Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

To jeszce taka moja propozycja uwzględniająca długość ściany.

http://img84.imageshack.us/img84/4723/pe322nyekran8mn.th.jpg

Kombinujcie, kombinujcie i ustawiajcie aż projekt kuchni będzie dla Was satysfakcjonujący w końcu to Wasza przestrzeń i sami najlepiej wiecie co lubicie a czego nie.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja bym proponowała tak: na wprost wejścia taki słupek: od sciany lodówka 60 cm, dalej słupek (jesli zamierzasz zakupić) w którym od ziemi jest zmywarka, nad nią piekarnik, no i ew. jakieś szafki 60 cm, w miejsce szafki 50 cm wstawiłabym Cargo szerokosci 40 cm, dalej blat i na nim płyta gazowa lub elektryczna, pod płytą szuflady o różnych wysokościach, w których mogłyby się mieścić garnki i jakieś łopatki do pieczenia, nad płytą oczywiscie wyciąg - podszafkowy lub jako osobny element dekoracji. I z mojego doświadczenia prponuję szafki typowe zastąpić szufladami, łatwiej jest dotrzeć so środka, nie trzeba nurkować w głąb szafki. Magic orner w szafce narożnej jak najbardziej. Zamiast barku polecam normalny stół - u mnie jedzenie przy barku umarło śmiercią naturalną i jemy w pokoju. Poza tym zyskujesz dodatkowe miejsce do pracy lub miejsce na przygotowane posiłki kiedy przyjdą goście. Od strony stołu ściana jak najlżej zabudowana żeby nie zasłaniać światła z okna. Zlew tam gdzie zaplanowałaś. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie fajna jest :D

 

http://img155.imageshack.us/img155/4125/kknkuchnia3l7ya.jpg

czy zaznaczone szufladki stoją NA blacie?

jesli tak, to myślę, że zabierają miejsce przy kuchence i może sie okazać, że przeszkadzają

 

A nie wygodnie by bylo miec po drodze z lodowki do kuchni zlew, czyli zamienic miejscami zlew z kuchenka ?

ja mam tak jak na projekcie i nie jest najgorzej, chociaż byc może odwrotnie byłoby bardziej funkcjonalnie

ale myślę, że to nie problem

 

To gdzie wrzucić mikrofale?

http://img223.imageshack.us/img223/2971/kknkuchnia3l2kn.jpg

 

może tu?

tym bardziej, że mikrofali nie używa sie z reguły jednoczesnie z kuchenką i nie musi być "pod ręką"

 

za to w pobliżu stołu, jak najbardziej

u mnie np bywa, że odgrzewam danie bezposrednio na talerzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, ta wąska szafka pomiędzy kuchenką i zmywarką służy do trzymania środków czystości i ściereczek , czy może do włożenia zbędnych blach i rusztów z piekarnika .

I drugie pytanie , otóż chodzi mi po głowie pomysł zabudowania wszelkiego rodzaju mikserów, ekspresów frytkownic itp. w jakiejś szafce może ze spuszczanymi w dół harmonijkowymi drzwiczkami , ale tak żeby te sprzęty były łatwe do użycia w każdej chwili.

Może ktoś podpowie jakieś rozwiązanie. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem jeszcze do czego ma służyć ale pewnie się przyda :)

U znajomych widziałem takie wąskie cargo i sobie bardzo chwalili, ale nie pamiętam co tam było.

Metea chyba ma podobnie, może one da jakąś konkretną odpowiedź

Dzięki Ewunia tak przesunę mikrofale, a tem małe szafki przy lodówce albo każe wywalić albo będą szerokości 10cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam Szanownych Forumowiczów :D

 

Co prawda domek na razie na papierze, ale korzystając z czasu pobawiłam się trochę i zrobiłam projekt kuchni.

Parę uwag ogólnych:

1. kuchnia otwarta na salon - co widać :wink:

2. dla dwóch pokoleń - dużo szafek, a ponieważ w kuchni królować będzie głównie mama, więc raczej styl tradycyjny, aby jej nie przestraszyć :o

3. po prawej stronie wejście do spiżarni - tam druga lodówka;

4. kolory mebli mogą ulec zmianie, ale chciałabym zostać raczej przy ciemnych - ewentualne uwagi co do kolorów (również ścian i podłogi) mile widziane :)

 

A teraz konkrety, a więc projekt.

http://img168.imageshack.us/img168/5076/kuchnia13sn.th.jpg

http://img101.imageshack.us/img101/1610/kuchnia29fs.th.jpg

http://img101.imageshack.us/img101/7238/kuchnia31bm.th.jpg

Bardzo proszę o uwagi i komentarze - jest jeszcze mnóstwo czasu na przemyślenia i zmiany :)

 

Pozdrawiam,

Małgorzata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłabym miejscami lodówkę z piekarnikiem i kuchenką mikrofalową. Po otwarciu lodówki produkty będzie można wykładać na blat obok płyty z palnikami. Szkoda, że nie można umieścić lodówki przy oknie z prawej strony wtedy zachowany by został ciąg technologiczny. Jedzenie z lodówki wykładasz na duży blat, potem można to opłukać w zlewie a potem na płytę i do gotowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pierwsze uwagi - mam nadzieję, że nie ostatnie :)

Niestety jedyna możliwość innego usytuowania lodówki w kuchni, to zamiana jej z piekarnikiem, a to ledwie 60 cm bliżej do zlewozmywaka, więc nie wydaje mi się stanowić aż takiej różnicy. Poza tym nie pasuje mi piekarnik zaraz przy ścianie do pokoju - jakoś tak mało wygodnie, zwłaszcza, że łatwiej odłożyć dalej na blat coś, co jest wyciągnięte z lodówki, niż np. gorące naczynie z piekarnika.

Co do zachowania ciągu lodówka-zlewozmywak-kuchenka, to w zasadzie u mnie jest takowy, bo jak wspomniałam na prawo jest spiżarnia i w niej zaraz przy drzwiach stać będzie lodówka, w której będą głównie produkty "do obróbki". W lodówce w kuchni będą przede wszystkim rzeczy "prosto na stół".

Jeżeli chodzi o małą ilość miejsca na przygotowywanie potraw w ciągu zlewozmywak-kuchenka, to jest tam 80 cm (+ ewentualnie ociekacz), co daje niemalże taką powierzchnię blatu, jaką mam obecnie w całej kuchni, dlatego też ogromnie cieszy mnie ten wielki blat pod oknem :D

Oczywiście biorę możliwość dokonania zmiany (i to niejednej) w moim projekcie, ale powiem szczerze, że jakos brak mi konkretnych pomysłów - może ktoś coś podpowie.

Czekam na dalsze uwagi i pozdrawiam,

Małgorzata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia mi sie podoba 8) :lol: Tez chyba bym tak zaplanowala... dla mnie jedynie ociekach odpada, bo nie jest mi potrzebny (mam jednokomorowy zlewozmywak od wielu lat) ale jakbym go potrzebowala to dala bym go na zmywarke, a rog by mi sie przydal na zaparzacz go kawy i czajnik elektryczny :wink: bo to sa takie urzadzenia ktore zawsze gdzies przeszkadza :roll: i najlepiej jak stoja w katach hihi

 

aaa i chcialam jeszcze zapytac, czy faktycznie potrzeba Ci i barek z hokerami i stol w kuchni ?? to sie jakos tak gryzie i szkoda miejsca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wklajam pierwsze zdjecie - mam nadzieje, ze wyjdzie :oops:

 

Co mysliecie o tej kuchni, to wariant na który prawie sie zdecydowalam...

Chetnie poczytam obiektywne opinie...

 

 

 

gdyby cos nie dzialało, podaje link do zdjecia

http://www.album.astral.pl/album/fotos/4130/56/3898/1.jpeg

 

http://www.album.astral.pl/album/fotos/4130/56/3898/1.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szafek jest tyle, na ile mam miejsca, kuchnia jest odrebnym pomieszczeniem 10,6m ciezko bylo zrobic inne ustawienie... no coż musze sie pomieścić ;)

 

mi tez się podoba :)

 

w jakim programie jest robiony projekt i skąd go wziąć?

interesuje mnie podobna kuchnia ale nie mam programu do projektowania

 

z uwagi na to , ze kompletnie nie mialam koncepcji i nie mam zmysłu przestrzennego - projekt zleciłam panu z salonu meblowego.

projekt odplatny - 300 zl, odliczany przy zakupie mebli.

Jest niograniczona ilosc wersji - projektujemy do skutku - tj. do pelnego zadowolenia ;) Ale nie pamietam jaki to program.

 

PS To projektant zaproponowal kolor scian i cóz - zakochałam sie w tej oliwce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...