Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Masz rację to kiszka - możesz ratować sytuację miękką linią - zaokrąglać co się da. Widziałam kiedyś mieszkanie w gazecie wnętrzarskiej, gdzie w wąskich pomieszczeniach, quazi korytarzach żadna szafka nie byłą sześcianem, ale to wymaga świetnego stolarza.

Możesz górne szafki, tzn ich drugi (nadgłowny) ciąg przełamać i dać którąś w poprzek.

Możesz też górny ciąg dać kaskadowo, tzn.niższa szafka mniejsza, nad nią głębsza, nad nimi szafka na pełną głebokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Moja kuchnia ma 9,9m2 i 2 okna - zwracam sie do was z pytaniem czy nie za dużo o jedno okno w tak małej kuchni ? czy ktos z Was też moze ma taką małą kuchenke ? zaznaczam ze moja kuchnia nie jest otwarta na salon.

Prosze o radę jak urzadzic taką kuchnie , wiem ze to nie bedzie mistrzostwo świata :) ale moze ktos juz sie uporał z takim małym metrazem.

Prsze o wszelakie rady .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobną wymiarowo, z salonem łączy się ścianą ażurową-tzn z wnękami i przejściem większym niż standard drzwi, okna dwa ale koło siebie w narożniku więc nie zajmują wiele....i wszystko się pięknie mieści ALE....mam spiżarkę koło kuchni więc wiele się w niej mieści, do tego osobne miejsce koło spiżarki przewidziane na lodówkę,i przepastne szafy na gary...w palnie mimo niewielkiej kuchni mam tylko blat i szafki pod blatem , i żadnych wiszących szafek....i tak myślę że byłoby ciężko bez tych dodatkowych powierzchni....pewie nie pomogłam, ale może jeszcze możesz wygospodarować pomieszczenia dodatkowe przy kuchni..to odciąży kuchnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza kuchnia ma ok. 10 m2 i łączy się z salonem. Posiada jedno ale spore okno. Także mam problem bo kompletnie nie wiem co z nią zrobić. Wiem tylko jedno: muszę mieć jak najwięcej szafek bo jestem typem chomika i wszystko wydaje mi się potrzebne. Bardzo proszę o zdjęcia lub inne pomocne rzeczy :D .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kuchnię mamy też małą z 2 oknami.Doszliśmy do wniosku, że skoro mamy piwnicę zrezygnujemy ze spiżarni.Kuchnia zrobiła się nam większa, ale za to mamy 3 okno w kuchni.

Jak sobie poradziliśmy (jesteśmy po fazie projektowej) - Jedną ścianę bez okna zabudowaliśmy do sufitu - tam jest wolnostojaca lodówka,zabudowany ekspres do kawy i mikrofala, częśc szafek na tzw. suche produkty (mąka, olej itp) i podobnie zrobiliśmy po przeciwległej stronie- gdzie umieściliśmy płytę ceramiczną i piekarnik.Góra jest zabudowana szafkami. Okap mamy w szafce. Tworzy to symetrię.Zabudowa dochodzi do drugiego okna.

Między tymi dwoma zabudowamymi stonami mamy blat pod oknem ze zlewozmywakiem.Bez górnych szafek, bo tam jest duże okno.

W sumie zabudowa jest dla kuchni ok. 10 mkw.

To co uzyskaliśmy ze szpiżarki - przeznaczyliśmy na miejsce dla stołu.

 

Reasumując - mając małą kuchnie musiliśmy zrezygować z wielu pomysłów, które się nam podobają - np. piekarnik umieszczony wyżej.Dzięki temu, że kończy się nam dopiero budować dom, a mamy zaprojetowaną kuchnię - mogliśmy trochę pokombinować z przemieszczaniem okien i przedłużaniem ścian, by się nam wszystko zmiesciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie pomysły , napewno sie przydadzą :) Myśle jednak ze zrezygnuje z 1 okna .

Mam jeszcze problem bo nie ma w moim domku spiżarki, piwnicy ani żadnego miejsca na szpeje różnego rodzaju.

Będzie jedynie garaż wono stojący i schowek pod schodami ale czy to nie mało ?????

Buduje dom w prymulkach 2 z Archonu i zamienilam funkcje pomieszczeń z (kuchnia bedzie w tym małym pokoiku na planie 9,9m)

Jak ktos zechce zobaczyc to podaje link

http://www.archon.pl/index.php?act=33&rodzaj=rzuty&sid=m40a3878e4b875

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Mam kuchnię o wymiarach 2,66m x 1,80m . Na jednej krótszej ścianie jest okno 118 cm szerokie i po prawej stronie wnęka 95cm szeroka i 28cm głęboka.Naprzeciw okna są drzwi szer.60cm.Wejście do kuchni jest z przedpokoju. Nie wiem czy wyburzyć tą ścianę, zostawić tylko murki oddzielające od przedpokoju. Jak ustawić meble .Dodam że woda i gaz są naprzeciw siebie na dłuższych ścianach. W kuchni musi zmieścić się pralka i lodówka. Błagam o pomoc i jakąkolwiek poradę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kuchnię o wymiarach 2,66m x 1,80m . Na jednej krótszej ścianie jest okno 118 cm szerokie i po prawej stronie wnęka 95cm szeroka i 28cm głęboka.Naprzeciw okna są drzwi szer.60cm.Wejście do kuchni jest z przedpokoju. Nie wiem czy wyburzyć tą ścianę, zostawić tylko murki oddzielające od przedpokoju. Jak ustawić meble .Dodam że woda i gaz są naprzeciw siebie na dłuższych ścianach. W kuchni musi zmieścić się pralka i lodówka. Błagam o pomoc i jakąkolwiek poradę.

 

tak na szybko to ja chyba bym jedna sciane zabudowala do samego sufitu szafkami na gl 40-45 cm, tylko na srodku "wsadzilabym" tam lodowke obok pralke a nad nia np piekarnik

a na przeciwleglej scianie zmiesci sie rzad szafek z kuchenka i zlewozmywakiem

gaz albo wode chyba trzeba bedzie przesunac :(

kuchnia jest dosc waska - 180 cm to za malo na zlew i kuchenke naprzeciw siebie

nie za bardzo zrozumialam co to jest za wneka ta kolo okna

a i jeszcze drzwi - chyba troszke za waskie ???

 

najlepiej zrob jakis rysunek, latwiej bedzie cos doradzic

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Pomóżcie oroszę jak ładnie i ergonomicznie umeblować kuchnię - rysunek odreczny za co przepraszam.

http://img179.imageshack.us/img179/7251/kuchnianm0.png

Mam problem ponieważ parapet znajduje się na wysokości 80 cm a to chyba trochę za nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz problem :roll:

 

z tego co widze to masz wyjscie tylko jak postawisz dwa ciagi na przeciwko siebie.... jeden z kuchenka nie dochodzacy do okna, drugi ze zlewozmywakiem po drugiej stronie.

 

Ale ja osobiscie postawila bym meble normalnie w L-ke ... dopasowala tak narozna szafke zeby wlazla pod okno, czyli zmniejszyla glebokosc tej szafki, wyciela blat w miejscu parapetu i do powstalej dziury, na parapet postawilabym dokladnie przycieta skrzynke kwiatowa w ktorej roslyby piekne zielone chabazie.

Oczywiscie przy tym rozwiazaniu rezygnuje sie z otwierania okna, ale ja na ten przyklad :wink: nigdy nie otwieram kuchennego okna na szerokosc tylko uchylam... a umyc mozna od zewnatrz 8)

 

ps.... chyba ze to jest kuchnia w bloku na ktoryms tam pietrze, to do mycia okna trzeba bedzie rozbierac kuchnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będziesz wiedzieć jeżeli nie zrobisz projektu.

 

Wiem, że projekt załatwi wszystko tylko to chyba trochę kosztuje (nawet się nie orientowałam ile) a pod koniec budowy niestety każdy grosz się liczy :cry: a forumowicze zawsze znajdą jakieś wyjście - co wiele głów to nie jedna :) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt kosztuje różnie od 100 zł za projekt całej kuchni do 150 zł za m2.

projekt kuchni to nie jest "jak w mąkę pierdnąć" i pewne zasady obowiązują.

 

z meblami w pokoju sobie poeksperymentujesz -przestawisz, a szafek nie będziesz ciąć aby sprawdzić czy ci wejdą albo czy układ będzie ergonomiczny i estetyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...