

TO z "błyskawicą" to lodówka, a z kółeczkiem zmywarka :)

Tam, gdzie stoją miski dla psa, są w ścianie drzwiczki rewizyjne do komina, więc tylko cos bez pleców mogłoby tam ew. stać.

Na tym drugim projekcie lodówka jest w bezsensownym miejscu, ale w ogóle nie mam pojęcia gdzie by ją dać w takim układzie i żeby o niej nie zapomnieć dałam ją na środek ;).

Drzwi na tej ściance, która ma 275cm mogą być przesuwne lub być przesunięte na tę ściankę króciutką obok - 70cm.

 

To tyle z opisu. Baaaaardzo proszę o pomoc, jakieś wskazówki, cenne rady, bo już we śnie przekładam meble w kuchni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne są wejściowe, drugie na balkon, trzecie do spiżarki, która będzie przerobiona na drugą łazienkę, a czwarte do obudowanego pomieszczenia z kotłem na węgiel. Także ciężko z któryś zrezygnować. Jedynie te z "kotłowni" jak pisałam, mogłabym dać na tę krótszą ściankę, ale chyba niewiele to pomoże :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...